Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

peluskovo
17. máj 2012

@lyongirl
ano, je to lepsie ako mat pulky.... nase deti frcia nohavickova a vlniaky a pyzamko skoro stale.... teda, teraz uz len ondrik... mne to pride o dost priedusnejsie ako s pulkami

ramzesa
17. máj 2012

@handricky a tie merino svetre zo sekacov sa daju v pohode nalanolinovat? Lebo u nas v galanterke maju ze merino vlna, ale len 50% je skutocna vlna 😒 . A maju aj 100% vlnu, ale ci to ide nalanolinovat 😒 .

lowike
17. máj 2012

ahojte, má niektorá z vás skúsenosti s plienkovými plavkami zn. Kushies?

lias
17. máj 2012

@ramzesa toto by aj mňa zaujímalo 😅 Mám doma pár takýchto svetrov zo sekáča (kúpených presne na tento účel 😉 ) , ale ešte som sa nedostala k ušitiu vlniakov. Zatiaľ som ich len 2x oprala 😝 .

@lyongirl ak by si zháňala ten lanolín, v lekárni na zdravotnom stredisku na Prednádraží majú 😉

lyongirl
17. máj 2012

@lias ďakujem, to mám dosť ďaleko, kamoška kukne, či jej nezostal, lebo nevie, či ho náhodou nevyhodila a zvažujem skúsiť pozrieť na poliklinike, teda oproti poliklinike cez most tá nová lekáreň, tam mi zarábajú kyselinu mliečnu, tak myslím, že lanolín budú mať...

handricky
17. máj 2012

@ramzesa hej, vsetko ide. kupila som aj taky hrubsi sveter (ten vyzera skor ako klasicky sveter - ala disana vlniaky) ale obcas tam chmatnem aj trickovinu (termo tricko - ala tenke loviky). Mozes kludne strikovat aj z tych 50/50. vlna jak vlna. Vsak aj vlniaky Disana su napr. iba 100% vlna (ziadne merino) a lanolinuju sa. Len merino je jemnejsie - menej skriabe, preto je take vychytenejsie.

ramzesa
17. máj 2012

@handricky ja som zacala strikovat jedne vlniaciky este pocas tehu z tej 100% vlny, ale ona je melirovana, tak teraz neviem, ci to dokoncit al. nie. 😒 Uz mi vela nechyba, vsak ak to nechyti, tak budu len na paradu 😅 .

lyongirl
17. máj 2012

látkarky, ešte by ma zaujímalo, chcem kúpiť Bambi roxy a neviem ktoré, či jednoveľkostné, alebo dvojveľkostné, veľkosť 2, malý má cca 8kg, neviem presne...

ramzesa
17. máj 2012

@lyongirl ja som si objednala tie jednovelkostne. Zatial som spokojna.

lyongirl
17. máj 2012

a ešte čo hovoríte na Baby Lucy bamboo, má niekto skúsenosti, či radšej na noc Bambi roky, popr. iné tu včera spomínané?

lyongirl
17. máj 2012

@ramzesa a dávaš na noc, že?

ramzesa
17. máj 2012

@lyongirl ano davam, ved kuk do albumu, na poslednej fotke mam sfotenu BR na malej 🙂. Vydrzi nam v pohode aj do rana, ale zasa mala je mensia, tak neviem ako pri vacsom chlapcekovi. Este by som potrebovala aspon dve, lebo nejak nemam dobry pocit ju v mokrom nechat az do rana. Sa mi zda, ze LL vel.1 je viac mokra ako BR.

nenocka
17. máj 2012

@lyongirl aj ja dávam na noc (neprebaľujem) - staršiemu s veľkou štvorcovou + LL vkladačkou

lyongirl
17. máj 2012

@ramzesa super, tak idem do nich a asi kúpim dvojky, tie sú lacnejšie, ako jednoveľkostné, ktoré už myslím nepotrebujeme a na vzoroch mi nezáleží, aj tak ich nevidno...

lyongirl
17. máj 2012

@nenocka s tou štvorcovou čo je k nej?

nenocka
17. máj 2012

@lyongirl áno 😉

handricky
17. máj 2012

@ramzesa fu, no obdivujem strikovanie. ja som na to nikdy nemala nervy. napriek tomu, ze moja mama bola vychyrena svetrickarka a moja sestra hackuje capice🙂 a tak by som to uz dokoncila, ked len kusok🙂

ramzesa
17. máj 2012

@handricky urcite dokoncim a uvidim 🙂. To som niekde na webe nasla navod, su na suchy zips 😝 . Vsak ked sa dopracujem ku koncu, tak tu supnem foto a aj ci chytil lanolin dam vediet 😅 .

timkoemkamatko
17. máj 2012

@lyongirl moj maly ma teraz 9,5kg a uz tri mesiace pouzivame BR- dvojvelkostne velk.2. Mame aj BL bamboo- nie je zla, ale v porovnani s BR sa mi zda, ze robi vacsiu ritku a aj dlhsie schne- takze mne sa viac osvedcili BR.
@ramzesa ,
@lias ja mam site vlniaky zo svetrov zo sekaca- 3 ks- pouzivame cca 4 mesiace- a velka spokojnost- pretiekli raz, ked bol maly dlho v nosici a raz v noci. Lanolinujem ich lanolinom z lekarne

laurinka25
17. máj 2012

@strociatka ahoj, postavila som sa z gauča a šla pozrieť moju kapsovku Albert, ktorá mi pretiekla tento týždeň, presne na tom mieste, neskúmala som to ďalej aj napriek tomu, že takto mi prvýkrát pretiekla plienka............
ten šev tam je ☹

lyongirl
17. máj 2012

@timkoemkamatko ďakujem 🙂

zfidorka
17. máj 2012

@mary939 ked nas k nebielenym plienkam puer, tak ti trochu vyblednu, aj ked budes prat v komercnom prasku (obsahuju bielidla), nezanecha to vsak flaky, vybielia sa rovnomerne cele 😉

zfidorka
17. máj 2012

@lyongirl tiez si myslim ze bambi roxi je lepsia ako baby lucy...
ked je teplo, tak ma mala v noci dole len vlniaky (mam baby idea, tie krasne zakryju aj chrbatik) a hore len body/tricko, na nozkach ponozky, v zime ma normalne pyzamko...
tu mam clanok o lanolinovani
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/zfidorka/cla...

peluskovo
18. máj 2012

@lyongirl ak myslis velkost dva pri bambi roxy, tak ja ju davam ondrikovi od cca 7 mes a ma patentku jednu na zmensenie velksoti, ale br ma taky strih, ze potiahne ako jednovelkstna....

lyongirl
18. máj 2012

@peluskovo Katka tak ktorú mi radíš kúpiť, jednoveľkostnú, či dvojveľkostnú č. 2. Lebo mne tá jednoveľkostná príde už zbytočná a je aj drahšia, tak preto zvažujem č. 2

ramzesa
18. máj 2012

@lyongirl ja som si porovnala dvojku velkost a jednovelkostnu... a tiez uvazujem nad tou dvojkou... zatial mam tie LL bambusove, tak kym z nich vyrastie a ako nahradna, keby mi neschlo by mohla byt nie? 😕 Podla vahy sa absolutne neviem orientovat, lebo moja na dva mesiace ma skoro 5 kil, ale vyzorovo vraj vyzera dobre. Tak asi jej idem pomerat stehienka 😝 .

ramzesa
18. máj 2012

@lyongirl nielen cena, ale aj vzory su krajsie, take jemnejsie 😉 .

peluskovo
18. máj 2012

@lyongirl
dvojvelkostnu, alebo podla materialu, aky preferujes. ja som vvzala ondrikovi tusim uz rovno vel 2

nenocka
18. máj 2012

Baby, na GB wonder wraps mi pri gumičke povolili stehy... môžem to normálne prešiť, nič tým nepokazím?

nenocka
18. máj 2012

pridávam aj foto