Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

baska1
2. okt 2012

@ivanka.7 jemu by ani stay dry nepomohlo, ta plienka ma asi pol kila a on je taký aj v pamperske, že staci raz ciknut a musim prebalit, lebo inak reve :o)

handricky
2. okt 2012

@baska1 celu noc prespala az ked som prestala v noci uplne kojit. co je minuly mesiac. Do 14 mes bola hore v noci tak 6-12 x. Z toho 4 x pila, zvysok iba podudlovala. Vtedy aj hodne curala. davala som 9 - 12 vrstiev bambusu a stay dry a vlniaky. Neprebalovala som. Plienka bola rano nacucana. Skusila som aj s jednorazovkou - rano bola total plna, po zvazeni mala vycurala 2,5 dc. teraz uz curame fakt malo.

bezaz
2. okt 2012

ahojte, neviem, ci sem chodia aj maminy cakatelky, ale nebol by zaujem odkupit skoro komplet latkovu vybavu od narodenia po odplienkovanie? piste mi do IP 😉

rudy252
2. okt 2012

ahojte, neviete mi povedať či po nejakom čase užívania bambusových vkladačiek Bambi Roxy dochádza k zmene ich tvaru. A ešte sa chcem opýtať na akom stupni periete plienky bambusové, stay dry vkladačky a pul nohavičky.

ivanka.7
2. okt 2012

@rudy252 periem vsetko na 60 stupnov, bambi roxy mam hm... 3 mesiace a zmenu tvaru nevidim

rudy252
2. okt 2012

@ivanka.7 a tie Bambi roxy vkladačky máš tie úzke alebo ten štvorec? Môžem tie úzke používať ako vkladačky do puliek na deň, doteray som používala len stay dry vkladačky tie čo sú originál do flipiek, ale sú dosť drahé a potrebujem dokúpiť vkladačky, tak hľadám niečo lacnejšie.

ivanka.7
2. okt 2012

@rudy252 mam tie uzke a pouzivam ich do nohavickovych plienok... do flipiek budu uzke, ked to porovnam so stay dry flip vkladackou, tak je mensia ta BR vkladacka.

indys
3. okt 2012

dievcata 2xsom lanolinovala vlnene nohavicky a ked na ne kvapnem vodu, tak sa vpije. Malo by to byt tak naipregnovane, ze sa kvapka vody skotula? Zle som to nalanolinovala? Mimochodom nohavicky mi schli asi 2 tyzdne, ale teraz neviem ci to bol len moj pocit, ze su stale vlhke alebo naozaj mozu tolko schnut. Manzel sa mi uz smeje ze to inventar na susuci.

ivanka.7
3. okt 2012

@indys Vzdy ked som lanolinovala, tak sa mi kvapka vody skotulala po nohavickach... a nikdy mi neschli dlhsie ako 24 hodin (ale bolo leto... tak povedzme ze 48). Viac by podla mna schnut nemali a to co citis nebude vlhko, ale skor, ze su mastne od toho lanolinu.

henee
3. okt 2012

Ahojte neviem či ste to tu riešli, ale chcela by som sa spýtať či ste si niektorá objednávali nohavičkové plienky od Tots bamboozle stretch jednoveľ. colour/farebné. Po koľkých praniach vám ešte púšťali farbu? Ja som si objednala fialovú tá mi pri namočení nepúšťala, potom ktove či v práčke na 60tke by pustila alebo nie a modrú tá pekne zafarbila vodu. S čím ich odporúčate prať?

marta222
3. okt 2012

@henee ja som si nedávno objednala Tots bamboozle stretch krásnu tyrkysovú - novú som hneď preprala v rukách a tiež dosť púšťala farbu. Dávala som ju malému zatiaľ na dlhší denný spánok - vždy bola iba ocikaná - tak som ju ešte 2x prala iba v rukách. A minule som ju už hodila k ostatným plienkam do práčky, ale prala som na 40-ke a bolo to OK - nič mi nezafarbila. Tak myslím, že tie 2-3 prania zo začiatku púšťajú farbu...

henee
3. okt 2012

@rudy252 ahoj, trocha sa ti tie vkladačky budú scvrkávať, ale nie veľmi, ja som ich používala cca 3mesiace veľkosť XS-S už som ich predala potrebujeme vačšiu veľkosť. Do puliek by som ich používala len ako doplnkovú vkladačku so štvorcom. Periem všetko spolu na 60tke, 1000 otáčok. Lacnejšia alternatíva by bola povedzme, kebyže si nakúpiš nejaké prefoldy od handričky, ja som ich používala ako samostatnú nočnú plienku, keď som ju prehla na polku a pul, keď už podrástol malý tak to môžeš využiť ako vkladačku napr. na noc so štvorcom a pul nato alebo potom ako samostatnú vkladačku do kapsovky, sú fakt všestrané neviem nane dopustiť. Poprípade kuk do môjho bazárika tam mám nejaké stay dry do flipiek na cene by sme sa vedeli dohodnuť 😉

lyongirl
3. okt 2012

Ahojte, tak ja som po včerajšku naštvaná ☹, malý mi pije čaju a čaju a len čúra a čúra. Nie je plienky, ktorú by neprečúral, jednoducho sa zabudnem a ak náhodou hodku neprebalím, tak prezliekam. Včera som prezliekala 4x. Aj po hodinovom nákupe sme prišli domov mokrý. No dnes mi vypil od rána už tuším 4dcl čaju, v rýchlosti ani neviem koľko fliaš som mu nalievala...takže ideme von a idem otestovať B´bies kapsovku s 3vrstvovou vkladačkou flisy100 od @handricky a podám hlásenie, ako sme vonku dopadli, ešte neviem, koľko sa vonku zakecám s kamoškou, tak potom napíšem aj koľko sme boli vonku 🙂. No a opratá je zatiaľ len 2x, čiže savosť ešte nemá "dokonalú".

marta222
3. okt 2012

@lyongirl, no tak to som veľmi zvedavá ako dopadnete 😉

peluskovo
3. okt 2012

@rudy252 periem vsetko na 60 C a odporucam do flipiek kladacky Bambi Roxy stvorcove, nie uzke 🙂

peluskovo
3. okt 2012

@indys aj mne stecie stale kvapka po nalanolinovani, nevstrebe sa a najdlhsie mi schli snad dva dni na jesen ked je zima a este sa nekuri

rudy252
3. okt 2012

používate na plienky nejaký dezinfekčný prací prostriedok do prania?.

dadenka1
3. okt 2012

Maminky ja od vás potrebujem poradiť.. vonku chladno vlhko už mi to nechce schnúť.. uvažujem nad sušičkou? aká je dobrá?
A k tomu.. do čoho mám dávať plienky medzi praniami? (periem každý druhý resp. tretí deň, ale nehorázne mi smrdia.. 😠

marta222
3. okt 2012

@rudy252 Miofresh

zuzanamolnarova
3. okt 2012

@dadenka1 ohladne sušičky kuk na stranu 1540 diskusia medzi @lyongirl a @kkl82 🙂

zuzanamolnarova
3. okt 2012

@indys pripájam sa, kvapka vody zotiekla z vlniakov a sušili sa mi max 48 hodín (ale pocit môžeš mať taký ako by boli vlhké aj keď sú usušené)

keziah
3. okt 2012

@rudy252 ja pouzivam perkarbonat

inak k praniu: pozrela som sol na skvrny z DM, vraj ma rovnake zlozenie ako Miofresh a stale mi vrta v hlave, ci si nieco-aspon podobne, nemozem namiesat doma. Perkarbonatu je tam najviac, ten sa da kupit na kila na detivbavlnke, TAED netreba, ak sa perie pri vyssich teplotach a tiez sa da kupit cez net, sodu na pranie zozeniem v kamennych obchdoch, pracie enzymy (amylaza lipaza proteaza) sa daju kupit ako prostriedok na cistenie odpadovych vod, ale netusim v akych mnozstvacha forme, dalsie zlozky som zatial neskumala, ak niekto viete nieco viac, dajte info

susul
3. okt 2012

@dadenka1 ja mam pocit, ze kazdy si prejde tym, ze plienky zrazu zacnu smrdiet i po oprani, hoci nerobi nic inak. Ja osobne si myslim, ze to suvisi s tym, ako sa meni moc dietata, ale kludne to moze byt hlupost, to je len moj nazor. Ked to zacalo u nas, tak som plakala plienky, potom to vymizlo same. Inak stale periem s predpierkou a do hlavneho prania pridavam miofres + par kvapiek teetree oleja a plakanie navyse. Periem na 40 tke, nakolko dezinfikujem miofreshom, pride mi zbytocne davat 60tku.

dadenka1
3. okt 2012
rudy252
3. okt 2012

@keziah To z DM sa volá Sol - to je tiež taký dezinfekčný, pýtam sa preto lebo plánujem kúpiť nejaká plienky z bazáru už používané a chcem ich nejako vydezinfikovať. 😒

zuzanamolnarova
3. okt 2012

@susul a miofresh nepôsobí len pri 60 stupňov?

susul
3. okt 2012

@zuzanamolnarova myslim, ze tam je napisane, ze funguje uz od 30 tich stupnov, bola som to kuknut a je tam napisane, ze ucinne cisti uz od 30 tich stupnov, ja do hlavneho prania davam minimum prasku a jednu davku miofreshu.
Prekarbonat cisti od 60 tich, pre mna je prekarbonat objav roka a na velmi dlho asi aj ostane, ja ho pouzivam na vsetko, minule sa mi podarilo vysypat pol balenia kiloveho prekarbonatu do vane, co sa dalo som vratila naspat a zvysok cca 10 lyzic (bolo toho dost) som preliala vriacou vodou a taky cisty odtok sme mali akurat ked bol novy, trochu ma vydesilo ako to vybublalo a vypenilo, ale stacilo splachnut studenou vodou a hotovy zazrak 🙂

zuzanamolnarova
3. okt 2012

@susul aha, vidíš aj ja ho mám doma ale nikdy som sa nato nepozrela, nakoľko sa mi marilo že dievčatá tu spomínali že len od 60. Tak možno som niečo poplietla. Sorry 🙂

keziah
3. okt 2012

@zuzanamolnarova miofresh a aj ta sol z dm obsahuje TAED, to sposobi, ze perkarbonat ucinkuje uz pri 30 stupnoch, inak cisty perbarbonat potrebuje vyssie teploty

keziah
3. okt 2012

@rudy252 toto by malo byt ono, vraj to ma rovnake zlozenie ako miofresh, cenove rozdiely mi nie su zname, ja to kupujem v DM 500g/cca 2 eura
http://www.zlacnene.sk/detail/univerzalna-sol-n...