Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

kili
12. feb 2009

jo, mi došlo, že sa to asi nedá pochopiť....... takže ona tú pračku drží, aby nevypochodovala, celý čas, takže ona naozaj perie.

telinka
12. feb 2009

kili......sueeeer , aj ked si myslim ze keby si zacala na prvy krat s nejakym tensim materialom islo by ti to rychlejsie a nelamala by si ihly...to frote je predsa len hrubsi material a horsie sa s nim pracuje

anielik
12. feb 2009

babulky a sijete si aj tie vkladacky do plienok?

kili
12. feb 2009

teli, práveže nie, je to fakt dosť tenký materiál. ihla sa vždy zlomila, keď narazila na niečo, ja presne neviem, ako to funguje, ale proste narazila o spodok, lebo som to nejak zblbla.
a toho, čo mi radil radšej gumu oendlovať, tak by som ukrižovala 😠 . Oli, priznaj sa 😀 . na tom som tie ihli zlomila. vôbec mi to nešlo, nevedela som sa traviť na tú gumu 😀

telinka
12. feb 2009

ja som naendlovala gumu.....asi si moc tahala 😠

kili
12. feb 2009

teli, čo som ťahala?

telinka
12. feb 2009

no ved ked endlujes gumu , musis tahat aj latku za ihlou a zaroven aj gumu natahovat a ked moc tahas zlomis ihlu , nem?

kili
12. feb 2009

teli, neviem, myslím, že nie. ono sa to stalo vtedy, keď som sa netrafila ani na tú látku, takže to išlo na prázno a niť bola vedľa, tak tú ihlu asi potiahlo nabok a tak sa zlomila 😅
keby ste videli to endlovanie. najprv som mala v úmysle tú plienku nevyvracať, že je jedno, ako vyzerá, ale to sa fakt nedalo. ja som tam mala po prvom endlovaní toľko dier, že som ich prešívala, ale asi som minula viac niti, keď som prešívala každú zvlásť, ako keby som to prešla všetko ešte raz 😀

telinka
12. feb 2009

no kili teba pozorovat pri siti...to by asi bol zazitok 😀

kape
12. feb 2009

Prosim Vas, poradte mi, su lepsie bambusove stvorce od BL alebo Kikko? Velmi pekne dakujem. A este mam otazocku co je skratka VV?

kili
12. feb 2009

teli, mám podnikateľský nápad, budem vyberať vstupné a zarobím majetok 😀

sisa.b
12. feb 2009

kili, super 🙂 a model sa opat tvari tak rozkosne 😵 😵 😵

kili
12. feb 2009

sisa, no on sa tak tvári často, keď na niekoho pozerá. ľudia si často myslia, že sa hnevá, alebo sa bojí...

sisa.b
12. feb 2009

mne pripada, akoby sa hanbil 🙂 ale ten pohlad fakt nema chybu

bihan
13. feb 2009

Kape, ešte nemôžem porovnať, ale BL mám veľmi rada.. asi budem mať aj Kiko, ale možno by som skôr brala Kiko, lebo sú väčšie a dajú sa poskaldať na milión spôsobov.. len neviem, či nebudú príliš hrubé poskladané napr. na 12-tiny.

VV je viacvrstvová plienka.

madi
13. feb 2009

kape ahoj 😀
VV su viacvrstvove...ja som tu riesila dilemu ci ich mat alebo nie...a tie stvorce neviem, to ti musia skusenejsie poradit... 😉

bambusko
13. feb 2009

kili, ja som ti to poradila, s dodatkom, ze ak dokazes usit pruzny cikcak 😝 😀

petusa, vrecka na pouzite plienky mam od bl, su lacnejsie a super. su z toho isteho materialo ako pul gate, takze su priedusne, a nesmrdi to. s igelitkou sa to neda porovnat, tam ti to zatuchne. v original vrecku, ked davam prat, tak tie plienky naspodu su suche a ked to navrchu utiahnes, pachy zostavaju dnu. citila som to len parkrat v lete, ked bolo velmi horuco a uz aj vnutri sme mali teplo a este ked to otvoris a vkladas plienku, tak ta ovanie 😖

quika
13. feb 2009

kili, vyzera to pekne, ale tie tvoje opisy prace 😀 ja som tiez zlomila na gume ihlu 😕

marianeta
13. feb 2009

Caute kocky.
Nemam cas citat celu diskusiu a mam len jednu otazku: kolko vas stala plienkova vybava?
Dakujem.

petusaaa
13. feb 2009

marianeta? 5,500... vlastne teraz uz 6,500.. ale to vsetko kvoli babam tu 😠 😀 😀 😀 😝

dakujem za odpovede 🙂
kili, anielik: a ako tam bol vyrobeny ten uzaver? tak ako na BL - obycajna gumicka na stiahnutie?
bambusko, no len ja som nechcela take velke vrecko. pisu, ze na 5-7 plienok. a to sa mi zda dost velke. ja to potrebujem iba na cestu od nas k svokre alebo lekarke a naspat 😉

kili, ty si sikovna 😵 ja vas tak obdivvujem, ze sa date do sitia 🙂 ja som raz rozmyslala nad pletenim, ale uz som vyzdravela 😀 😀 😝

olinka6226
13. feb 2009

kili 😠 neobvinuj nepravom 😀 😀

marianeta nejak sme to tu ratali a mne vyslo ze cca 12500sk - ale ja som uchyl lebo mam obchod tak musim vsetko testovat 😀 ale aj tak som uz pol roka v pluse 😉

sisa.b
13. feb 2009

bambusko, takze som dobre urobila, ked som si ho objednala 🙂 vzala som velkost 1 - na prepravu.

bihan
13. feb 2009

Ja som tiež úchylná a mám to za 400€ 😀

bambusko
13. feb 2009

391€ 😎 to je aktualna suma, kde som uz odpocitala predane

olinka6226
13. feb 2009

inak baby mam poznatok. kedze samko za posledne mesiace len rastie a nepribera tak su mu jedny vlnaky loveybums velke. chcela som ich trosku zrazit tak som ich vrazila do pracky a oprala, najprv na 40* a potom na 50* a oni nic 😕 no tak najblizsie skusim 60* neviem kde mam ten znak na stupne tak prepacte tie hviezdicky.

dnes som bola na colnici pre nove loviky a som uplne happy. tie natahovacie sku skvele bihan. este ich otestujem a potom ti dam review.

bihan
13. feb 2009

Oli, to mne už hovoriť nemusíš 😀 žiadne nové vlňáky nebudú 😀 Inak ja neviem, či sa mi zrazili (vždy periem na 40°) ale už sme po 3/4 roku povolili o jednu patentku. Inak od momentu ako máme plienky (od 6m) tak doteraz mala Sára stále tú istú veľkosť.. to isté zapínanie.. len na SWB kapsách som musela postupne povoliť o jednu patentku, ale už ju iba vyťahuje.

olinka6226
13. feb 2009

ja len ze si chcela vediet ake su v reale... to nie ze ich mas kupovat 😀

lilly
13. feb 2009

jaaaj baby, tak ja som asi potom najviac uchylna, lebo moja aktualna suma za plienky, ked ratam aj postovne za ne je 526 €, bez postovneho 509 € 😕
nemala som to ja radsej ani ratat... 😅
no nekupovala som to vsetko naraz a nic som nepredavala, kedze planujeme druhe dieta v nie velmi dalekej buducnosti

sisa.b
13. feb 2009

tak ja este nemem ani jednu doma a uz som na ne minula 120€ 😝 ale uz som skoncila 😎 teda neviem, lebo ma nahlodavate tymi IB - su take krasne farebne v tych vasich albumoch 😵

lilly
13. feb 2009

sisa, IB si urcite kup, u nas je to najcastejsie pouzivana plienka v sucasnosti a mam ju najradsej.. aj to bola najvyssia polozka v mojich plienkovych nakupoch - 105 € za 7 kusov.. no uz som si aj ja povedala, ze som skoncila s nakupmi plienok.. max. este niekedy v buducnosti nejake vacsie pulky dokupim, no teraz ich ani nevyuzivam takmer, kedze vacsinou mame IB a tie tiez sluzia ako vrchne gate. Nejake fotky s IB mam v albume, no vsetky farby este na modelke ani nemam odfotene