Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

miri.b
11. feb 2009

olinka, mne IB prisli uz 2.2/ 😉

inak dnes sme ich mali prvykrat a trosku ma sklamali, lebo nam pretiekli, som cakala vyssiu savost, ale vyvazi to ich krasa 😅

marcelka11
11. feb 2009

mne IB tiez pretiekli a dnes som si vsimla ze sa na jednej urobila diera vo vnutri na vkladacke, prala som ich asi 4x 😒 ale su fakt krasne

kili
11. feb 2009

IB je čo? už som dosť mimo

oli, mohla by som ťa poprosiť, že by si mi v piatok zobrala aj jedny vrchné nohavičky BL tie naťahovacie? len teda na vyskúšanie, neviem, či ich zoberiem.

madi
11. feb 2009

zuzana26 - my davame bambusove BL na noc - ale plienka + 2 sacie vlozky, z toho jedna je poskladana na polovicu a umiestnena ku pipusovi... a vydrzime v pohode
tie organic sa mi vidia menej save....

a dievcata - ked uz ste take odborniiicky, radte

ako funguju viacvrstvove? to sa sklada ako klasicke stvorce ci co? a ako to potom drzi pokope? 🙄 treba mi viacvrstvove? alebo radsej by ste mi odporucali iba stvorce mat doma? - na take rychle balenie na doma....zeby mi to rychlo schlo a tak...?
a mate skusenosti so zavazovacimi plienkami? osvedcili sa? lebo som kdesi citala ze ked sa uz dietatko viac mrvi a hybe a chodi, tak su uz neni az tak dobre... hm?
a kapsova plienocka - je potrebne / nevyhnutne ju mat vo vybave?
a kolko AIO mi treba?
inak - mam 2x popo easyfix - ale neni som nimi nejako nadsena...to vsetky AIO su take? 🙄
ja som iba zaciatocnik...tak prosim majte strpenie so mnou
dakujem vam veeeeeelmi pekne za odpovede

a este som sa predtym pytala, ci v UK maju aj kamenne obchody na tieto plienky....ale nikto mi nereagoval...
dakujem vam

kili - to sitie mi pripomina mna ...tiez som taky strateny pripad...ale nadomnou vzdy stoji babka a zachranuje situaciu 😅

IB je itti bitti

sisa.b
11. feb 2009

kili, aj ty si prirodzeny talent 😀

kili
11. feb 2009

asi áno 😀
ako ten stroj nešiel, tak som sa smiala, že ja som ho odpísala a ešte som sa ho ani nechytila 😀

petusaaa
11. feb 2009

baby a plavky Motherease Swim Nappy su ake? lepcie alebo horsie ako IV?

petusaaa
11. feb 2009

kili 😀 😀 😀 no, ty mas doma aspon stroj... ja som strateny pripad 😀 😝

kili
11. feb 2009

petu, no ale ako dlho sa tomu bude dať hovoriť stroj 😝 😀

petusaaa
11. feb 2009

kili 😀 neboj, do toho prides 😉
ty nevies, ake su tieto plavky? http://www.babykind.co.uk/swimnappies.htm uuplne dolu

kili
11. feb 2009

nie sú to popoliny? levo vyzerajú tak isto. obrázky si už teda nepamätám

bambusko
11. feb 2009

zuzi, na noc davam bl bambusove s flisovou separackou.

madi, viacvrstvove mam tu najmensiu velkost a skladam ich do kapsovych plienok, zavezovaciek a bl classic namiesto tej origos vlozky. su super, vela nasaju, rychlo schnu, urcite si dajake zaobstaraj.

a zavezovacky ja mam velmi rada, aj manzel dokaze prebalit s nimi 😅

petusaaa
11. feb 2009

kili, to by mali byt Motherease

kili
11. feb 2009

aha, no netuším, sú si dosť podobné

kili
11. feb 2009

ja viem, že som chcela popoliny, pretože sa dá lepšie regulovať veľkosť, keďže sú dosť tenký, tak aby ich som ich mohla zmenšiť na oboch stranách.

petusaaa
11. feb 2009

no, aj tieto tak vyzeraju, nie ?🙂
a este jedna otazka, ked kupim taketo http://www.babykind.co.uk/vestextenders.htm bede mi to sediet aj na SR bodynka?

petusaaa
11. feb 2009
sisa.b
12. feb 2009

bihan, tak si ma ukecala, idem objednat z toho anglicka. vyjdu tam tie starbunzy lacnejsie aj s postovnym 🙂

bihan
12. feb 2009

Sisa, ja u nich nemám žiadne percentá, tak ukecávať nemusím, len radím 😀 Keď už objednávať zo zahraničia, tak radšej z UK ako z Čiech 😉

Madi - viacvrstvové majú v stred viac sacích vrstiev, preto sa inak skladajú ako štvorce, inak pre lezúce a stojace mimi, inak pre dievčatá a chlapcov, ale v princípe najviac sacích vrstiev tam, kde mimi najviac čúra.. príp. sa dajú zložiť na tretinky n rezanec a použiť ako vkladačka. Ak ich chceš ale ako samostatú plienku, snapy sponka by bla viac než užitočnou pomôckou 😉

kapsovky ani AIO nie "nevyhnutné" mať vo výbave, ale každopádne sa hodia, keď potrebuješ dlhšie neprebaľovať, potrebuješ štíhlejšiu plienku do nohavíc, menej roboty s prebaľovaním. Osobne mám ooooveľa radšej kapsy ako AIO, AIO mám len BG organic 2ks.. a IB ale tie nie sú klasické AIO (ale mám ich zase radšej ako kapsy 😀)

Popo easyfix nepoznám, ale zrejme to nebude žiadna "super" plienka 😅 (tipujem podľa obrázku).

Peťuša, niekto tu mal SWB pulky a spokojnosť bola.. ja som sa kedysi zamilovala do tej limitovanej edície - sage chocolate, ale nechceli mi to dodať za rozumnú cenu, tak nemám 😝
A pozerám, že SWB už robí pulky na druky! no to je paráda!

Ľudia, ja som fakt zvedavá na tie vymakané plienky, čo budú o pár rokov 😵

inka04
12. feb 2009

Ahojte, chce, sa spytat ci niektora z vas periete baby lucy plienky aj v normalnom prasku (samozrejme senzitive, ako Lovela a pod.). Ci musi byt nejaky bio-prasok? Ja som si kupila na otestovanie 5 ks: 2x organic, 2x bambusove, 1 x flanel. Kolko sa takych plienok zmesti do pracky. Mozno tie farebne bambusve prat spolu s tymi bledymi (prirodne)? Aku mate skusenost s 3 v 1. Zda sa mi to na prvy pohlad, ze ked sa to pozapina kvoli zmenseniu nepohodlne pre babo? Dakujem.

crysmile
12. feb 2009

inka ja periem v normalnom detskom prasku.. a mam oranzove, cervene a ruzove bambusky a nepustili mi.. ci to je nepohodlne pre babo neviem, lebo sme zacali latkovat az v piatom mesiaci, ale asi to nebude take strasne.. ved uvidis..

madi
12. feb 2009

inka - aj ja mam na testovanie BL - vyprala som ich v lovele a maly sa mi z toho vyhadzal (ale dievcata vravia, ze treba dat 1/4 mnozstva prasku co normalne davas a plus viackrat preplachnut - tak mozno ked toto spravis, tak sa nevyhadzete....ja uz pouzivam iba ten praci sliz doma vyrobeny). Do pracky (my mame myslim na 5kg pradla) sa mi zmesti cca 10 ks plienok a plus tie vlozky...a este par bodyniek a tak... prala som vsetko spolu a je to fajn, nic sa nestalo, farby ostali tam kde mali aj v takej intenzite ako boli... a 3v1 - hm - my uz sme pomerne velki, cize neviem posudit...ja som to zmensovala iba jeden krat...ale nemam pocit, ze by to bolo nepohodlne... hm

bihan - dakujem velmi pekne za vycerpavajuce odpovede, este poprosim - preco IB nie su klasicke AIO? lebo sa daju tie sacie vrstvy odopinat? ci preco?

bambusko - tiez dakujem za komentar k mojim nocnym dumkam, pomohlo mi pri rozhodovani 😉

inka04
12. feb 2009

dakujem velmi pekne... ved vyskusame...uvidime🙂

bezaz
12. feb 2009

inka ja periem normalne v tekutom arieli sensitive a v pohodicke, ani 2x neplacham 😅

kili
12. feb 2009

bihan, ja som teda tiež fakt zvedavá. pred dvoma rokmi nebolo dokopy nič a teraz nestačím sledovať.

bihan
12. feb 2009

Madi -jj, kvôli tomu.. lebo sa to dá všetko odopnúť, črevá sa dajú vymeniť a gaťky zase použiť.. to pri klasických aio nehrozí.

Inka, ja periem v úplne normálnom prášku, ani nie je senzitiv, len má nejaké nižšie množstvo fosfátov. Dávam polovičnú dávku, ale niektoré kočky, ktoré to skúšali, mali dosť divoké reakcie. U nás je to v pohode.
Periem na úplne normálnom programe, len dávam miesto aviváž ocot.

olinka6226
12. feb 2009

ja sa vyjadrim len k tej easy fix - podla mna je dost zla. uz aj IV all in one je ovela lepsia. Ale na IB sa nechyta ani jedna (ale to SIO snap in one - a spravne ako bihan napisala kvoli tomu vymenitelnemu saciemu jadru)

olinka6226
12. feb 2009

jaaj a zabudla som zuzke napisat: my doteraz pouzivame na noc BL organic a mam ich o nieco radsej ako bambusky. neviem preco. saju myslim skoro rovnako. vycpavam jednou strednou VV a uplny ideal. ale ja rychlost schnutia nejak neriesim, lebo tych plienok mam dost, asi az privela 😀 a este sa tu niekto pytal na to ci je nutne mat VV podla mna to je nutne 😀 su to uzasne plienky a relativne lacne. savostou sa so stvorcom nedaju porovnat.

kapsy a aio nie su nutnostou - pomozu vsak pri navstevach, vonku alebo v obchodaku mas velmi rychlu manipulaciu ako keby si mala jednorazovku. vsetko uz pripravene.

labutka
12. feb 2009

oli, este sa chcem opytat, ci k IB sa daju kupit len tie vlozky, co sa do nic pripnu, a este - v tej jednej vlozke su take cervene cvocky, ktore nemam kam zapnut. k tomu sa daju kupit este nejake dalsie vlozky?
inak ja som vsetky moje plienky oprala dokopy, a ziadna z nich nepustila. akurat BL classic sa mi zdaju take najmenej kvalitne...
ale stale nemam prakticku skusenost, takze este ma berte z rezervou... 🙂

kili
12. feb 2009

Závidíte niekedy deťom plienky? Tak BL už robí aj pre dospelých 😀

ale nie, je to super, že už je takáto možnosť 🙂