Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

lenkao
26. okt 2011

@zfidorka ano nove, prala som ich zatial len raz v drefte

zuzanockamt
26. okt 2011

@lenkao skus dat predpranie a do toho ocot a az potom hlavne pranie ... alebo nechat na noc pred pranim namocene v octovej vode

zfidorka
26. okt 2011

@lenkao ja by som skusila namocit, ale predtym vyplachat v octe ako ti radi @zuzanockamt (aby sa moc z nich vyplachal)..
potom namocit na par hodin, napr. cez noc, v prasku alebo mio fresh-i (maju ho aj v tescu) a tak vyprat (mio fresh mozes dat aj do prania)...
po 1 prani to asi nezmizne, ale po niekolkych by to malo zmiznut...

lenkao
26. okt 2011

@zuzanockamt @zfidorka A potom by to uz nemalo tak citit ked sa pocika? 😅 Manzel uz dostal poziadavku kupit ten mio fres v brendone lebo hned kusok pracuje 😀 Namocim tak vsetky plienky, dufam ze to pomoze 😀

zfidorka
26. okt 2011

@lenkao po niekolkych praniach by to malo zmiznut...

lenkao
26. okt 2011

@zfidorka Dufam ze hej 😀 lebo ten zapach mi dost vadi a to som sa na latkovanie tesila tak hadam to prejde 😀 Aky vonavy olej sa to kvapka na kyblik?

zuzanockamt
26. okt 2011

@lenkao urcite to prejde, ja davam ocot do kazdeho prania, aj miofresh som davala, no uz sa mi minul, musim dokupit a zaidny zapach nie je ... plienky su uplne bez zapachu ... inak vela robi aj susenie, ked sa susia vonku na vzduchu ... mozes kvapnut levandulovy alebo aj cajovnikovy olej

chichinka
26. okt 2011

@zfidorka
@katka888 dakujem babulky! 🙂 inak hlasim, ze mame prvu latkovku na sebe - bamboozles stretch od tots bots..tak som zvedava. maly vyzera spokojne. neviem co som to tolko odkladala 😀
@labutka , @zojec moc gratulujem k drobcekom v bruskach 🙂

kaciatko81
26. okt 2011

@zojec no presne to aj mna napadlo, v lete sa malovalo, ale obavam sa, ze su tam este nejake farby, takze nehrozi 😒

katka888
26. okt 2011

@kaciatko81
ja so sla do domacich potrieb, kupila som jedno vedierko aj s vekom, to veko je akoby prilba pre motorkara... sa tak vyklapa ako predna cast na tej prilbe 🙂
ale uz som presla na skladovanie vo vaku.

chichinka
26. okt 2011

babulky, moze lanza mydlo (chcem s tym zaprat plienky) plienkam uskodit? mam radsej zlcove mydlo pouzit?
a este jedna otazocka na vas odbornicky 🙂 prat na 40° ci 60°? 50ku zial nemam...bojim sa ze 40 tie plienky az tak dobre nevyperie a zas ze 60 ich ponici (kapsovky a spol.)...na nete som sa docitala rozne rady - niekde 40, inde 60 odporucaju...dakujem 🙂

katka888
26. okt 2011

@chichinka
ja periem vsetko na 60. mas nejake kapsovky, kde sa neodporuca 60?
lanza neuskodi, pokial viem, baby z nej robia aj sliz, ak s anemylim

kaciatko81
26. okt 2011

@katka888 ja som myslela, ze lepsie take klasicke zatvaracie veko, take sme nenasli nikde, pozerali na nas ako na zazrak, ze co to chcemeeee... v jednej drogerke, ze take mavaju, tak este skusime, ak nie, vymyslime nieco ine...

zojec
26. okt 2011

@kaciatko81 my mame obycajny smetny kos z tesca za par € 😉 ale asi si zadovazim vak pri druhom 😉 to vedro od farby je super, ale pri prani kazdy 3 den je dost male :( ja do vedra robim sliz 😉

kaciatko81
26. okt 2011

@zojec no ved taky som chcela, klasika obycajny aky vzdy a vsade mali... ale vsade su bud len klasicke vedra bez vrchnaku alebo rozne vynalezy na triedenie odpadu... fakt nevymyslam 😅

misic
26. okt 2011

No ahojte baby, tak nasho drobceka latkujem od pondelka a zatial nam to pekne ide, davam stvorce na novosklad, akurat, ze tie anavy flisaciky co som mu dala, tak tie mu akosi premokli... tak teraz davam na vrch flipky. Aj wonderoo boli minule mokre aj zvonka, teda nie ze by z nich tieklo ale boli vlhke... asi je to skorej na tie vkladacky stay dry?

juliam
26. okt 2011

@misic ahoj októbrovka 😀 ja mám tiež flisáky anavy, dávam ich malému na noc a zatiaľ v pohode. cez deň má na novosklad vrchné gaťuše bud LL alebo Thirsties duowrap - tieto sú podľa mňa super gate. nehodu sme nemali zatiaľ žiadnu, len v prvý deň, keď sme ešte mali pampersku, tak mal kaku až na chrbte 😖
dnes sme boli u doktorky, tak sme prvý krát vyskúšali aj wonderoo - spokojnosť - rovno ju aj pokrstil 😀 a doktorka nás pochválila, že látkujeme a že či budeme robiť aj BKM. no uvidíme 😉
na noc zabehávame aj nohavičkové bambusky, najviac sa mi zatiaľ páčia TB bamboozle stretch a BI bamboo extra.

misic
26. okt 2011

@juliam ahoj 🙂 tak my latkujeme zatial len so stvorcami a je to ok 🙂 kapsovky som este neskusala a na noc sme zatial len pampersku dali ale skusim asi tie stay dry, hadam to neprecika 😀 ten novosklad mi zatial vyhovuje a okakane plienky som len osprchovala studenou vodou a pretrela zlcovym mydlom na skvrny a hodila do vaku, dnes som prala a plienky su krasne bez skvrn, tak som rada 🙂 🙂 🙂
No tak na dnesne spinkanie skusime asi tie flipky s vkladackou... som taka opatrnna zatial, ale som spokojna, ze zatial nam to ide, aj ten novosklad mam uz v ruke, poskladam to za par sekund 🙂 Trosku som sa obavala ako to zvladneme ale ide to 😀
a vam sa ako dari?
a co znamena BKM? 😉

chichinka
26. okt 2011

@katka888 dakujem Kati za odpoved, a nemas vyblednute farby alebo podobne? ja doma okrem uterakov a postelneho pradla nic neperiem na 60, tak preto ta nedovera 😀 myslim, ze nemam plienky co by boli len na 40ku, kuknem to..
Kati prosim Ta, ako dlho pri Tvojom drobceku vam vydrzi bum genius kapsovka a ako dlho tots bots bamboozle stretch? 😅

juliam
26. okt 2011

@misic doma sme tiež len na štvorcoch - novosklad, ale chcem vyskúšať aj nohavičkový sklad, že čo bude lepšie. a na noc máme teda tie bambusky, ale potrebujú ešte pár praní, aby dobre sali. ty sa na nohavičkové bambusové plienky nechystáš? podľa mňa ich určite oceníš na noc.
na novosklad dávam ešte jednu plienku na obdĺžník alebo nejakú vkladačku + navrch dám separačku, ktorá perfektne zachytí kaku, takže plienku už len pretriem mydlom.
aký vak na plienky máš? tiež sa chystám nejaký kúpiť, hlavne keď pôjdeme von, na návštevu, k doktorke, aby som mala do čoho dať plienky.
BKM - bezplienková komunikačná metóda - podľa signálov bábätka zistíš, že chce kakať, cikať a tak to zachytíš mimo plienky. to len tak v skratke, ešte to nemám naštudované 😉

katka888
26. okt 2011

@kaciatko81
ti odofotim co som mala ja

katka888
26. okt 2011

@misic
@juliam
bambulky, blahozelam k babatkam, a prajem vela vela zdravicka amamkam mliecka 🙂
tie wonderoo skus kuknut, ked ich das , okolo stehienok, ci nie je vnutorna latka vytocena smerom von, tak by nasiakla vlhkost von...
@chichinka nemma vyblednute fsrby, mam dokonca flipky tmavomodre a tmavozelene, ine farby este vtom case nevyrabali a su stale take syte a tmave
ja som velmi spokojna s bum genius kapsovkami, no my teraz ficime ze vrch z bum genius kapsoviek a dnu vkladacka z wonderoo - to ma 20 mesacna viki a vrch z wonderoo a vnutro kladacka z bum geniius kapsoviek to davam 4 mesacnemu ondrikovi.
tots bots bamboozle strech m potiahne aj noc, ak maly papka v noci pomenej, alebo ak ho prebalim neskoro v noci / ze zaspi napr v bavlnenom stvorci a prebalim ho poo prvom papani neskoro vecer.

chichinka
26. okt 2011

@katka888 Kati dakujem Ti velmi pekne za odpoved, tak uz mam daku predstavu...a ako casto cez den prebalujes? prepac mi prosim za tolko otazok 😅 tesim sa, ze tie farby tak dobre drzia. Inak som dnes vyskusala kapsovku bum genius ked sme sli von a je to eno-nuno, som nadsena 😵 najradsej by som celu vybavu z nich mala 🙂

katka888
26. okt 2011

@kaciatko81
odkedy mame novu kuch linku, tak ho mame ako normalny kos

misic
26. okt 2011

@katka888 dakujem za gratulaciu 🙂 mliecko zatial funguje, maly papka pekne, tak dufam, ze nam to dlho takto vydrzi 🙂 🙂

@juliam vaky mam dva, jeden na plienky doma a druhy na cesty 🙂
http://www.peluskovo.sk/latkove-plienky/wondero... jeden mam takyto a druhy http://www.peluskovo.sk/latkove-plienky/grovia-... inak sa mi to zda velmi fajn, nezabera to vela miesta, plienky z toho vobec necitit, zatial to skladujem len v tom. 🙂

mykky
26. okt 2011

Ahojte. Nemám skúsenosti s látkovými plienkami a preto sa na vás obraciam. Mám 20 mesačnú dcérku a odúčam ju od plienok. Už nechcem dávať jednorázovky, lebo sa mi to neoplatí a preto potrebujem poradiť s akými by som mala začať. Aj na noc sú dobré? Ja ju v noci neprebaľujem a v jednej plienke je celú noc. Niekedy ju má suchú, no niekedy aj 3x napišká. To látkače asi neabsorbujú však. Tiež čakáme druhé bábo a možno budeme látkovať, tak potrebujem radu...Ďakujem...

petah82
26. okt 2011

@mykky jasne, ze aj celu noc dobra bambusova nohavickova plienka potiahne. su tu baby s takymi velkymi detmi ako je ta tvoja. najviac oblubena na noc je tu http://www.latkovky.sk/produkt-detail/bamboozle...
my do nej este skladame bambusovu plienku navyse, lebo dost cikame, nieco taketo napr. http://www.ekoplienky.sk/product/little-lamb-ba...
a na to vrchne nohavicky, bud PUL alebo vlniaky.

zfidorka
26. okt 2011

@juliam dobra doktorka ked pozna BKM 😉

@chichinka ja periem vsetky plienky na 60tke uz skoro rok a pol, a okrem kikko bambus, ktore sa zrazili (ale to robia vraj na 40tke), su ostatne v pohode...

petah82
26. okt 2011

@sladkasue @juliam my mame vak na plienke Gro Via aj velky/na doma aj maly/na von a som spokojna, smrad necitit. spokojna som s nimi. velky mam doma v kupelni.

zfidorka
26. okt 2011

@mykky na noc napr. tots bots bamboozle stretch vypchatu baby idea prefoldom (noc by ti mala potiahnut, aj ked vela cika), na vrch vrchne nohavicky, ak chces take co vyuzijes aj pre dalsom babatku, tak napr. bum genius flip..
cez den ked uz oducas mozes davat napr. weehuggers vrchne nohavicky a do toho klasicke stvorce (stvorce mozes potom pouzit aj na dalsie babo)...