Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

nenocka
3. máj 2012

@cia1988 látkovanie nie je o tom, že musíš, ale že CHCEŠ 😉

mimuka
3. máj 2012

@zuzanamolnarova ďakujem veľmi pekne 🙂

ekoplienky
3. máj 2012

@tunylyk: Som rada, že zásielka dorazila ok a že si spokojná. 🙂

tortelinka
3. máj 2012

@ekoplienky aj mne dosla zasielka, tesime sa 🙂

ekoplienky
3. máj 2012

@tortelinka: To som rada, tak príjemné látkovanie. 🙂

latkove_plienky
3. máj 2012

@cia1988 ako sa uz odpovedalo, je to tvoja volba.

ramzesa
3. máj 2012

@ekoplienky aj ja dakujem 🙂 .

ekoplienky
3. máj 2012

@ramzesa: Nemáš začo, to ja ďakujem za objednávku. 🙂

vavrenka
3. máj 2012

@cia1988 nemusis davat latkove. vela mamiciek dava jednorazovky, aj ja som davala, ale potom mi mala dostala zapl obliciek z bakterii v pleinke a ja som presla na latkovanie a som max spokojna. pri druhom abbatku budem uz iba latkovat 😉

dadenka1
4. máj 2012

Dobré ránko. Dievčence, potrebujem radu.. mám doma mesčné bábanko, už sme sa akosi ukludnili, takže som dnes dala do práčky všetky látkovky čo mám, plus idem teraz ešte disana zaväzovacie dokúpiť a ideme konečne na to.. Ortopéd nám kázal baliť do poštoliek preventívne.. Ja tie gumy nechcem.. čo ste dávali novorodeniatkam vy, aby boli naširoko?

janulkan
4. máj 2012

@dadenka1 normalne novosklad a do toho este jednu plienku a navrch pulky, alebo ak mas zavazovacie tak do nich poskladat jeden stvorec 🙂 pripadne aj kapsovky vacsina jednovelkostnych je dostatocne siroka

susul
4. máj 2012

@sonkab max babou su este neuschli, ale sa mi velmi paci ten elasticky okraj okolo celej plienky a to aka je tenucka na dotyk, len som zvedava, ze ako dlho potiahne 😉

aurelkan
4. máj 2012

ahojte mamicky, iba pridam nasu skusenost.
Ja som kupila popolini one size ked sa syn narodil, boli velmi dobre, pouzivali sme do 6. mesiaca babatka, potom nam pribral a na tych sunockach sa nedali zapnut (pritom moj syn nie je tucny, ale tie nozicky proste boli objemnejsie) Mala som ich 18 ks... Mne tych 18 ks nikdy nestacilo, casto prebalujem a museli sme pouzivat aj jednorazovky.
Teraz ma syn rok, crevna chripka spravila svoje, aj zacal chodit a pochudol trosku, tak zasa zacneme latkovat lebo uz su zasa zapnutelne 🙂 vlastne tie plienky sa aj zapnut dali ale ho rezali. Teraz ide leto a zadocek v umelinach trpi tak sa tesim ze zasa bude v bavlnke 🙂 pekny den vam prajem

zuzka213
4. máj 2012

ahojte baby, potrebovala by som poradit....cakam prve babetko a priklanam sa k moznosti latkovych plienok...lenze na trhu ich je tolko, ze vobec netisim, do ktorych sa oplati investovat...vy ste tu uz vacsinou skusene maminky a asi mate svoje overene znacky...velmi by ste mi pomohli, keby ste mi vedeli odporucit vase naj, myslim tym znacku aj konkretny druh...kezde mam chaos aj v tom ci jednovelkostne alebo nie....porate mi prosim, aj ked do IP. vdaka

peluskovo
4. máj 2012

@dadenka1
mozes dat klasicke stvorce do plienky, ma to byt tak, aby nozky boli odseba ako zabky maju, aby sa nedali spojit.
mozes dat klasicky latkovku a az na nu stvorec tak, aby boli nozky od seba aby sa ti nespinilo tolko plienok. len neviem ako to dievcata, ktore tak davali fixovali, ci bodynkom, ci poskladali novoskald a zafixovali snappy sponkou, skus napisat do fora na ceskom modrom konikovi tam to vraj diecata spominali.

alebo ti napise niekto aj tu , ale osobne by som davala tak stvorce 2-3 ks, aby boli nozky roztiahnute ako u zabky a bude to dobre. ak doki vravel ze rpeventivne, bud je stara skola a vravi to kazdemu, alebo mate na nieco nabeh, neviem, ale ak je vsetko ok, a dal to fakt len preventivne podla toho, ako sa naucil na konferenciach ci kde , tak by som fakt len odsledovala, aby boli nozky odseba, aby ich babo nedalo spolu

cia1988
4. máj 2012

@vavrenka a mne každý hovori že musim davat na začiatku aby sa nožičky roztahovali..je to pravda??

vavrenka
4. máj 2012

@cia1988 to zavisi od ortopedickeho nalezu. po narodeni babatka pojdes na sono klbikov a tam ti detsky ortoped povie, ci musis balit nasiroko kvoli klbikom, alebo nie. my sme napr. nasiroko balit nemuseli.

lu2112
4. máj 2012

@cia1988 ja ti ktomu napisem len jedno baleni na siroko je zname len unas a v cechach v zahranici to vobec nepoznaju a deti su tiez v poriadku. Asi to netreba prehanat 😀

peluskovo
4. máj 2012

@zuzka213
jednovelksotne - yziejs skoro cele plienkovacie obdobie
viacvelkostne - lepsie sedia, zo skusenosti mozem povedat, ze tie velkosti od 2 vyssie vyuzijes uz od cca 5-6 mesiacov / samozrejme podla toho ktora plienka / , cize pri niektorych ani jednotku nevynosite.

znacky:
stvorcove bavlnene: MaM happy square, Kikko LUX alebo Kikko Lux Eko
AIO alebo kapsove s prirodnym materialom pri zadocku: easyfit od tots bots, anavy easy, bum genius organic
AIO alebo kapsove so stay dry: bum genius 4.0., wonderoo
nohavickove plienky: flexitots, bambi roxy, pastelka od haipadaipa, anavy, bamboozle od tots bots,

vrchne na novosklad alebo nohavickove plienky: thirsties, blueberry,
vrhcne na plienku narovno: flip od bum genius, haipa daipa PUL

flisaciky: haipa daipa, anavy
vlniaciky: merinoofjoy / MoJ /, disana,

zuzka213
4. máj 2012

@peluskovo dakujem este raz
a kazdej ochotnej mamicke este raz velka vdaka.....pekny den vam

blovitc120
4. máj 2012

@lu2112 ja som niekde čítala, že zrovna v našej geografickej oblasti sú najčastejšie vrodené vady kĺbov, tak preto sa to u nás preventívne riešilo. Ako niekde sa rodí viac detí s takými alebo onakými ochoreniami, u nás sú to tie kĺby. Čo je na tom pravdy, neviem, čítala som v nejakom lekárskom časopise u zubára v čakárni

peluskovo
4. máj 2012

@zuzka213
ked budes mat dane "dokopy", co by si si vybrala na zaciatok, ake plienocky, kludne sem napis zoznam, a my Ti napiseme ake mame skusenosti 🙂
a samozrejme, akekolvek otazocky kludne sem napis 🙂 🙂 rady pomozeme aby dalsie babatko bolo doslova v bavlnke uz od narodenia 😉

zuzka213
4. máj 2012

dakujem dievcata, mala som strach z toho latkovania, vyzera to dost zlozito, predsa jednorazovky su jednoduchsie...no som rozhodnuta sa do toho pustit, o to viac, ze ste mile a ochotne poradit a pomoct..fakt si to moc vazim..este sa asi budem vypytovat, snad budete mat na nma trpezlivost 🙂

peluskovo
4. máj 2012

@zuzka213
nemusis sa obavat, nie je to tazke, v podstate su to len 2 veci, dat dietatko nieco , do coho bude piskat, a nieco co ochrani oblecenie. a bud je to vsetko spolu, to su plienky typu vsetk v jednom alebo kapsove / kapsove maju len ten rozdiel, ze vnutro vyberies z kapsy aby rychlejsie uschlo / alebo su tie 2 casti osobitne, tzn. rchne nohavicky potiahnute PUL na ochranu oblecenia a do nich davas nieco save, tzn obycajne stvorcove plienky, alebo tzv viacvrstvove plienky, to je podla nazvu viac vrstiev zositych spolu. a to je cela veda 😀 😀 a ta sava cast je bud z bavlny, ktora schne rychlejsie, to znamena je to lepsie rpe malinke deti ktore piskaju malo a casto, cize menis plienky castejsie, alebo je to z bambusu, ktory zase saje viac, je lepsi pre deti, ktore piskaju naraz vela.

vojann
4. máj 2012

@zuzka213 skoro zo všetkými značkovými mám dobrú skúsenosť, je to hlavne na tvojom vkuse 🙂 ešte by som doplnila kapsovku Blueberry deluxe bamboo (vlastne všetky kapsovky Blueberry sú dobré) systém Pop in new gen sa mi najnovšie pozdáva - dajú sa vymieňať savé jadrá a naozaj dosť nasaje, vlniačiky loveybums, babyidea shorties 🙂

zuzka213
4. máj 2012

vdaka za info. 🙂

lu2112
4. máj 2012

@blovitc120 Ja som to tiez citala ale mam kamosky slovenky ktore neviazalli na siroko a deticky su v poriadku ono asi zavysi aj od dietata.

ivanka.7
4. máj 2012

@zuzka213 vyzera to zlozito, ale je to fakt jednoduche (hlavne na doma), hej, prve dva dni mi trvalo celu vecnost kym som malu prebalila, ale teraz to beriem ako normalne; ak sa budes bat, odporucam postupne - najskor si doma odskusat rozne veci (novosklad, nohavickovu plienku, plienku narovno a pod.), potom vyskusat dlhsiu prechadzku v latkovke, potom navstevu a potom noc 🙂 u nas to ide takto postupne, nesilim to, ze za ziadnu cenu jednorazovku, postupne sa to ucim ja a ked ja budem zbehla, naucim to aj manzela a mala bude uz len v latkovkach 🙂 musim si zaklopat, ze nasej je na pokozku uplne fuk (po prvom dni latkovania, ked bola trosku cervena), co na tom zadocku ma, takze mame cas na rozne experimenty...

blovitc120
4. máj 2012

@lu2112 však nikde nie je napísané, že v poriadku nebude, keď sa nebalí na široko, len som písala dôvod, prečo sa to odporúčalo.

zuzka213
4. máj 2012

no vidis, ja som zas prehonotila, chcela som sa jednotrazovkam uplne vyhnut, ale asi to bude zo zaciatku strieat a tiez som si chcela celu tu vybavu kupit naraz a jednu znacku.ale baby maju pravdu, ze si j lepsie nakupit viac znaiek a ruhov a pripadne dokupit po otestovani.