Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

crysmile
8. nov 2011

baby tak ja som dnes uz presla na sklad na draka lebo novosklad je nam ltt.. nohavickovy nam nejako nesedi.. este budem skusat..

anelisa
8. nov 2011

@sima.p mame tam okno na vetracku cely den-noc a ked nie je az taka zima alebo nefuci, tak mam dokoran aj cely den, takze nejak extra to nesmrdi
@zfidorka no, s tou dezinfekciou je to dobry napad, mozno to pomoze, ze nebudu mat tie plienky nejake skryte pachy v sebe, ktore sa po ocikani rozvinu....haha, to je teoria, co? puer som uz objednala, tak vyskusam.
A som rada, ze si mi potvrdila ten smrad z bg kapsy.......mam len jednu a rozmyslala som, ze dokupim bg, lebo schnu rychlejsie ako wonderoo minky (s tymi som tiez spokojna), ale radsej kupim wonderoo 🙂 nevies nahodou, ci tie obycajne wonderoo schnu rychlejsie ako minky? A vkladacky maju rovnake?

zfidorka
8. nov 2011

@anelisa alebo mozes pridat aj sodu na pranie, to by tiez mohlo pomoct...
wonderoo minky nemam, mam ale ine znacky minky a schnu trochu dlhsie ako obycajny pul... obycajne wonderoo schnu ako bg kapsa...
vkladacky by mali mat wonderoo obycajne aj minky rovnake...

janulkan
8. nov 2011

myslite, ze obycajne stvorce mozu odierat ritku drobca a sposobit zapareninu? mam pocit ze ked davam napr popoliny pop-in tak je ritka lepsia ako ked mame stvorce iba ☹

katka888
8. nov 2011

@janulkan
zehlis stvorce? ja zehlim, kedze su po prani velmi tvrde.... ake ich mas na dotyk?

zuzanamolnarova
8. nov 2011

@zfidorka diky 🙂 🙂 🙂

janulkan
8. nov 2011

@katka888 zehlim, no ked to porovnam s kiko bamusovym stvorcom tak tvrde 😀 mam skusit do prania dat kusok ocotu? periem v lovele iba

katka888
8. nov 2011

@janulkan
aj ja periem v lovele, ocot nedavam edze tam davam aj bambusky. len to ma napadlo, s tym zehlenim....

sima.p
8. nov 2011

Baby, nedávno ste niektorá dala obrázok, že ste uštrikovali vlniaky, tak podľa akého návodu? Chcem to skúsiť...

labutka
8. nov 2011

@sima.p navod na strikovane vlniaky mam v albume 😉

sima.p
8. nov 2011

@labutka v´daka, aj ich ešte nosíte? návod na tie "väčšie" - ako sú asi veľké? Dcéra má 2 roky 3 mesiace a cca 12 kg...

labutka
8. nov 2011

@sima.p maly sa vnoci nepocikava, takze ich uz nenosi. Aj ked, kamoska hovori, ze ich davala von na slipy aby jej krpec nemal studeny zadok, mozno sa inspirujem aj ja.
Babka ich strikovala podla navodu, ale dala som jej aj obvod nozky aj bruska, tak neviem ci nahadzovala ocka presne podla navodu. A chcela som vysoky patent, maly spava na bruchu a ma zadok vypuceny dohora, tak nech ma krize v teple. 😉
Davala som pod ne tb stretch a boli akurat. 🙂 ty tusim mas bum hugger a bi prefold, to by som urobila o nieco volnejsie nez v navode.

sima.p
8. nov 2011

@labutka aj bum huger aj TB strech, ale aj do TB musím dávam prefold + dalšiu vkladačku. Tak skúsim o niečo väčšie, som zvedavá, či sa mi to vôbec podarí...

pamaja
8. nov 2011

@katka888 Chcem sa ta este opytat, kedze vobec v tomto nemam skusenosti, ako mam uvedene bambusove plienky prat a susit, aby sa neznicili a nestvrdli, dobre sali... mozem rovnako prat a susit aj vkladacky aj separacne vlozky. Planujem vyskusat sliz. Dakujem za odpoved

katka888
8. nov 2011

@pamaja
ja nepouzivam sliz, tak ti urcite dievcata, co ho pouzivaju odpisu.
ja periem vsetko dokopy v lovele, bez avivaze a bez octu, obcas prihodim lyzicu mio fresh, ale to len preventivne, nam nesmrdia plienocky, ani nemam flaky a periem v starej pracke to bol najdlhsi program s predpierkou a na novej mam jeden hygienicky program.
dokopy davam stvorce, kapsovky , vrchne nohavicky, vkladacky, nohavickove bambusove plienky, separacky, vaky na plienky . jedine co tam nedavam su vlniaky, tie periem na program vlna s inymi vlnenymi a uterakmi a osuskami

majka1981
9. nov 2011

@anelisa ano, vo vedre ich mavam 3 dni, niekedy 4 dni ked sa dari velmi bezplienkovanie 🙂 a kedze ich davam von a je tam chladno, tak sa nemaju preco kvasit 🙂 . vrchnak byva niekedy aj otvoreny, takze sa vetraju, na balkone mi to nevadi. a nemala by si moznost dat neako na okno vedro alebo tak , ja viem ze to nevyzera najlepsie, ale co si vyberies. To susenie obcikanych plienok v byte by som ja nezniesla.
aj ja som si vsimla, ze bg kapsovky smrdia najviac - je to urcite pre umelinu

majka1981
9. nov 2011

baby do teraz som prala v prasku ECOVER od dm, ale uz sa mi zda drahy, chcela by som prejst na Persil Sensitive, ale sa bojim ze pokazim plienky. Mate skusenost? Hlavne tie co uz plienkujete dlhsie 🙂 . S Ecoverom som bola do teraz velmi spokojna, pekne vypral vsetko, vona bola okay, ale stoji 2x tolko ako persil sensitive...

alusha
9. nov 2011

@majka1981 ja periem plienky v persile sensitive od zaciatku, nema sa co na nich pokazit, su v poriadku vsetky 🙂

crysmile
9. nov 2011

@majka1981 a co Batole? ma na obale napisane ze je to ekologicky vyrobok, ja ho pouzivam..

zlobinka
9. nov 2011

ahojte ako ste spokojne s kapsovymi baby land - flisove?

argyro
9. nov 2011

Látkarky 😉 viete mi poradiť? Dá sa nejako naimpregnovať vrchný materiál na kapsovkách - napr. Tots Bots Easyfitkách? Na noc ich zväčša nepoužívam, ale minule som mu jednu dala, a zrejme do nej nacikal viackrát alebo väčšie množstvo, ale stalo sa mi, že ju precikal 😕 existuje niečo ako lanolin na vlnu?

argyro
9. nov 2011

@anelisa my máme balkon ale nepoužiteľný, lebo je otočený na hlavnú ulicu, takže na ňom nesuším nič, suším vnútri na sušiaku pri otvorenej vetračke a čakám, kedy konečne kúpime sušičku 😀 ale to som chcela - mne plienky zatiaľ nesmrdeli nikdy a to mám aj BG, je pravda, že ich mám krátko, nejaké dva týždne, čiže ich ešte stále testujem.. možno je to tým, že periem každý deň, takže plienky vôbec neskladujem vo vedre, ktovie...
A čo sa týka minky povrchu, trooošičku dlhšie schne ale inak veľmi rýchlo, aj na wonderooskách aj na blueberkách alebo ittibittkách...

majka1981
9. nov 2011

@alusha diky 🙂 , plienky Ti nepretekaju (kapsovky) a saju nadalej dobre?
@crysmile ja zijem v Rakusku, tu Batole nedostat a kupovat ho na SK mi je komplikovane, kedze na buduce idem az na jar 😉

zfidorka
9. nov 2011

@argyro ked ti precital TB, tak ju musis viac dovypchat... pul nie je igelit, ma obmedzenu kapacitu (tak ako je napr. vodny stlpec na vetrovkach)...

argyro
9. nov 2011

@zfidorka ano super, máš vlastne pravdu, veď keď to prepúšťa vzduch tak jasné, že to nie je uplne nepriepustný povrch.. ďakujem 🙂

momop1
9. nov 2011

Prosím kto mi poradí--chcem si ušiť nahradné vyplne do kapsových latkových plienok Vrch je asi frote ale neviem čo je vnútry a nechce sa mi to párať Viem že niektoré ste to tu šili Dakujem
monika

crysmile
9. nov 2011

@majka1981 jaaaj, zabudla som.. sliz asi nevyrabas, ze? lebo ja sa chystam ked vyminiem prachy ze idem na sliz...
@argyro ja mam susicku prave z toho dovodu, ze sme sa pred rokom prestahovali do novostavby bez balkona, takze vlhko vlhko a este ani ten balkon nemam.. takze odporucam ti kupit susicku, teraz su uz za dobru cenu, ja mam triedu B, ale vyjde ma to lacnejsie ako kupovat triedu A, lebo tolko si myslim ta zivotnost susicky nie je, aby sa mi ta A vyplatila.. sice pulky a kapsovky susim volne, ale tie neschnu dlho.. a v byte aj bez susenia mam 90 perc. vlhkost, to este keby som susila aj plienky, tak mi kvapka zo stropu..

crysmile
9. nov 2011

@janulkan odieraju vam ritku? no mozno preto ze to je bavlna, tak mate zapareninu, v pop in je bambus.. ten lieci zapareny zadocek.. my mame celkovo citlivu pokozku, takze to poznam.. ale ja umelinku nemam rada, co mam prsne vlozky s umelinkou tak hned citit skysnute mlieko a ked si dam konopne alebo bavlnene, tak to vidno ze je to prirodny matros, tam sa tie baktošky tak nesiria... ale moze byt, ze mate tvrde stvorce a ma citlivu pokozku, tak si ju o to derie..

argyro
9. nov 2011

@crysmile no jo, ja ju chcem, viem že je to super vec, len je v poradí 😀

zfidorka
9. nov 2011

@momop1 dobry na vkladacky je bambusovy flis cesky...
tvoja vkladacka je asi mikrovlakno v 3 vrstach...