Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

pamaja
16. feb 2013

Je tu nejaka mamina, co pouziva len flipky a rozne ich dovypchava? Latkujem 7 tyzdenne velmi cikajuce dietatko, ktore sa chce stale kojit aj patricne pribera. Mame uz skoro 6,5 kg... Potrebujem poradit od skusenejsich mamiciek ohladom mojej zostavy.
1. mam 5 ks AIO POP N GRO, uzsne save, par x som ich vyskusala na mojej malej slecne, ktora sa uz odplienkovala, len teraz pri malom ich vobec nepouzi

pamaja
16. feb 2013

Je tu nejaka mamina, co pouziva len flipky a rozne ich dovypchava? Latkujem 7 tyzdenne velmi cikajuce dietatko, ktore sa chce stale kojit aj patricne pribera. Mame uz skoro 6,5 kg... Potrebujem poradit od skusenejsich mamiciek ohladom mojej zostavy.
1. mam 5 ks AIO POP N GRO, uzsne save, par x som ich vyskusala na mojej malej slecne, ktora sa uz odplienkovala, len teraz pri malom ich vobec nepouzivam, mozno by som vyuzila v lete na dlhe prechadzky, len neviem, ci sa ich do leta oplati skladovat a ci nepustia gumy, pull... viete mi poradit?
2. 3 ks sweet monkey - tie nepouzivam a neviem ako pri bode 1, ci sa oplati skladovat a ci sa neznehodnotia
3. 2 ks BG flip, davam aj na novosklad, 20 ks BG stay dry vkladaciek, 20 ks stvorcov, 30 home made stay dry vkladaciek z tesco baby deky, su naozaj velmi dobre, 4 ks LL bambusovych vkladaciek, plus niekedy pouzivam este 6 ks vkladaciek z plienok sweet monkey. Cakame este na vrchne novavicky a 4 dvojite vkladacky od luciavan.
Tocime len bod 3, prosim poradte, co s bodom 1 a 2. Dakujem

ivanka.7
16. feb 2013

@pamaja do leta nie je tak dlho, tolko ti isto vydrzia, takze ked uz ich mas, podla mna vyuzijes na prechadzky prave, ked bude babo vacsie 🙂 ja doma inak tiez tocim len stvorce, pripadne vkladacky vo vrchnych nohavickach

pamaja
16. feb 2013

@ivanka.7 Dakujem za odpoved, este sa chcem opytat, ako ich najlepsie skladovat, ked som ich mala v sufliku, zdalo sa mi, ze akosi zacali smrdiet... teraz ich stale vetram na susiaku v miesnosti, kde susim pradlo.

alisa1
16. feb 2013

@susul ďakujem za radu vyskúšam teda tie jednorázovky a potom bez stay dry. Kúpila som aj iné gély na pranie (batole a lovelu) tak skúsim prať plienky v tom,či to nebude lepšie. Maličká je zatiaľ plne kojená ale možno reaguje takto na dačo čo zjem ja...

susul
16. feb 2013

@alisa1 skus lovelu, ta je urcite menej vonava ako persil. Ja som ju kupila asi pred mesiacom a pozdava sa mi viac ako prasok, co som pouzivala z Dm, ten bol uplne bez parfemacie, tiez bol fajn, len uz som nenasla praskovu variantu len gelovu a ta mi moc nevyhovovala.

alisa1
16. feb 2013

kočky tú lanolínovú kúru mi neviete poradiť,ktrú je najlepšie kúpiť ? (v lekárni u nás nepredávajú lanolín)

@susul ďakujem,dúfam že to pomôže,bola by som nerada keby sme museli prejsť na jednorázovky .

susul
16. feb 2013

@alisa1 ja mam ulrich, ale nic moc, mam aj cisty lanolin, ten je lepsi, Mamicky si celkom chvalia diasana kuru.

alisa1
16. feb 2013

@susul nevieš náhodou,či je lepšia disana,alebo Imse Vimse ? nad tými dvomi som tak najviac rozmýšlala

ivanka.7
16. feb 2013

@alisa1 ja mam disanu a spokojnost

@pamaja to neviem 😒

zfidorka
16. feb 2013

@alisa1 ja som bola spokojna s imse vimse kurou...

zfidorka
16. feb 2013

@pamaja skus plienky co ti smrdia vyprat s mio freshom/puerom...

euka210
16. feb 2013

stale riesim vlnu na vlniaky..uz som mala vyhliadnutu Excelent Color z Vlnapu, ale ked som zistila, ze postovne je 20e, tak hladam nieco ine. Mate niekto skusenost s vlnou alpaka? Je vhodna na vrchne nohavicky? napr. tuto http://www.e-vlny.sk/vlny/detail.aspx?id=1 Budem vdacna za odpoved, lebo zacinam byt v koncoch. Oslovila ma i tato http://www.pletenie.sk/pletenie/eshop/1-1-Rucne.... Sumavska ma nejako neoslovila, hoci viem, ze je asi naj.

zfidorka
17. feb 2013

@euka210 ja nie som odbornik na strikovane vlniaky, ale ta druha je superwash uprava, co viem, tak tam ti lanolin velmi chytat nebude... ta prva je alpaka, kamoska mala cistu alpaku od dropsu (neviem sice ci konkretne tuto) a skrabala...
excelent color mam doma, ta neskrabe, kupovala som ju cez segru co zije v cr, skus sa spytat bab co objednavaju od vlnapu (www.galanteriaonline.sk, www.galanterialucia.sk), ci by ti ju nevedeli zohnat...

brca
17. feb 2013

@euka210 ja sa zrovna pokusam hackovat vlniaky a zaklad robim cistou vlnou - sport, za nejak 1,20 eur. Tu davam len na tie miesta, kdw bude plienka lebo tato vlna kuse. Pas, kraje a nozicky robim z merino - lifestyle . Vsetko som kupila na klbkovlny.sk, ,majitelka mi poradila lebo aj ona latkovala a strikovala vlniaky.

behulka
17. feb 2013

@fazulka_mala váhovo sú na tom rovnako ako Popoliny, takže by nemuseli byť ať také tenké. Z tých lepších máš na výber ešte Kikko Lux, no a drahšie MaM alebo Imse Vimse. Ja používam aj tenké, ako plienka poslúžia, no treba skôr prebaliť a skôr sa prederú - keď už sú doma, čo s nimi...
@euka210 možno ešte táto:
http://www.e-vlny.sk/vlny/detail.aspx?id=20
Nie je to síce merino, ale .píšu, že i priamo na telo a nemá superwash úpravu.
Mne fungovala aj superwash vlna, no neviem, či by sa tak správala každá.

zfidorka
17. feb 2013

@euka210 aj biela vlna sa da nafarbit, pozri tu 🙂
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/labutka/albu...

ianitka
17. feb 2013

@susul
@vojann
tak skusim na tu BG freetime susicku a ked nezaberie, tak ten fen, ako pise @susul k svu sa nedostanem, je to tam zasita... rozum asi nechali niekde, ked tu plienku sili 🙂

alena0305
17. feb 2013

Pre tých čo vedia šiť - v časti plienky a prebaľovanie sú návody a rady na šitie všeličoho, čo súvisí s plienkami ale veľa po anglicky http://www.be-creative.sk/deti/

siss_sz
17. feb 2013

zienky, prosim vas... nepoznate niekto metodu, ako sa da opravit popraskany PUL zvnutra? pretekaju mi vrchne nohavicky... neviem, ci kvoli tomu, ze som ich vesala cez zimu von, alebo proste nejak mi popraskal... nie je na to nieco?
vdaka...

slady
18. feb 2013

baby, dostala som otazku nasledovnu od planujucej latkarky: mozem si namiesto stvorcov nakupit prefoldy od handricky a balit do toho? tak posuvam otazku, mne pridu stvorce praktickejsie lebo prefoldy mam, sice nie od handricky ale ine a tie mi uz 3mesacnu neobciahnu ale novosklad este dam... co vy na to??? @handricky @zfidorka a ostatne skusene 🙂

zfidorka
18. feb 2013

@slady zavisi ako chce skladat, ak bude babatko malo kakat, resp. bude odchytavat kaku, tak moze davat prefoldy aj narovno... alebo ich moze skladat ako viacvrstvove plienky na nohavickovy sklad
http://www.latkovepleny.info/index.php?option=c...
len musi zvolit vhodny rozmer a makky material (resp. nie vela vrstiev), aby sa to takto dalo zlozit...
aj podla mna su klasicke stvorce praktickejsie 🙂

handricky
18. feb 2013

@slady no, zaujimava otazka. ja latkujem od 2,5 mes. na novosklade s klasickymi bavlnenymi plienkami som ficala asi 2 tyzdne, nebavilo ma to skladat, mala som take riedke z trhu, takze ani moc nesali a hned vyzerali ako handra. a potom som kupila metraz a posila. cize odpoved, hej da sa, ale cenovo to vyjde asi drahsie nez svorec, aj to dlhsie schne. navyse ja som najprv nasila kratsie 32x32, tie sme mali do 6 mes, potom nam boli kratke cez zadok, cast som predala, cast mam na dovypchatie nohavickovych a pod. potom som nasila vacsie 36x40. ako mne to vyhovovalo, ale asi preto ze to sijem, ale vacsina mamiciek fici radsej na stvorcoch. navyse pri prefolde treba ratat s tym, ze co kaka, to okadena gatka. mala kakakla tak 4 x denne, mala som asi 6 puliek. kdezto novosklad lepsie zachyti kaku. cize to je na zvazenie

handricky
18. feb 2013

@siss_sz no podla mna to nijako nefixnes, laminacia je nejaky tepelny proces kt sa asi len tak neda zacelit.az by si mala nejaku fajn kapsovku, tak sa da presit cela polyesterova laminovana cast, behulka tusim vymienala. ale pokial mas jednovrstvove pulky, tak asi nie. ale napis do fora sijeme latkove plienky, biooblecko, ako sa vam dari. mozno niekto bude vediet

siss_sz
18. feb 2013

@handricky vdaka, pisala som aj tam..jedna odpisala tiez, ze podla nej a to uz neda...no skoda ☹

behulka
18. feb 2013

@siss_sz išli by celé podšiť, no neviem, či to stojí za to - jedine, že sú s pekným vzorom. Potom by som však olúpala tú starú pul vrstvu, nech je to aspoň čo-to priedušné. Alebo zrecyklovať na tréningové nohavičky - podľa toho, kde prevlhávajú.
@slady ešte by išlo skladať prefoldy pre mrňúska takto: http://latkovepleny.cz/userfiles/file/sklad5-v.jpg
no to by museli byť veľké. Inak si to veľmi predstaviť neviem, možno od mesiaca, dvoch, kedy väčšinou bábätká už tak často nekakajú.

siss_sz
18. feb 2013

@behulka joj, tak nic... su po prvom synovi... no avtedysa mi mari, ze som citala zeexistuje nejaka "latka" - akoze chemikalia, ze sa to posk.miesto nou potrie a su zachranene.. ale tak asi blbost :-/ no apresne v strede premokaju, takze ani treningove 😖
ale vdaka 🙂

peluskovo
18. feb 2013

@pamaja bod 1 a 2 si kludne ponechaj na leto 🙂 je mozne, ze ich zacnes pouzivat este skor, kludne na prechadzky aj teraz, k doktorovi, ked v noci prestanete kakat, aj vtedy ich mozes pouzivat 🙂

peluskovo
18. feb 2013

@siss_sz popraskala ti vrstva pul kedze bola na zime vonku :( mne sa to stalo naopak v lete, na slnku, pul nesme ist do mrazu, na priame slnko radiator, aby sa povrch neposkodil :(

siss_sz
18. feb 2013

@peluskovo hm, vedela som iba o slnku a o radiatore ☹