Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

diapozitiv01
28. feb 2013

dnes postarka priniesla zasielku: loviky velkost M wool crepe z ameriky 🙂
objednavala som 14.2. tak parada. 🙂

mary939
28. feb 2013

@laura.lu a mas skusenosti s pranim v pracej sode?

josenka
28. feb 2013

@diapozitiv01 A z akej stránky si objednávala?

handricky
28. feb 2013

@susannah tuto taky dobry clanok na temu orechy, sliz a plienky http://www.latkovky.cz/blog/16/10/prani-v-mydlo...

vojann
28. feb 2013

@mary939 @laura.lu
Tak som to preštudovala, nie je to to isté - ten peruhličitan sodný je vlastne perkarbonát sodný- iný názov a soda na pranie je uhličitan sodný.
No ale hlavné je, ž som našla toto 🙂 http://www.pgchem.sk/sk/ponuka/275/perkarbonat-... + http://www.pgchem.sk/sk/ponuka/328/taed-tetraac...
Ten link, presne to isté ako EKO2 🙂 až na tú cenu.

diapozitiv01
28. feb 2013

@josenka
z ich domacej, loveybums.com -velkost M uz nieje na sk dostat tak, tak som musela... bola aj akcia 20 percent, tusim 2ks prisli na priblizne 22-23€. Inac su drahe bez akcie...

monulienkamt
28. feb 2013

ahojte, potrebovala by som zase poradit. zaciname latkovat "na stare kolena", maly ma uz 18m. Konecne mam doma PULky, potrebujem teda poriesit co do nich, ake vkladacky. Nechcem iba stvorce, lebo maly dost cika, hlavne doobeda ked dost pije, takze rozmyslam ako to skombinovat. Chcela by som vyskusat aj prefoldy aj tie uzke vkladacky (zrejme v kombinacii so stvorcami), pripadne aj nejake ine kombinacie. Budem rada za kazdy tip a kazdu radu nielen ohladom vkladacky ale aj najlepsieho materialu. Viem, ze je tu toho popisane vela, ale cim viac citam, tym mam vacsi chaos. dakujem este raz

oliverka
28. feb 2013

Kúpila som prvé vlniaky - BI shorties, urobila lanolínovú kúru, keď uschli, opäť kúru... Veľmi som sa na ne tešila a keď som ich malému prvý raz dala, po cca hodinke mal mokré pančušky rovno na zadku tak, ako sedel. ☹ Som veľmi sklamaná... Urobím kúru po 3. raz - myslíte, že to pomôže? Obidva razy som ich nechala namočené celú noc. Krátko po vybratí boli totálne lepkavé a teraz vôbec. Je pri nových vlniakoch bežné, že po dvoch nalanolínovaniach prevlhnú?

vojann
28. feb 2013

A navyše perkarbonát sodný je soľ na škvrny ( puer) a pravdepodobne aj miofresh - kvoli tomu aktivátoru - čistý perkarbonát sodný funguje až od 60 stupňov a s aktivátorom funguje od 40. Tak ja idem miešať a šetriť za prašok 🙂

vojann
28. feb 2013

@oliverka vačšinou sa odporúča nalanolínovať 3x pred prvým použitím. A čím si lanolínovala? Naj je bezvodový lanolín z lekárne.

oliverka
28. feb 2013

@vojann Presne tým som lanolínovala... Tak skúsim po tretí raz...

tynamartina
28. feb 2013

@zfidorka
@peluskovo a ostatné 🙂 Keby ste mali porovnať Kokko Lux a Popoliny ktoré sú lepšie plienky?

bambinecko
28. feb 2013

@peluskovo
to znie fajn, prakticky ušetrím denne takmer polovicu plienok. ale nie je potom tá Disana plienka taká poddajná? aj v popise sa píše, že nebráni pohybu..

peluskovo
28. feb 2013

@monulienkamt osobne by som brala typ prefoldy, tj bambusove vkladackyk, ktore maju stvorcovy / obdlznikovy tvar / , aby si ich este ohla a mala viac vrstiev. mne sa neosvedcilo davat ku klasickym stvorcom obdlznikovu vkladacku do flip, nejak to tam malej "behalo "... vzala by som cca 16 ks. podla toho, ci uz sa ucite aj na nocnik, alebo niepodla mna vynikajuce su BI prefold, cenovo dostupnejsie su Bambi roxy https://www.modrykonik.sk/shopy/plienky/sx4t/ba...

peluskovo
28. feb 2013

@bambinecko disana zavazovacka je nieco ako kus elatickej latky a tu len obviazes okolo, podobny system ako postolky, ale z bavlny, nie igelitu. na nasej stranke su k tomu pekne velke foto, len by si dala, novosklad, pulky, stvorec na rovno a ten zachytis disanou zavaz plienkou

monulienkamt
28. feb 2013

@peluskovo diky za radu 🙂 tych vkladaciek budem asi potrebovat viac, maly nechce cikat na nocnik, posedi si tam, ale to je asi tak vsetko, to iste aj na velkom wc, zatial sa nechyta, takze uvidime, dokedy bude mat plienocky. Tie vkladacky som dnes pozerala, aj som nad nimi uvazovala, lebo mam od bambi roxy pulky a aj jedny kapsovky, len musim si to nejak porozdelovat, aby sme neskrachovali ked zacnem nakupovat plienocky 😀

peluskovo
28. feb 2013

@monulienkamt 🙂 na noc by som ti odporucila troje nohavickove plienky, vkladacka ti nemusi s pulkami postacovat, ak chces za rozumnu cenu, tak nohavickove bambi roxy vel. M-L.

euka210
28. feb 2013

@monulienkamt ja cez den mam na doma stvorec plus bambusova vkladacka...bud z nejakej kapsovky, od bambi roxy su napr. dobre, alebo doma site, ci vkladacka z flipiek od BG ktora je sty dry. JA prebalujem cca2h, co je mozno casto, ale pokial moj drobec nema sty dry, tak velke morko mu urobi cerveny zadok. Na dlhsie pobyty mam super wonderky ci prefold do kapsovky so sty dry. Handricky ma tiez dobre ceny vkladaciek.

euka210
28. feb 2013

@tynamartina mne sa zdy, ze popoliny viac saju, ale ovela viac sa zrazili, na brutal obdlznik. Ja osobne ich uz pouzivam malo a len na rovno, na dalsie babo novosklad z nich nehrozi.

euka210
28. feb 2013

@tynamartina to podla velkosti baba podla mna zalezi...na nasho valibuka boli 70-tky male. Bambusive pouzivam ako vkladacku...tak mozes vrchnu klasicky stvorec a dnu bambus na rovno ked uz mu budu male na novosklad.

zfidorka
28. feb 2013

@tynamartina popoliny su jemnejsie, mne najviac podobne socikovskym stvorcom, ale sa dost zrazili ☹

euka210
28. feb 2013

@bambinecko no osobne system novosklad, PUL,narovno a Disana si viem predstavit, len aky bude ten zadok! Ja som pouzivala Disany, aj novosklad, kukni si nase fotky: https://www.modrykonik.sk/fotoblog/euka210/albu... a pride mi to proste vela. A to nas bol riadne babo 4,5kg, ziadne mini. Pokial nebude problem k klbami, tak staci 2 plienky v novosklade, alebo narovno a Disana. Ja som tak balila. A ked bude nebodaj problem s klbami, tak aj tak budete mat specialne pomocky na to.

peluskovo
1. mar 2013

@euka210 tie disany ma napadli, aby nemusela @bambinecko davat do puliek dve plienky narovno a tym v podstate nicit dve plienky na jednom baleni, nakolko nema zdedene stvorce. osobne som to ale pri malom neskusala, kedze som davala bud ba jeden stvorec, alebo trosku neskor uz rovno vlniaky disana na novosklad 🙂 ty si davala tie zavazovacie na plienky narovno a na ne uz nic viac? nepretekalo ti to?

laura.lu
1. mar 2013

@vojann Mas pravdu 🙂 ale ! 🙂 na eko-strankach co som pozerala tu u nas v IT ako praciu sodu myslia ten perkarbonat, aj to co som si objednala z e-shopu ako sodu na pranie je perkarbonat ( teraz som este dokladnejsie pozrela balenie a ma to aj tu primes toho aktivatora 🙂 ) co sa clovek nedozvie, nemyslela som si, ze pracia soda na SK bude ina...
Teraz mi spatne zapaluje, preco tie gramaze nikdy nesedeli, vsetky talianske recepty na mydlovy sliz udavali menej sody ako tie slovenske.... (len ako tak rozmyslam, a oprasujem posledne spomienky na maturitu z chemie, pridanim toho perkarbonatu do tej mydlovej teplej vody na sliz...ci sa ten aktivny kyslik uz neuvolnil....)

Inak ta stranka PGchem je super a hlavne tie ceny 🙂 asi prasku HD uz odzvonilo, ked sa da takto peke lacno namiesat aj doma....

@mary939 tak ako citas hore, moja pracia soda bola ina 🙂 ale ten perkarbonat ma lepsi ucinok.

tynamartina
1. mar 2013

@euka210
@zfidorka Tak potom poraďte aké mám kúpiť? Mám 14 MaM štvorcov 10 takých obyčajných ale sú také hrubšie tie mám už asi 10 rokov a chcela by som dokúpiť ešte aspoň 10 -15 kusov nejakých ale už fakt neviem akých na ten novosklad. Je to hotová maturita vybrať tie správne ☹

brca
1. mar 2013

Zas idem otravovat 🙂 Tie ktore pouzivate latkove obrusky na utieranie prdeliek, ktore by ste odporucili? Anavy, bamboolik alebo imse vimse? Chcela by som nieco jemne. Pripadne z coho by bolo najlepsie ich usit. A este kolko kusov mi je treba. Dakujem

strociatka
1. mar 2013

idem sa chvalit, tak citajte 😀
uz patrim medzi hrde vlniackarky, vsetkym vam dakujem za skvele rady, Ulrich je uplne, ale uplne na....d a viac ho nekupim, len neviem co s tym starym, chcete niekto? Darujem 😀 😀 😀

ale najvacsia vdaka patri @peluskovo lebo mi podarovala skvely lanolin a k tomu pribalila aj zadarmo (vsetko) sampon na vlnu, no nenakupujte u nej. Nechcem robit reklamu, ale len verejne podakovat za skvelu pomoc. Dnes som skusila tvoj lanolin a dala vlniacky malej na spanie. Tahala 3 hodiny, zobudila sa dokakana a nohavickovu plienku aj s prefoldmi mala skrz naskrz precuranu do poslednej nitky a vlniacky ostali SUCHE, uplne suchucke, no niet stastnejsej maminky 😉 🙂 😀

peluskovo
1. mar 2013

@strociatka jeee, taka som rada, ze tie vlniaciky uz mas "naporiadku " 🙂 drzte sa 🙂

strociatka
1. mar 2013

@peluskovo co na poriadku, ale na prvy sup 😀

strociatka
1. mar 2013

@brca no neviem, nepouzivame vobec nic, len prevesim malu cez ruku, obcas koleno (cim je starsia) a sup ritulku pod tecucu vodu a je to, len investujem do mydla 😀

uz som ju takto "vymachala" aj v tescu, na moje velke prekvapenie im tam tiekla tepla voda