Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

handricky
18. dec 2012

@tepka ked si doma, skus pichnut kazdych 30 min. ruku do gati. ak je pocikana, vymenis. potom casom zistis, ze musis menit trebars 7,8 alebo 12x. 🙂 . sama uvidis, ci to staci alebo nie. podla toho ako bude mokra.

tepka
18. dec 2012

ozaj čím to periete tie vkladačky???najprv mydlom či ako?dakujem

tepka
18. dec 2012

@handricky dakujeeeem

tepka
18. dec 2012

@handricky a už sme aj precikany aj body po hodke a pol:(

baska1
18. dec 2012

@tepka no taketo zlozenie plienky by nam vydrzalo maximalne nieco vyse hodinky, to som davala malemu ked mal cca 2mesiace a vtedy mu to este vydrzalo, ale nikdy nepreslo cez vrchne nohavicky, musis pridat bud este jeden stvorec alebo radsej nohavickove alebo kapsove plienky

handricky
18. dec 2012

@tepka nam kombinacia klasicky bavlneny stvorec + littke lamb kratka bambuska vydrzali tak do 3 mes.. ale su deti, co na bavlnenych stvorcoch odplienkuju cele obdobie. a plienka ti nesmie cez pulky pretrcat, inak ti nasaje bodycko

tepka
18. dec 2012

@handricky aha no ja neviem a čo tam mam dať???no už sme precikany ale nepresahovala nepretrčala

handricky
18. dec 2012

@tepka vsetko ocikane hodis do pracky a peries pracim prostredkom co mas. okakade stiahnes dole prudom vody (ak je riedke), vyklopis do zachoda (ak je tuhe), pozostatky z kula preperies zlcovym mydlom (maju aj v DM-ke), vytiahne ti kaku z plienky von. a potom hodis k ostatnym plienkam

handricky
18. dec 2012

@tepka skus teda dat 2 tie stvorce co mas a na vrch to co davas teraz (teda bambuska a stay dry)

mahulenka87
18. dec 2012

@tepka takže separačka môže byť vlastne hocičo? najp aj malý uteráčik 30x30cm?

tepka
18. dec 2012

@handricky ano už ma to napadlo dakujem!to ja len začínam takže tak a mam vybavu biednu zatím 2 pulky a 6 bambusiek a 25ks 4covych...lebi nie su financie na to naraz tak hadam sa to neako da len bude asi mať mooc široke medzi nohami...:/

handricky
18. dec 2012

@mahulenka87 ak chces, aby separacka plnila iba funkciu separacky (teda nezaspini ti plienku pod nou), tak mozes dat hocico, aj maly uteracik. ak chces aby separacka plnila zaroven obe funkcie 1. ochrana samotnej plienky pred znecistenim a zaroven 2, stay dry - cize zadocek v suchu, tak to musi byt 100% polyester (fleece, microfleece, suedecloth). separacku z uteracika z bavlny sa napr. neoplati davat do kapsovky, kt. maju stay dry vrstvu. Pretoze jednak zrusis efekt stay dry a zaroven je to este horsie, prirobis si navyse robotu, lebo kaka ide ovela horsie dole z toho frote uteracika (lebo je to prirodny matros - bavlna), ako zo samotnej kapsovky, kt. ma stay dry. z polyesteru ide kaka ovela lepsie dole.

tepka
18. dec 2012

@mahulenka87 myslím si že ano 🙂ale su tu na to odborníčky nec h poradia ale počula som...ked stay dry si môžeš urobiť z deky tak aj to môžeš mať z uteráčika...

tepka
18. dec 2012

@handricky a keby že miesot 4covky druhej nastiham daky uterak savy dobrý????by nebolo take hrube hm?

merica123
18. dec 2012

Ahoj ja som používala klasické bavlnenné plienky slovenský a český výrobca a nedám na ne dopustiť

alena0305
18. dec 2012

@mahulenka87 separačka by mala byť z polyesteru - flís, suedecloth, mikroflis - aby malo bábo pocit sucha, vlho prejde do vrstiev pod separačkou (ale nie každé bábo polyester toleruje,pretože je to umelina) a zároveň ti ochráni plienky pred fľakmi - preto si to doma vyrábajú aj z deky. Z uteráka by to mohlo byť ale bábo bude v mokrom ale bavlnenom.

handricky
18. dec 2012

@tepka nastrihaj 😀 . nastrihaj si trebars nejake stvorce 36 x 35, prelozis na tretiny. ja osobne by som radsej strihala tensie uteraky a dala radsej 2-3 vrstvy. potom to nie je take objemne, tvrde. vsetky uteraky ti budu asi sat rovnako, je to 100% bavlna. inak ani stare teplaky, mikiny nie su zle (teda asi by som ich nedala priamo pod zadok), ale pod tu bambusku. tiez to mas 100% bavlnu, ale pletenu, inak saje. Vacsina bambusovych prefoldov je vlastne teplakovina (ak to nie je frote), takze budes mat teplakovinove bavlnene vkladacky. minule som pozerala nejake video ako baba v USA robila low-costove vkladacky. strihala teplaky, mikiny a mikrofrote utierky. Davala to vsak do kapsovky vsetko. a za par korun.

baska1
18. dec 2012

@tepka http://www.ekoplienky.sk/product/kikko-viacvrst... skus si kupit tieto viacvrstve plienky, dobre nasaju, aj cenovo su spoko

tepka
18. dec 2012

@handricky juuuj si zlata skusim to nastrihať no lebo no ťažko sa začína:(hlavne ked neviem tak ako často mi vydrží ok teda asi na to není odpoved ako cika že???hm

tepka
18. dec 2012

@baska1 kusim len teraz som platila za tieto dosť a nemam už peniažky možno buduci mesiac:/

tepka
18. dec 2012

@baska1 len moc nechcem aby sa aj mohla hybať:(

tepka
18. dec 2012

@handricky ano ja som nastrihala vlasatne deku🙂a ked sa pokaka aspon mi to zadrží aj🙂 😉

handricky
18. dec 2012

@tepka vsak testuj, uvidis. deka je ok 🙂

tepka
18. dec 2012

@handricky no ved to treba testovať idem teda tie uteraky postrihať🙂hadam nam aj niečo ostane xixi....dam teda uterak preloženy 4covku a bambusku na to deku a uvidíme kolko to vydrží hlavne aby sa mi neprecikala lebo mam len 2 puliek...

diapozitiv01
18. dec 2012

Mamicky, ktore mate skusenosti s babyidea vlniakmi shorties - do kolkych mesiacov mi vydrzi velkost S? Mala ma 5kg

marta222
18. dec 2012

@diapozitiv01 no myslím, že je čas na M-ko a ak ich ešte nemáš, tak S-ko určite nekupuj. Ja som malému kúpila M-ko tu z bazárika - mal vtedy necelých 7 kg a už sa mi do nich nevošiel. Teraz má čosi nad 8 kg a nosíme L-ko - vraj by malo byť do 15 kg, ale neverím, že keď bude mať 15 kg tak ho do nich ešte narvem 😀 😀 😀

lovesista
18. dec 2012

@handricky dakujem za odpoved ohladom itti bitti plienok. periem v persile sensitive, pretoze po mydlovych orechoch plienky stale smrdeli mocom. + davam Miofresh. spodna plienka je myslim nasiaknuta dostatocne, takze vo vrchnej stay dry problem asi nebude.. neviem ☹

zuzanamolnarova
18. dec 2012

@lovesista aj nám všetky IB pretekali, takže sme ich museli posunúť ďalej ale moja veeeľmi veľa ciká aj cikala takže možno v tom budeš mať problém 😝

zajaciq
18. dec 2012

ahojte, chcela by som darovat nejaku peknu novu novorodenecku plienocku pre babatko v rodine, ktore sa nam o chvilu narodi. poradili by ste mi, ? prestala som mat uz prehlad v novych znackach.. dakujem 🙂

baska1
18. dec 2012

@tepka inak mrkni aj v bazaroch, daju sa tam najst slusne kusky :o)