Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

katka888
19. máj 2011

@anelisa
BG 4.0. maju pri dotyku s pokozkou dietatka stay dry vrstvu, aby bolo v suchom, vkladacka je mikrovlakno.
wonderoo ma tiez stay dry vrstvu , aby babo bolo v suchu / samozrejme do urciteho limitu / , vkladacku ma bambusovu. wonderoo v2 a wonderoo v2minky je to to iste, len zvonku ma kazda iny povrch. to je len esteticka zalezitost.
spracovanim sa mi viac pozdava BG4.0 ale na wonderoo nam vyhovuje zase bambus vkladacka

mirkadena
19. máj 2011

@labutka ďakujem 🙂)))))))))))))))))

katka888
19. máj 2011

@anelisa
inac, zavisi to naozaj od babatka, nasa bola ore na zaciatku kazde 3 hodky a skoro po kazdom kojeni kakala, kamoskina narodena tak ako nasa od zaciatku prespala celu noc.
niekomu uz neskor 9 mesiacov, rok nepostacuju stvorcove plienky, nasa napr piska casto a malo, cize nam su napr. na doma BI prefold a twofold zbytocne.
cize budes dokupovat podla toho, aky rezim piskania a kakania babo bude mat. 🙂

katka888
19. máj 2011

@anelisa
a co sa tyka schnutia, vrchny " obal " schne priblizne rovnako, a vkladacky, ked sa zamyslim ako ich zbieram z vesiaka.... tiez asi rovnako. 🙂

taanak
19. máj 2011

@anelisa tak vyber BG - je to osvedcena plienka a teraz fakt za vybornu cenu 😉
Na skladovanie je podla mna lepsi kyblik, staci hociaky s dobrym krytom. Ja mavam plienky vacsinou na balkone, ale v zime som ich pre istotu mala v kupelni a bolo to v pohode.

mirkadena
19. máj 2011

@marichka ahoj, prepáč, že odpisujem neskoro! Tak ja ich skladujem stále na sucho, ak sú veľmi znečistené namočím ich do vody so žlčovým mydlom na pár hodín, ale potom ich stále hodím do vaku.Ono keď ich skladuješ tak 2 dni, stále ti budú zapáchať, ale to len na pár sekúnd to človek zacíti. Ale zatiaľ mi to nevadí. Periem na 60tke program 2,5 hodiny. Periem každý tretí deň, na začiatku to bolo častejšie, od narodenia ich používame, niektoré som už aj popredala, lebo som si nakúpila veľa setov 🙂 to ako bláznivá 😠 ale toľko mi až netrebalo, tak skúšame aj iné 🙂)))))))))))

anelisa
19. máj 2011

baby ste zlate ako mi radite, asi teda vezmem kapsovu BG a nabuduce podokupujem ine
Teraz som si vsimla, ze stvorce MaM Happy Square maju rozmery 40*40 a 80*75 - mam objednat tie vacsie, vsak?
A ohladom toho spolocneho prania plienok roznych farieb......je to v pohode? Ci radsej nakupit podobne odtiene?

michaela80
20. máj 2011

@zfidorka no ja mam az 2velkost cize na novoska neviem ako...ja som na novoska pouzivala asi do 2 mes vylucne itty bitty a potom kapsy..kedze mne tie nohavickove plienky a na to este nieco nesadli a vlniaky uz vobec nie.. 😉

sulky
20. máj 2011

@mirkadena , TB easyfit super volba, presne tato plienka sa podova na jednorazovky 🙂 Je tenka, robi maly zadocek, na pokozke babatka nieje umelina alebo priroda 🙂 Ale ak chces aby potiahla dlhsie, treba dovypchat 😉

bambulka0406
20. máj 2011

@michaela80 aj na noc davas kapsu?

mamama11
20. máj 2011

@taanak no tak to by bolo super, pokúsim sa teda zorganizovať s rodinkou výlet do MT 😉
@behulka ty si mi spomínala tie Baby Lucy, tak už som si ich tak zbežne kukla, ja v podstate mám plienkovú výbavu dostačujúcu, len by som chcela pár takých k lekárovi alebo von, niečo také pod vrchné nohavičky a čo hovoríš na tieto? http://www.plienka.sk/product_info.php?cPath=76...

a ešte kočky páčia sa mi strašne tieto plienočky, ale našla som ich len na stránke http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/itt... a sú už len vzor modré bodky a ja by som chcela červené, neviete mi poradiť, kde ich ešte nájdem? 🙂

@labutka čo hovoríš na noc na túto plienku? http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/tot... alebo máš nejakú inú osvedčenú? ďakujem za radu 😉 a do tej Bum Huggersky môžem teda dať túto vkladačku, že by mi prestala premokať? http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/vkl... alebo túto : http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/vkl... alebo túto: http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/bab...

ďakujem vopred všetkým za rady 😵 😵 😵

moncikyta
20. máj 2011

ahojte ja by som sa chcela opytat na tie latkove plienky ja este len cakam babo a rozmyslam ze ich budem pouzivat. Preto by som sa chcela opytat ze ktore su lepsie a nejaku stranku kde su za dobru cenu . daakujem 🙂

bambulka0406
20. máj 2011

baby, nejdete niekto objednavat z ceskej stranky branakdetem.cz? chcem si kupit cinsky nocnik a u nas ho nemaju nikde a postovne je tu drahse ako samotny nocnik.... tak ci nahodou niekto nieco odtial nechce a postovne by sme dali napoly. pripadne ak viete kde zohnat cinsky nocnik, poradte

crysmile
20. máj 2011

@bambulka0406 co viem, tak baby kupovali slahaciu misku v kauflande, vraj je to to iste ako činak.. a stoji tak cca 40sk, mozno poradia..

virivka
20. máj 2011

Ajojte. Uvazujem nad kupou vlniacikov. Chcem disanu, len neviem ktoru velkost. Mala ma 10 mesiacov a cca 7,5 kila. Mam vziat velkost 74 - 80? Alebo vecsie? Vdaka🙂

eridani
20. máj 2011

@bambulka0406
Klasicky cinsky nocnicek neviem kde inde zohnat, ale na Brane ho teraz tiez nemaju. Ak myslis tento: http://www.branakdetem.cz/cinsky-nocnicek.htm
Potom je este europska varianta: http://www.branakdetem.cz/cinsky-nocnicek-evrop...
Ten je o nieco vacsi a inak tvarovany, ale ucel splni rovnako. Ako pisala crysmile, presne rovnakeho tvaru je miska na slahanie, ktoru predavaju v kauflande. My mame odtial v zltej farbe.

virivka
20. máj 2011

A este k vlniakom loveybuns - drzia dobre okolo noziciek? Sa mi zdaju byt ost vykrojene(pola obrazka).

bambulka0406
20. máj 2011

@eridani myslela som ten europsky typ 😉 diky, pojdem sa tam pozriet 😉

katka888
20. máj 2011

@virivka
nasej na 12 mesiacov uz ta velkost bola mala.

matja
20. máj 2011

@taanak - neviem, či si prehliadla moju otázku - kde presne budeš v Martine? Čo je to za akcia?

labutka
20. máj 2011

@bambulka0406 cinsky nocnik je vypredany a caka sa na atesty, aby sa mohol znovu dovazat. Ta slahacia miska je alternativa, ale cinsky nocnik sa drzi pohodlnejsie a ma sirsi okraj. No ale asi si moc nenavyberas, ja moj teda urcite nepredam, este ho obcas pouzivame.

@mamama11 tie itti bitti je stara limitovana edicia spred 2rokov, dalsie uz asi nikde nenajdes, skus skor pozriet bazar. Nova limitka je tu, www.latkovky.sk/produkt-detail/limitovana-edici... takisto dalsie kusy z nich uz nebudu.
stretchku na noc nevypchavam, ak chces, najlepsie vkladacky su tie posledne co si dala - BabyIdea bamboo hour.

labutka
20. máj 2011

@matja vcera vecer som ti dala link na tu @taanak akciu do nasej temy , aj zo zavinacom. 😉

@virivka natahovacie loveybums su u nas nocna jednotka. Fakt super. 🙂 Krpcovi ich nedavam len ked sa susia.

matja
20. máj 2011

@labutka - ďakujem, malý spí, idem dočítavať. Včera som si otvorila iba ten druhý link na knihu.

mirkadena
20. máj 2011

@sulky ahoj ďakujem krásne, presne toto som chcela počuť, tak je rozhodnuté ide sa objednať 🙂

smejkoh
20. máj 2011

@katarinka27 Nasa mala, ked ma kako co len 5 minut na zadku, uz ho ma hned cerveny, presne mozem obkreslit, kde mala to kako prilepene 😝 A este je taka potvora, ze nikdy neda vediet, ze je pokakana, ved mama pozeraj 😠
To mate ten zadocek az taky zly? Nemoze to mat aj z vlhcenych obruskov? Mozno z vonavych pampersiek, tazko, ked ti ani doktori nevedia poradit. Latkovky nechces vyskusat, mozno by pomohli, predsa su vzdusnejsie a neobsahuju chemicke prisady ako jednorazovky.

crysmile
20. máj 2011

@virivka ja som mala loveybums jersey aj crepe, boli uzsie medzi nozickami, takze neprekryli celu plienku, ale inak spokojnost, uz mam doma len jersey, vyuzijeme aj tie..

anelisa
20. máj 2011

ahojte, dakujem za vsetky rady, nieco som objednala a prax ukaze, co treba doobjednat 🙂

virivka
20. máj 2011

dakujem za odpovede, tak investujem radsej o tych loveybuns

taanak
20. máj 2011

@matja ospravedlnujem sa, odpovedala som omylom mamicke o prispevok nizsie 😔

lubik9
20. máj 2011

ahojte latkarky..idem si k vam po radu...mam 2.5 r. chlapceka a na spanie ma stale plienku (jednorazovku..pouzivame od narodenia),ale cakame druhe babo a chcela by som pouzivat latkove plienky..no a teraz ta moja otazka: aku plienocku by som mohla dat synovi na nocny a obedny spanok tak,aby ju mohlo vyuzit aj druhe babo (najlepsie nejaka,co sa da nastavit od narodenia az po nocnik)..napadli ma vrchne gatky BG flip,ale co do toho (nechcem do toho vela investovat)..doma mam klasicke stvorcove plienky este po mne,ale neviem,ci to neprecika za celu noc,lebo jednorazovky ma velmi casto precikane az na pyzamko..budem rada,ked poradite..dakujem