Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

kryska5
17. nov 2011

@crysmile heh, toto písala o kopec strán dozadu eridani, citujem: Bitti boo su strihovo totozne s bitti d'lish Snap In One, jediny rozdiel je v materialoch. Tam kde ma bitti d'lish umelinku, bitti boo ma prirodny material, teda bambus a organicku bavlnu. Povrch ma velurovy, zvonku farebny, vnutri biely, je to podobny povrch ako ma bambuska Anavy.
Takže asi to bude velúr 😅

@etuska zahlasované 🙂 inak pár strán dozadu tu niekto hodil link na také gaťko-vlniaky s nacvakávacou vkladačkou. Ja vyskúšam také, nech nie je malá stále v PUL 🙂

kryska5
17. nov 2011

@etuska našla som ich 😀 pre inšpiráciu http://www.klingacik.sk/detail/1082/wollebi---v...

katka888
17. nov 2011

@kryska5
ja som za easyfit, tu extra vkladacku pouzivam zvlast pri dcerke so socik stvorcom.
tam je ale rozdiel ze kym pri wonderoo a bg mas pri telicku stay dry, tak pri easyfit je bambus.

zahlasovane

kryska5
17. nov 2011

@katka888 super, vďaka za cenné info 😉

etuska
17. nov 2011

@kryska5
zaujimave a urcite aj prakticke,no odradza ma to,ze Simi ma takmer kazdu 2-3plienku pokakanu co je pri PUL-kach OK,ale stale prat vlniaky si predstavit neviem 😝 Mozno sa to casom upravi-uz ma vonku 16zubov,tak by si mohol dat pauzu na chvilu 😀 😀

miruss
17. nov 2011

@etuska: Áno tieto. Ja mám obe štíhlejšie detičky a zvyšné im boli voľné v páse.

etuska
17. nov 2011

@miruss
aha-tak tie by mohli sadnut aj Simonovi-on je take "fifi pierko" 😀

miruss
17. nov 2011

@etuska: Potom určite ak je štíhly tak Imse. Baby Lucy sú moc voľné v páse a aj Bummis majú volnejší strih.

etuska
17. nov 2011

@miruss
dik za info 😉

kryska5
17. nov 2011

@etuska uuu, tak to je jasnačka, to bude ten PUL veru lepší 🙂

etuska
17. nov 2011

@kryska5
aj ked osobne by som mu ovela radsej dopriala vlniaciky.Zboznujem pravu vlnu-niet nad prirodne materialy.Nedavno som Simimu v sekaci kupila vesticku zo 100% merino vlny a bola som prekvapena ze je tenucka,makka a hlavne teplucka 🙂

kryska5
17. nov 2011

@etuska to ti verím, a ticho závidím tú vestičku 😀 ale tiež som mala nedávno šťastie na pánsky sveter oranžový zo 100% merino vlny v sekáči, chcem ho malej prerobiť na longiesky len drahý po ňom tiež poškuľuje 😀 😀 😀

ivulik211
18. nov 2011

@zfidorka dakujem 🙂 no uvidím čo to spraví po vypratí, hned ako som tie BL videla na živo tak sa mi to nepáčilo, no uvidíme ako budú fungovať. príp. ich skúsim predať.

tinika
18. nov 2011

kočky netlačia krpcov kapsovky? ked dam volnejsie sa mi zda ze pretečie a ked poriadne zapnem ze prekryjem tie systemy na zapinanie sa mi zda ze ho to moze tlačit

mireag
18. nov 2011

Ahojte baby, potrebujem poradit. Trapime sa s brutalnymi zapareninami a chcem prejst na latkove plienky. Nejdem vas citat dozadu, lebo by som sa tu nasedela. Viete mi napisat najosvedcenejsiu znacku a pocet ks, ktore budem potrebovat?
Dakujem za odpovede. 🙂

katka888
18. nov 2011

@mireag
moznosti je vela,
mozes pouzivat napriklad len kapsove plienky, tie menis ako jednorazovky, nezehlis, kus stoji cca 15-20 eur podla znacky / u nas najoblubenejsie bum genous 4.0. , easyfit od tots bots /, rataj kolko miniete na den, tak cca 8-10 ks , ak peries kazdy druhy den je to 2 dni + den na schnutie = do 30 ks.
dalej mozes pouzivat nejake savejsie vkladacky , napriklad bambus prefold , twofold, alebo bavlnene organic od bum genius / tu rataj cca 6 eur vkladacka /, treba ti cca 30 vkladaciek a na to idu vrchne nohavicky, medzi mamickami snad najoblubenejsie bum genius flip alebo aj nejake vlniaciky, tu rataj ze ti treba tak cca 3-4 ks k tym vkladackam.
mamicky zvacsa maju kombinaciu,m tj na doma pouzivaju tie vkadacky + vrchne a na von, k doktorovi tie kapsove.

katka888
18. nov 2011

@tinika
ktore myslis? patentkove? no tam je ta nevyhoda, ze sa tahsie nastavuju ako na suchac. nam sa stavalo, ze som mala na patentky jednu stranu priklad na 3tiu patentku a druhu stranu na 4tu.. od okraja.. tzn nerovnomerne.

zuzanockamt
18. nov 2011

dievcata, treba vlniaky po kazdom prani lanolinovat? ... lebo nedavno sa mi stalo, ze som dala krpcovi cerstvo nalanolinovane a samozrejme okakal ich 😝 ... tak som ich cele oprala a ked vyschli, chcela som lanolinovat, ale kukam, ze boli na dotyk dost "mastne" - skoro ako po lanolinovani, tak som isla skusit test s vodou a vyliala som na ne lyzicku vody a v pohode drzala, tak som ich dala krpcovi na den a v pohode nepustaju ... lebo ja som si myslela, ze po vyprani ten lanolin v nich neostava

chavele
18. nov 2011

Ahojte, mam na vas otazku jemne od temy. Bambus je skvely material, savy, antibakterialny atd, no a chcela by som si do domacnosti kupit bambusove uteraky s cim najvyssim podielom bambusu (nie 30% bmb a zvysok bavlna, aspom 70% podiel bmb) neviete kde by sa dali kupit ? Vdaka

zojec
18. nov 2011

@zuzanockamt netreba stale lanolinovat, ten lanolin je prirodzene vo vlne, ked sa lanolinuju, tak sa zvysuje nepremokavost.. lanolinuj podla potreby.. ja tak kazde 2pranie davam do lanolinu. ale zavisi aj od toho ako dlho ich nosi.. ak mesiac kazdy den, tak lanolinujem po kazdom prani.. on sa aj trosku vysucha 😉
@chavele jednym casom som videla take uteraky v metre.. 😉

tinika
18. nov 2011

@katka888 hej presne toto mam na mysli, no tak budem pouzivat suchače ale tie mam len par kusov lebo som sa bala ze ten suchy zips časom nebude lepit

katka888
18. nov 2011

@tinika
mne zatial po roku a pol suchace funguju, oni su sice hrozne opotrebovane, odstavaju, ale lepia

juliam
18. nov 2011

@katka888 tomu ver, že im to všetkým ukážeme 😀

mmariaa
19. nov 2011

Ahoj dievčatá, našla som Vaše fórum a myslím, že to je presne to čo potrebujem 🙂 Už čoskoro sa mi má narodiť synček a ja som rozhodnutá používať len látkovky. zatial mám doma 30 štvorcov, 3 pulky, 2ks vlnených a 1 plienku bambi roxi, 1 baby lucy bambus , separačky a snapky. Zaujímajú má hlavne kapsovky a AIO, tie som ešte nekupovala, lebo mám z nich strach (tolko druhov), poradíte mi, aké a kolko ešte? A hlavne tie čo sú na celé plienkové obdobie sú naozaj aj na novorodenca?

zfidorka
19. nov 2011

@mmariaa no noc este budes potrebovat este 2 ks nohavickovych - dobre su tots bots stretch, anavy (sedia od narodenia), ja som davala prve 3 mesiace zavazovacie...
kapsovky su dobre bum genius 4.0, wonderoos V2 (ak chces stay dry material pre pocit sucha), alebo tots bots easyfit V2 (ak chces vo vnutri prirodny material), vsetky tieto sedia aj malym babatkam...
mozes pozriet aj moj clanok vo fotoblogu, mam tam popisane ake plienky som davala mojej malej (vacsinu do narodenia)...

sima.p
19. nov 2011

@mmariaa Kedže som nelátkovala novorodenca, tak na tú otázku neviem odopovedať, ale obľúbené kapsovky u väčšiny mamičiek sú Bum genius (teraz sú na latkoveplienky.sk dokonca v akcii 5+1 zdarma) a Wonderoo, ale určite aj iné, kapsovky sú asi aj tak všetky fajn... Naj AIO budú podľa mna Tots bots Easy fit.... Daj potom vedieť, ako si spokojná s plienkou bambi roxi...

sima.p
19. nov 2011

@zfidorka písali sme takmer naraz a vidím, že sme sa dokonale zhodli...

zfidorka
19. nov 2011

@sima.p 😉

mmariaa
19. nov 2011

@zfidorka , @sima.p ďakujem, no niečo už musím poriešiť, kedže už sa temín blíži. Asi by som chcela také, čo sú z prírodných materiálov. Tá bambi roxi je velmi pekná a hlavne mäkučká, no uvidím, ako sa bude používať.

zfidorka
19. nov 2011

@mmariaa vyhodu maju aj stay dry, ked napr. nemozes prebalit dlhsie, napr. vonku, babatko ma pocit sucha, podobne ako v jednorazovke...