Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

quika
15. mar 2009

mne dnes zase pretiekli swd kapsy 😠 keby som ich tu mala ako predat tak uz sa asi vzdam 🙄 dala som dnu vv na chlapca, a este jednu tenku bavlnenu vlozku, a asi po tristvrte hodine mal vsetko oblecenie zboku mokre, vypln kapsy v strede sice mokra ale okraje este uplne suche 😠 mala som to na 100% dobre, nikde nic netrcalo, dobre tesnilo... asi ju uz prestanem pouzivat 😖

bambusko
15. mar 2009

quika, nemoze to byt v pracom prostiredku? ze nejakym zazrakom sa ta velurova vrstva stane ciastocne vodoodpudivou a pri narazovom cikani tecie pomimo? lebo to vobec nechapem 😕 mne zase furt pretiekli hamburgery, ale sa mi podarilo rychlo ich predat 🙂

standu
15. mar 2009

quika hod mi link alebo mas foto tej swd? mala by som zalusk 😉

quika
15. mar 2009

standu, ja teraz zijem vo svajciarsku, ani nepojdeme tak skoro na SK takze neviem ako by som ti ju dopravila ☹
bambusko, praskom to asi nie je - teraz mame ariel, ale so ziadnou inou plienkou nie je problem. ona v pohode nasava, velur bol mokry, ale akonahle je mokre jadro hned pred pipikom, tak to tecie bokom. uz som zistila ze to nesmie byt vycpane moc, lebo potom zle tesni, tak nedavam velku gucu. no pacia sa mi, asi zase neodolam a spravim x-ty pokus 😵 ja to tiez vobec nechapem, kamoska ich v pohode pouziva a pretiekli jej iba ked boli fakt nacucane, a mne toto stale robia ☹

standu
15. mar 2009

aha, tak nic...asi mi ostava len objednat z UK ☹

sjuzocka
15. mar 2009

no hambac mi este nepretiekol a to sa dost divim lebo tam to vzdy vyzera ako keby to ani poriadne netesnilo okolo nozicike a hele - pohoda klidek... asi sa to cez ten hamburgerovy fleece rychlo dostane na konope a to nasaje a nepusti. SWiD je loteria u nas. Raz nepusti, inokedy amen tma. A u nas vzdy plienky vyzeraju utesnene (niekedy sa bojim ze az moc...). proste asi je to tym ze mam chalana a ten si to pusti prudom na jedno miesto a...
Inak testovanie trochu inak pozapinanych IB je celkom uspesne. Poslusne hlasim ze sa podarilo dost znizit prevlhnutia. Teraz pripinam tu vrchnu vrstvu so zltymi patentkami do fialovych patentiek a prehnem napoly (aby nebola na vrchu ta umelinka) a na vrch dam tu viacvrstvovku bambusovu fialove patentky do zltych.... takze mam aj take skladanie na chlapca a hore ziadna umelinka, len bambus 🙂 no dost to pomohlo. hadam som to nezakrikla.
Niekde tusim na cechoch pisali ze ked je niekedy problem s pretekanim tak je dobre dat hore nieco total nasiakave, hoci to aj vela nepopije a pod to take tie savejsie vrstvy ktorym trebars chvilu trva kym to vcucnu. aby to pri narazovkach nestihlo stiect prec, kym sa matros spamäta. Inak je to celkom zaujimave ako ta ista plienka u niekoho total v pohode a u ineho hroza a des. Plienky su urcite normalne, len tie nase deti sa zblaznili 🙂)

zitaje
15. mar 2009

Ahojte baby, co je to ten hamburger? 😅
Inak ja tiez nie som za stvorce pre novorodenca, nase nohavickove sa daju nastavit na 3 velkosti, a ta najmensia bola akurat cca v dvoch mesiacoch, ked sme zacali s malinkou latkovat. Starsiu som od mala balila do obycajnych stvorcov a vecne som ju prezliekala lebo vykakala von.

karolinkafe
15. mar 2009

Zitaje no ano, ale co do tych dvoch mesiacov? 😅

bambusko
15. mar 2009
quika
15. mar 2009

zitaje, hamburger=bum hugger od ellas 😉 a ako to dopadlo s tym bambusom, poslali ti ho nakoniec?
karolina, neviem ako ine plienky, ale BL 3v1 sa daju v pohode pouzit uz na novorodenca - tesnia dobre, len su riadne objemne, babatku to nevadi, ja som to nemala moc rada lebo som uchyl na stihle plienky, ale zas take zle to nebolo. aj napr. pastelky sa daju pekne poskladat aj na novoska. alebo je este moznost pouzit zavazovacky disana.

bezaz
16. mar 2009

baby myslite, ze ked dam malej len vlnaky, pripadne len BL bamboo stvorec, tak mi to neprecura? nechce sa totiz otacat, tak skusam eliminovat vsetky rusive elementy, ako napr velku ritusu v latkovkach.. {okrem toho, ze si myslim, ze je cela po mne, teda leniva jak vos} 😅

sjuzocka
16. mar 2009

zuzi, ako len vlnaky? alebo len bamboo stvorec? popis cele balenie nech vieme 🙂

bezaz
16. mar 2009

zuzi len maly bamboo stvorec poskladany na tretiny a na to vlniaky.. nic viac.. 😅 uz som z nej zufala..

sjuzocka
16. mar 2009

fuu to bych neriskla 🙂) u nas teda nehrozi, cakala by nas celata procedura s pranim a lanolinovanim 🙂) a to neotacanie je normalka. ani mojmu sa nechce, dokate to ked sa snazi, ale moc sa nesnazi 🙂) to caro otacania ona objavi neskor ked bude pevnejsia a potom budes s laskou spominat na casy ked si ju mohla prebalit na mieste a neutekat za nou s plienkou v ruke 🙂)

karolinkafe
16. mar 2009

Quika tie pastelky su co 😅 ? A tie disana zavazovacie su lepsie ako stvorce (napr tie kikko bambusove)? Teraz uz fakt nevieeeeem. S tymi BL by som mala problem jedine asi v tom, ze zijem v zahranici a tie mi tu neposlu. Cize by som asi musela kupit na mamku a ta by mi to poslala, lenze vobec neviem kolko by jej posta nauctovala a ci mi potom nie je jednoduchsie (a aj lacnejsie) objednat v UK tie bumgenius atd.... 😉 Ak niekto zije v zahranici prosim poradte 🙂

bezaz
16. mar 2009

uz ju nechavam s holou ritusou, dam pod nu podlozku pod pacienta, ze ked sa aj vycurka nevadi, len mam strach, ze jej bude zima, baby legs este nedosli 😅 a ona je vyslovene leniva, ani past nechce, po 3minutach reve 😝

sjuzocka
16. mar 2009

ale pokial jej chces dopriat volnost a checknut, ci to teda vlastne dokaze, tak ja davam nejaku nepremokavu podlozku (pripadne na nu este plienku) a maleho naholo, len mu stvorec tak strcim pomedzi nohy, kvoli tomu ze ked curkne, aby to hned nasal ten stvorec a nie bodynko.... ale to ma fakt len tak strcene, ziadne uväzy, nic... a stihle balenie - ib nie je velmi tlste podla mna.

sjuzocka
16. mar 2009

no ja by som ani babylegs nedavala lebo moj ked pasie tak sa tak knise vselijak hore dolu a mrvi sa a za chvilu je vsetko inak nez bolo, minule katastrofa a to som len na chvilu odbehla vedla do izby a ked som sa za minutu vratila tak maly sa pokakal , podlozka odkopana prec, nohy poomacane v tom a jak sa stihol prevalit spät lebo on nerad pasie koniky tak rovno aj s bodynkom rozopnutym svac do tej kakanice takze vsetko bolo uuuplne... na rit 🙂)

sjuzocka
16. mar 2009

ale akoze jemu sa to pacilo 🙂 inak nasa rodinna znama je fyzioterapeutka a povedala ze mnohe deti sa hnevaju pri paseni konikov preto lebo nevedia ako dat rucicky aby to pre ne bolo pohodlne. prevratila matesa na brucho, chytila mu rucicky a lakte a natiahla ich tak pred seba, a povedala ze fajn to bude az ked uz ne bude mat pri tom zatate pästicky.. ale to bolo uz davnejsie toto. asi tak ked mal 4 mesiace.

standu
16. mar 2009

bezaz, ako vidim, tvoja mala ma len 4mes..este ma na otacanie cas. normal je okolo 6mes. moja mala sa zacala pretacat az v 8 aj to sme museli zacat cvicit vojtu. past vobec nechcela, revala jak tur, strasne sa zaklanala dozadu a hned sa bacla naspat na chrbatik-to sme netusili, ze je to zle. treba si odsledovat ci sa neukazuje nejaka patologia, ale vravim, este ma cas na otacanie sa, tak by som nejak neriesila stihle balenie 🙂
ak, tak IB, alebo nejake stihle nohavickove+gatusky, vlniaky nemam, tak neviem, aky je ich objem

weronique1
16. mar 2009

ahojte, nechystate sa niektora v dohladnej dobe objednavat nieco z plienky.sk? ze by som sa pridala 🙂

zitaje
16. mar 2009

Aha, vdaka, tak uz viem co je hamburger.
Quika,ten bambus mi poslali, uz som kusok aj odstrihla, na vyskusanie, ale akosi nestiham. Ja nemam stroj, tak som to zaniesla k mame, dufam ze to coskoro zaendlujem a mozeme pouzivat. Inak ale dnes sme minuli zatial len jednu plienku (sme hore od siestej), aj to vtedy, ked sme boli vonku, s Jazminkou sme isli do skoly, inak cika do nocnika, tak sa tesim.
Karolinka, do tych 2 mes. sme boli na jednorazovkach, lebo sme zacinali v jednoizbaku styria, tak nebol priestor vobec na nic, a potom sme sa stahovali k nasim, tak kym sme sa dostali k plienkam, uz aj dorastla. Ale inak myslim ze pre take nie malilinke dietko su od zaciatku v pohode nohavickove, teda moja mala 3,7kg, takze ziaden drobizg, a prvy polrok priberala ako besna.
A inak sa priznavam, ze aj ja mam dost lenive dietko, a ked som mala pocit, ze ju latkove peluse obmedzuju, obcas som jej v case najvacsej aktivity davala jednorazovku. A ked bolo teplo, tak na holo je najlepsie.

zitaje
16. mar 2009

Este ma napada - pouzivate niekto treningove nohavicky? Ake, ktore, kolko ich mate? Asi nas to bude v lete cakat, tak nech sa pripravim. Aj ste ich niekto sili? Zda sa mi, ze som niekde cosi take citala, len si neviem spomenut, kde to bolo. 😅

standu
16. mar 2009

zitaje, ty uz davas malu na nocnik???mam pocit, ze mame rovnako stare baby, ja sa chystam zacat, ale podla mna este dlho nebude rozumiet co sa na serbli ma robit..

telinka
16. mar 2009

standu...moja peta chodi na serbel od pol roka a od roka si plne uvedomuje co tam robi....ked to pusti , pekne mi to nahlasi , ma ho stale na ociach v kuchyni pod radiatorom , aj sa sama nan vypyta , ale nie vzdy zatial , tak sa jej priebezne pytam ci nan ide a ona bud suhlasi , alebo nie a vtedy ju tam nasilu nedavam , ale ona veeela pije cika niekedy aj po 10 min 😒

standu
16. mar 2009

moje dieta nepatri k tym super mudrym, vie tak zakyvat papa nieto ze by mi hlasila alebo sa pytala...ale vlastne este som ju na nocnik nedavala. skusim, uvidime. moja sandra praveze pije malo, ale chcela som ju zacat ucit s kakanim, lebo to jasne vidiet, ked tlaci, ked cika, niekedy vidim, niekedy nie a zeby mi tam sama sedela aby sme na cosi cakali, to asi nie, ona vobec neobsedi, este len tri tyzdne lozi a stavia sa, tak ju teraz zaujima len to, ani hracky, ani ani nic ju nechyti dlhsie nez na 3min
ideme aj k psychologicke, na posudenie psychomotorickeho vyvoja, kedze motoricky trochu zaostava.
takze nepredpokladam, ze budeme mat so serblikom uspech...poobede utekam nejaky kupi 😖 t

bambusko
16. mar 2009

bezaz, nestresuj 😉 nasa ema aj marek sa zacali otacat 5,5m, ema bola pritom v jednorazovkach, to nezalezi od toho

standu, aj nas drobec uz nocnikuje odusu, odkedy sam sedi a presne vie, co sa tam robi, aj sa na kakanie pyta. zacali sme v 4m drzanim nad umyvadlom podla bkm a takto plynule to preslo. takze kakanie do plienky u nas uz davno nie je, len vynimocne 😅

standu
16. mar 2009

mne sa to videlo vzdy zbytocne tak male babo ucit...ale tie decka su asi veru mudrejsie, nez by sme si mysleli
o bkm som sa vlastne dozvedela nedavno. ako vravim, najprv potrebujem vediet, ako je na tom moja mala s psychickym vyvinom, bolo mi povedane, ze take deti ako ona zvyknu byt cele pozadu, kymm to nedobehnu..(ma hypotonicky trup a hypertonicke dk, podla vysetreni inak nic)

bambusko
16. mar 2009

standu, kiline dvojicky su extremne nezreli nedonosenci a bkm robili/robia. myslim, ze to nesuvisi s psychomotorickym vyvojom. ale treba zacat tak do 6m, vtedy sa podchyti to prirodzene - vylucovat mimo, aby si dieta nevytrvorilo navyk vylucovat do plienky. potom ho zase treba od toho oducit

standu
16. mar 2009

ved viem, ze uz je neskoro, ale nejak extremne to neriesim, ved donedavna sme boli v pamperskach 😒 a kazde dieta sa na nocnik chodit nauci..tolko krasnych plienok som si pokupila a uz by mala byt bez nich??? 😀 zartujem samozrejme