Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

majka1981
26. sep 2011

@anelisa to je istotne signal 😅 😅 😵 😵
a mozes kuknut extra temu o bezplienkovani, aspon par stran do zadu precitat a budes mudrejsia 🙂 , stoji to zato, budes mat spokojnejsie dietatko, ved to neznamena ze budete teraz "bez plienok" a ze "nebudes nic ine stihat", to len znamena, ze skusit nahat kakat v klbku (alebo v inej polohe, ktora vyhovuje), neskorsie urcite prejdes aj na cikanie 🙂

labutka
26. sep 2011

@anelisa ze prazenicu vysuchavas skoro do cista 😕 😀 nechaj nejaku robotu aj pracke. 😉 skus prezaciatok oplachnut, potret mydlom a trochu vysuchat a potom natret znovu mydlom a sup do spinavych plienok. sak naco mame tie automaticke pracky? 😉

jankass
27. sep 2011

@labutka popolini su celulozove? lebo tie davam zakazdym.. no natieram zatial rybacou mastou, co sme dostali v nemocnici... tak prejdem na sudocrem, aj ten mam doma...
@tinika no ked pocujem, ze sa pokakal, tak ho prebalim aj po papani.niekedy tak dobre zaspinka, ze mu to uz vobec nevadi, niekedy ho to uplne prebere.
@crysmile zabku nemame - zatial...

tinika
27. sep 2011

@jankass tak s tym ze by nezaspal som problem nemala, ja som sa len bala, ze ked mu nozky budem dvhat, či mu brusko velmi nebude tlačit, aby mu nebolo zle .)

labutka
27. sep 2011

@jankass ak mas popoliny v rolke, su celulozove. V krabicke su viskozove, pre prikrmovancov.

tinika
27. sep 2011

ahojte, tak dnes zas flipka precikana, minule mal na noc uz neviem ktoru a tiez precikal :( uz ench sa nauči bez plienok bo je na nich velky .))))

crysmile
27. sep 2011

@tinika a co si mu dala dovnutra? mala v jeho veku mala bambusku a dve trojvrstvove bambusove vkladacky... inak to precikala..

tinika
27. sep 2011

@crysmile no ked mm kapsovku tak stači ta jedna vkladačka, ale flipky to tak neudrzia tak asi preto, v noci myslim ze mal bambusovu vkladačku :(

akinorev30
27. sep 2011

@ninan2 Ahoj, ja tiež právam v Lovele a zatiaľ mám plienky krásne biele. Ocikanú plienku iba bachnem do práčky, ale pokakanú iba zaperiem mydlom Lanza a špina krásne zíde dolu. Najlepšie to ide dole z BG stay dry, s ostatnými vkladačkami je to horšie tie skutočne operie až práčka. Inak moja malá má dva mesiace a ja stále na noc využívam jednorázovky a ráno sa mi do nej väčšinou aj vykaká. Dať látkovku na noc si netrúfam, lebo malá mi v noci celkom dobre spí a mne sa nechce vstávať cca každé dve hodiny.

crysmile
27. sep 2011

@tinika viac dovypchaj, lebo mne sa to zda malinko.. moja by to isto precikala v jeho veku.. aj ked kazde dieta inak cika, ale ak ti pretiekla, tak je to skor kvoli tomu ze uz ten moč nemalo co pobrat..
@ninan2 ja ked vyvesiam u nasich flakate plienky, tak to slnko vybieli a mam ich krasne.. ale susim doma v susicke a to je hned samy flak.. chystam sa na tie mydlove vlocky..

sladkasue
27. sep 2011

babulky, taka teda dnes mame premieru: ideme lanolinovat - s voskom od ulrichu 🙂 dufam, ze sa vsetko podari. robim to podla navodu, tak snad to bude fajn... 🙂 dam potom vediet🙂

crysmile
27. sep 2011

@sladkasue neboooj, to zvladnes.. ja som si lanolin zabudla u rodicov, aj ja chcem uz prejst na vlniaky, aspon na prvu cast noci.. lebo mam len jedny..

sladkasue
27. sep 2011

@crysmile ja som ich kupila len na noc🙂 takze mame jedny jedine 🙂 akurat sa mi chladi kura na tych 30°C a potom namocime, vecer este preplachame a nechame uschnut... pri troche stastia, zajtra vecer, mozeme skusat🙂

tinika
27. sep 2011

@crysmile len my uz mesiac pouzivame a v pohode stačili, to len posledne dni ta nechapem :( skusim dovypchat a uvidime, ale myslim ze to je tym ze ta vkladačka vo flipke nie je az po okraj, alebo ako by som to pvoedala, v kapsovke je este latka aj na tej samotnej plienke tak to udrzi

crysmile
27. sep 2011

@tinika jasne, aj tym to moze byt, ze ta plienka sa zosuverila a kraje ostali hole.. no tak viac dovypchaj, hlavne bambus a daj vediet..
@sladkasue si ma nalákala, dala som malemu vlniaky teraz, bez lanolinovania, ved aj tak prebalujem stale.. tak drzia.. 🙂 ale ked ich budem davat na noc, tak musim nalanolinovat.. no mne tolko cika v noci, ze ked budem prvykrat prebalovat, tak isto bude plienka nacucnuta, budu zvlhnute aj vlniaky.. ake mas ty? ja mam site od Katky.. su super.. aj ked volne este okolo noziciek, predsa len je to velkost M..

lowike
27. sep 2011

ahojte, keď chcem ušiť vlniaky zo svetra, musí byť zo 100% vlny? to najlepšie, čo som našla v sekáči bolo 80% vlna, 20% polyakryl, ale ten sveter vyzerá byť príjemný, jemnučký...myslíte, že to stojí za skúšku, alebo sa mám na to vykašlať?

crysmile
27. sep 2011

@lowike ja myslim ze musi byt 100perc.

sladkasue
27. sep 2011

@crysmile no, aj ja mam od katky🙂
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/sladkasue/al...
my si budeme asi musiet dat do nich gumicku - okolo pasu 🙂 na nozickach su nam OK

@lowike aj ja si myslim ze 100% by to malo byt... to by som si skor ustrikovala alebo uhackovala...(ak vies)
ja sa akurat chystam... mam doma staru vlnu zo svetrikov... musim si najst uz len strih🙂

lowike
27. sep 2011

@sladkasue veď práve, že neviem 😀 - a mama - budúca babka odmieta, že to radšej kúpi, ale ju bolia ruky....

crysmile
27. sep 2011

@sladkasue krasne hnede, ja mam prirodne.. 🙂
@lowike alebo si objednaj u nejakej sikovnej babulky co sije plienocky.. alebo kupit matros zo detivbavlnke, nevyjdu draho..

tinika
27. sep 2011

@crysmile no len tie flipky su take ze len polozis vkladačku takze to asi nevyriesim tym ze dam este viac dačoho, uvidime, ked tak aj tak tieto bude pouzivat druhy synator o chvilu ako vrchne gatuse 🙂 a ten starsi snad pomaly uz bude bez plienok 🙂

crysmile
27. sep 2011

@tinika myslela som ci nemas nejaku bambusku.. mas len vkladacky?

tinika
27. sep 2011

@crysmile ma aj bambusku 🙂 teraz na noc dostal a na to som este dala jednu vkladačku taku čo myslim je stay dry kus bo aby nemal az tak mokro celu noc 🙂 či to nema vyznam?

crysmile
27. sep 2011

@tinika ked ho chces odplienkovat, tak stay dry uz nedavaj, iba ak sa potrebujes nutne vyspat...

tinika
27. sep 2011

@crysmile ja len cez noc davam ak a jasne ze chcem odplienkovat, v podstate som tu stay dry doteraz nedavala bo do flip kde mam take vkladačky som vačšinou dala latkovkuk obyč.

crysmile
27. sep 2011

@tinika jasne.. 🙂 ved uvidis po dnesnej noci, aka bude nacucana plienka.. potom zreferujes..

wvwvw
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
labutka
27. sep 2011

@sladkasue navod na strikovane vlniaky mam vo fotoblogu 😉

sladkasue
27. sep 2011

@labutka viem 🙂 , ale ja skor hackovane - keby sa dalo.. uz som nasla vlastne aj tie, ale strih sa mi moc nepozdava...

zfidorka
27. sep 2011

@akinorev30 ked das dobru, napr. bambusovu plienku, a do nej stay dry vkladacku, potiahne aj celu noc a mala bude mat pocit sucha 😉

@lowike 100 percentna vlna, idealne je najst 100 percent merino vlnu (su aj take svetre)...