Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

quika
12. feb 2009

kili, to som nevedela ze uz take robia aj oficialne. jedna znama si to vybavovala asi pred pol rokom, aby jej usili na mieru pre 5rocne dieta a boli v pohode ochotni, tusim nebola jedina ked sa im to oplati.

my mame tiez BL bambusky na noc, myslim ze bambuska a ogranic maju asi rovnaku savost, ale vlozka bambusova nasaje viac. tiez uz mame dve vlozky ale dlho nebolo treba. mne je sympaticke ze bambus je antibakterialny, tak ked v tom ma byt celu noc, dam radsej bambus.

kili tvoj sijaci stroj nema chybu, ale neboj, s maminou asistenciou zvladnes 😉 alebo to rovno daj usit jej 😎

kili
12. feb 2009

quika, však som dávala ušiť jej, ale vždy to dopadne tak, že sa na to vyflákne. a tiež nerada furt z niečím opťažujem, tak už by som takto chcela mať väščiu slobodu.

sjuzocka
12. feb 2009

Ib sa daju kupit aj len jadra zvlast. A tie cervene cvocky su este pre dalsie ib vlozky ale vsade su out of stock.. Teda tie bambusove lebo maju aj mikrofrote ale to som nechcela. Takze bambus stworce kikko odporucate?

petusaaa
12. feb 2009

kili, myslis si, ze mam sancu si kupit aj nejaku prasiatkovu starbunz, ked ich uz budem potrebovat? 😀 😝 mozno ich dovtedy zacnu vyrabat 😝

dakujem za rady 🙂

ja si tiez myslim ze bambuska BL a organic maju rovnaku savost, len ja davam na noc bambusku + vlozku co k nej bola + bambus stvorec, takze to paradne vydrzi 😉

inak maly mi spal zasa 10 hodin v kuse... 😕 mam ho na to prebalovanie budit, ci nie?

sjuzocka
12. feb 2009

Ja by som ho nebudila. Ked spi, bud rada a vyuzi to 😀 teda to obdivujem ze vam vydrzi na noc bl bambus. To keby sme my dali tak rano plava v jazierku. Ja vselijak mozne vypchavam bamboo extra a hamburger a stejne rano nacucane na kompletku. A to pouzivam bamboo hour, pripadne prefold a balenie je hrube jak fras

quika
12. feb 2009

baby inac savost plienok co som merala mam v albume, tak si mozete poporovnavat 😉 nie je to prilis user-friendly ale snad sa vysomarite - ten treti stlpec je kolko max. nasaje plienka (v mililitroch) aby z nej este netieklo pri zatazeni.
ja som len kvoli prebalovaniu budila jedine ked mal hnacku, inac nie, a prespaval mi noc velmi skoro. radsej pridam savu vrstvu.

a este sa ktosi pytal na tie extendory - je to asi rovnake ako ten manymonths, na vacsinu veci sadne, ale nie na vsetky. viac sa oplati si ho vyrobit, to sa da aj bez stroja, staci stare bodycko a kusok sirokej gumy, za par minut hotovo 😎

olinka6226
12. feb 2009

hej daju sa kupit tie cervene su na take mini vkladky nieco ako damske slip vlozky 😀 a daju sa dokupit aj tie jadra ale ked som brala tak mali len 4ks skladom a tie som si uchmatla pre seba. ale uz som dopredu hlasila ze budem potrebovat tak pri najblizsej objednavke snad budu aj pre vas 🙂

bl classic sa mi teraz celkom pacia. dlllho som ich nevedela vystat a teraz ich mam fakt rada. ale znovu som ich objavila az ked mal samko takmer 13 mesiacov.

petusaaa
12. feb 2009

quika, viem, ze sa to da lahko vyrobit. lenze z toho babykind to vychadza okolo 50sk za kus. a to sa oplati. teda aspon mne - nemusim nicit bodynko ani zhanat gumu 😅 len som sa bala, ci UK nemaju iny typ patentiek...
a odkial mas tu savost plienok??? si skusala? 😕

sju, ok, nebudem 🙂 tiez by som ho nerada pokusala. ved co ked sa mi zacne znovu budit 😕 😀 ale nevedela som, ci sa nezacne zaparovat, ale uz tak fungujeme tretiu noc a zatial je to ok 🙂

quika
12. feb 2009

peti, skusala som 😀 tie extendory kludne kup, tieto univerzalne baby patentky su urcite na oblecku z tesca, nextu, HM, aj vselikde inde, takze ak nebudes mat nejake exotiny tak ti to bude sediet.

vcmela
12. feb 2009

Ahojte! Chcela by som sa vas spytat ako periete plienky? Ked ma male naklad ako ich cistite a musia sa namacat? Dakujem za odpovede.

crysmile
12. feb 2009

vcmela ja ked sme sa iba kojili som ju rychlo preplachla vodou, pretrela zlcovym mydlom a dala do vedra s vodou.. potom vedro ked bolo plne sup do pracky na dve hodky a hotovo

miri.b
12. feb 2009

vcmela, ja len preperiem, tiez potriem zlcovym mydlom a dam do vedra, avsak ja plienky skladujem na sucho nie vo vode, nechce sa mi to zmykat , ked idem davat do pracky( mame ju v kuchyni) 😅

miri.b
12. feb 2009

inak baby, teraz trochu od veci, ale ked som vcera prala, tak nam vstavana pracka zacala pri zmykani vychadzat z kuchynskej linky 😅

sisa.b
12. feb 2009

ja plienky tiez preperiem zlcovym mydlom a dam uschnut a ked ich nazbieram dost, tak periem.

miri, zaujimava ta tvoja pracka 😝

petusaaa
12. feb 2009

miri, asi ju to uz s vami nebavi 😀 😝
quika.... teeeeda, sa doma nudis? 😀 😀 😀 ale nie, sikovna si, aspon viem, ake dobre save plienocky mam 😵

sisa.b
12. feb 2009

baby, aky je rozdiel v plienache - poppers, aplix a nippa?

sisa.b
12. feb 2009

v plienkach 😀

petusaaa
12. feb 2009

popprers su patentky, aplix by mal byt suchac a nippa netusim 😅

labutka
12. feb 2009

ja som myslela ze Hook and loop je suchy zips... ?

petusaaa
12. feb 2009

no aj velcro by mal byt suchy zips.. asi ma viac pomenovani 😒

labutka
12. feb 2009

nasla som! nippa je snappi sponka. 🙂

olinka6226
12. feb 2009

nippa bude snappi

labutka to moze byt viac vyrazov napr u nas su to patentky a druky. ale to cisto teoretizujem 😀 baby drzte mi zajtra palce idem na colnicu tak nech som rychlo vybavena... dosli loviky. ako ratam ze minimalne 2-3h to bude trvat ale snad to nebude taky cas ako v lete 10h 😀 😠

labutka
12. feb 2009

...loviky? kde si ich mozem kuknut? myslim, ze mam zatial malo plienok... kolko ich potrebujem na noc? asi nebude stacit 2 kusky, ze?

petusaaa
12. feb 2009

my hovorime patenktam a drukom cvoky 😀 takze treti nazov 😀

petusaaa
12. feb 2009

baby, mate skusenosti s tymto vreckom? http://www.latkoveplienky.sk/default.aspx?menu_... potrebujem nieco na prepravovcanie spinavych plienok. ako ich prepravujete vy? a naozaj to vrecko neprepusta pachy? 😕

kili
12. feb 2009

baby, tak idem sa "pochváliť". plienka je hotová. ALE, za obeď prišli ďalšie dve ihli a trvalo mi to 2 hodiny a A. v nej vyzerá ako mimino 😀 , neskôr pridám nejaké fotky, prvý výtvor sa musí preca zdokumentovať 😀
plienka na ňom vysí, ale už tam nemôžem v šiť ďalší sucháč, lebo potom by som do vnútra nenatrepala čc. ale nevadí, nepadá, a dá sa sťahovať a aj tak ju budú držať vrchné nohavičky. len tie gumičky moc negumičkujú, neviem, kde som spravila chybu 😒 , či som málo natiahla, ale viac mi to už nešlo.
no idem, robím večeru 😉

kili
12. feb 2009

petusaa, ja som ho mala, ale niekde mi vypadol z kočíka ☹ . Bolo celkom dobré, či neprepustilo? asi nie, ale myslím, že rovnaký účel spraví aj igelitka, ktoré som používala väčšinou, lebo vrecko sa vždy niekde schovávalo a ja sa vždy niekam ponáhlam 😀

anielik
12. feb 2009

ahojte,

trosku vam tu vpadnem aj ked latkujem s vami :D y nosime popolinky a nevieme si ich vynachvalit 🙂

Kili vyzera tvj prvypokus uzasne 🙂 viete ze ste ma inspirovali? ak sa matko neodnauci do leta bez plienok budem musiet pre druhe babo sit :D

petusa mi sme ho mali a boli sme s nim spokojny, nic nebolo citit, teraz uz na vonnosime pampersky takze som ho posunula dalej .

baby kde ste kupili tie plastove cvoky? A uz ste sili aj vrchne nepremokave gate?

kili
12. feb 2009

miri, mám kamošku, čo si robila nedávno kuchynskú linku a tam má práčku a tiež jej vypochodováva von, tak sa "smeje", že keď perie, tak ona naozaj perie 😀