Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

ramzesa
1. apr 2012

@mimuka dakujem za odpoved 😒 .

blovitc120
1. apr 2012

@ramzesa ono je to vraj preto, že je na povrchu bavlna, nie to čo na klasických kapsách a tá prevlhne

ramzesa
1. apr 2012

@blovitc120 cize na to treba este PUL gatky? 😕

blovitc120
1. apr 2012

@ramzesa nie, netreba, pul tam je, ale potiahnutá ním je bavlna na tých kapsáčoch a ona naťahuje vlhkosť z plienky, preto pretekajú, tak to vysvetľovali baby.

nenocka
2. apr 2012

@ju11i @sladkasue je orechomaniačka 😀

estterka
2. apr 2012

@ramzesa a takto podla mna nema po 10 mesiacoch minimalneho pouzivania vyzerat taka draha plienka
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/estterka/alb...
ako som tu uz velakat pisala,ani raz sa nestalo,ze by nepretiekla. nepouzitelna 😒

sladkasue
2. apr 2012

cez velku noc ideme na kratku vykendovu dofcu - velmi sa tesim... uz som zacala riesit co na ritku mojho drobca 🙂 manzel ma hned zrusil, ze co riesim... na den, na cestu berieme jednorazovky a na noc - nase BR bambusove 🙂 jedno cestovne nepremokave vrecko a hotovo 🙂 popripade este nejaku 1-kapsovky pre moj lepsi pocit 🙂

@indys ak by som mohla este komentovat:
vyborne skusenosti mame so slovenskymi bambi roxi- nohavickova bambusova plienka
sweet monkey - bambusova kapsovka s 2bambusovymi vkladackami
urcite viac bambusovych stvorcov
ja na bambus nedam dopustit, stoji trochu viac, ale oplati sa investovat, urcite aj nejake jednovelkostne od narodenia po nocnik - vydrzia to plienkovacie obdobie

my sme bavlnu vymenili za bambus davnejsie... co mi ostala stvorce bavlnene, na kazdy davam male bambusove stvorce - ako dotykovu vrstvu... dokonca aj do kapsoviem davam bambus. maly stvorec-malemu nevadi mokro - a ja chcem, aby si to zacal vsimat apytat sa na zachod 🙂

@nenocka dakujem 😀

@estterka kazdy sa na vniecom oklameme - musieme vyskusat 🙂

sladkasue
2. apr 2012

@ju11i no, pouzivam orechy... preco??? ja ma len dobre skusenosti... flaky urcite nevyperie - pouzivam aj zlcove mydlo. vydrzia velmi dlho - investicia na setrenie penazi za prasky je maximalna a badatelna 🙂
ale musis k tomu dokupit este prekarbonat sodny, alebo miofresh - mydlove orechy nemaju rozjasnovace 😀
a samozrejme nejake eter. oleje alebo klasicku avivaz ...
sa pytak, ked nieco potrebujes poradit

nenocka
2. apr 2012

@sladkasue joooj, tak to ti v dobrom závidíme 😉 užite si ju a oddýchnite si 😵
@indys my máme tiež len bambusové plienočky + LL bambusové vkladačky (do tých som sa akosi zaľúbila 😵 ) Bambi roky sú dobré slovenské plienočky - v noci vydržia aj môjmu mladšiemu aj staršiemu synčekovi-samozrejme s adekvátnou vkladačkou. máme dve, ale ešte asi príkúpim, sú ozaj fajnové a za rozumnú cenu-ja mám jednoveľkostné
vrchné som si obľúbila jednoveľkostné blueberry coweralls, krásne sedia. máme aj LL pulky, veľ. a tiež spokojnosť. ani lacnejším BL nemôžem nič vytknúť, zatiaľ nesklamali. a Luky (starší) má na noc gro baby wonder wraps a tie neprepustia ozaj nič

teraz ma mátajú kapsovky 😕 rozmýšľam nad BG, wonderoo, fuzzi sa mi páčia dizajnovo, ale neviem aké sú...

katka888
2. apr 2012

@sladkasue
co tak na den jednorazove vkladacky od bum genius s vrchnymi flipkami?
na ako dlho idete? ja by som na prve dni brala tieto jednorazove vkladacky od bum genius , na noc jednorazovku a na posledne tri dni latkovky. mna by slahlo, ak by mal ondrik dlho jednorazovky

ramzesa
2. apr 2012

@nenocka a ktore od BL su dobre na noc? Bamboo mozu byt?

nenocka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ju11i
2. apr 2012

@sladkasue zaujímalo ma presne to, čo si mi o mydlových orechoch napísala 🙂 Čiže keď sa chcem zbaviť škvŕn, musím najskôr v rukách preprať v žlčovom mydle?
A ten rozjasňovač a éterické oleje pridám normálne do práčky s orechami a bude to potom aj voniať? Ide o to, že nechcem používať syntetické prípravky.

monuska342
2. apr 2012

baby neviem sa rozhodnut poradte mi co by ste volili radsej pre novorodenca na noc vlniaciky alebo anavy flisaciky?su tie flisaciky dobre aj na novosklad?netrci s nich plienka?

zojec
2. apr 2012

@ju11i ja som napr. s mydl. orechmi spokojna nebola.. EO, je velmi prchavy, ked otvoris pracku tak pradlo bude mat jemnu aromu, ale ked vyschne tak uz nie (aj ked vona mi nechybala, skor mi vadilo zasednute a flakate pradlo, tak isto podla mna perie aj cista voda) .. prekarbonat (zjasnovac ) ucinkuje az od 50 stupnov... 😒
@monuska342 skor flisaky alebo PULky, aspon 2Ks , lebo novorodenec kaka aj v noci , vlniaky, dlho schnu, mala by si s nimi ovela viac starosti.. z flisakov novoskad nezvykne vytrcat.. strihom su podobne ako pulky 😉

katka888
2. apr 2012

@monuska342
flisaciky, dobre su aj flisaciky haipa daipa, pretoze ak ti bude novorodenec aj v oci kakat prazenicku, a ta by ti spinila vlniaciky, tahsie sa vlniaciky udrzuju... ja som davala vlniaciky na noc az ked mi v noci obmedzil kakanie

monuska342
2. apr 2012

@zojec
@katka888 dakujem tak asi objednam tie anavy flisaciky tie sa mi najviac pacia 🙂 a davali ste na noc novosklad a do toho este jeden stvorec?nebude to moc objemne?a kolko hodin to asi vydrzi?

zojec
2. apr 2012

@monuska342 no na hodiny som to nikdy neratala.. vzdy som sa snazila prebalit kazdu jednu ciku.. do 3 mesiacov to u nas bolo aj 20 prebaleni denne.. ak som niekam isla a vedela ze nebude moznost, tak som zalozila kapsovku. v noci som davala novosklad a do toho bambusovu vkadacku.. mala sa budila cca kazde 3 hodiny..

euffra
2. apr 2012

ahojte baby, prosim vas, kedy presne bude tyzden latkovych plienok? a este jedna otazka, ake vrchne gatky su najlepsie? ja mam LL a nie som velmi spokojna, velkostne su super, ale gumicky sa mi hned vytahali a tiez sa daju prat len na 40°C. dakujem

sladkasue
2. apr 2012

@ju11i ano... musis najskor viac-menej odstranit skvrny a az potom dat prat🙂 no, ten prekarbonat - je dobre tam nechat plienky aj celu noc - lepsie to posobi - ale v teplej alebo horucej vode 🙂
etericky olej mozes nakvapkat na vrecuska s mydlovymi orechami alebo na priehradky na avivaz 🙂
levandulovy alebo teetree olej je aj dobry proti bakteriam 🙂

@monuska342 urcite nie vlniaky, to by bola skoda - skor flisove 🙂

@katka888 my ideme len na vikend od piatka do nedele... praveze ja chcem latkovky hlavne na noc 🙂 a mozno na tu cestu spat...

@euffra my sme si vrchne nechali usit (od katky) a sadnu nam lepsie ako "rit na serbel" 🙂 dokonca, ked periem, susim vlniaky, mozem ich dat aj na nocnu nohavickovu plienku 🙂

juliam
2. apr 2012

@euffra 16.-22.4. 😉 vrchné gaťky asi každá preferujeme iné, ja mám veľmi rada Thirsties duowrap a BG flipky. a čo tak vlniačiky?

iron
2. apr 2012

@euffra ja mam vyskusane little lamb, lollipop, smartifit a weehugger,
little lamb pouzivam na noc, lollipop na den, smrtifit (snimi som najspokojnejsia), weehuggery som poslala do kosa

katka888
2. apr 2012

@sladkasue
aha, tak na vikend aj odlatkujes ci nie? my chdime casto na vikend prec k svokrovcom a latkujeme, aj ked sme boli na vikend na hoteli tak s latkami

katka888
2. apr 2012

@euffra
chces vrchne na plienku na rovno / tam sa mi pozdavaju flip / alebo na novosklad / tam zase thirsties alebo blueberry / alebo na nohavickove plienky / tam by som sla na noc do vlniacikov /

katka888
2. apr 2012

@monuska342
ja som davala prve tyzdne na noc flip vkladacku stay dry a na to flipky, az po par tyzdnoch, tusim po mesiaci som presla na nohavickove s vlniacikmi. co sa tyka prebalovania, prve dni prebalujes nonstop, dieta piska casto a malo / ma maly mocovy mechur / a deti aj zvyknu casto kakat prazenicku, moje po kazdom papani .. takze tam sa nedalo hovorit o niecom ako nechat na noc nejaku savejsiu plienku
stvorec na rovno som do novoskladu nedavala, len novosklad a vrchne.

monuska342
2. apr 2012

@zojec s tym ratam aj ja ze budem casto prebalovat pri malom som do roka davala jednorazovky tak neviem ako je to s malym babetkom 😉 a novosklad samotny kolko vydrzi?aspon 2 hodinky?keby som nahodou nemala moznost prebalit

monuska342
2. apr 2012

@katka888 a tu flipku neprekakal?zda sa mi to dost uzke nato aby to udrzalo take riedke 😒

ramzesa
2. apr 2012

@monuska342 ja balim teraz novorodenca do novoskladu a na to flipky. Je pravda, ze na noc som zatial davala 1raz., ale uz chcem prestat. Mala sa mi pravidelne budi, takze sa snazim ju zakazdym prebalit 🙂 . Moze byt, ze take kazde 3 hodinky sa budi, nesledujem to. Tak 2-3 x za noc. Cez den mi tiez dost vela spinka (tie 3 hod. vkuse minimalne) a novosklad s flipkami ani raz nepretiekol. Pretiekol len, ked som dala vrchne nohavicky od BL, ale to prepisala. Na nohavickove su fajn, na novosklad mi nesadli. 😝

susul
2. apr 2012

@mary939 ja ich mam a som spokojna, je to SIO plienka, takze staci kupit vrchne gatuse+vnutro bambusove alebo mikrovlaknove, ja mam bambusove, su vo forme frote, trochu pranim stvrdnu, ale v porovnani s Baby lucy je to v pohode, len ich v rukach trochu posucham a su opat makkucke. Suche zipsy dobre drzia, akurat vrchny material nohaviciek je bruseny - na dotyk ako semis, tak sa tam chytaju necistoty, ale nie je to nejake hrozne.