Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zfidorka
15. apr 2011

@smejkoh podobne ako puer z e-shopov zabera odstranovac skvrn z DM - v zelenom vedierku, ucinkuje od 30 stupnov (puer od 60), ale nie je taky eko... ja pouzivam na striedacku s puer-om, zalejem horucou vodou, ochladim na pozadovanu teplotu a namacam 8-10 hodin...

smejkoh
15. apr 2011

@zfidorka @miruss Dakujem dievcata, zatial vyskusam ten z DM.

Ste tu vsetky zlate, tooolko veci som tu uz nastudovala, az ma chytila latkovska mania 🙂

algon
15. apr 2011

Ahojte kocky, prosim vas pekne, nie je tu nejaka latkujuca mamicka zo Ziliny? Nemozem zohnat lanolin, tak som sa chcela poradit, v ktorej lekarni by som ho nasla. Dakujem pekne! 🙂

miruss
15. apr 2011

@smejkoh : ja som s Puerom spokojná. Pridáma ho sem-tam do prania keďže periem v mydlových orechoch a som spokojná.

sladkasue
15. apr 2011

@algon sak si kup na nete🙂

chcela som sa spytat, ako periete plienocky, lebo ja pouzivam mydlove orechy a puer, ale ostanu mi plienocky nevyprane - od kaki ☹
pouzivam aj separacne vlozky, ale proste, niektore plienocky nie su biele 😠
slniecko este tolko nesvieti, zeby mi to "vytahalo" 😎
plienkujeme len kratko - este neviem o vsetkych vychytavkach 🙂

@zfidorka to akoze skor ako ides prat, das do kybla plienocky, puer a zalejes? a napr. na druhy den peries???

algon
15. apr 2011

@sladkasue ja viem, ze sa da kupit na nete, ale chcela by som ten z lekarne 😉

zfidorka
15. apr 2011

@sladkasue da sa aj tak ako pises...
ja ich davam do pracky, prasok + puer/nappy fresh, zapnem na 10-15 min. praci cyklus, vypnem a na druhy den vyplacham a vyperiem..

zojec
15. apr 2011

@smejkoh a to zazltnutie je sposobene statim plienky? lebo ja ked som vytiahla plienky po 30 rokoch, tak boli tiez velmi zlte, nevyprali sa na prvy krat, vyvarila som ich na 90tke. ale postupne sa pranim ta zazltnutost odprala 🙂 teraz su krasne biele.. ale moja sa naroidla v lete, takze boli skoro kazdy den na slniecku 😉 ja osobne lepsi bieliaci prostreidok nepoznam 😉

izabelkak
15. apr 2011

@zfidorka ohľadom tých BoJ sa s Katou poraď, ona ich mala myslím že práve vo veľkosti S,tak strih by u nej mal byť.... ten je podľa mňa najpodstatnejší, ten matroš nepoznám ale myslím si že je veľmi podobný.... a prosím keď to zistíš daj mi do IP info najmä ohľadom ceny🙂 ale tak snáď to dokopeme aj s jednými... občas je to však naozaj náročné prebalovať inak ako na stojaka....

izabelkak
15. apr 2011

@zfidorka teraz pozerám na tú Katkinu stránku tam je aj cena a v popise píše že aj na rovné plienky, tak by to mohlo byť fajn...

zfidorka
15. apr 2011

@izabelkak som ti prave napisala IP 😉

behulka
15. apr 2011

@mimuka material na vlniakoch Anavy vyborny, po dvoch rokoch pouzivania stale ok, raz za cas periem na 60 s plienkami. Kupila som metraz a vlniaky sila doma, no medzi nozicky som nasila este tretiu vrstvu naviac.
Anavy vlniaciky su velmi velmi velke. Mala som a vratila, nesedeli. Malemu babatku budu podla mna odstavat okolo noziciek, vacsiemu uz mozu pri menej savej plienke prevlhavat - to vsak moze poriesit dodatocny vlneny obdlznik.
@smejkoh v DM-ke v papierovej krabici, myslim, ze sol na skvrny sa to vola.
@algon skusila by som lekaren v nemocnici, tam kde miesaju masticky .
@sladkasue zlcove mydlo, priamo na skvrny.
@izabelkak mala som BOJ ky M uz som ich predala - miminko doma pomaly odplienkovane a do vlniakov nestihol dorast, su obrovske, este i na nohavickovu plienku. Ta hranica od 10 kil je stanovena dobre. Oni su na rozdiel od klasickych natahovacich vlniakov strihane ako nohavicky, maju kratky sed, kratke manzetky. Su to vyslovene treningovky pre chodiace dietko, ktore nepostoji ci nepolezi pri prebalovani, na plienku narovno. Nohavickove "vyliezali" bokom.
Vlniaky co som sila, su podstatne vyssie a maju i dlhsie manzetky okolo noziciek.

zojec
16. apr 2011

@zfidorka
@izabelkak ja mam od katky vlniaciky myslim, ze su to Mky, a na plienku na rovno (1 stvorec) su jej este velke okolo noziciek ma cca 8,5 kg. ale na nohavickovu su paradne 😉 co sa tyka vlniakov anavy, ja som ich tiez mala, a nebola som spokojna, su prilis velke. podla mna nezmensene su dobre aj pre 25kg dieta 😉 ale material super

majka1981
16. apr 2011

@izabelkak mohla by si mi napisat Katkinu stranku? ja ju nepoznam... dakujem.

izabelkak
17. apr 2011

@behulka ja BoJ-ky mám a kupovala som si ich práve ako tréningáče takže veľkosť S tá je výborná, v našom prípade sa dá natiahnuť aj na nohavičkovku... M-ká musia byť veru dosť veľké... pri našich rozmeroch nepoužiteľné...

majka1981
17. apr 2011

@zfidorka dakujem 🙂

blovitc120
17. apr 2011

Dievcata este raz vam chcem vsetkym podakovat za vyborne rady. Dcera je spokojna, v noci plienka vydrzi vypchata rovnako ako papierka, ale krasne sa jej vycistil zadocek, na ktorom mala stale pupaciky. No a tie plienky su navyse krasne, tak nie je o com. Druhe dieta budem latkovat od zaciatku, teda aspon mam taky ciel 🙂

divoska
17. apr 2011

@blovitc120 parada ;) a co davas na noc? sa tu neda pamatat 🙂

smejkoh
17. apr 2011

@zojec Ja som bavlnene stvorce zdedila, uz odplienkovali jedno dietatko, tak su zazltnute castym pouzivanim, ani nie flakate od kakania. Uz nie su take krasne bielucke. Ja som tiez susila na slniecku, na flaky je najlepsie, ale na tuto zazltnutost nepomohlo. Mozno take 30 stupnove teploty v lete by zabrali, to zatial nemam odskusane.

monikajan
17. apr 2011

@smejkoh perkarbonat sodny kupis aj na detivbavlnke.sk. Je niekolkokrat lacnejsi, ako ked sa predava pod nejakou znackou. Ja periem v orechoch (predtym v slize) a davam ho k bielemu aj bledsiemu pradlu. A ked sa mi zdali plienky zasednute, dala som do kybla VRIACU vodu, do nej perkarbonat (peni a buble to) a hned plienky a nechala stat do rana. A potom normalne vyprala. Periem stale na 60.

emjee
18. apr 2011

@smejkoh luxon - krystalicka soda, dostat v kauflande http://eshop.tatrachema.com/luxon-krystalova-so...

smejkoh
18. apr 2011

@emjee @monikajan @behulka @zojec Dakujem velmi za vsetky rady, tooolko moznosti, budem skusat, hadam cosi zaberie.

milka2008
18. apr 2011

Ahojte,
@katka888 , @miruss - dakujem vám za IP, tipy a prehľady. Idem sa v tom nejako zorientovať a urobiť si zoznam. A pozrel som aj albumy, ktoré mi doporučila katka888 - @zojec, @zfidorka @labutka ... . veľmi mi to pomohlo. Ďakujem.

katka888
18. apr 2011

@milka2008
🙂 ked si nieco povyberas, kludne tu hod zoznam 😉

sulky
18. apr 2011

@blovitc120, a ktore plienky sa ti osvedcili na noc? Pozeram, ze mala je uz dost velka 😉

blovitc120
18. apr 2011

@sulky no veru mala je velka, plienky nenosi uz dlho, ale v noci cura ako ropovod. Podla rad dievcat som kupila na vypchavanie Babyidea twofold a prefold a plienky TB bamboozle so stay dry vkladackou znacku uz neviem, minilala este neboli, tak kym budu, som jednu Bum Genius zobrala a do IP mi ktosi pisal Happy Heinys, tak tu som poslednu kupila z klingacika, uz nemaju, len objednane na ceste a to je vazne pecka, plienka je velka, vydrzi aj pre 20 kg dieta podla mna, ma ju zapnutu na najsilnejsie na patentkach uplne pri brusku, ta BG zase naopak na predposlednych, ale uz pri bokoch, sice nepretecie, ale je dost mala, resp. taka uplne akurat, na taketo vacsie deti by som ich uz viac nezobrala, pre mensie snad, som zvedava na tie minilala, ci budu vacsie, v tomto su tie HH jednicka. Vypchate vsetky, ktore mam by vydrzali aj dve noci, popritom je v suchu, zadocek sa jej uplne zahojil, mala take pupaciky z jednorazoviek a navyse su tie plienky krasne, prosto som nadsena. Este raz vsetkym vdaka. Ta info o plienkach bola aj pre @divoska, tiez sa pytala.

sulky
18. apr 2011

@blovitc120 , ha ha , tu happy heinys som ti pisala ja do IP, som z klingacika 😉

blovitc120
18. apr 2011

@sulky 😀. No dokonca, tak vdaka, uz som ip zmazala a som nevedela, kto to bol 😉. Chcem kupit este HH hlavne kvoli tej velkorysej velkosti a nemate 😉. U mojej dcery to pocitam bude tak do 5 rokov na noc a okrem HH uz ine nezapne 😀

sulky
19. apr 2011

@blovitc120, este som objavila posledny kus, takejto farby. dalsie pridu asi az o mesiac :(