Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

susul
22. feb 2013

@zuzu_epona chybu nerobis nikde, len moc dietata sa meni, syncek je uz starsi a asi prikrmujes (vsimlas som si u nasho mladsieho, ze ked je konkretne jedla tak moc proste pachne viac) , je vacsi viac nacika. Moc sa v tej plienke rozklada, tak to smrdi a je ho aj viacej. Vlniaky je citit po moci i ked ich prevetras? Mam na mysli po tych troch dnoch, ked ich das na vzduch a vecer je ich stale citit mocom?

peluskovo
22. feb 2013

@zuzu_epona ako dlho si pouzivala nalanolin vlniaciky, kym zacali pretekat? co sa tyka zapachu, detom sa meni moc s prikrmami, takze aj tym to moze byt.... ja vetram vlniaciky stale na vzduchu, ak je vonku mraz, tak len na chvilu, ale na vzduchu, nenechaam ich rano len dnu.

zuzazizi
22. feb 2013

@zuzu_epona ja som zacala latkovat s druhym babom. Starsi, 3rocny nosil jednorazovky a teraz sa tak raz za tyzden este v noci pocura, tak na noc mu stale davam. A skusila mu dat miesto pamp latkovku (je mi jednak luto vyhadzovat suche pamp a jednak som chcela nech ma priedusne).. Mal situ nohavicovu plienku s vlniakmi.. nepretieklo to (aj ked riadna davka 🙂, ale vsetko to hned priserne smrdelo, aj ked pocurava sa az tesne po zobudeni. Pyzamo mu ostalo nesmrdlave. No vratila som sa radsej k pamp. Vlniaky davam tak ze naspodok nohavicky z merino upletu (jedna vrstva) a na ne strikovane z vlny. Lebo ta vlna je pichlava, a citala som aj ze velkym detom strikuju dvojvrstvove vlniaky, tak ja som to spravila dvojvrstvove takto. Aj malej dcere davam rovnako 2 vrstvy aby ju to nepichalo, aj nepretieklo. Aj mam asi problem s lanolinom, uz som ho minula idem kupit iny.

zuzazizi
22. feb 2013

@alena0305 Ahoj, odkial si? Ja z Blavy, alebo prievidza a liptovsky mikulas. Dakujem za typ, paci sa mi ta vlna tiez 🙂 A toto si videla? http://www.svetvlny.sk/vyhladavanie/c9dad5fbf84... Cena za klbko je sice o cca 2/3eur vyssia, no postovne je 3,2e tak mozno sa to viac oplati. Tie pur merinos nepichaju, bola som ich vyskusat v ich predajni.

alena0305
23. feb 2013

@zuzazizi Tá cena je oveľa vyššia - tá česká je 70kč (2,40)/100g a tá pur merinos 11,50/100g. A treba zistiť či nie je úprava superwash - tam by lanolín nedržal.

brca
23. feb 2013

Baby daju sa prerobit pulky na suchac na patentkove? Dakujem

behulka
23. feb 2013

@brca stačia na to patentky a kliešte, ktorými sa scvakávajú. Inak to zvládneš aj sama.
Kliešte i patentky sa myslím na sk dajú zohnať len tu:
http://www.detivbavlnke.sk/detivbavlnke2/eshop/...

brca
23. feb 2013

@behulka joooj to je dost drahe tie klieste, ked to chcem len raz pouzit. To radsej kupim nove pulky, ale dik za info.

zuzu_epona
23. feb 2013

@susul No fakt, vidíš, že ma toto nenapadlo - príkrmy 😉 Asi dva týždne dávam na obed jeden príkrm, zje toho síce iba za tri -štyri lyžičky, ale zrejme to už ide do moču. Tak aspoň viem, že je to normálne 🙂 Čo sa týka vetrania vlniakov, tak ich mám celý deň prevesené cez postieľku, smrdia ráno aj večer. Zrejme budem musieť zlepšiť vetranie a uvidíme 😝 Dík.

zuzu_epona
23. feb 2013

@peluskovo Nalanolínované vlniaky som používala asi 5 dní a potom začali pretekať. Zrejme ich málo vetrám, cez deň ich nedávam von, visia mi na postieľke. Asi som sa bála, že veľké teplotné rozdiely medzi izbou a balkónom im uškodia alebo čo 😀 Takže vetrať vonku, keď je mráz, tak chvíľku a keď je nad nulou, tak aj dlhšie?

mary939
23. feb 2013

@zfidorka dakujem

zuba
23. feb 2013

babule prosím vás kto máte babyidea wool longies M - aké sú dlhé od rozkroku dolu? NA skúšku som si kúpila cez bazár shorties S a celkom sa mi páčia, chcem kúpiť väčšie len premýšľam o dlhých, že by sme ich nosili miesto teplákov rovno.

brisilda
23. feb 2013

dievcata co s latkovkami ktore uz nepotrebujem? .....je vhodne ich davat na bazar? 😕 najdu sa u mna plienky Bum Genius vrchne gatuse a vkladacky

stelasofi
23. feb 2013

Ahojte mam taky pocit ze ste tu vsetky uz skusene ohladom latkovych plienok, tak sa chcem spytat ci uz nieje neskoro ak chcem zacat s tymito plienkami ked ma syncek uz 1 rok. Na jednorazovky miname velke peniaze a ked som to pocitala tak toto vyjde ovela lacnejsie. Vdaka za rady

zuzazizi
23. feb 2013

@alena0305 jaj tam hej 🙂 ja som pozerala tie farebne, tie su 50g. a odkial si? nevidim to najst. preto sa pytam ze ked si s tebou objednam, ci to nebude treba este na sk dalej postou posielat.

zuzazizi
24. feb 2013

@stelasofi co sa tyka setrenia, ked uz ma 1rok, tak neviem ci usetris. a vyuzivas zlavy na jednorazovky co sa da? napr. v DMdrog sa daju kupit so zlavovymi knizkami kombinovanim zolikov a zliav na cely nakup plienky hodne lacno. vybava na plienkovanie je draha, aj ked mohla by si ju potom este predat + naklady na pranie. ja by som skor volila rychle odnaucenie od plienok 🙂 no tomu tiez latkove pomozu. A moj starsi syn, odchovany na jednorazovkach, tie latkove ako 2rocny vyslovene odmietal ze su hrube.

handricky
24. feb 2013

@brca ti mozem pozicat klieste 😀 aj tak rozmyslam, ze zaradim do shopu aj pozicovnu - zdarma 😀 . ja ich nepouzivam. mam uz lis 😎

stelasofi
24. feb 2013

@zuzazizi tak tie latkove co som ja nasla tak stoja 35 eur a preto o nich rozmyslam. A DM u nas nieje..co je skoda.

handricky
24. feb 2013

@stelasofi zalezi, ako si zostavis zostavu. ak by si chcela pouzivat vyhradne AIO alebo kaspovky, tak tam je cena vyssia (rataj 15 - 22 eur) vyhoda: jednoduchsia manipulacia pri vymene, plienku mas v kuse, teda save jadro je zosite s vrchnou nepremokavou vrstvou, nevyhoda: peries zakazdym, rychlejsie opotrebovavas pulku. mozno ti casom nemusi original stacit, treba dovypchat dalsou vrstvou. )

ale kludne mozes latkovat aj s : 3 ks vrcnych nepremokavych nohaviciek (Blueberry 14.90 , Bambi Roxy 12.50, BG fliP 13.00) a do toho davat klasicke bavlnene stvorcove plienky, ak mas doma. tie ti savostou stacit nebudu, na to by som prihodila nejaku kratsiu bambusku na dovypchanie, bambuska bude viac odvadzat vlhkost od zadku a zvysis si savost.
To je taka lacna varianta.
na noc samozrejme najlepsie 2-3 ks nohavickovych bambusieikk (bamboozle strech 14.50 , bambi roxy 10) a na to vyssie spolemute pulky alebo vlniaky 15 - 23.

Trocha drahsia varianta je miesto klasickych bavlnenych pllienok pouzit do vrchnych bambusove prefoldy (cca 24 ks po 4 - 4.50). s tym ze treba prat kazdy den..
takto ta cela vybava vyjde na (40 e vrchne, 44 e nohavickove na noc, ak by si riesila prefoldy tak cca 96 - 108 e, vlniaky 15 - 23e) vyjde na - ved si spocitas.. ja napr. fungujem iba na takejto kombinacii. plus prasok a vod, elektrina.
k tomu este nejake stay dry separacky - na noc (5 ks á 0,60 - 1,20)
samozrejme, keby si velmi chcela, tak mozes aj 1 ks AIO a kapsovky.
a treba si spocitat, kolko ta vyjdu pampersky,., samozrejme latkovky mozes kupit aj bazari za polovicu na nieco usetrit. Prip, tie nove potom predat. jendorazovky mozes tak vysmarit do kosa🙂
no a tie latkovky nie su len o usetreni, ale hlavne dieta je v prirodnom matrosi. ja latkujem od 2,5 mes, nikdy sme nemali zapareniny, asi 3 x sme boli cerveni z kakania, tos vsoi. ziadne masticky, kremiky nepouzivame.. ak si predstavim moje kamosky, kt, pamperskuju, ake tlste vrstvy kremy vzdy rozplacnu dietatu po celom zadku - preventivne.. tak vlastne aj na kreme setrim🙂
samozreme moze sa stat, ze ti latkovku odmietne, lebo uz je starsi. trea najprv vyskusat. su tu take mamicky, co zacali latkovat v 9, 11 mes a pohoda

stelasofi
24. feb 2013

@handricky tak nasla som take kde su v baleni tie troje vrchne neprwmokave gatky na patentky a ku tomu je 60 kusov bambusovych vkladaciek.....ze sa iba peru plus by som dokupila nieco savejsie na noc....ta baba mi povedala ze viac nwtreba....no kedze mam v tom stale bordel tak chcem aj iny nazor....nasla sam to tu na MK . No neviem co mi poradis? Inak na jednorazovky miniem od 40 do 50 eur tak myslim ze by mi tie latkovky stali za to

alena0305
24. feb 2013

@stelasofi To budú pravdepodobne plienky "čínskeho pôvodu" z necertifikovaných látok. Napíš značku ak vieš - lebo ak sú nové - tak je to dosť lacné na to aby boli aj kvalitné.

stelasofi
24. feb 2013

@alena0305 talianska znacka Easy PU. Su tu na MK tak ja naozaj neviem no

handricky
24. feb 2013

@stelasofi daj link. zkomentujeme 😀 . taku znacku som este nepocula. ale moze byt OK. 3 ks vrchnych a 60 ks bambusiek (zalezi jak su velke, kolko vrstiev), ale myslim, ze s tym budes OK. akurat nieco na noc by som dokupila.

stelasofi
24. feb 2013

No neviem ako sa to dava....predava ich 27petulka27 skusim to nejak hodit tu

susul
24. feb 2013

@stelasofi su to kapsove plienky, maju dve vkladacky z mikrovlakna, tych 60 ks je v inzerate uvedenych ako jednorazovych, tak nepredpokladam, ze su to bambusove vkladacky. Tieto treba po kazdom pocikani oprat nakolko, vkladacky sa davaju dnu a moc prechadza cez vrchnu vrstvu - latku . Ja mam 16 mesacneho syna a keby som sa mala rozhodnut latkovat teraz tak z mojho pohladu je najekonomickejsia varianta - vrchne gate + vkladacky z bambusu. A moj sukromny nazor, ze neskoro nie je, minimalne kvoli odpadu z jednorazoviek 🙂

stelasofi
24. feb 2013

@stelasofi no podarilo sa. Tak co myslis?

stelasofi
24. feb 2013

@susul no teraz som uplnu trtko

susul
24. feb 2013

@stelasofi skus si pozriet clanky od handricky, ma ich velmi dobre napisane. Tam sa trochen zorientujes, ja som s latkovanim zacala velmi "zivelne", za jazdy som zistovala, co a ako.

susul
24. feb 2013

@stelasofi pod pojmom tieto som mzslela plienky, nie jednorazove vkladacky, som to divne napisala.