Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zfidorka
12. apr 2011

@moninka1 ak ich chces davat na plienky narovno, tak su uplne super... 🙂

sima.p
12. apr 2011

@izabelkak krémik práveže takmer nepoužívame, len ak dávam na noc hnusku, že nemám uschnutú nočnú plienku.
@algon staršia je teraz chorá, ked pôjdeme na kontrolu, tak jej ten moč pre istotu dám skontrolovať. Ved som spomínala, že ma tiež už napadlo, že by som jej dala moč skontrolovať... Takže vďaka za radu.

moninka1
12. apr 2011

@zfidorka dakujem za odpoved. cez den davame stvorcove narovno, takze by posluzili. a daju sa pripadne pouzit aj na nohavickove?

zfidorka
12. apr 2011

@moninka1 no na nohavickove praveze velmi nie, lebo ti mozu navlhnut tie chlopne a je potrebne ich castejsie prat... a kedze maju na vrchu bavlnu, dost dlho schnu...

katka888
12. apr 2011

@moninka1
vynikajuce su na nohavickove plienky aj vlniaciky, ale ty si sa pytala na PULky, len ma to napadlo. 😉

limoni
13. apr 2011

@zfidorka tak to vyzera, ze asi mu vadi mokro, ale zacalo to od kedy sme zacali davat prve prikrmy, tak najprv som si myslela, ze ma uz agresivnejsi moc, ale trva to uz viac ako dva tyzdne, takze asi to nebude len prikrmami
@zojec boli ste aj na koznom? rozmyslam, ze pojdeme, no mam pocit, ze ani ten nepomoze, lebo koziari mnohokrat len skusaju kadeco, ci zaberie, teda na prvykrat to nevedia diagnostikovat
dala som plienky vyprat na 95ku, aj bumhugger, chvalabohu prezil 😀 , periem vo frosch gel, no rozmylsam, ze urobim sliz, dnes ho chem umyvat v odvare z dobovej kory
musim dokupit sty dry vrstvy / kapsovky, mame toho malo, lebo ja som mala najradsej len stvorce, kapsy sme davali len na cesty
@sladkasue musim kupit aj jednorazovky, uz fakt neviem ci to pomoze, lebo mala som asi 5 ks alany jednorazoviek a nemam pocit zo to bolo lepsie, ale uz ich ani zapnut neviem, lebo nam pretiekla po hodke 😀

zojec
13. apr 2011

@limoni boli sme na koznom, povedala ze to je plienkova dermatitida a dala nam nejaku atb mast a imazol.ale nie krempadtu, ten klasicky, ten je lepsi. skus kupit v lekarni. celkom to pomohlo, aj ked teraz spatne mam pocit, ze to bolo tymi alanami a vacsim suchom. inak nam sa to urobilo po ockovani, ten moc je vtedy ovela agresivenjsi, kym sa vsetky tie jedy vyplavia 😖

limoni
13. apr 2011

@zojec dakujem za radu, kupime a skusime, ja som po alanach mu nasla zapareninku aj na pase 😒 takze nie som velmi jednorazovkam naklonena

nahodou nepozante Little lamb kapsovu plienku? hladam nieco ekonomickejsie 😀

zojec
13. apr 2011

@limoni ani ja som nebola naklonena, ale mala to naozaj vo velmi zlom stave, inu moznost som nenasla :(inak som kupila sty dry vkladacky od Tots bots a tie som potom davala na prirodne materialy, to je najekonomickejsie 🙂http://klingacik.sk/detail/772/tots-bots-sty-dr...
mali sme aj LL, celkom v pohode plienka, da sa dovypchat aj viac, len skoda ze sa potom ten flis vypelicha.. ale stale je sty dry 😉 a kolko presne ma tvoj maly? uz sedka? skus ho davat castejsie na nocnik, mozno aj to pomoze 😉 ak chces nieco ekonomickjesie odporucam wonderoo V2. to su naj plienky pokial porovnam kvalitu a cenu 😉

limoni
13. apr 2011

@zojec joj verim ti, ze uz to bolo zle, ja uz pri kazdom rozbalovani len cakam co kde pribudlo ☹ presne tieto sty dry vrstvy mam aj ja, ale je tapa som vzala len 5 kusov, ale niekedy to prepusti mokro na stehienka, radsej mam weehuggers sty dry tunel, ale ten je aj drahsi
maly ma 6 meisacov a dva tyzdne, nesedka, ale davala som ho nad nocnicek, no on je velmi akcne dieta na taketo vysedavanie, nervozita z jeho strany uz po pol minutke 😀
wonderoo mam na zozname, skoda, ze este nie je ten tyzden latkoviek 😒 ale dovtedy to nepocka

izabelkak
13. apr 2011

@sima.p ja myslím že ten krémik ku konečníku by mohol pomôcť, že má proste len trolinku trhlinky na ritke, čo sa jej môže urobiť aj pri kakaní a pod., len teda viem ako sa prebalujú také väščie deti, my už pravidelnú hygienu pri prebalovaní moc nevzládame, som rada ak nasadím plienku.... a utriem medvítkom sem tam natriem konečník, snažím sa teda po kakaní ... ale je to veru fuška, najlepšie sa fakt prebaluje na stoja naťahovacie vlniačiky bundles a do nich šupnúť viacvrsvenú či štvorec narovno... a to len vyťahujem hore dole ak nie sú vlniaky moc vlhké.... možno to skúsim aj s BI shorties, lenže to by som musela navliecť gumu do pása lebo tie sa zosúvajú ale neviem či majú na to vhodný tvar.. neskúšal to tu niekto?

sima.p
13. apr 2011

Alany mojej staršej vôbec nerobili dobre, takže ak potrebujete skúsiť hnusky na vyliečenie, možno Alany nemusia pomôcť.

zojec
13. apr 2011

ja mam napr. zlu skusenost z babylove z DM :(

divoska
13. apr 2011

@limoni LL kapsovka je fajn. spolahliva. a da sa tam nacpat toho dost. s tou jednou vkladackou co sa predava by som to ale osamote neskusala ;) urcite este nieco k tomu. ja davam prefold a tu vkladacku, a tahame s nou celu noc.

katka888
13. apr 2011

@limoni
LL je v pomere k cene velmi dobra plienka, mne len vadi to vyssie zapinanie

wvwvw
13. apr 2011

ahojte. na kedy vychadza ten tyzden latkoviek? zvyknu byvat nejake specialne zlavy, alebo?

zfidorka
13. apr 2011

@wvwvw 16.-22.5., zlavy byvaju, ake a na co zavisi od e-shopov a dodavatelov 🙂

gia111
13. apr 2011

Ahojte dievčatá,

po niekoľkých dňoch čítania tejto diskusie a stránok zameraných na plienky by som sa chcela poradiť. Mám mesačné dievčatko a veľmi by som chcela prejsť na látkové plienky, tak aby to bolo dobré pre Ivanku, ekologické a aj ekonomické. Kúpila som na skúšku z BL plienku bambusovú a organic dnes bude testovací deň...

Každopádne chcem poprosiť ak máte niečo spracované v emaily pre začiatočníčku, mám otázky ako zostaviť sadu plienok, s ktorou je väčšina z vás spokojná (akú značku zvoliť?) ktorá mi vydrží aspoň do roka, koľko to bude stáť? Mám dojem, že k prechodu na látkové plienky potrebujem aj vysokú školu ☹ . Ďakujem za váš čas a ochotu. Môj email je grigusova@seznam.cz

sima.p
13. apr 2011

@zojec však to, že každému bábu iné pasuje. Nám ešte absolutné z hnusiek pri staršej nesadli Coop jednota plienky. Sa nám minuli plienky, a akurát iné nebolo po ruke, no ale čo z nich mala na riťke.... našťastie sa akurát v tom čase odnaučila od plienok, lebo inak neviem, ako by sa jej to zahojilo. Už vtedy som banovala, že sme sa nedali na látkovanie.

zfidorka
13. apr 2011

@izabelkak ked spominas tie natahovacie vlniaciky BOJ... som rozmyslala ze co by bolo najlepsie na leto, a uvazujem prave nad tenkymi natahovacimi vlniakmi a do nich stvorec narovno alebo viacvrstvovu...

zojec
13. apr 2011

@gia111 precitaj si nase fotoblogy, skoro kazda z nas tu ma nieco o plienkach napisane 😉

katka888
13. apr 2011

@gia111
na zaciatok, kedze mala Ti pravdepodobne este casto kaka, tak velmi prakticke su obycajne stvorcove plienky, ak mas nejake zdedene socikovske, alebo zn. MaM , Kikko LUX - rataj tak cca 10 denne / vies kolko minies teraz jednorazoviek tak tak nejak / cize, ak peries kazdy 2-3 den tak cca 30-40 ks. vyhoda je , ze velmi rychlo schnu.
na ne potrebujes vrchne nohavicky, a to bud s tzv PUL vrstvou / vynikajuce su Bum Genius Flip / alebo kym babo nesedi aj flisaciky. to ti treba cca 4-5 ks, ak by babo prekakalo na tie vrchne nohavicky,nez mas rezervu
na zachytavanie stolice mozes pouzivat tzv separacky, je to akoby kus papiera, ktory splachnes . zvycajne sa predava rolka so 100 ks.

dalej na von, k doktorovi tzv kapsove plienky / wonderoo, bum genius 4.0. / vies si z kapsovych vybrat bud jednovelkostne, pomocou patentiek nastavis velkost, alebo viacvelkostnne. zo zaciatku odporucam si kupit tak 2-3 ks kapsoviek, aby si vyskusala co ti najviac vyhovuje. neksor, ked uz budete mat aj lepsi rezim a bude ti to vyhovovat , dokupis. tie maju vyhodu, ze su ako jednorazovky, skoro nic neskladas, jednoducho celu plienku das na zadocek, zo zadocku, vyprat a znova pouzit

nohavickove, tie su tvarovo ako jednorazove, na ne treba vrchne nohavicky, vynikajuce su nohavickove bambusove plienky, zvacsa ich baby pouzivaju na noc kvoli lepsej savosti. opat, skus 1-2 ks aby si vedela ci ti vyhovuje taky system.

co ti vyhovovat nebude, v najhorsom predas cez bazarik 😉

wvwvw
13. apr 2011

postaci pre novoska pocas dna klasicky stvorec spolu s PUL-kami? Klasicky stvorec na novosklad alebo moze byt aj na rovno?
Alebo ste davali este nejaku vkladacku aby sa tak rychlo neprecikal?
d.

milka2008
13. apr 2011

Ahojte,
ja tiež plánujem látkovať a čítam vaše rady a skúsenosti.
a práve som natrafila na informácie od @katka888 - všetko na čo som sa chcela spýtať som našla v jej dnešnom príspevku 😉
vďaka.

ja som si už robila prieskum zatiaľ na nete, keďže nemám možnosť ísť osobne do kameňáku tie plienky "ohmatať".

milka2008
13. apr 2011

a tiež mám pocit , že k tomu treba vysokú školu 😉
ešte sa chcem spýtať, spĺňajú tieto plienky požiadavky na široké balenie novordencov? kvôli kĺbikom?

katka888
13. apr 2011

@milka2008
mozes davat bud 2 stvorce pod vrchne nohavicky, alebo jeden este na vrchne pod oblecko.
odporucam kuknut albumy @zojec, @zfidorka @labutka ... atd maju nafotene plienocky,myslim tym tie kapsove, aio a pod. a uvidis na fotkach ako tie plienocky nasiroko balia babo. / zavisi od strihu /

milka2008
13. apr 2011

@katka888 - ďakujem za informáciu, popozerám 😉

izabelkak
13. apr 2011

@zfidorka potom su boj idealne... my mame vel. S...

zfidorka
13. apr 2011

@izabelkak dik 🙂

izabelkak
13. apr 2011

@zfidorka nie je za čo... Iz má ca. 10 kg, a v poho navlečie tie vlniaky aj na nohavičkovú anavy napr., M-ká musia byť dosť veľké asi na jeden štvorec... ale ktovie možno väčším deťom akurát... my asi moc tie váhové krivky nespĺňame 😝