Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sladkasue
25. jún 2011

@siss_sz musim ti oponovat..zalezi co das do vnutra! Mam aj take co opisujes,ale nepretekaju-asi su kvalitnejsie,len potlac je rovnako farebna..

lenka47
25. jún 2011

@eridani tie vkladacky su dost dlhe ale myslim ze by mohli pasovat aj do inych nohaviciek... ale mne sa ovela viac pozdavaju jednorazove vkaldacky gro via-jendak sa daju na koncoch prilepit a maju aj taky lepsi tvar-su sirsie, no nam proste viac sedia 🙂

siss_sz
25. jún 2011

@sladkasue teda mas inu znacku? alebo mas tie iste... "made in china" z ebay-u?

mimuka
25. jún 2011

ahojte, ako to je z reklamáciou plienok..dá sa to?? Ja som si kúpila Minilalu a prevĺha mi. Musím malú vždy pri prebalení aj prezliecť. Čítala som, že to robí viacerým, ale podľa mňa by to 20 eurová plienka robiť nemala.
Mám ju na najmenšej veľkosti. To nepretečie popri nožičkách,ale proste premokne tá vrchná látka.

estterka
25. jún 2011

@mimuka veru,nasa najkrajsia plienka a na von sa ju neodvazim dat ☹

mimuka
25. jún 2011

@estterka však to vôbec sa na ňu nemôžem spolahnúť

sima.p
25. jún 2011

Nakoniec Bum genius vs. Minilala - asi bude na tom lepšie BG mám pocit.... Mne BG kapsová veľmi sedela, Minilalu som ale nemala......... (škoda)

cetera
25. jún 2011

dievcata taka otazocka...mozem davat dietatu len all in one? ak ich budem mat dostatok? dieta je mesacne... a aky je rozdiel od pop in? a este all in one za 6,90 eur je to vela?

zfidorka
25. jún 2011

@mimuka reklamovat mozes, ako vsetok tovar 😉

@cetera mozes davat len aio, len je to najdrahsia verzia... do pop-in sa vkladacky vkladaju, takze nemusis stale prat vrchne nohavicky, len menis vkladacky... aio za 6.90 si kde nasla? myslis kapsovu z e-bay? 😅 znackove aio stoja od 15 eur vyssie...

petrinka
25. jún 2011

@cetera ak myslis tie pop in, AIO, co tu bol inzerat za 6,9, tak to su cinske alva baby- pozri www.alvababy.com. ak chces vyskusat, tak urcite najprv kup len jednu, aby si nekupila komplet vybavu a potom zistis, ze vam vobec nesedia. ved si skus namixovat rozne druhy, mozes kupit aj tu na bazare. co ja mam skusenosti, tak plienky su v dobrom stave, lacnejsie ako nove...

labutka
25. jún 2011

@eridani @lenka47 nahradne vkladacky do BG flip je len dlhy obdlznik. da sa zahnut pod pindura, treba prebalovat trosku castejsie nez napr. bambusove plienky. a ja som davala o cislo mensie vrchne gate nez sme nosili (treba to doma odskusat), kedze ten obldznik je tensi nez plienka.
na grovia vkladacky som dostala varovanie od ceskych latkariek, nech ich urcite nelepim, ze lepidlo nejde poriadne dole. neskusala som - nemam odvahu 😅 mne sa nanich pacilo, ze maju gumicky okolo nozky (vacsia ochrana proti preteceniu kakania), ale zase maju "igelitovy" spodok, co mi na leto neprislo uplne vhodne.
viac o jednorazovych vkaldkach mam popisane v clanku My a latkovanie.

labutka
25. jún 2011

@mimuka @estterka tiez mam minilala, ale to co pisete sa nam nestavalo. 😕 mne ta plienka fakt sadla lepsie nez bum genius - na tom sa dost opotreboval suchy zips - sice drzi, ale nevyzera dobre. no a mikrovlaknove vkladky z BG som vymenila za bambusove uz davno. preto sa mi viac pozdava minilala.
obecne ohladom pretekania plienok - najprv by som skusila prestavit plienku - mne pretekali, ked bola plienka krpcovi velka, alebo mala. ak ju mal akurat, ziadne nehody neboli.
no a este mi niekto hovoril, a naposledy @emjee pomohlo, ze nepouzivat bodycka, ktore su LTT. body potom moze stlacit plienku, a ta okolo nozky navlhne, a s plienkou navlhne aj oblecko. pomoze pouzit extendor alebo vacsie cislo bodycka.
celkom ma mrzi, ze mate taketo skusenosti, ale napriklad my sme nemali nehody ani s itti bittkou, ani s minilala, ani weehugery nepretekali...

eridani
25. jún 2011

@labutka @lenka47 Dakujem za odpovede. Takze chapem to dobre, ze jednorazove flipkove vkladacky narozdiel od jednorazovych grovia nemaju ziadnu nepremokavu vrstvu a teda je mozne pouzit dve na seba na zvysenie savosti, pripadne jednu prehnut? Kakanie ma velmi netrapi, kedze drobec sa do plienky nepokakal uz ani nepamatam. Ale to zahnutie pod pindura aby to tam nasalo viacej, to sa mi paci. Mam vlniaky BoJ Sko, tak to snad bude spolu fungovat.

labutka
25. jún 2011

@eridani ano flipky mozes dat 2 na seba a zahnut. ja som chcela tie grovie len ako poistku, tiez mi krpec kakava vzdy rano do serbla, ale mimo domu sa kadi inak, ako ked si doma... 😉

luciferova
25. jún 2011

Ahojte latkarky, zaujimalo by ma, ake skusenosti mate s oducanim od plienok, v akom veku, akym stylom atd., lebo latkovane deti sa vraj zacinaju pytat skor. Tak ma zaujima, co je na to pravdy 🙂

eridani
25. jún 2011

@labutka No to je pravda, ze mimo dpmu to moze byt inak. 😅 Som zvedava, snad to zvladneme a nebude treba prat zakakane vlniaky.

julinka2787
26. jún 2011

čo hovoríte na alva baby kapsy?

julinka2787
26. jún 2011

aha už vidím že to je čína. tak skúsim asik jednu kúpiť.

sima.p
26. jún 2011

@julinka2787 ale predávajú ich aj oficiálne v jedno slov. eshope

luciole
26. jún 2011

@zfidorka
@hirrina
@blovitc120
@crysmile dakujem vam moc za rady a hlasim uspech 🙂 Pokusne som namocila a namydlila aj cerstvo vyprate zazltnute vkladacky a vacsina pekne vysla. Cerstvo okakane, vysprchovane v studenej vode a namydlene su po vyprati uplne bielucke 🙂

ellysa
26. jún 2011

@labutka aj u mňa je minilala asi na druhom mieste obľúbenosti, ja by som kľudne ešte jednu zobrala 😀

sima.p
26. jún 2011

@cetera to sú čínske, a tá baba chodí aj sem na túto tému, asi ich používa aj ona, však snád Ti napíše sem

lenka47
26. jún 2011

@labutka ano to s tym lepidlom na grovia mas pravdu, ja som si tak polepila jedny flipky, nastastie pranim mi to zislo-takze nelepit na flipky!!! :D ja som to potom lepila na kapsovky-bum genius napr, z tej latky to ide v pohode odlepit 🙂 tie flipky mi pridu dost uzke, ja som este davala pod ne stvorec pre istotu ze mala sa trafi aj pomimo :D

lenka47
26. jún 2011

a ohladom minilala suhlas s
@labutka velmi sa mi paci ta plienocka a nevlhne nam ani nic

sulky
26. jún 2011

@eridani , tie BG jednorazove vkladacky su do IB d'lish SIO vrchnakov super. Ja som ich dokonca davala aj do BG kapsz, dovnutra. 😎

lenadka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petrinka
26. jún 2011

@cetera tieto su cinske tak ako pisala @sima.p.ja s takymi plienkami nemam vobec skusenosti, takze neporadim... viem aj o pozitivnych aj o negativnych skusenostiach s plienkami z ebay. ja som mala nazor, ze clovek nevie aka je kvalita pouzitych materialov, skladovanie a pod... ale clovek nikdy nevie. ked si pozries plienky sweetmonkey a porovnas ich s alva baby, tak niektore su uplne rovnake (podla foto), len cena je ina...
ved jednu skus a uvidis. kup si ale aj ine znacky, aby si mala s cim porovnavat. ked chces usetrit, tak si vyber na bazare 😉

pancake
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bobusa1
27. jún 2011

@mimuka ahoj, ja som nedavno tiez reklamovala Minilalu, volala som do e-shopu a povedali mi, ze ju mam poslat, ze mi ju vymenia za novu, tak cakam, ci naozaj 🙄 . Pri tychto plienkach je podla mna problem, ze nepremokava vrstva nie je pul zater, ale samostatna vrstva pripominajuca hrubkou lacny mikrotenovy sacok, a tak sa lahko moze stat, ze pri vkladani vkladaciek sa roztrhne 😝 . Ja som ju v jednej Minilale mala roztrhnutu od novoty, ta stale pretekala, len som nevedela preco, no a v druhej je to v poriadku a na tu sa mozem spolahnut, len si pri vkladani vkladaciek vzdy davam pozor. Tak skus opatrne vyvratit kapsu a skontrolovat nepremokavu vrstvu. 😉 .