Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

gimox
23. nov 2011

@maticap. no my sme obcas tiez mavali problem s flakmi a vyrazkami, neviem ci to bolo z puliek, kremom ale odkedy sme presli na vlniaky a krem Weledu problem nemame, mozem jedine odporucit. Neviem, nikdy som nemala flisaky, nemoze to byt z nich? Alebo z jednorazoviek? Inak aj moja mala mavala obdobie ked kakavala v noci 😀

crysmile
23. nov 2011

@maticap. gratulujem k Martinkovi, krasne meno.. 🙂 ano, je to normalne ze kaka v noci, moj to tiez robil, ale aj cez den mal frcnute v kazdej plienke.. potom som presla na bkm a uz kakame len do nocnika.. tie vyrazky budu asi z prasku.. alebo si daco ty zjedla..

maticap.
23. nov 2011

@crysmile @katka888 @gimox - dakujem za gratulacie. Myslim, ze co sa tyka mojho jedalnicka, nemala som nic extra. Inak s tym kakanim ste ma trosku ukludnili - my cez den nekakame vobec - fakt max. jedna "miniporcia", zato v noci dokaze po sebe aj 3x nalozit..... No a na tych nozkach to ma vyslovene cervenu pokozku - na oboch lytkach na rovnakych miestach, a v tom cervenom su pupaciky. Praveze poslednu noc do dnesneho obeda sme boli mimo puliek - iba v jednorazovkach, ale v tych sme fungovali aj v porodnici, tak ja uz neviem.... natrela som mu to calciovou mastou a uvidim co bude.

maticap.
23. nov 2011

som zabudla - periem v lovele - do teraz ziadny problem...

katka888
23. nov 2011

@maticap.
ja by som sla za koznou... a dotykaju sa lytka plienocky?

chichinka
23. nov 2011

@zfidorka zfidorka velmi akujem za tip s tymi zavazovacimi, to je dobry napad 🙂 a prepac, mas pravdu, tu foto ma zojec 😅 ja uz som taka osprostena 😅 vcera som vyplatila kuriera a odisla bez balika 😀 este ze na mna zakrical 🙂
@lowike hlasim, ze vsetky plienky krasne ako predtym a to tam bola aj cervena rainbow tots bots 🙂

@katka888 Kati aj Tebe vdaka! vlniaciky si zozeniem a vyskusam. dnes som ho zabaôlila ako ste mi poradili - navrch plienky som dala latkove...je to ironia - prv som sa trapila, ze su siroke latkovky a teraz ked balime nasiroko sa mi zdaju vsetky uzucke ako jednorazovky 😀

tinika
23. nov 2011

@maticap. aj ja gratulujem menovcovi :D prajem hlavne zdravičko

tinika
23. nov 2011

@katka888 @sima.p neskusala a po pravde uz som rezignovala, bud. tyzden ideme na gastro, obdivujem vsetky maminy ktore take obdobie zvladli, ja nie :(

tinika
23. nov 2011

@sima.p a mlieko este mam odsavam ale nie je ho tolko ako predtym resp. odsavačka tolko nevytaha teraz ale to by som vedela vyriesit bylinkami len ja uz mam hrozu z kojenia

sima.p
23. nov 2011

@tinika tak ak máš mať z toho hrozu, tak nechaj tak, dôležitá je aj Tvoja pohoda. Aj ja som mala hrôzu, plakala som, ale nakoniec som si povedala, že to chcem a išlo to... Ešte som si dobre pamätala, ked som so staršou chodievala na rehabky a vláčila so sebou termosky s vodou, namerané sušené mlieko.... brrr. Aj s mladšou som chodila na rehabky, tam som len vytiahla prsko, malá sa napapala a bolo... Ale samozrejme, že to nie len o tom, ale toto bola jedna z vecí, ktorá ma veľmi tešila, že nemusím nič variť, zarábať, umývať, sterilizovať...... Aj mi bolo ľúto, ked sa už potom odstavila, ja by som ju najradšej ešte aj teraz kojila, kľudne aj keby už chodila do škôlky...

katka888
23. nov 2011

@tinika
aj tak si myslim, ze robis pre babo maximum a nemusis sa vobec trapit. tak je ako malo byt, urobila si co si mohla a nikde nie je napisane, ze bude kojit kazda mamicka. osobne nemam rada tie typy, co trdia, ze kojenie MUSI ist kazdej mamicky a zvaluju vinu na mamicku aj ked ta urobila vsetko co bolo v jej silach. je to osobna vec kazdej mamicky a urcite nepatris medzi tie vynimky co sa o dieta nestaraju. nic si nevycitaj

denisic
23. nov 2011

moj maly ide mat v januari dva roky a stale nosi plienky, uz zacina registrovat, kedy cika a chcela by som si zaobstarat latkove plienky na oducanie, uz nechcem kupovat jednorazovky, tak isto by som chcela nejaku plienku na noc, ktora sa da prat. poradite mi? mame 12 kg, dakujem 🙂

tinika
23. nov 2011

@sima.p aj ja som s prvym na rehabky chodila a vsade balila jedlo :D ale ja som typ ze na verejnosti kojit nebudem, takze aj to je problem, ja som sa tesila ze je plne kojeny, ze tentokrat si to vychutnam ako o tom vsade pisu maminy, lebo pri prvom to bolo trapenie a znova je to tak :( dva tyzdne som bojovala a mala ho na prsniku stale ze sa to zlepsi ale nie .( ale tak ako pri prvom som si povedala, ze prvorade je aby bol maly spokojny a je spokojny teraz viac ako ked bol kojeny, lebo menej plače, viac pospi a ja tiez som tym padom kludnejsia

dakujem za prispevok tebe aj @katka888 ja tiez nemusim nazory ze za kazdu cenu kojit, aj keby som bola radsej keby som patrila medzi tie kojacie maminy
@denisic moj ma dva roky v nedelu :( a stale ma plienky aj sa uz pytal aj sme boli bez plienok ale posledne zuby to bol des strasne hnačky az voda z neho sla, tak sme museli zase plienky dat a nejako to nevieme prekonat teraz dokonca nechce ani na nočnik sadnut a ani nehovori ze sa pokakal abo čo ako chodil predtym

zuzanockamt
23. nov 2011

@denisic na oducanie asi najlepsie nejake treningove nohavicky alebo skusila by som vrchne PUL gate BumGenius Flip s nejakou vkladackou, asi najlepsie bambusovou ... a na noc tiez nejaku nohavickovu bambusovu plienku - LittleLamb, Anavy, TotsBots Bamboozle Stretch a na to bud vrchne PUL vrchne gate - najväcsie su asi LittleLamb alebo nejake vlniaky - tie su super priedusnne na noc

sima.p
23. nov 2011

@katka888 @tinika baby, dúfam, že ste ma zle nepochopili... žiadnu maminu si nedovolím odsúdiť, že neurobila pre kojenie maximum, nakoniec sama som si tým prešla, že teda prvé som nie a druhé áno, a možno som aj pri prvej mohla oveľa viac zabojovať, občas si to vyčítam, a určite 99,9% mamičiek buď kojí, alebo aspon sa snažili kojiť, a možno sa nájde 0,01% že kojiť ani nechcela, ale tiež je to každej maminy osobná vec a jej rozhodnutie. Inak aj na verejnosti sa dá kojiť diskrétne, a tiež sme v tomto každá iná, jednej to nevadí, jednej áno. Ja ked niekde náhodou vidím dojčiacu mamičku, ja osobne mám z toho dobrý pocit, a zase sa nájdu ľudia, čo sa nad tým môžu aj pohoršiť. @tinika, hlavne ti prajem spokojné bábätko, vtedy budeš aj Ty spokojná, ako si aj sama napísala.

katka888
23. nov 2011

@sima.p
nie, nie, prispevok nebol vobec reakcia na tvoje prispevky, mala som namylsi mamicky z inych diskusii a celkovo... rozdiel je , ak mamicka moze a nekoji, a sakramentsky rozdiel ak sa snazi , vyskusa viacero rad, no je jasne, ze nemoze nechat dieta hladovat... podla mna to dieta citi, ze mamina urobila maximum a urcite je spokojne aj na UM . ved preto ho vymysleli, ze ak sa neda materske , tak aby bola aspon aka taka nahrada a dieta nebolo na kravskom mlieku ako v stredoveku ...ale odbocila som od temy....

sima.p
23. nov 2011

@katka888 odbočili sme veru, však nám to možno aj vymažu, no napriek tomu sa mi nepáči, ak niečo také vymažú, že odbočené od témy, ved to bola len reakcia na nejaké tie príspevky, opäť sa vrátime k téme plienok...

tinika
23. nov 2011

@sima.p jasne ze som ta pochopila ako to myslis, a som rada, ze si napisala, lebo si mi troska dvihla naladu, ze som az tak nezlyhala :D tiez som myslela ako katka inu diskusiu ale osobne mam len dobre skusenosti, baby len chcu poradit a o tu tide

tinika
23. nov 2011

@sima.p a k teme plienky hehe baby davam novosklad skusam ale tu snapy sponku neviem dobre pripevnit mam pocit ze to ma volne, tie rozky dlhe zlozim dovnutra aby som tu sponku prichytila na vsetky strany ale nevime nie je to ako na obrazku :D

kryska5
23. nov 2011

prosím mám dotaz ohľadom sušenia bambusu 😀 písali ste tu že na radiátor nie, ale k radiátoru áno, len my máme doma radiátor čo je veľký aj vysoký a keď ho dám naplno tak pekne peče, takže môžem mať sušiak pri ňom alebo radšej ďalej, lebo mi to príde skoro rovnako ako keby som mala tie vkladačky na ňom, tak neviem 😒

katka888
23. nov 2011

@tinika
ani moje nebolo na zaciatku ako na obrazku, pkoniec jednej plienky mal skoro az na chrbate a nedalos a zachytit o ten koncek co bol pod vrchnym koncekom, sa to rpekryvalio cez cele brusko a nebolo kde zachytit... som sa na snappy na urcitu dobu vykaslala a prehla som ten vrchny rostek na ondrejkovom boku pod plienku a na to vrchne, snapy som zacala pouzivat az po nejakom case, nepamatam 2-3 tyzdne ci ako, kym sa mu obvod pasa nezvacsil

tinika
23. nov 2011

@katka888 presne som na to myslela ze ked som davala latkove stvorce pod postolky tiez len tak pod nozky som zahla a bolo ze tiez tu sponku necham tak :D

sima.p
23. nov 2011

@tinika no s týmto nemám žiadnu skúsenosť - kedže som začala látkovať až od 18-tich mesiacov... 😒

katka888
23. nov 2011

@tinika
urcite sa k nej vratis. ja na nu teraz nedam dopustit, rpedsa len sme podrastli. minule sme boli na vikend prec a zabudla som ju doma... to bolo lopotenia sa 😀

tinika
23. nov 2011

@sima.p neva, nejako si poradim a aspon usetrim a ked predam 4 kusky čo nie su moje favoritky tak si dokupim nejake to aj maly podrastie troska, len zatial neviem ake :D či skusit nove abo dokupit tie čo mam a inac ja som prveho latkovala 4m a potom az od leta teraz

crysmile
23. nov 2011

@tinika odfot to, nech vidim ako to mate..
@kryska5 ja som susila aj priamo na radiatore.. nema sa to, ale nedalo sa inak.. bambus pri rychlom suseni tvrdne.. tak daj susiak dalej od radiatora..

tinika
23. nov 2011

@crysmile odfotim najblizsie :D ked budem prebalovat a nezabudnem inac bambusky v susicke sa mozu susit? a stvrdnu? bo kvoli nim tiez uvazujem o susicke

crysmile
23. nov 2011

@tinika som ti pisala na tu susicku... urcite si ju kup, aj ked ju nemas kde dat.. bambusky su krasne makkucke aj vsetky uteraky co mam doma.. okrem pul a veci s pul susim vsetko, a puly susim prehodene cez vanu, fuka mi na ne teplo zo susicky, tak uschnu kym susi..

tinika
23. nov 2011

@crysmile no čo som pozerala tak aj niektore dtske veci sa nesmu susit ale mna tiez najviac trapia bambusky a uteraky a hrube veci prip. ked dačo treba narychlo oprat a vysusit, ja to asi vyriesim tak ze kupim 2v1 hoci pračku mame, isto sa zide este aj ta druha hehe na druhy byt mame najomnikov tak ked sa tam ta pokazi bo uz ma nejaky tne rok tak bude aspon do rezervy, bo predavat sa neoplati take

crysmile
23. nov 2011

@tinika ja sa toho nejako nedrzim, vacsinu veci co mame doma je z bavlny, pes flisu, alebo bambusu.. takze to sa susit da.. ale nechcem radit, ale 2v1 sa velmi neodporuca, ale zas nechcem byt za mudru, ked nemate miesto..