Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

juliam
30. sep 2011

@tinika @majka1981 ja toto riešim skôr s malou, keď sme niekde v menšom obchode, ale zatiaľ (musím poklopať) sme sa stretli s veľmi ochotnými predavačkami, zaraz nás zaviedli k wc a ešte aj s úsmevom 🙂 to má hneď človek krajší deň 😎
a k tomu cikaniu na verejnosti - my tiež bývame na dedine, takže pohode, ale stalo sa mi párkrát, keď sme boli v meste, že tiež malá zrazu zahlásila, že cikať a nakoniec sa aj vykakala - ako tvoja @misic 😀 som to hneď pratala a obzerala sa, či nás niekto nevidel 😀

sladkasue
30. sep 2011

tak a mame nasu PRVU NOC VO VLNIACIKOCH uspesne za sebou🙂 potom ako boli rano vlniaciky suche a aj pyzamko na nich, opadli zo mna pociatocne neistoty🙂 sa tesim aj na dnesnu noc 😎

baby co mate woderoos V2 - poslednych par prani sa mi zacali robit zmolky na tom flise 😠 neviem ci je to konkretne z tejto plienky, alebo zmolky z inych, ktore sa tam len zachytili ?! mate niektora podobne skusenosti?

careamell
30. sep 2011

@sladkasue ja som mala tiež žmolky konkrétne na tejto plienke ale dali sa ľahko odstrániť a už sa potom nevytvárali ďalšie, keď tak len také mini 🙂

crysmile
30. sep 2011

@sladkasue super.. ja sa tiez na to tesim, lebo cez den aj vdaka tebe sme boli uz dva dni vo vlniakoch a nelanolinovanych, len tak.. ale ja prebalujem po kazdej cike.. , takze nestihli navlhnut.. doma u rodicov mam lanolin, takze sa chystam ich nalanolinovat.. aky prostriedok na pranie vlniakov si pouzila?

tinika
30. sep 2011

@juliam s kamoskynym sme tak raz ocikali strom v meste kym jeho mamka nakupovala hihi a druhej kamosky syn sa vykakal vonku ale na cyklistaku do travy o hned zberalala ako za havom

sima.p
30. sep 2011

No ja tiež deti dám aj vonku vycikať, však ked im treba tak im treba, najmä tá menšia má ešte problém to v sebe udržať. Tiež sa snažim nájsť odlahlejšie miesto, no ale poviem Vám, že nie vždy sa to dá... Už bolo aj tak, že aj pri obchdnom centre som musela dať, lebo kým by som sa s nimi vytrepala k WC-kam, bolo by neskoro. A tie WC - ka v tých centrách - no hrôza. Umývadlo tak vysoko, že ja mám problém si tam umyť ruky, nieto ešte malá... Na toto zrejme nemysleli, že aj "malé dámy" si tam budú umývať ruky.

pusinqa
30. sep 2011

@sladkasue tak sa už aj ja teším na tie vlniaky, dúfam že budú tiež dobre držať, teraz mám jedny tie buď na deň alebo na noc, tak momentálne na deň s bambuskou, druhé budú nočné a aj mne žmolkuje V2 a tiež mám pocit skôr nazbieraných žmolkov aj dám najväčšie preč ale veľmi sa mi to veru nepáči 😒

crysmile
30. sep 2011

@pusinqa ake si si objednala vlniaky?

pusinqa
30. sep 2011

@crysmile nakoniec som dala šiť u Katky, videla som že aj @sladkasue ich má v albumčeku a dosť sa mi páčia, tak uvidíme
a ďakujem @petah82 za pomoc a rady, wee notions som tiež objednala 2 ks som si nakombinovala, bude mať malá darček k roku, tak som zvedavá tiež 😉

sladkasue
1. okt 2011

@pusinqa tie vlnaciky su super, ale my sme si museli este navliect gumicku 🙂 maly je stihlejsi 🙂

sladkasue
1. okt 2011

@crysmile vlniaciky perem vo vyluhu z mydlovych orechov, nic specialne som na vlnu nekupovala 🙂

sladkasue
1. okt 2011

a este som sa chcela spytat: viem, ze sa vlniaciky peru len ked su spinave, alebo uz smrdia... mali sme ich druhykrat a mne sa zda, ze su citit mocom 😖 nechapem... myslela som, ze to vydrzi aspon ten mesiac, potom operiem a nalanolinujem... ci?!

horalka777
1. okt 2011

@sladkasue ja točím dookola trojo vlniakov a periem fakt len raz mesačne cca - ak ich nezakaká. Stačí ich po každom použití poriadne vyvetrať, ideálne na čerstvom vzduchu niekde na balkóne, je po zápachu močoviny a krásne zasa voňajú lanolínovou vlnou 🙂

horalka777
1. okt 2011

...a zbežne dočítavam... to vážne je oficiálne pokuta za vycikanie dieťaťa do trávy?? Veď to je ešte taký panenský moč, že čistý výluh 😅 No v tom prechodnom období si neviem predstaviť hladať niekde wécko, presne ako píšete, už pred minútou bolo neskoro. S filozofiou angličaniek, že v meste nechať plienku, sa to akurát tak odkladá a odkladá na neskôr 😝 Moja kým si nepocikávala gaťky, tak ju ani nenapadlo trénovať držiaky 😕 ale to bolo v jednorázovkách, látkujem až mladšiu a dúfam, že tej to vadiť bude. A aj moja sa už vykakala vonku 🤐 Veď keď upracem, čo na tom? Stáva sa, učia sa 😀 Odvtedy to už neurobila, všimla si, že som to nejako zložito odpratávala a zľutovala sa nado mnou 😉

pusinqa
1. okt 2011

@sladkasue preto ja chcem denné a nočné že vždy jedny vetrám nech to nesmrdí, mne hlavne tie nočné ráno dobre cítiť lebo my dosť cikáme ale vonku neprepustili nič

tinusiatko
2. okt 2011

ahojte chcem poprosit o radu ,kolko plienok potrebujem na zaciatku ak chcem zacat s latkovkamy ? Zatial mam 5ks kapsoviek ,1 pul nohavicky ,1ks bambusovej - doporucenej pre novorodenca na ktoru treba PULky a 25ks stvorcovych latkovych plienok .Viem zze je to malo ,ale zacinam s nakupamy 😀 viem ze mi treba separacky ,ale kolko kusov ktorých plienok este dokupit?

sladkasue
2. okt 2011

@horalka777
@pusinqa
no, chvalabohu vyriesene... na vecer zaslo slniecko a dala som ich vyvetrat na balkon (mame slnecnu stranu, takze skoro cely den tam svieti)
su jak nove - bez zapachu....

@tinusiatko my sme zacali s plienkovanim neskor, takze sti moc neporadim s vybavickou, ale urcite ti nebudu stacit 1 pulky :( minimalne dvoje, lebo ked okaka... nebudes mat ziadne... a na noc snad nejake flisove alebo vlnene vrchne nohavicky(lepsie dychaju ako pul 🙂
kapsovky su dobre na von, na nakupy, na navstevy a pod.
k tym separackam: urcite kup celulozove - lepsie saju tu riedku kaku. predavaju sa v rolkach, vyskusaj viacero znaciek a uvidis...

hirrina
2. okt 2011

Prosím Vás, ako na von vypchávate kapsovky, napr. BG? Malý má skoro 8 mes. a začal mi ich vonku precikávať 😠 . Má pipíka na jednu stranu a vždy mi to jednej strany popri nožičke pretečie. Dávate tam niečo navyše, alebo robím niečo zle? Vkladačku pekne vyrovnám a dávam tam aj tú novorodeneckú...

juliam
2. okt 2011

@tinusiatko ako píše @sladkasue určite aspoň 3 PULky a ja som na noc kúpila pre malé flísové nohavičky, nakoľko vlnené také málo bábo skôr prekaká a to by si musela stále prať (vlniačiky ale určite dokúpim neskôr). mám aj 3 bambusové na noc, ale tie budeme zrejme len zatiaľ zabehávať cez deň a prať a prať, aby sme zvýšili ich savosť, kým ich naozaj budeme používať na noc. budem fungovať viac-menej na štvorcoch - na tie som si kúpila zavinovačku disanu, aj snappi sponku, na von na kapsovkách. výbavu budem určite neskôr ešte dopĺňať.
a samozrejme nezabudni na doplnky ako vedro na plienky + pracie prostriedky
prečítaj si albumy @zfidorka, @zojec... a báb, čo sem prispievajú, a mne poradila naozaj veľmi dobre pri výbavičke @labutka 😉

zfidorka
2. okt 2011

@tinusiatko zalezi od teba ake plienky budes chciet davat 😉
ak kapsovky len na vonku, tak tie ti zatial stacia...
budes urcite potrebovat viac vrchnych (2-3 ks), bud pul, alebo flisove (alebo vlniaky, tie su super na noc, maju trochu horsiu udrzbu, tak sa na male babo ktore vela kaka neodporucaju)...
ja som na noc davala prve 3 mesiace zavazovacie plienky disana, ako pisala @juliam, do nich som davala stvorce a bambusove vkladacky... ak by si chcela na noc nohavickove, tak min. 3 ks, ak by si v noci neprebalovala (zalezi ci ti bude babo v noci kakat)...
ak budes davat stvorce na den, este min. 10 by si mala dokupit... male babo casto prebalujes... do nich mozes dokupit male bambusove vkladacky, alebo si take usit 😉 😖
ak chces separacky pre pocit sucha, tak nejake flisove, napr. Little Lamb, ak chces take co vyhodis, tak dobre su napr. Popoliny, mne na nich vsak vadilo, ze ostavali po ocikani dost mokre...
ked budes mat vybrate plienky, mozes hodit sem zoznam na okomentovanie 😉

zfidorka
2. okt 2011

@hirrina nema okolo nozky volnu gumicku?

pusinqa
2. okt 2011

@hirrina mne tiež začala obe vkladačky v BG precikávať vonku, teraz dávam jednu látkovku a veľkú vkladačku a zatiaľ klop klop u nás stačí, toto ešte neprecikala, skús či náhodou nepomôže 😉

gabika84
2. okt 2011

ahojte. tak pridavam dalsiu skusenost s pranim. potom , ako sa mi neosvedcil gel z mydlovych orechov, skusila som kupit ten novy prasok z mydlovych orechov, v ktorom je uz aj bieliaca a dezinfekcna zlozka. flaska ma vysla takmer 10 eur a vystaci max. na 10 prani 😒 dnes som testovala prvykrat. plienky ostali fest flakate, a to ich pritom pri zapierani periem takmer docista, ako tu niektora z kociek uz spominala. takze orechy-neorechy, vraciam sa naspat k praniu v mydlovych vlockach. este som rozmyslala nad slizom, ale priznam sa, ze ho nemam moc kde skladovat a som na to trochu leniva 😝
a vtipny pribeh z dnesneho dna, alebo poporodna demencia: mala buvala a ked sa zobudila, som ju zodvihla. cudujem sa jak puk, ze dupacky ma mokre. rozmyslam ako je to mozne, zeby som vrchne nohavicky dost nestiahla? a ked som ju vyzliekla, zistila som ze som jej preistotu pulky vobec neobliekla 😕 mala iba novosklad so snappi sponkou na sebe. 😅 tak neviem ci je to uz vekom, alebo cim....... 😀

prsky
2. okt 2011

@gabika84 a sak existuje aj instantny sliz..zo 2 lyzice nastruhaneho mydla, zo 2lyzice soli a mas 🙂

tinusiatko
2. okt 2011

fúú ďakujem za rady ,viem ,že PULky potrebujem ešte aspoň dvoje ,ale koľko kusov z akých plienok treba na začiatku mať? Koľko akých ste potrebovali vy keď ste mali doma práve narodených drobcov?

hirrina
2. okt 2011

@gabika84 😀 A mne sa stalo, že na noc som dala bambusovú a vlniaky som zabudla...našťastie v noci moc necikala a som si to aj ešte v noci všimla...neják som na tie vlniaky vážne zabudla ...

hirrina
2. okt 2011

@zfidorka nemá, jemu to premokne vždy z pravej strany a pri hocijakej kapsovke.
@pusinqa Rozmýšľala som, že skúsim bambusový štvorec a vkladačku, uvidím, čo to spraví.

sladkasue
2. okt 2011

@gabika84 skus mydlove orechy - nie tie gely z nich 😎 ja periem skoro len v tom!

sladkasue
2. okt 2011

@hirrina ja do kapsovky davam mikrovlaknovu vkladacku+BL maly bmb stvorec alebo mikrovlaknovu vkladacku+LL bmb vkladacku. bez bambusu von nejdeme. uz si ani predstavit neviem, ako sme mohli nosit len mikrovlak.vkladky 😎

hirrina
2. okt 2011

@sladkasue Budem to tak musieť vyskúšať. Díky za pomoc.