Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

tinika
10. aug 2011

@crysmile viem si to predstavit, aio su tym padom hrubsie a dlhsie schnu bo sa nedaju oddelit a tie kapsove aspon troska tensie ked vies vybrat tu vkladačku 🙂a to s kakanim aj ja čakam na začiatku ze bude horsie bo aj starsi len stale kakal ale kedze budem na sirsie balit tak asi na ten novosklad ak sa to naučim a na to nohavičky flipky lepsie ako tie postolky 🙂)

anelisa
10. aug 2011

ahojte 🙂
mate overene nejake anglicke stranky, z ktorych sa oplati objednavat plienky? Idealne, ak by posielali aj na Slovensko, ak nie, nevadi. Dakujem

etuska
10. aug 2011

@lauricka a
aale neboj-sleduj diskusiu a pytaj sa 😉
a urcite je to dobra volba-ja latkujem takmer od narodenia 2.babatka a lutujem ze som nelatkovala aj pri 1.dcerke

etuska
10. aug 2011

@crysmile
vdaka 😉 no presne ako pises-2.kolo 😀 aj
ja som chcela objednat tu modru-resp.tmavomodru.Nas Simon uz ma vyse roka a sme na tom podobne 😠 normalne musim posladne tyzdne davat separacku do kazdej plienky 😝

tinika
10. aug 2011

kočky aky rozdiel je medzi vkladačkou plienkou a separačnou plienkou? vdaka vam

zuzanockamt
10. aug 2011

@tinika ja by som na male babo kapsovky nedavala, potom neskor, ked uz zacne menej kakat, mozno od 4 - 6 mesiaca ... na takeho krpceka skor klasicke stvorce alebo viacvrstvove + separacka a na to PUL gate, lebo minies na kapsovky kopec penazi

etuska
10. aug 2011

@tinika
vkladacka zvysuje savost plienky.
separacka ti oddeli plienku od stolice-ak je jednorazova tak ju len vyhodis,resp. su aj take kt. sa daju prat

katka888
10. aug 2011

@zuzanockamt
@tinika
no baby, my sme teda extrem.... vikuska, ked bola vo veku kedy tu maminy riesili, ze sa im deti prepisavaju a ziadne plienky nestihaju, tak my sme odrastli na socik stvorci a na to BG flipky.... a na doma stacilo, kedze piskala casto a malinko... to mala od pol roka vyssie...
a naopak, maly cmukos, teraz ma 6 tyzdnov, tak uz od mesiaca fungujeme najma na kapsach aAIO, kedze on casto a dlho spi a ked spi 3-5 hodin tak ho neprebalujem a kakat kaka ked je hore. u neho klasik storce a pulky neobstoja, kedze po dlhsej dobe napisa davku, ze su flipky mokre a musim menit aj vrchne, tak to mam zajedno davat radsej kapsovky. a novosklad nam bol tiez na dve veci, kedze sa narodil maly a okolo noziciek mu to trcalo a na bruchu mal hrudku latky 😀 😀 😀

tinika
10. aug 2011

ach jaj :( no sa mi velmi nechce ten system ako pri starsom ze latkovky a gate na vrch, či uz tie postolky čo sme mali abo ine .( to zase peniazky navyse, to mi muz vyhovori :((( no uvidime ako to bude, ale aj neskor vyuzijem este pekne tie flipky od 4m. naprk ak tak to roka dvoch habadej .)

tinika
10. aug 2011

@katka888 no kazde babo je ine .)) moj kakal za kazdym papanim .)

katka888
10. aug 2011

@tinika
ach jaj, aka vec ta trapi, ze pises ach jaj? 🙂

katka888
10. aug 2011

@tinika
hej, aj mala viki tak kakala ... maly sice kaka dost, ale zvacsa je to tak, ze stiham prebalit a nie je v tom dlho. ale jasnacka, ze s astane, ze dostane novu plienku a tu hned pokrsti... ako ked sme skusali novu anavy easy, hned ju pokrstil.. do 5 min... a minule za 1 hod padlo 5 plienok kvoli kakaniu 😀 😀 ale stvorce by mu boli malo, zakazdym padli so stvvorcom za obet aj vrchne flipky

tinika
10. aug 2011

@katka888 no tie plienky čo uz druhy den studujem a riesim hihi a teraz zistujem ze pre male babo nie su tak vhodne tie čo som chcela .)

katka888
10. aug 2011

@tinika
a ktore si chcela? 🙂

dusko14
10. aug 2011

...Ahojte. Chcela by som prejsť na látkové plienky. Drobec má ale už 5 mesiacov a 8 kil. Viete mi poradiť, zorientovať sa. Netuším aké a koľko kusov si objednať. Vlastne mám z toho zmätok, keď som zistila koľko ich je na trhu. Drobec kaka tak raz za 4-5 dni. Ďakujem 🙂 Ste s látkovými spokojné?

tinika
10. aug 2011

@katka888 bg kapsove a nakoniec flip ako baby poradili a par AIO

josie3331
10. aug 2011

baby ja nie som spokojna s wonderoo aj minky verzia aj nie minky verzia...ked sa tam vykaka tak mi vzdy pretece... nedaju sa mi zapnut tak aby to na brusku netlacilo a aby to mala tesne okolo noziciek

a aj tots bots AIO easyfit mi pretiekli, ak som ju nechala len s original vkladackou....

katka888
10. aug 2011

@dusko14
my sme zacali latkovat od 6 mes takze "nemeskas" 🙂
ako piska cez den? velke davky ci mensie a castejsie? a ako v noci?

katka888
10. aug 2011

@tinika
BG flipky ti treba na novosklad, alebo aj ked budes davat stvorce na rovno, BGflip su vrchne nohavicky a do nich das cokolvek, kukni ako je to u nas : https://www.modrykonik.sk/fotoblog/katka888/alb...
to mas akoze na doma.
ak pojdes k dokimu, von na vychadzku, cestovat tak su lepsie bud kapsovky, cize spominane BG kapsovky / BG 4.0 / alebo AIO. aio su vynikajuce tieto: easyfit-v2 , nerobia taky "objem", maju aj kaspu ak by si potrebovala doplnit, a maju aj vkladacku, ktoru vies pouzit aj inde.
takze podla mna aspon 4-5 ks vrchnych nohaviciek ako BG flip ti treba uz teraz, a kapsovych a AIO cca tiez 4-5 na zaciatok, najlepsie z kazdeho typu/ znacky 1-2 ks, vyskusas co vam vyhovuje.
pripajam foto tych AIO tots bots easyfit

katka888
10. aug 2011

@josie3331
easyfit ti po akej dobe pretiekli? aj kaki ci pisi?

iron
10. aug 2011

@dusko14 ja za seba som s nimi spokojna, a to som dost narocny pouzivac. Kup si viacero druhov a rozne znacky aby si vedela co ti bude lepsie vyhovovat. Na noc urcite bambusove a vrchne gate. Cez den ja pouzivam dost kapsove plienky....od AIO som upustila uplne...ani sama neviem preco. Nejako mi je jednoduchsie to vnutro v kapsovkach vymenit...
a cez den, ked nikam nejdeme tak davam len stvorce, pripadne doplnim nejaku savu vkladacku. Co sa tyka vybavy ja som tu asi jedna z tych co ju ma mensiu. Mam styri bambusove, tri nohavickove,2AIO, jednu SSIO, 3 kapsovky. Stvorce mam 6ks...a este mam nejaky foldy a prefoldy asi 6ks.
Tie stvorce mam bambusove, ja som celkovo akosi na ten bambus.

vsetci si tu chvalite flipky a bumgeniusy....to su fakt take uzasne? Ja nemam ani jednu, zeby som skusila?

josie3331
10. aug 2011

@katka888 iba pocikane...asi po 3 hodinach

tinika
10. aug 2011

@katka888 takze flip su v podsatte vrchne nohavičky ako boli postolky? no len som nechcela mat z kazdej značky po kuse, ale asi to bude najlepsie ako pises a vyskusat, sak čo nebude vyhovovat viem predat .) a tie aio čo si dala link som tiez uvazovala .) a vklady ake pouzivas? bo tiez je velky vyber, ze ake si mam dokupit

iron
10. aug 2011

@katka888 mne poslednu dobu tiez easyfit pretekaju, ale to preto ze krpata vela cika...a ja som prebalovala po troch hodinach....podla mna ich treba castejsie prebalovat, lebo ked daju babatka velky objem mocu, tak to nestiha vsat...teda u nas, ale to je asi take obdobie teraz.

josie3331
10. aug 2011

@iron a keby sa tam da nejaka extra vkladacka? aj to si skusala?

dusko14
10. aug 2011

@katka888 Jéj, ďakujem. Cez deň častejšie a po troškách. V noci hlavne nad ránom. Spí mi v kuse bez prebaľovania 12 hodín a ráno je plienka "výdatná" 😀

iron
10. aug 2011

@josie3331 no standardne tam davam to co tam byva...niekedy, ked s nou idem von tak to dovypcham este bambusovou vkladkou a to saje ako sialene...
Najnovsie vravim, ze som od toho upustila..len ked idem niekde prec ze prebaluje niekto iny, tak nakazem dat tieto aby to mali jednoduche.
Teraz davam vela nohavickovych, flisove, bavlnene....alebo len stvorec s prefoldom.

josie3331
10. aug 2011

ja ked davam kapsove tak dam jeden obdlznik poskladany zo stvorca +nejaku vkladacku aby plienka drzala tvar...robite to tak aj vy? alebo davate len prefold alebo tak...

iron
10. aug 2011

@josie3331 ja davam uz vselijak, niekedy napcham vkladku uplne inu ako je plienka...alebo aj tak ako pises.. 🙂

dusko14
10. aug 2011

@iron ďakujem. Si zlatá len sa úplne nevyznám v tých výrazoch. Ale asi ich nájdem všetky na stránke latkove plienky, však? Budem to vedieť používať? 😀 😀 😀 Ale som rozhodnutá, že ideme na to!