Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zuzanamolnarova
8. máj 2012

@reiva nooo ako vidíš aj sama nebola to dobrá voľba 😢 tie plienky čo si nakúpila sú čínske - bez akejkoľvek certifikácie 😝 ešte sa aj čudujem že vám takto dlho vydržali. 🙂 Dobré vkladačky kúpiš u @handricky sú zo certifikovaného kvalitného českého materiálu, nasajú hrozne veľa a sú aj v dobrej cene. Ja ich dávam pod zadoček malej poskladané a tak mi vznikne 6 vrstiev bambusu + šupnem k nim ešte bmb Little lamb vkladačku a veselo mi v nich malinká vydrží niekedy aj 4 hodín. Ja by som na tvojom mieste z nich kúpila zopár kusov a vyskúšala by som či ti aj takto pretekajú kapsovky. Ak áno, tak nie je chyba len v kladačkách ale aj v kapsovkách, možno sa už tak opotrebovali že už neslúžia svoju úlohu. 😝

zuzanamolnarova
8. máj 2012

@bikina aj aj by som sa pridala k @juliam a @kkl82 s tým, že by som ti odporúčila aj Popolini nebielené - sú dobre savé 🙂

reiva
8. máj 2012

@zuzanamolnarova Keď som ich kupovala nemali sme veľa peňazí, ledva nám to stačilo na poplatenie šekov a tak som sa uskromnila a z príspevku kúpila tieto kapsovky za 8 eur, ale nie sú to jedna značka, štyri kusy sú z alvababy.com, to mi jedna baba z MK predala, potom väčšina z nich bola objednaná z UK a pár kusov mám od inej pani odtiaľto. A nedalo by sa to nejako naimpregnovať? Tie gumky kolo nožičiek? Lebo malá je síce precikaná, keď je v nich, ale precikaná nie celkom, len pančušky sú tam mokré, kde priliehajú na gumu plienky v oblasti nožičiek, no a potom pri okrajoch-vzadu chrbátik, vpredu bruško... Ešte by som to mohla používať ako dakedy naše mamy štvorcovky 😒 keď už nič iné, čo vy na to? Podľa mňa mi ich už nikto nekúpi, tak ich nejak využijem, pri druhom bábu skúsim kúpiť dve tri oveľa drahšie a budem vidieť rozdiel...

zuzanamolnarova
8. máj 2012

@reiva ja viem, tých peniažkov je stále málo 😝 , nepísala som to v zlom 🙂 Mohla by ste skúsiť naimpregnovať tie švy, možno by to pomohlo. Plienočky vyperiete, dáte ich vysušiť a potm naimprenujete švy - necháte vosk trošku pôsobiť a zasušíte fénom. Uvidíte 🙂 ale ja by som vám doporučila tiež dokúpiť nejaké dobré bambusové vkladačky a možno by to tak bolo v pohode
vosk na impregnáciu nájdete napr tu: http://www.ekoplienky.sk/product/vlneny-vosk-na...

handricky
8. máj 2012

@reiva skus si spravit taky test, ci je chyba len vo vkladackach (podla mna to budu tie 3vrstvove z mikrofrote) alebo aj kapsa je naprd. Do kapsovky daj nejaky stary maly uterak poskladany -aspon 6 vrstiev. ak premoknu gatky, tak je uz aj ta laminacia vysuchana. Ak by premokli len okolo gumiciek / skus este navoskovat ako pise zuzana. A dokupit nejake bambusove vkladacky.Ja mam v shope tiez slusny vyber bambusiek, alebo aj hocijakom inom shope trebars Little Lamb stvorce, Anavy stvorce / tieto uz vychadzaju o nieco drahsie. Az by boli naprd aj tie gatky, tak dokupit len nejake vrchne nohavicky za dobru cenu v bazari.

mary939
8. máj 2012

ktore plienocky lepsie saju: kikko lux bavlnene (145g/m2), alebo popolini bavlnene (140g/m2). Z gramaze by som usudzovala, ze luxky, ale velmi ste si tu chvalili znacku popolini, takze neviem, ci gramaz "neklame"....

taanak
8. máj 2012

Ahojte, pre mamičky z Martina a okolia - zajtra bude prezentácia látkových plienok. Viac info na našej stránke 😉

reiva
8. máj 2012

@zuzanamolnarova Ja viem, že ste to nemysleli zle 😉 som trocha sklamaná, ale tak budem využívať aj tieto, skúsim tú impregnáciu, ak by aj nezabralo, tak kúpim tie pulky-vrchné nohavičky, čo sa používajú na nohavičkové plienky, snáď to bude potom lepšie. A iste vyskúšam aj niečo drahšie od októbra, keď príde druhý drobec, možno to bude lepšia kvalita. Ďakujem za radu. Bola som už zúfalá.

@handricky Ďakujem za radu... aj tak som to nejak tak hútala, však ich teraz nezahodím,keď ma "toľko" stáli... môžem dať dnu aj klasickú štvorcovú plienku bavlnenú? Takú akú kedysi naše mamy pre nás používali? Inak tie vkladky nie sú bohvieako hrubé, tak možno sú fakt len trojvrstvové...

reiva
8. máj 2012

Ja mám skúsenosti viac menej len s kapsovkami.... jednu mi darovala kamarátka ale tá je bum-genius z ekoplienky.sk - tá je dobrá, len má nevýhodu lebo schne aj dva dni, zvykli sme použiť len na noc... sú lepšie AIO plienky? Ktoré by ste mi odporučili na vyskúšanie okrem kapsoviek? Niečo čo máte overené. Ďakujem.

kkl82
8. máj 2012

@mary939 moj maly ma len dva mesiace, takze nam v pohode este vystacia 70x70 aj na novosklad a nohavickovy sklad, casom ich budem davat asi len na rovno. mame celkom slusny arzenal aio, takze tie stvorce pouzivam len cez den doma v case najcastejsich cikanic. malemu vadi mokro, kym je pri plnom vedomi, a stvorce sa lepsie peru ;)

taanak
8. máj 2012

@reiva kapsovky schnu urcite kratsie ako 2 dni - to je ich vyhoda, ze sa daju rozobrat a susenie je potom kratsie ako u AIO. Ja osobne mam najradsej na von kapsovky, na doma nam postacuju aj stvorce do flipiek alebo nohavickove.

mary939
8. máj 2012

@kkl82 a kolko stvorcov mas doma? chcem si kupit aj 10 ks AIO, na von davat kapsovky a na noc nohavickove.
20 ks stvorcov by stacilo, ked ich chcem pouzivat tiez hlavne na doma a prat tak raz za tri dni...?

latkove_plienky
8. máj 2012

@reiva presne ako ti baby radili. Naimpregnuj to okolo noziciek a si si ista ze dobre priliehaju. Lebo mne sa to stava ked v rychlosti prebalovania nestiham decu zapnut spravne utesnene okolo noziciek. Aj aj vkladacky mozu byt...no proste co ti pisali.

Ja mam overene viacero kapsoviek aj AIO, ale ked zle zapnem tak to ideeeee 😅
najvaciu istotku podla mna v tomto mas pri nohavickovych a dobrych vrchnych gatiach....

Baby ku dnu matiek chystam speci akcosku pre vas....tak vydrzte...zatial to mam na ceste od dodavatela, ale malo by to dorazit buduci tyzden, tak sa teste...budu to vase najviac oblubene plienky 😉

handricky
8. máj 2012

@reiva no jasne, mozes dat dnu cokolvek. aj tie bavlnene, co mas doma. urcite ti jedna stacit nebude, mozno dve.ale je to jedna z moznosti, ako nic nedokupovat. pulky -vrchne nohavicky, ako pises, nemusis pouzivat len s nohavickovymi plienkami. mozes s hocijakymi inymi vkladackami. ono to nie je o tom ci kapsovka alebo AIO dlhsie schne. kapsovka sa da rozobrat, preto rychlo schne. Dnesne moderne AIO su uz tiez rozoberatelne, sacie jadro je sice prisite, ale pekne ho vytiahnes a rychlo schne. cize treba hladat AIO, ktore su najviac rozoberatelne pred pranim. ale to ti tu baby poradia, ja nemam ziadnu AIO 😅

reiva
8. máj 2012

@latkove_plienky
@taanak Vyskúšam, Ďakujem 🙂

vojann
8. máj 2012

@mary939 ja som kupovala 30 štvorcov
musíš počítať pri novorodencovi aj 15 plienok denne, neskôr ti bude stačiť menej 7-9 denne.
u novorodenca to vychádza pri frekvencii prania raz za 3 dni 45 plienok.
20 štvorcov + 10 AIO + 4 nohavičkové nočné - by mohlo stačiť pri praní každé dva dni v lete, alebo ak máš sušičku, neskôr by ti stačili aj pri praní každé tri dni.
pri frekvencii prania každé tri dni by som brala 30 štvorcov (určite ich všetky využiješ)

reiva
8. máj 2012

@handricky Tak ja ešte poskúšam niečo s tým spraviť, lebo ako som začala kupovať plienky v obchode, stráášne to ide do peňazí..l

indys
8. máj 2012

dievcata prosim poradte mi. Nas drobcek sa narodil predcasne,takze aj ked pojdeme z nemocnice domov,pordpokladam, ze bude mat okolo 2,5 kg. Povodne som mala v plana na zaciatok pouzivat novosklad. Mam na to pripravene
MaM Happy square, 80x80cm 10 ks
Kiko babus 70x70 - 6 ks
Kiko lux eko 70x70 20ks
Kikko viacvrstvové plienky 6 ks
zavazovacie plienky Disana 1ks
a ako vrchne mam
Thirsties Duowrap PUL velkost č.1- 1 ks
Anavy - flisové nohavičky 1 ks
Thirsties Duowrap PUL velkost č.1- 1 ks
Fleecove vrchne nohavicky - Haipa-Daipa velkost S- 2ks (este budem mat)

Separačné plienky PoPoLiNy
problem je vsak v tom, ze sa mi to vsetko zda nesktocne velke,hlavne si neviem predstavit ako budem toho drobca balit do toho velkeho noskladu a ako mi to vyjde s vrchnymi nohavickami. Ci mam pouzivat jednorazovky kym dorastie aspon do 3 kg?

dalsie veci co este vo vybave mam su
nohavickoeve
Bambi roxi- 1ks jednovelkostna
Haipa-daipa pastelka - 1ks
KAPSOVKY
Wonderoo V2 -1ks
BumGenius Onesize v 4.0 -1ks
BumGenius Flip Stay-dry sada
easyfit od tots bots – 1 ks
VKLADAČKY na neskor ked bude vacsi
kupila som šité bambusove vkladacky od kocky z bazaru na MK 5 ks

latkove_plienky
8. máj 2012

@indys nuz v podstate su aj plienky pre take male miminka, pre nedonosienatka. A ked das normalne klasicky plienocku a vrchne nohavicky, je to tiez velke? 😅

vojann
8. máj 2012

@indys moja mala 2,70 keď sme odchádzali z pôrodnice, ten novosklad mi prišiel obrovský, no aspoň mala široké balenie. tri kilá dosiahla, až keď mala mesiac.

ramzesa
8. máj 2012

@bikina ja mam stare biele stvorce este po starsich z obycajneho obchodu, na novorodenca posluzili, ale teraz su precurkane hned 😝 . Cize ak kupujes nove, tak tie urcite nie. Nove som si kupila Popolini nebielene a Kikko bambusove. A som s nimi spokojna. Jednak nasaju viac tekutiny a aj dobre sa skladaju, ked ich pekne ponatahujem a tak povesam, tak ani zehlit ich nie je potrebne 😉 . A su aj prijemne na dotyk. Tie stare biele ako krepovy papier 🙄 .

@lin123 ja vyuzivam aj nohavickove... prvy mesiac som mala len bavlnene, ale teraz uz davam na noc nohavickove bambusove a zatial som spokojna 🙂. Uz nemame kako v kazdej plienocke, takze nam aj pekne dlho vydrzi.

indys
8. máj 2012

@latkove_plienky to este neviem. Zatial sme v nemocnici a domov sa dostaneme predpokladam koncom maja. Takze to nemam odskusane vobec. na nedonoseneckom pouzivaju jednoraazovky, aby si to nekomplikovali, co je pochopitelne,len ja som teraz musela ist kvoli chorobe domov (vo stvrok alebo v piatok sa mam v plane vratit do nemocnice) a dosli mi niektore objednane plienky a ked som skusala skladat zo stvorcov novosklad, tak sa mi to zdalo obrovske. asi musim len pockat a uvidim co to spravi ked dojdeme domov.

lemurko
8. máj 2012

@indys ahoj moj maly mal nieco pod 2,6 kg, ked sme isli z porodnice. A velke mu teda boli aj najmensie pampersky. Jednovelkostne latkove plienky som zacala pouzivat az ked mal okolo 3,5 kg, lebo navyse mal nozicky ako sliziky. Ako vrchne som mala pulky Little lamb a Flipky a oboje boli na takom malom mimine uplne obrovske. Takze my sme pamperskovali. Ale v tej dobe som bola rada, ze som rada, a ked sme sa akotak zabehli, dorastli sme aj do latkoviek.

ramzesa
8. máj 2012

@mary939 ja mam doma vyse 40 stvorcov a prvy mesiac som s nimi tak tak vysla 😅 . Ale to som nepouzivala nic ine len novosklad, lebo nohavickove boli obrovskeee. Tie som dala uz ked mi dosli vsetky stvorce a neboli este suche 😅 . Ale to som pouzivala stvorce aj na utretie a tak. Teraz ked mala nekaka do kazdej plienky a na noc pouzivam bambusove nohavickove, tak mi staci tych 18 stvorcov, co som kupila nove popolini a kikko 🙂 . A na von pouzivam AIO a kapsove. Tie stare biele stvorce ako uteracik.

indys
8. máj 2012

@vojann
a vrchne nohavicky si ake pouzivala, bojim sa, ze ked niektore z tych mojich dam, tak mu to bude vsetko popri nozickach pretekat,kedze je drobny

ramzesa
8. máj 2012

@indys moja mala 2760 g ked sme prisli domov, najlepsie jej sedel novosklad z 70x70 stvorcov a na to som davala Flipky. Ale pouzivala som hlavne 80x80, lebo tych mam najviac. Ale rychlo mi pribera, takze uz ani novosklad nedavam. Hoci je pravda, ze latkovat sme zacali trosku neskor, nie hned po prichode domov. Ten novosklad pekne omotas, ako bude treba 😉 . Drzte sa, nech ste skoro domka a v poriadku 😵 .

nenocka
8. máj 2012

@vojann súťaží sa s jednou fotkou alebo aj s viacerými 😅
@indys blahoželám k drobčekovi! s plienočkami si teraz nerob vrásky, dôležité je, aby ste boli zdravučkí, aj keď mesiac - dva na pamperskách 😉 držkajte sa! 😵

zfidorka
8. máj 2012

@bikina ja mam vacsinu stvorcov dostupnych na nasom trhu popisanych v albume o plienkach, tak si mozes pozriet...

zfidorka
8. máj 2012

@lin123 nohavickove su super na noc (s dobrou vkladackou su dostatocne save), aj ked ja som prve 3 mesiace davala zavazovacie plienky (a do nich vkladacky), kvoli tomu ze nohavickove maju gumicky, ktore citlivejsie babatka mozu otlacat...

vojann
8. máj 2012

@indys dávala som sweet monkey, baby lucy najmenšie, bum genius econobum, mala som ešte wonder wraps, no tie boli velké.

@nenocka množstvo fotiek na osobu nie je obmedzené 🙂