Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

kili
19. feb 2009

teraz pozerám, že BI robí kapsové plienky 🙂 teda z integrovanou separačkou a do nej sa dá vložiť vkládačka. tiež rozmýšľam, že ušijem také a na ten PUL sa vy...

katrin21
19. feb 2009

no ved kili, ja som tu stranku kukala... ale nepochopila som zo toho, ze ci tie nohavicky, co maju vpredu napr. ten suchy zips, alebo cvoky, ci sa do nich dava este aj plienka... ze sluzia naozaj len ako gatky, alebo ako plienka...

katrin21
19. feb 2009

ono by to asi bolo najlespie vidiet... ☹

kili
19. feb 2009

katrin, keď je napísané, že je to plienka, tak je to čisto plienka, proste to, čo saje. do vnútra už nedávaš nič, alebo len ďalšiu saciu vrstvu, keď potrebuješ. takže zapneš plienku (cvoky, sucháč) a na to dáš ešte vrchné nohavičky a zapneš (cvoky, sucháč)
už je to asi mätúce, keď tie plienky sú také pekné, že na čo, keď na to aj tak niečo ide 😀
ale napr. v lete na to vôbec nemusíš dávať vrchné nohavičky a dieťatko má len tričko a pekne sa vetrá 🙂

misuluska1
19. feb 2009

katrin21, pozri si straku www.nosime.sk a tam si prestuduj vsetko o plienkach.Podla mna je totam vyborne napisane a mne to tiez pomohlo zorientovat sa.

katrin21
19. feb 2009

no a to ked tam uz teda nic nejde, sa mi to zda tenke, nie?ked take vacsie dietaq uz vaicej vycika.... to je len ako jedna vrstva flísu.... aspon podla foto... ci an to su tie vrchne este.. asi tak...

misuluskas: super sranka 🙂

katrin21
19. feb 2009

a tie plienkove vlozky, alebo vkladacie plienky su do kotreho ytpu nohaviciek???? ci to davate aj do noavickovych plienok ked dieta napr. prave viac cika?

kili
19. feb 2009

katrin, skôr sa všetci jedujú, že je to moc veľké a deti majú veľké riťky a nič sa na ne nedá obliecť? čo ja si teda pochvalujem, lebo aspoň malím nepadajú gate 😀
pri väčšom dieťati tam vložíš extra saciu vrstvu a je to 🙂

misuluska1
19. feb 2009

katrin ja používam tie vložky aj do obyč. štvorcov na doma a vydrži to dlhšie.

kili
19. feb 2009

katrin, separačky sú obdĺžiky, vložíš ich do ktorejkoľvek 😉

miri.b
19. feb 2009

katrin, ak mas cas, tak si precitaj tuto diskusiu od strany 82, tam sa vela radilo zacinajucim latkarkam 😉

quika
19. feb 2009

petra, ja mam 70x70, teda teraz su uz mensie lebo sa zrazili. ale tie vacsie nie su o moc savejsie, to je take sito, ja ich aj chapem ze take predavaju lebo vacsinou sa dnes latkovky nepouzivaju ako plienky a tym padom stacia aj taketo a su aspon lacne.
katrin, to mas pravdu, najlepsie je to vidiet, keby si uvazovala nad latkovanim tak urcite ak by si mala moznost chod si to ku niekomu pozriet nazivo. takto z obrazkov a pod. to je o nicm, vyzera to ako velka veda a akurat mas z toho chaos, pritom keby si to videla tak je ti to hned jasne.
inac zapareniny su samozrejme aj v latkovkach, kedysi byvali hlavne kvoli vlhku ale na to su teraz separacky, ale vyskytne sa aj tak. akurat ked ma dieta taku citlivu pokozku ze sa zapari v latke, tak vacsinou by na tom bolo v hnuske este horsie.

bezaz
19. feb 2009

katrin ked chces, tak sa mozeme stretnut, ked pojdem k nasim do bojnic a predvediem 😀

katrin21
19. feb 2009

bezaz: ked uz bude na ceste cloviecik, lebo ho planujeme cim skor, tak sa urcite dohodneme 🙂

bezaz
19. feb 2009

katrin nie je problem, ja mam myslim vsetky typy, takze ti mozem poukazovat co a ako, aby si si vedela spravit predstavu 😉

lilly
19. feb 2009

ahojte, pridala som do albumu moju slecnu vo vsetkych IB, sisa ich chcela vidiet 🙂

crysmile
19. feb 2009

lilly, ta posledna foto je najlepsia, taka postupnost, vyzera ze uz toho modelkovania mala tvoja mala dost 😀

crysmile
19. feb 2009

ale IB mas nadherne.. ja mam len tu poslednu fuksiovu

sisa.b
19. feb 2009

lilly, krasne 😵 😵 😵 urcite budem olinku otravovat aj ja 😀

kkaattkkaa
19. feb 2009

katrin
my sme na zaciatku investovali cca 2000,- (2 roky dozadu) - ked mal malicky 6 mesiacov, dokupovala som naviac horne nohavicky a nohavickove plienky. Teraz, ked sme s plienkami cez den skoncili, je konecna suma cca. 4000,-. Ale ja som prebalovala casto, takze nejake extra save plienky sme nemali.
Na uvod som mala len:

40 klasickych stvorcovych
nejake zdedene k tomu
3 vrchne nohavicky
Prala som raz za dva dni, zehlila len prvy mesiac.

Casom sme dokupili nohavickove BabyLucy - tych mame mix, spolu 11

Vacsie horne nohavicky som uplietla, (klbko vlny na jedny 110,-, lanolin 30,-)

No a teraz som kupila este par zavazovacich na noc , kedze z nohavickovych vyrastol a do vlniacikov treba nejaky "drziak".

labutka
19. feb 2009

prave som odbalila separacky Disany, nejsu nejake moc velke? ako ich mam poskladat do IB? alebo je to jedno? alebo ich mam obstrihavat? poradte prosim... 😕

bezaz
19. feb 2009

labutka, ja davam do normalnych nohavickovych na polovicu a do IB na stvrtiny.. 😉

labutka
19. feb 2009

a asi ju mam nasmerovat viacej dozadu - k ritke? ja si teda vobec neviem predstavit, co a kolko toho taky novorodenec vykaka... teda, stale spominate nejaku "prazenicku", ale nazivo som to nikdy nevidela...

labutka
19. feb 2009

...skusam to do BL, oni by asi nemali vykukat z plienky von, ze? ci staci, ze nevytrcaju spod vrchnych gati?

petusaaa
19. feb 2009

labutka, pozri sise do albumu, tam ma jasne ukazane, ze kolko 😀 😝 https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

tara2
19. feb 2009

peti - to cu chces chudatko nastrasit? 😀 😀 😀

petusaaa
19. feb 2009

tara, nieeeeeeee, ja len psychicky pripravujem 😀 😝

petusaaa
19. feb 2009

labutka, ale nestras sa, to len sisa a bezaz maju take kakacie deticky 🙂 ostatne kakaju normalne 😝 😝 😉

tara2
19. feb 2009

no moj teda normalne nekaka 😀 tiez vie nalozit dobru kopu...esteze to latkovky stihaju nasat a nic nevyteka

tara2
19. feb 2009

labutka - ja ich striham na tretiny