Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

latkove_plienky
2. júl 2012

@lume nedavam ich 😀 , beha s holou ritou, ale moje uz bude mat dva roky

nenocka
2. júl 2012

@latkove_plienky @lume u nás taky-tak, lozíme s holým zadočkom a spať v peluške mu nevadí 😉

shopvick
2. júl 2012

@algon ahoj, my zatial pouzivame happy nappy a som s nimi spokojna, maly v nich vyzera ako surfer 😀 ale na dovolenku chcem mu zobrat aj od imse vimse vyskusat

shopvick
2. júl 2012

@lume nas to zvlada dobre, na noc davam tiez nohavickove od Tots Bots a je v pohode a cez den to striedame podla nalady a vypranych plienok a som aj rada, ze ma latkovku, lebo chodi po dome len v nej a bodynku alebo tricku, tak sedi na makom na dlazbe a nema studenu ritku

ebenka
2. júl 2012

@lume Ja mam inak tiez pocit, ze to zvladame uplne perfektne. Aj na noc ma plienka trapi najmenej. Nemyslim si ze sa prehadzuje kvoli nej. Iba som sa predtym pytala, ze ako je to, ci im nieje teplo. Ale bolo mi to vysvetlene. Cez den inak casto mame len nohavicky a v tom socku plienku. Von kapsovku a tricko. A presne aj ja mam dobry pocit ze sedi na makkom 🙂

vojann
2. júl 2012

@lume ja davam nocnu, az ked zaspi, cez den je bez.

ivanka.7
2. júl 2012

@lume ja normalne plienkujem, myslim si, ze teraz pri tych 37 stupnoch je uz spotena bez ohladu na to, ako je oblecena - vyzlecena... a aj mi spi rovnako; cez den ju necham sem tam vyvetranu dlhsie, ale nijako zvlast to neriesim. Na noc som davala normalne nohavickovu a flisaciky, dnes dam navrch tenke vlniaciky, tak som zvedava ako to dopadne.

lume
2. júl 2012

Ja davam TotsBots Bamboozle stretch. Uvidim. Dnes skusim jednorazovku, ci skor zaspi. Ak ano, tak jej asi fakt vadi latkovka. Muz mi uz nadaval, ze urcite nespi preto, lebo sa poti v niekolkych vrstvach latkovych plienok 😖 Ale on bol celkovo proti latkovym plienkam.

ivanka.7
2. júl 2012

@lume uz to tu dievcata niekolkokrat pisali - to prirovnanie funguje asi tak: latkova plienka - oblec si niekolko vrstiev bavlny a chod von do 30 stupnovych horucav; jednorazovka - daj si prsiplast a chod von do tych istych horucav (cim ti nic nevycitam, myslim si, ze ak sa ti zda, ze lepsie spi v jednorazovke, tak pre tvoj pokoj a pokoj doma je to lepsie a malej to tych par dni neublizi)

lume
2. júl 2012

@ivanka.7 No ale niekedy uvazujem, nakolko su PUL vrchne nohavicky priedusne...A to prirovnanie uplne chapem, moje argumenty kvoli latkovym plienkam boli take, ze ja by som nezniesla 1,5 roka nosit v kuse vlozky a tie jednorazove plienky je podla mnan to iste ako vlozky.

ivanka.7
2. júl 2012

@lume ja som sa presne pre to rozhodla pre latkovky 🙂 a ten pul... mam softshellovu bundu, tak asi mam predstavu 🙂 rozhodne prijemnejsie ako prsiplast 🙂 navyse k pulkam tiez existuje este vzdusnejsi ekvivalent - vlniaky. Takze je kam sa posunut, keby clovek chcel este nieco vzdusnejsie 🙂

vojann
2. júl 2012

hladate oblecenie vhodne na latkovky?
Teraz super zlavy na letnu kolekciu oblecenia z biobavlny aj na bionose.

peluskovo
2. júl 2012

@blovitc120
@ivanka.7
vyrobca uvadza pri Tots Bots V3 vysoku savost a kombinaciu s rychlym schnutim. v miestnosti vyschne za cc 3 hodky a savost cca 200 ml bez pridania vkladacky, vnutro je prijemne, minky na dotyk, este som ju ale osobne netestovalai, ak najdem riesenie ako ju ponuknut za prijatelnu cenu vzhladom k inym bambusovym plienkam, tak ju u nas najdete 🙂

peluskovo
2. júl 2012

@lume manzelovi by som dala pod pyzamo igelit na noc, aby vedel o co mu pri vlastnom dietati ide ... 🙂 / nic v zlom, len ten mytus o priedusnosti jendorazoviek ... 🙂 mnohi si myslia, ake su uzasne, papierove, ale videl niekto niekedy papier, ktory nepremokol? 😀 😀 /

peluskovo
2. júl 2012

@ivanka.7
@lume
ako Vas citam, konecne nastal cas testovania jednorazoviek, PUL a vniacikov 🙂 vysledky dam urcite na stranku 🙂 len musim vymysliet este sposob otestovania hihi 😀 😀 😀

k jednorazovkam, osobne si myslim, ze je to skvely vynalez na cesty , dovolenky, ale nie velmi vhodny na cele 2 roky dennodenneho pouzivania. ved ani doma nejeme 2 roky z plastovych jednorazovych tanierov, ale kupime ich ked ideme na piknik.....

susul
2. júl 2012

@peluskovo suhlasim s tym, ze je fajn mat na vyber medzi jednorazovkou a latkovou plienkou. Ale az tento vikend som si uvedomila aka je to nuda balit dieta do jednorazoviek. (boli sme mimo domu)
Cez vikend som citala nejake diskusie a kukla som do temy ohladom nejakej znacky jednorazoviek a dost ma pobavilo, zaskocilo vyjadrenie jednej maminy, ze plienky XY su zo zaciatku trochu tvrde pokial do nich dieta nenacika, ze potom su uz fajn...az tam som si uvedomila ten zakladny rozdiel medzi jednorazovkou a latkovou plienkou, ze v ocikanej latkovke by som dieta nenechala, kdezto jednorazovky k tomuto skutocne zvadzaju, ved dietatko si len cvrklo a este potiahne, to ze je cely cas v rozkladajucom sa moci zmiesanom s "materialom" jednorazoviek cloveku akosi nedojde. alebo nechce dojst:????

vavrenka
2. júl 2012

@susul o.i. aj kvoli tomu som presla na latkovky, lebo som od isteho casu zacala maelj rpebalovat kazdu ciku a jendorazovyk sa minali kozmickou rychlostou 😀

susul
2. júl 2012

@vavrenka 🙂 , tak tomu verim. Ja ked niekedy vidim tie deti s plienkou nacucanou az po kolena..., ale nic. Vsak kazdy robi to, co si mysli, ze je pre jeho dieta najlepsie. O mne si tiez niekto moze mysliet svoje 😉

algon
2. júl 2012

dakujem kocky

ivanka.7
2. júl 2012

taaak nocna premiera lovikov

Inak, dievcata, ako casto periete pulky a flisaky?

vavrenka
2. júl 2012

@shopvick ja mam tiez happy nappy,a le malej nejako nesadnu, ma necelych 9kg, kupila osm pre istotu eLka, ale nejake su jej divne, lockaju jej medzi nohami a cez stehienky jej ich ledva prezleciem 😒 , robim nieco zle, ci?

kkl82
2. júl 2012

@lume ja na noc tiez davam bamboozle stretch s lightweight vlniacikmi loveybums a maly je v pohode, zaspava rovnako. cez den mame bambusovy stvorec na novosklad a podlhovastu bambusovu vkladacku don a na vrch davam tiez tie vlniaciky alebo nic - zalezi, ci bude spat na brusku, alebo nie...

peluskovo
2. júl 2012

@susul ano, na jednorazovke je to nestastie, ze zvadza nechat ju dietatku, kym ju " nenaplni doplna". mamicky / cest vynimkam pottrhavam / si neuvedomuju, ze aj ked dieta napiska, a akoze ma pocit sucha, tak ten moc na tej pokozke aj tak je a treba ho oplachnut. ☹

lume
2. júl 2012

@peluskovo Suhlasim, no dnes nam dcerka v jednorazovkach zaspala skor, ako ked mala vcera latkove plienky. Ale cez den som sa latkovych plienok nevzdala.
Pockam par dni a znovu jej skusim dat na noc latkovku 😕

shopvick
3. júl 2012

@vavrenka asi ma silnejsie stehienka, aj nasmu lockali medzi nozkami, ked mu pas koncil pod pupkom...ked som mu ich vytiahla vyssie,tak uz ich mal dobre...on ma necelych 10 kil ale davam mu len Mko a to mu sedi...

vavrenka
3. júl 2012

@shopvick hej, ma silnejsie, takze to bude tym asi, hm

kkl82
3. júl 2012

zeny, tak mi napada, ked uz kydame na tie jednorazovky... tie co mate internetove obchody, neuvazovali ste niekedy nad rozbehnutim dovozu cisto bambusovych jednorazoviek z ciny? je to rovnaky vyrobok ako napr. kikko jednorazovky (tie su ale z kukurice), ale daju sa ponuknut omnoho lacnejsie... jednej mamicke sa to neoplati priamo od vyrobcu objednavat, lebo take mnozstvo dieta v jednej velkosti nespotrebuje. kamoska ich kupuje pre malu v usa z jedneho miestneho obchodu, vraj ich v cine robia ako white label (tzn. da sa dotlacit vase logo)... len pre zaujimavost, link na vyrobcov: http://www.alibaba.com/products/bamboo_diaper/-...

susul
3. júl 2012

@kkl82 ja som uz tiez velakrat rozmyslala, preco, ked sa daju urobit jednorazovky tak, ze sa rozlozia nie su v ponuke len taketo? Lebo ak odhliadnem od toho, ze pampersky su oproti babylove natur z DM, tensie a vonavejsie, tak ucel splnia oboje, len tie jedny sa skladkuju a druhe mozno kompostovat... A pokial ide o pouzivanie jednorazoviek, tak ja sa verejne priznavam, ze mna zvadzaju k lenivosti, nehovorim, ze maleho v tom necham, ale rozhodne nekontrolujem tak casto, niekde vzadu v tej hlave to jednoducho je, ze ta jednorazovka potiahne 😅

wewe22
3. júl 2012

@lume ja davam na noc len stvorec so snapkou a potom ked tvrdo spi doplnim nocnu plienku a natiahnem vlniaky je to super mala sa vetra a v pohodicke zaspinka
inak teraz aj cez den davm len stvorec a do kocika prebalovacu podlozku prebalujem casto ale malej sa tak paci

ivanka.7
3. júl 2012

@wewe22
@lume ja som to dnes tiez vselijako striedala - len stvorec, na holo na podlozke, stvorec a vlniaky, plienka narovno a flipky... dnes dam na spanie tiez len stvorec a vlniaky asi, nocna plienka je jej zbytocna, rano je v nej tak jedno cvrknutie