Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

juliam
18. jún 2012

@lyongirl ja dávam bambusky na slnko a v pohode. pokiaľ viem, tak len pulky by nemali ísť na priame slnko, lebo by mohli popukať.

zuzanamolnarova
18. jún 2012

@lyongirl aj ja suším bmb vkadačky na slnku a v pohode, mne ani netvrdnú 🙂

lyongirl
18. jún 2012

@juliam
@zuzanamolnarova diky, veď aj ja suším bmb vkladačky na slnku a v pohode, len som teraz nevedela, čo s bmb nohavičkovou plienkou 🙂

blovitc120
18. jún 2012

@lyongirl ja susim bambusky na slnku a tesim sa, ze rychlo schnu, lebo inokedy je to katastrofa 😀. A tvrdnu mi tam rovnako ako nie na slnku, u nas je to vodou, ja som zufala, ze vsetko je ako smirgel. Nemate nejaky navod okrem susicky a suchania plienok (zo suchania mam strasny ekzem a susicka sa mi doma nezmesti, ocot nezabera)? Minule sa mi zapotrosila jedna plienka k MM koseliam, kde som dala aj avivaz, on to vyzaduje a ja teda na kosele tiez a taka bola jemna... Viem, ze savost sa znizuje, ale co s tym, ked ja ich mam ako olovene?

ramzesa
18. jún 2012

@duratlicka dakujem 🙂. Ja mam 18 AIO a kapsoviek. Ale z toho su 2ks velkost 1 a 3ks velkost M 😝 . Cize do buducna 16 ks. No uvidim, ako nam pomozu stay dry vkladacky do nohavickovych a stvorcov 😒 .

lyongirl
18. jún 2012

@blovitc120 ale ocot by na bambus nemal ísť, nie? Octom bambus tvrdne...alebo niečo zle chápem?

lyongirl
18. jún 2012

@blovitc120 a vodu máte tvrdú, či akú, keď je to vodou? Lebo mi máme veľmi tvrdú vodu a nepostrehla som nič, ale tak plienky mám zatiaľ málo prané, nakoľko sme len nedávno začali...

zuzanockamt
18. jún 2012

@lyongirl ja davam na bambusove ocot a nevidim teda, ze by im to skodilo

blovitc120
18. jún 2012

@lyongirl neviem, ci z octu tvrdnu alebo preco by nemal, ale davam aspon to, lebo su desivo tvrde. My mame velmi tvrdu vodu

henushka
18. jún 2012

@blovitc120 Ahoj, mne tiez hrozne tvrdli plienky, napokon som vzdala aj suchanie a presla som na kapsace s flisom. Preferovala som prirodne materialy (bavlna, bambus), ale fakt sa to nedalo. Ako vkladacky ok, ale frote total smirgel. Susicka, rovnako ako u teba, priestorovo nehrozi. Takze cislo bavlnene sa chystam pouzivat iba stvorce u babatka a VV. A este som zvedava, co casom spravi Bambi Roxy, kedze je to novinka a este som nemala moznost vyskusat.

blovitc120
18. jún 2012

@henushka Bambi roxy su este celkom OK, ale mne su neprijemne na dotyk aj stvorce, mam pocit, ze keby som ich postavila do kuta, tak tam ostanu stat 😝. To si ma moc nepotesila 😀

lyongirl
18. jún 2012

@blovitc120 no tak to som zvedavá, čo sa mi stane po čase, keď hovoríš, že z vody, my máme tiež veľmi tvrdú, ja keď dám do rýchlovarnej kanvice vodu z vodovodu, tak po týždni ju môžem čistiť od kameňa a to si varím kávu len 1x za deň, výnimočne ju použijem 2x za deň, myslím tú kanvicu, čiže si myslím, že voda je fakt veľmi tvrdá...

@zuzanockamt niekde som to čítala, že na bmb by nemal ocot, že tvrdne, ale tak odskúšané nemám a ak to nič nerobí, tak fajn 🙂, ja ocot nepoužívam do prania, takže to neriešim 🙂

blovitc120
18. jún 2012

@lyongirl no ja preto vodu do konvice a zehlicky filtrujem, inak to bolo predtym podobne ako u teb, po tyzdni nanos niekolko mm

lyongirl
18. jún 2012

@blovitc120 tiež filtrujem 🙂

ramzesa
18. jún 2012

@henushka ja mam tiez tvrde plienky, aj stvorce... ale bambi roxy su z nich zatial najmäkšie 😉 . Tak uvidim casom, ale uz nejaky mesiac ich tocime 🙂 . Little Lamb bambusova je dooost tvrda aj vkladacky od nich 😒. A stvorce mam pocit, ze prave tie mi malu zdrali 😒, ze su take tvrde, tak davam stay dry. Ale zato bambusove stvorce Kikko su pekne mäkučké.

lyongirl
18. jún 2012

toto som našla: ocot nektera vlakna rozrusuje, napriklad bambus nema rad kysele prostredi a par machani v octu ho muze uplne rozezrat...
a ešte toto: ocet, ani jiný přípravek na bázi kyselin nepoužívejte u plen vyrobených z bambusové viskózy

zuzanockamt
18. jún 2012

@lyongirl aj ja som to citala, ale kedze do bavlnenych ocot davam a nechce sa mi to prat na dvakrat osobitne, tak som to riskla a nic sa nedeje, periem ich tak uz vyse roka

lyongirl
18. jún 2012

@zuzanockamt tak či to nie je len nejaká klebeta 😅

vrn
18. jún 2012

@henushka bambi roxy tiez zatial povazujem za najlepsie nohavickove plienky pomer cena-vykon. Pouzivame na noc, dokupila som dalsie a zatial su stale makucke. Naproti tomu ine bambusove nohavickove su podstatne tvrdsie (bamboozle stretch, anavy, babylucy), tak ma snad nesklamu, fandim im 🙂

vrn
18. jún 2012

@blovitc120 daj si na ruky rukavice a tak vysuchaj 😉

zfidorka
18. jún 2012

@lyongirl zalezi od vyrobcu, niektori uvadzaju ze ocot na bambusove nie a niektori ze sa moze pouzit 😅

zfidorka
18. jún 2012

@blovitc120 este by si mohla skusit dekalcifikacnu kuru, robi sa to s kyselinou citronovou, mozno to tu niekto robil a poradi ti ako na to, ja som to zatial nerobila...

taanak
18. jún 2012

@vrn ja som zasa s bamboozle stretch velmi spokojna aj po 2 rokoch. Neda sa to porovnat napr. so starymi frote popolini (ak sa tu najdu este nejake pamatnicky) 😉

henushka
18. jún 2012

@zfidorka Aj kuru som skusala, nic na stvrdnute plienky nezabralo 😠 Esteze je na trhu taky vyber 😉

henushka
18. jún 2012

@ramzesa Hmm, bambusove stvorce Kikko... to myslis tie klasicke? Neviem, ako dlho ich pouzivas, ale teda ja s nimi dalej moc neratam, lebo su z nich len divne obdlzniky 😖 Aj ked teda nie tvrde. Len, ked sa neozehlia, tak su take divne zdrcnute a zehlit navyse sa mi moc nechce.

lowike
18. jún 2012

@henushka ja mám s tými bambusovými Kikko také skúsenosti, že až keď sú také scvrknuté obdĺžniky, vtedy sú najlepšie a vtedy najviac sajú - je to vidno aj keď sa sušia - tie ešte pekné veľké sú už suché a tie zrazené často vyschnú až na druhý deň - preto ich dávam do flipiek na obdĺžnik na večerný spánok a do polnočného prebalenia pekne vydržia...

ramzesa
19. jún 2012

@henushka tak zatial su z nich este len mierne obdlzniky... 🙂... a nezehlim ich a aj tak mi pridu prijemne... zeby sme nemali az taku tvrdu vodu? 😕

susul
19. jún 2012

ja stvorce zehlim aj klasicke aj kiko bambusove, lebo som divna a bavi ma to. 🙂 Pre mna aj parovanie plienok a vkladanie vkladaciek je mimoriadne ukludnujuca cinnost....

lyongirl
19. jún 2012

@susul som sa zasmiala na tvojom poslednom príspevku, mňa ukludní jedine upratovanie 😅 , rozčúlim sa a zrazu sa len zbadám, že tu makám v dome jak fretka, ale všetko je tip - top 😀

blovitc120
19. jún 2012

Baby tak robil niekto tu dekalcifikacnu kuru na plienky?

@vrn tiez mi to najskor napadlo, ale teda uz teraz venujem kopu casu praniu, vesaniu a zberaniu plienok a naozaj vsetok volny cas stravit s plienkami, to teda nie som ochotna ☹.