Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

kkl82
8. jan 2013

@mimikas podla mojho sukromneho nazoru, su kikko eko najlepsie. vobec nesmrdia, su jemne a su plne rozlozitelne v prirode. ine eko jednorazovky su tak na max 70-80%. len su o dost drahsie ako tie ostatne...

lukrecia242
8. jan 2013

ahojte, potrebovala by som poradiť, mám 10 mes. dcéru a používame látkové plienky. Dnes sme boli v mojej práci a tam mi povedali že malá chodí akosi na široko. Čo myslíte je to tým že má tu plienočku širšiu medzi nožičkami. Mne osobne sa to zdá ok, veď má ešte len 10 mes. ešte len začína a nemá takú stabilitu. Trošku ma to rozčúlilo, niektorí ľudia by od 10 mes. dieťaťa chceli aby chodilo ako modelka a rozprávalo plynule anglicky. 😠

handricky
8. jan 2013

@lukrecia242 no neviem 🙂 , cela nasa generacia bola latkovana a postolky tiez neboli z najuzsich, podla tohto by sme potom museli chodit vsetci nasiroko

ianitka
8. jan 2013

ahojte, asi mam problem... boli sme skoro dva tyzdne mimo a na jednorazovkach a vlhcenych utierkach ☹ ☹ ☹, vsetko v pohode (brala som pre istotu par stvorcov a pulky, keby bol problem ale problem nastal doma, ked som zacala opat latkovat, zadocek cerveny ☹ a fest....

ivanka.7
8. jan 2013

@lukrecia242 Presne ako @handricky pise. Ked 10-mesacna chodi, tak nech laskavo dvihnu paprce a tlieskaju. A ked ju uvidi tvoja pediatricka a bude sa jej daco zdat, tak potom nech to riesi ortoped.

Ale teda, pre vlastny pokoj - existuju aj uzsie plienocky - itti bitti, tots bots easyfit napr.

@ianitka Nemoze to byt rozdielom sucho-mokro? Skus davat separacky par dni. Ak to nie je tym, tak potom neviem.

lu2112
8. jan 2013

@lukrecia242 urcite chodi normalne na 10 mesacne dieta nic si stoho nerob. Ved mi sme vsetci vyrastali na latkovkach a sme v poriadku 😉

kkl82
8. jan 2013

@lukrecia242 milujem takych mudrych ludi, co dokazu najst chybu na kazdom a pritom je to len o ich nevsimavosti prip. nevedomosti... kazde dieta chodi nasiroko prve mesiace, kym neziska stabilitu. "futbalove" nohy su dokonca pri takychto malych detoch ziaduce - spravne postavenie klbikov, vyssia stabilita atd. takze sa nenechaj zneistit a bud rada, ze mala uz v 10. mesiacoch chodi. ten moj lenivec este ani nestvorkuje, velmi chce, ale rozculuje sa, ze mu to nejde. teraz sa ale zacal tahat do stoja, tak mozno to uplne preskocime 😉

ajsenz
8. jan 2013

ahojte prosím vedeli by ste mi poradiť??? Chcem začať s plienkami týmito ale plienočky na suchý zips-látkové.. vedeli by ste mi poradiť..koľko mám nakúpiť od narodenia babatka a aké. a koľko mi bude stačiť. ďakujem

ivanka.7
9. jan 2013

@ajsenz Tie na "suchy zips" ako o nich su pises, su tzv. all in one plienky. Prosto vyzeraju ako jednorazovka len su latkove. Mozes mat vybavu cisto z nich, ale podla mna to vyjde zbytocne draho, pretoze ich pre novorodenca potrebujes plno - tak 24, ak by si na zaciatku prala kazdy den a potom neskor kazdy druhy. Preto je vhodna kombinacia roznych druhov a znaciek. Druhov preto, ze na rozne prilezitosti sa hodia rozne plienky a znacky preto, ze aj kazda all in one plienka ma iny strih a co sadne jednemu babatku, nemusi sadnut druhemu.

Pozri si stranu 1590 v tejto teme, tam @handricky pisala taky suhrn o plienkach aj pre novorodenca. Vyzera to zlozito, ale zistis, ze nie je.

ianitka
9. jan 2013

@ivanka.7 asi ani nie... Tie so staydry vrstvou robili problemy uz par tyzdnov dozadu - ostavala mu na pokozke cervene flaky, mokro toleroval doteraz, napr. take TB easy fit V2 uplna paradicka, ostatne bambusove a bavlnene, aj flisove robia problem.
a tie V2 mam len 2 kusy, no nechcem dokupovat dalsie, ved ja chcem pomaly odplienkovavat a nie dokupovat plienky 😉
Je pravda, ze posledne tri tyzdne kaka aj 5-6x denne, ale zas to iste robil aj v jednorazovkach a problem ziaden, takze to asi bude o tych plienkach ☹

tepka
9. jan 2013

Baby neviem si už poradiť či su není male tie pulky ked to dam na volnejšie tak sa jej odru stehienka ao suchych zispov ked to tam na pevnejšie zase ked si sadne mam pocit že ju to tlačí..niekedy vzdycha tak ťažko akoby tlačila ale to asi ma pevne a pritom dam aby mi vošli palce tam ma ešte asi 3cm volne...a vzadu je gumka ako neviem:/mam už nervy...díki

lululilien
9. jan 2013

čaute, prosím vás aké používate prípravky, aby vám plienky zostali mäkké?

zuzigirl
9. jan 2013

baby videli ste na http://www.123zlavy.sk/ zlavu na little lamb plienku? je dobra? oplati sa?

tynamartina
9. jan 2013

Dievčatá, prosím vás máte niektorá skúsenosť zo separačkami Kikko http://www.kikko.sk/separacne-plienky/biodegrad... myslíte že sú vhodné aj pre novorodenca?

behulka
9. jan 2013

@kkl82 neskúšala si, za aký čas sa eko-jednorázovka rozloží?
@lukrecia242 detičky keď začínajú chodiť mávajú nohy do o, časom sa vyrovnajú, neskôr vytvoria x a napokon by sa mali opäť vyrovnať. Dobre to vidno na ihriskách v lete, teraz v zime ťažko. A naviac 10mesačných chodiacich detičiek nevidno veľa, to sa niektoré len stavať začínajú, nieto chodiť.
@ajsenz pri látkových plienkach "všetko v jednom" by som mala obavu, či vydržia až do odplienkovania dieťatka, či časom nezačnú premokať - bolo by fajn zistiť, či výrobca garantuje aspoň 200 - 300 praní. Lepšie je si výbavu vyskladať z viacerých druhov, aj kvôli lepšej cene.
@tepka a nie je to strihom ?- niektoré pulky sa vyslovené nehodia na štvorcové plienky na rovno a na vkladačky. Tam nepomôže ani iná veľkosť. Akú máš značku ?
@lukrecia242

tepka
9. jan 2013

@behulka mam bumkins neviem čím to je

susul
9. jan 2013

@tepka bumkons maju strasne pevnu gumku vzadu, ja ked som ich moc utiahla tak otlacali. Tusim tu niekto spominal, ze vyparal original gumku dal lastin, alebo inu gumicku a bola pohoda. Inac sucgac na nich he strasne ostry, myslim tie hrany,ja $om ho zapinala akoby dodola, aby maly ked sedel nebol doskrabany.

tepka
9. jan 2013

@susul aha ako dodola???no ona ani nema otlačeny chrbátik ako je pevna gumka ale neham jej veľa vôľe aby nebola v tom nafest ale neviem ako sa to tam otlačí ten suchač:(ved rozmyšľam to dako upraviť ale ako netrufam si:(

ianitka
9. jan 2013

@tynamartina naco si to tu davala prosim ta ????? sak pisem o par riadkov vyssie, ze uz nechcem plienky dokupovat 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ianitka
9. jan 2013

@tynamartina
prepac 🙂 , moj predchadzajuci prispevok patril @zuzigirl - Zuzi, vyzeraju dobre, neviem, ale nech sa k nim niekto, kto ich ma vyjadri...
@ivanka.7 nemas ich nahodou?

kkl82
9. jan 2013

@behulka skusali sme v maji na zahrade u priatelovych rodicov, kikko eko to trvalo cca 2-3 mesiace, dm nature sa nerozlozila do novembra, potom sme uz nepozerali, uvidime na jar. nie su tam sice uplne naidealnejsie podmienky (nie je to realne kompostisko, ale iba taka kopa so zahradnym odpadom), ale myslim, ze na skladke su este horsie podmienky...

kkl82
9. jan 2013

zeny, aky mate nazor na itti bitti snap in one? potrebujem dokupit par plienociek a tieto viem zohnat za super cenu...

ivanka.7
9. jan 2013

@ianitka little lamb nemam, od nich len flisove separacky (huraa konecne plienka, ktoru nemam ani ja :D)

handricky
9. jan 2013

@kkl82 uzke. dobre save, ale tym ze su uzke, aj ta vkladacka je uzka, takze tolko nenasaje. stay dry nam robil problem, ale to sme boli este mensi. ale inak OK. tie velkosti moc nesedia, kupovala by som o cislo vacsie (teda ak myslis tie S,M,L). napr. L - ko ma sed iba 43 cm a pisu ze do 17 kg (pritom vacsina plienok do 16 kg ma sed min. 47 cm). Ja som mala M-ko, pisu ze do 12 kg, to nam bolo dobre tak do 7 kg.

kkl82
9. jan 2013

@handricky dakujem za odpoved. ja som videla, ze M-ko je vraj do 10 kil, rovno som teda objednala jedno L-ko na skusku. moj maly zvykne spavat na boku, takze na spanie urcite nie (tam to vzdy isti stvorec s extra vkladackou), ale chcem ich hlavne na von. stay dry nerobil dobre ani nam, ale teraz som uz mesiac v pohode davala na von little lamb kapsovky a bez akychkolvek problemov. len sme z nich uz vyrastli... takze uvidim a potom mozno doobjednam 😉

tynamartina
9. jan 2013

Dievčatá, prosím vás máte niektorá skúsenosť zo separačkami Kikko http://www.kikko.sk/separacne-plienky/biodegrad... myslíte že sú vhodné aj pre novorodenca?

zuzanamolnarova
9. jan 2013

@kkl82 ja nemám dobré skúsenosti is IB, ale možno preto lebo je moja dorka hrozný učúranec. Nám vydržala max 1 hodinu a potom pretiekla popri nožičkách. Veľkosti ako píše @handricky naozaj nesedia, nám Mko bolo tiež dobré cca do 6,5-7 kíl. a ešte jedna vec navyše čo mi vadila nedá sa dovypchať 😝

susul
9. jan 2013

@tepka v podstate nezapnes rovno, ale len castou sucheho zipsu, aby ta ostra hrana zapinania bola co najdalej od pokozky, ked si dieta sadne.

zuzigirl
10. jan 2013

@ianitka prepaaaaaac! 😀 sice sa nik neozval, ci ma skusenost, tak ja ju asi vyskusam. Bude to moja prvaaaaaaa plienocka 🙂

gelifil
10. jan 2013

@ivanka.7 mozes mi povedat, co je to konkretne tenka vkladacka?dik