Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

estterka
4. jún 2011

@kloranebb ano,ja v noci neprebalujem a este nepretiekla.a ten prefold ako navyse vkladacku ani endavam vzdy.

zfidorka
4. jún 2011

@kloranebb ked das save materialy, napr. bambus uprava flaus, tak ten je super savy a noc potiahne... su to napr. tieto vkladacky: http://www.ekoplienky.sk/product/babyidea-bambo... a tato nohavickova plienka: http://www.ekoplienky.sk/product/babyidea-bambo...

flis nenasaje nic... cize ako sava vrstva je to nezmysel... flis je bud stay dry vrstva - cize napr. vnutro kapsoviek (nasaje a pusti hned dalej, cize je o chvilu "suchy"), alebo ako vonkajsia vrstva - cize vrchne nohavicky, pod tlakom ale prepusti, preto sa hodi na nesediace babatka...

zfidorka
4. jún 2011

@estterka pamperska ti pretekala kde? nozicky alebo chrbatik?

estterka
4. jún 2011

@zfidorka na chrbatiku pretekala rano uz.. proste nasala maximum a uz nezvladla a ta bamboozle s prefoldom a obcas bez neho to zatial zvladne celu noc.

evulikm
5. jún 2011

@kloranebb ja len moju krátku skúsenosť s červeným zadočkom. keď som dávala marekovi látkovky, tak nemával skoro vôbec červený zadok. ale minulý týždeň bol jedno celé poobedie bez plienky, pobehoval na holo 🙂 a večer keď som ho okúpala a šla dať plienku na noc, tak pozerám, že zadok červený ako ešte nikdy nemal ☹ a podotýkam, že keď sa zobudil po obedňajšom spánku, tak mal zadok v pohode. proste to bola asi jeho reakcia na strašné teplo, čo sme tu mali.... nechcem si predstaviť ako by sa cítil v jednorázovke...

luciferova
5. jún 2011

Moja skusenost je taka, ze maly sa paril prave v latkovke, predtym v pamperske nikdy a ani teraz (uz nelatkujeme) a to som nepouzivala ziadne cinske plienky, ale normalka latkovky ako vy, ste mi tu pomahali zostavit vybavu 🙂 Co uz, tak som vyhodila nemale peniaze a nadarmo...jemu skratka nesedia. Keby hej, tak tiez radsej latkujem...

katka888
5. jún 2011

@luciferova
ako casto si prebalovala ? napr nasa piska malinko ale casto, takze minieme denne aj 10 stvorcov, kedze jej savejsie plienky su zbytocne.. ak je nahodou dlhsie v napiskanej plienke, napr ked je u babyk a pozabudne sa na prebalenie / k babkam rpeto davam flip stay dry vkladacky / tak sa stane ze ma cerveny zadocek, ma ho jemne cerveny na malinkej ploche. zvykla mat cerveny aj ked sme prechadzali na tuhu stravu a to vyslovene po kakani. vtedy stacilo dat na noc bambusovu plienocku a krasne jej to "precistilo". take mierne zacervenanie mava mozno 1 den za tyzden, vacsinou sa az cudujem, aku ma kraaasnu cistucku ritku, bez kaychkolvek naznakov cervenania. ale ako pisem, prebalujeme velmi casto, kedze casto piska, tak aby bola v suchom.

k jednorazovkam by som sa nevratila nie len kvoli priedusnnosti, ale aj kvoli latkam ktore obsahuju jednorazovky vo vnutri a teraz cakame chlapceka tak uz len to prehrievanie by ma velmi trapilo, nevravim, ze ked by mal jednorazovky, tak mu to prehrievanie zhorsi plodnost, ale ak sa da vyuzit lepsia alternativa, naco pokusat zdravie dietata... staci mi info z viacerych nezavislych zdrojov a testov, ze v jednorazovke je o 1-2 stupne tepljsie ako by malo byt.

plienocky , ktore nepouzivate vies predat cez bazarik, cize cast investicie si vratit. ale chaoem, ak raz nemas dobru skusenost, tak je logicke, ze mas na danu problematiku svoj pohlad.

lowike
5. jún 2011

@klapinka ahoj, a aké sú tie čínske plienky z e-bay-u?
nepretekajú ti?
majú tie materiály certifikát?
našla som tam teraz totiž nejaké narýchlo a vyzerajú naozaj pekne, vzorované 🙂 - ale ak si dobre pamätám, aj tu na fóre na ne neboli bohvieaké ohlasy (ale už neviem presne...)

luciferova
5. jún 2011

@katka888 presne toto som si vravela, ked som prechadzala na latkove 😉 a vidis, smola. Prebalujem co najcastejsie, nesetrim na dietati. V plienke je tak hodinu, hodinu a pol, ked viem, ze cikal, tak necakam a prebalim. Dari sa nam uz aj na nocniku cikat, kakat tam nechce. Pouzivali sme na von flipky, na doma aj stvorce aj gro baby, kadeco. Stale mal okolo zadocku flak.

Behat so zdravym zadkom v pamperske je podla urcite lepsie ako zadok ako pavian, ale v latkovke 😉 moj pohlad. Necakam, ze v tejto teme bude so mnou ktosi suhlasit 😉

emjee
5. jún 2011

@luciferova napr. @zojec si s latkovkami preskakala aj plienkovu dermatitidu a vyriesila to pouzivanim inych latkovych plienok (namiesto prirodnych materialov davala staydry) https://www.modrykonik.sk/fotoblog/zojec/clanok...

luciferova
5. jún 2011

@emjee mala som rozne. Ako pisem. Aj sty dry. Aj prasky som vyskusala rozne. Navyse maly spaval vonku celu zimu, tam som mu dala tiez radsej "hnusku" 😉

emjee
5. jún 2011

@luciferova ved ja ti verim, ked sa inak nedalo, tak aj hnusky posluzia

gabika84
5. jún 2011

kocky, ake by ste odporucili navleky pre novorodenca? viem, ze navleky su viac menej univerzalne, ale niektore znacky mi pridu moc dlhe 😒

majka1981
5. jún 2011

@luciferova moja skusenost je takato: v zime som pouzivala jednorazovky a od 5 mesiaca presla na latkovky. Predtym som riesila len minimalnu cervenu ritku. Prislo leto a riesila som to uz 2x, z toho ale jeden raz zato ze sa mi pokakal v elektricke a bol v jednorazovke, Takze to nepovies, z coho to bolo - to by bolo aj z latkovky. Od kedy pouzivame latkovky viem, kedy a kolko krat cika. Ked bol v jednorazovkach, tak som ho prebalovala casto - pod 10 krat na den+noc sme nikdy nesli. Mne sa osobne hnusia jednorazovky, mne ta chemia dnu smrdi a ked ma len jednorazovku + tricko, tak to nieje prijemny pocit ho chytat. Ale ak ma mat ritku ako pavian, tak mas pravdu, ze potom je jednorazovka lepsia. Taku paviansku ritulu moj syn nemal. Viem, ze to ide strasne rychlo - u nas to bolo 15-20 minut v elektricke + minimalna cesta domov. Na druhy raz viem, ze mam okamzite vystupit a prebalit.

sima.p
5. jún 2011

Kako robí naozaj galibu. Teraz už väčšinou kaká do nočníka, ale kým tak nebolo a musela mať jeden čas "zákerné" kako, lebo tiež som hned nezbadala, že je pokakaná (väčšinou bolo citíť, ked sa pokala, ale vtedy nie), tak mala strašne červenú riťulu presne tam, kde mala "nalepené" kako. Potom sme sa toho dlho zbavovali a definitívne som sa rozhodla prejsť na látkovky, odvtedy zhodou náhod začala väčšinou kakať do nočníka (mala cca 18 mesiacov). Takže nám látkovky v tomto smere pomohli, odvtedy nemáme zapareniny a to máva doma bavlnené viacvrstvovky. Ale ako sa hovorí, výnimka potvrdzuje pravidlo - @luciferova - jednoducho Vám asi látkovky naozaj nesadli.

klapinka
5. jún 2011

@lowike ja som spokojna ako tak (pretekali nam okolo nozky, podla kg nam sedli, ale zmensila som o jeden stupen a je to ok), ci maju certifikaty neviem ani som za tym nejako nesondovala. Pouzivam little lamb vklady. Material je v pohode.
Vyskusaj jednu vela za to nedas ved to stoji 5€ tusim a sama si urobis nazor.

siss_sz
5. jún 2011

@lowike moj ma zatial len 3mesiace, ale plienky z ebay nam pretekaju..nepretekali hadam len prvy mesiac...ale to asi tym, ze menej cikal...neviem si to inak vysvetlit... dam tam aj lepsie vkladacky, alebo dvoje... utiahnem, povolim... a stale mi pretekaju!!! a pritom maju strih (ked som to porovnavala) uplne ako wonderoo...tak nechapem z coho alebo cim to je☹ takze u mna ebay plienky sklamanie... aj ked mozno na paradu, ked mam stastie a akurat necika kolonadu... tak u doktorky vydrzia... a potom hned prebalit (este v cakarni😀 )

hirrina
5. jún 2011

@katka888
@zojec Tak tie vlnene su super, mozno malemu vtedy vadilo nieco ine. Sice su mu trosku velke okolo noziciek, ale snazim sa mu ich dat az potom ked sa vykadi 🙂, inak celkom dobre drzia. Ale aj pri latkovkach sa mi sem tam trosku zapari a to ho prebalujem stale. No pri jednorazovkach to bolo omnoho omnoho horsie. Vcera som mu vonku na hodku dala jednorazovku a doma ked som davala stvorec, tak mi ta jednorazovka vazne smrdela... Oplati sa 4 mes. davat na noc vlnene? Davam mu nohavickove bambusove a na to flipky.

zojec
5. jún 2011

@luciferova ja len tak v rychlosti zareagujem 🙂 pises o cervenej ritke.. ja som tiez malej davala jednorazovku cca mesiac, kym sa dermatitida uplne nevyliecila.. potom som davala sty dry a teraz si uz mozme dovolit aj stvorce.. 🙂 vsetko chce cas a ono to urcite prejde 😉 drzim palce..

majka1981
5. jún 2011

Baby chcem Vas upozornit na jednu vynikajucu stranku - je sice v nemcine - ale su tam opisane plienky, su tam aj hodnotenia. Kuknite
www.naturwindeln.de
Tie plienky a ine su pod tymto http://www.naturwindeln.de/wickelsysteme/uebers....

lowike
5. jún 2011

@siss_sz
@klapinka
ďakujem za hodnotenie e-bay plienok 🙂 - uvedomujem si, že to asi nebude bohviečo, aler je fakt, že ich vzhľad ma dostal, tak 1-2 asi risknem objednať - je to 5.90EUR/ks tak uvidim a pri najhoršom pôjdu "o dum dal" ...

sima.p
5. jún 2011

@majka1981 škoda, že neviem po nemecky, tak si to len tak prechádzam, ale spomína sa tam aj Baby Lucy...

alpiinka
5. jún 2011

ahojte latkarky, tak som tu po sto rokoch, chcem sa podakovat za vsetky rady, kt. som tu dostala ohladne latkovej vybavy, latkujem od nejakych dvoch tyzdnov, prevazne frcime na flipkach a stvorcoch a popritom aio a kapsovky...so vsetkymi, co mam doma som spokojna, ale chcela by som este dokupit nejake dalsie aio a kapsovky a rada by som okrem overenych skusila aj nejake nove...co mi poradite? mam po dve od bum genius v4.0, wonderoo v2, tots easyfit v2 2010...viem, ze sa to tu opakuje, pred porodom som vas citala stale, ale odkedy sa maly narodil, tak som tu nebola 😔 vdaka

marianas
5. jún 2011

Ahojte. Poraďte, čim vyperiem z plienok škvrny od čučoriedok? Skúšala som orechy, žlčové mydlo, mydlo Lanza, namáčala som v oxi prášku z DM, na slnku viseli 2 dni, dokonca aj Ariel, no škvrny sú stále vidno.

sima.p
5. jún 2011

@marianas možno až na viacero opraní to zíde ak nepomohlo to všetko čo si menovala, príp. možno PUER čo sa tu spomínava

zojec
6. jún 2011

@alpiinka dokup este z kazdej po jednej 😀 😀
dievcata z LC a okolia, pridte na prezantaciu 17.6. o 15tej do autoskoly Drobny, Ul. Mieru 15, Lucenec.. tesim sa na vas.
takze nikto nema zaujem na prezentaciu v BB? ak ano, dajte mi vediet 😉
@marianas cucoriedky su svinky male.. to len castym pranim pojde dole..

anelisa
6. jún 2011

ahojte, prisla mi konecne zasielka plienok 😵 a mam nejake nejasnosti 😅
BumGenius Onesize 4.0 - ma aj taku malu vkladacku, to bude asi ta novorodenecka......to by malo akoze novorodencovi stacit? Ked bude treba plienocku dovypchat, tak vsetko sa to strka dovnutra? Pri tejto plienocke sa asi nepouzivaju stvorce, len vkladacky, ze?
Vrchné nohavičky Flip - ked budem chciet dat vkladacku aj stvorec, tak ide na telo babatka ta vkladacka? a ked zohnem vkladacku, to zohnute ma ist na chrbatik?
Dakujem 🙂
Sice som objednala tych plienociek len zopar, ale strasne sa vytesujem 😵 gulickova minky je nadherna, aj ja by som si taku dala 😀

siss_sz
6. jún 2011

@marianas ano, cucoriedky su svinky male, ako povedala @zojec ...doteraz si pamatam pribeh zo zornicky, ako chlapci na vylete sa ohadzovali cucoriedkami a dievcati zostala skvrna na tricku a chlapec sa teda podujal, ze to da do poriadku...a obodkoval jej cucoriedkami cele tricko... zjavne preto, ze to aj tak nepojde dole:-/ 🙂

zojec
6. jún 2011

@anelisa co sa tyka vypchavania kapsoviek, uvidis akeho ucikanca budes mat 🙂 na zaciatok mozno bude stacit ta mala vkladacka, aj ked o tom dost pochybujem 🙂 ked bude starsia, tak sa davaju obe.. ked ich skladas na mensie, tak tym zlozenym na brusko, aby neotlacali chrbatik, ked na nom bude lezat 🙂 a ano do kapsovky sa vsetko strka dovnutra.. sty dry vkladacku z flipky davas k ritke tym hladkym (na stitku je napisane this side down ) a ohynas vpredu

anelisa
6. jún 2011

@zojec dakujem, si zlata 🙂 a ked teda budem davat flipku, tak to spravim v poradi: stvorec na to vkladacku, potom babatko, zapnem spankou a na vrch flipku? Vtedy sa vlastne nevyuzivaju tie chlopne flipky? Pytam sa asi ako z pomocnej, ale nemam s tym ziadnu skusenost 😅
Ak by chcel niekto spravit prezentaciu v NR, HC a okoli, prisla by som sa pozriet, nech nie som stratena 🤐