Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

m_moni
1. aug 2012

@handricky
@petah82
@behulka ďakujem velmi pekne za rady pomohlo 🙂

zfidorka
1. aug 2012

@latkove_plienky
@behulka
vnutro z biobavlny ma napr. swaddlebees econappi, bambusove zase blueberry bamboo

zfidorka
1. aug 2012

@strociatka lanolin na pul-ky? 😕 ja by som nedavala, nemusia ti potom uznat reklamaciu, ked si tam davala uz nieco... lanolinovy vosk sa dava len na gumicky (kraje) puliek, ak netesnia, ty si pisala ze ti prevlhli v casti kde je pul...

strociatka
1. aug 2012

@zfidorka ano, dik za info, uz som sa chystala 😕

strociatka
1. aug 2012

@zfidorka stihla si ma zadrzat 😉

olivia6
1. aug 2012

ahoj zienky, idem sa vam zverit s mojim sklamanim z nohaviciek Blueberry coveralls. Kupila som nove a suchac nedrzi od novoty - akonahle babo zabalim, pohne nohami, okamzite sa suchac rozopne. Mate niekto podobnu skusenost? Da sa to nejako riesit?
asi mam "stastie", lebo predtym mi pretiekli PUL nohavicky LL... tak neviem, za tie ceny by som cakala naozaj kvalitu a taketo muchy vychytane.

ivanka.7
1. aug 2012

@olivia6 fiha, nebude to na reklamacku? Ja mam blueberry coveralls najoblubenejsie - ale mam ich na patentky a su perfektne, krasne vsetko pokryju, gumicky vsetko zachytia a na omak su asi najprijemnejsie z puliek co mam.

myska2233
1. aug 2012

baby nemáte s týmito vkladačkami skúsenosti:
https://www.modrykonik.sk/shopy/plienky/j0fx/ai...
myslíte, že je to niečo ako flísové separačky little lamb (tie sú výborné a hladám niečo podobné) dík...

blovitc120
1. aug 2012

@olivia6 fiha, to reklamuj. Ja mam Blueberry coveralls na patentky a su uzasne, ine PUL ani nepouzivam

olivia6
1. aug 2012

@ivanka.7 je mozna samozrejme aj reklamacia, ale nejak nemam chut, asi cakam na impulz do tretice 😀 Len sa tak pytam, ci som jedina divna...
V poslednej dobe co sme kupili, bolo nanic - a to nekupujeme lacne veci. Dvakrat za posledny mesiac sa mi stalo, ze som tovar skontrolovala uz pri kupe a nasla poskodenia - uz kontrolujem vsetko, lebo potom by mi neverili. Islo o veci v hodnote cca 90 eur kazda, cize nehovorim o mikrotenovych sackoch 😖
Som znechutena nekvalitou tovaru co sa predava.

olivia6
1. aug 2012

@olivia6 inak dobre ze som kupila len jedny na skusku - uz nic so suchacom nekupim, najlepsie su aj tak Flipky na patentky, maximalna spokojnost, lenze hladam nieco na bambusku na noc, objemnejsie PULky.

blovitc120
1. aug 2012

@olivia6 s patentkami suhlasim aj ja, neznasam suchace a hlavne v lete, ked som vyzlecena a nosim babo len v plienke, skrabe to ako fras. Ale ja zase nemam rada BG.

olivia6
1. aug 2012

@blovitc120 presne - skriabe to a na tychto Blueberry coveralls sa mi suchac otoci k brusku a maly ma cervene poskriabane brusko 🙄

ivanka.7
1. aug 2012

@olivia6 ja mam zas vrchne flipky na suchac aj thirsties na suchac, vlniaky loveybums mam zas na patentky... a neviem, spokojna som so vsetkymi 🙂 nohavickove mam tiez aj na patentky aj na suchac a je mi to zatial jedno
Mala sa sice uz dost prevracia, ale este ju "ukecam", takze patentky stiham zapnut a suchac si este nevladze rozopnut... uvidim co bude, ked bude vacsia a pripadne popredavam a dokupim :D

olivia6
1. aug 2012

@ivanka.7 nas expert si vie uz odopnut aj jednorazovku 🙂 On uz aj lezie velmi akcne, ale to nie je tym, jednoducho akonahle zapnem ten suchac, pri najmensom pohybe sa rozopne. Tazko na zivom dietati cosi pritlacat nasilu 😝
Co sa tyka prevracania, tak to je desat utekov po kolienkach na jedno prebalenie, nepomaha ani hracka do ruky, budem musiet asi prebalovat na zemi a dieta si privriet nohami, inak to nevidim 😀 Ale uz sa na suchace spoliehat veru nebudem, chcela som tie Thirsties, ale podla obrazka je tam podobny suchac ako na Blueberry, uz to nebudem riskovat.

ivanka.7
1. aug 2012

@olivia6 tak nasa bude mat zajtra este len 4 mesiace 🙂 cize sa mi pri prebalovani prevracia na brucho ale inak este daleko neutecie 🙂

olivia6
1. aug 2012

@ivanka.7 sikulka 🙂

mary939
1. aug 2012

potrebujem poradit...
na pranie pouziavm mydlove orechy (velka spkojnost) a puer (neviem, ci ho mozem pridavat aj ked periem PUL nohavicky, ale zatial nic nepretieklo)
moja otazka ale znie, ci je nieco lepsie k mydlovym orechom ako puer. velmi si tu chvalite miofresh, ale ten asi nebieli, iba dezinfikuje. a co taky praci gel ulrich? ako perie?

nenocka
1. aug 2012
sonkab
1. aug 2012

@zuzanamolnarova cena na tie nohavickove B´bies by bola cca 17€

lyongirl
1. aug 2012

@myska2233 možno by som ti vedela z tých LL separačiek zas posunúť, ja ich už vôbec nepoužívam a myslím že dobrá a lacná alternatíva flísových separačiek je postrihaná deka z Ikea 🙂

peluskovo
1. aug 2012

@behulka anavy easy ma pri styku s pokozkou bambus. vkladacku, ktora sa odopne a preto plienka rychlejsie preschne, easyfit od tots bots verzia V2 ma pri styku s pokozkou bambus, jadro sa vytiahne von ako chobot, takze schne rychlo, b´bies lou aj max maju pri styku s pokozkou bambus, opat sa odopne vkladacka a rychlejsie rpeschnu, pop in new generation bambo ma pri styku s pokozkou bambus, vkladacky sa odopnu a daju sa dokupit nahradne, takze ak je vkladacka jemne znecistena, vymenis iba tu. / tzv system snap in one SIO / , obdobny system ma ja grovia shell, kde pripinas bavlnene sacie jadro....
https://www.modrykonik.sk/shopy/plienky/m581/b-...
https://www.modrykonik.sk/shopy/plienky/yrjk/po...

vsetky spominane su na nasej novej stranke, kategoria AIO alebo SIO ... kludne si ich popozeraj a pytaj sa, urcite ti napisu aj mamicky, ktore ich maju doma

myska2233
1. aug 2012

@lyongirl no o tej " ikea" alternative som tiez akurat dnes rozmyslala🙂 mam doma take 3 alebo 4 deky🙂 le teeba uz ten stroj spojazdnit....jezisko doniesol a este som ho ani z krabice nevytiahla

myska2233
1. aug 2012

@olivia6 ja pouzivam na noc "vlniaky" z aitu aj so vsitou pul vrstvou...su super a vlezie mi tam bambi roxy aj so stvorcovou vkladackou🙂

levice13
2. aug 2012

@zfidorka áno, presne tak to robím. dúfam, že pri nasledujúcom praní tie fľaky zídu dolu.

lyongirl
2. aug 2012

@myska2233 no tak šup vytiahnuť z krabice a makať!!! 😀

našla som v tesco letáku akciu na uteráky s hmotnosťou450g/m2 a aj v jyskovom na 100% bavlnené froté s hmotnosťou 500g/m2, tak ma napadlo, že či by toto bolo vhodné na doma ušité vkladačky? Ikea má ale asi lacnejšie uteráky...

handricky
2. aug 2012

@myska2233 tak tak, sup von z krabice a makat🙂
@lyongirl hej, mozes usit z cohokolvek. akurat ze tkane frote (ala uterak) potrebuje na nasatie vyssiu gramaz ako by normalne stacilo pletenemu frote. Cize mas objemovo hrubsiu vkladacku. Ale inak fajn.

myska2233
2. aug 2012

@lyongirl tusim sa chystaaaas sit vkladacky🙂 normalne si ma vyhecovala tusim idem kuknut ten stroj ked teraz drobec zaspiiii 😀

lyongirl
2. aug 2012

@handricky ďakujem za príspevok, bola som kuk v Tescu a majú malé uteráčiky 50x30 za 0,89€ a uterák 50x90 za 2,79€, tak mi vyšlo, že ten malý sa oplatí viac, nakoľko neviem šiť a ani nemám na čom, iba si ho naskladám, akurát som nikde nenašla tú gramáž, iba v letáku je napísaná, na uteráku na vignetke nie je o tom ani zmienka...

@myska2233 no hovorím si, že keď malý začne viac čúrať, tak sa to zíde, taká lacná varianta, čítala som tu jeden článok od látkarky a suma za ktorú látkuje ma dorazila, že som to nečítala skôr a nie, keď som už vyhodila za plienky majland ☹

handricky
2. aug 2012

@lyongirl to bude dobre