Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

standu
7. apr 2009

my sme mali s pampersami len dobre skusenosti.
s tou bittkou...vnutro nohaviciek a ta vrchna umelinkova vrstva na priprinacom jadre sa mi chlpati, ani odzmolkovacom to nejde dole len lepiacou paskou. inak to nevadi, len ma to stve. robi mi to fialova. tmavozelena, co som predala mati to nerobi. tak ja nechapem..

labutka
7. apr 2009

bambusko prosimta, ako urobim ten praskovy sliz? kolko mam nastruhat mydla a kolko tam mam dat ten krystalickej sody?

bambusko
7. apr 2009

labutka, do sucheho slizu sa dava praskova soda, ale neviem kolko, skusim zistit 😉 nerobila som

olinka6226
7. apr 2009

sranda toto mi nerobi ani jedna IB a mam aj s bielou visackou a s ciernou...

petusaaa
7. apr 2009

suchy sliz
Výhody:
- rychlejší výroba, není nutno čekat až stuhne
- prý i lépe pere (zatím jsem to ještě nezkoušela, ale příště to zkusím :o) )
- zabírá méně místa v koupelně

1 mýdlo
soda nejlépe prášková

mýdlo nastrouhejte nebo nadrťte v robotu na prášek a do pračky dejte spolu se sodou v poměru asi 1:1 (asi 2 pol. lžíce)

petusaaa
7. apr 2009

a toto ste skusali?

Domácí aviváž PRANÍ A ÚDRŽBA

Domácí aviváž. Je to voňavější varianta než samotný ocet na máchání.
-šálek sody
-šálek vody (sodu v ní rozpustit)
-šálek octa (přidat k už rozpuštěné sodě)
-pár kapek esenciálního oleje

Mě se to zdá pitomost... kyselina /ocet/ se musí se zásadou /soda/ vyrušit, ale když to tak chválíte...

janka_fr
7. apr 2009

Standu, ja mam 6 IB roznych farieb, 2 su nove, ale 4 ks som kupila cca pred 3 mesiacmi, pouzivame ich kazdy den a periem ich vsetky naraz a teda rovnako a presne tyrkysova to robi zase mne. Vnutro je zozmolkovane a poslednykrat ked som ju oprala, a isla vyvesit, tak bola vo vnutri akoby zlepena ta PUL vrstva. Chcela som to rozparat a pozriet dnu, ale zatial nepreteka tak ju este budem pouzivat a ked dosluzi tak ju rozparam. Inac sa oproti ostatnym scvrkla, teraz je naozaj velmi stihlucka medzi nozickami. Inak som citala aj na ceskom fore a jedna kocka ma presne ten isty problem s IB.

standu
7. apr 2009

zaujimave..nerozumiem tomu. som rozmyslala, ze tym bittkam dam este sancu a skusim este jednu kupit....uvidim.

inak s mastickou, co dala kozna je to cez noc prec 🙂 plienky oprate v novej pracke, vlniaky sa dosusuju....tak som nadsena a ideme na to... 😀

quika
7. apr 2009

baby, mne sa tiez stalo ze sa maly zaparil v latkovke a nevedelo mu to prejst, po 2 tyzdnoch som bola nejako okolnostami donutena cely den hnuskovat a za ten den zmizla dvojtyzdnova zaparenina 😠 to som latkovala len asi 2 mesiace a tiez som rozmyslala ze sa na to vykaslem. lenze potom to zacalo fungovat opacne, v hnuske sa zaparil a v preslo to len v latke. a nakoniec sa zistilo ze moj syn ma atopicky ekzem, takze mi boli dorazne odporucene latkovky 😉
ked mate zapareniny, je omnoho castejsie pricina nie v prasku a pod., ale v strave - u plne kojenych deti v strave matky, ale podstatne rizikovejsia je tuha strava. hlavne pri zavadzani mliecnych vyrobkov, niektorych druhov zeleniny, citrusov a pod. je stolica agresivna a zaparenina vznikne za par minut. u starsich deti moze vzniknut agresivna stolica aj z neobvyklej kombinacie inac neskodnych jedal, takze sa velmi tazko vystopuje co vadi. tieto zapareniny z jedla by vznikli v obidvoch typoch plienok, je to skor o nahode, aku plienku prave dieta malo, na tu budete zazerat 😀 okrem toho su niektore deti, ktore su velmi citlive na vlhko, tym sa budu zapareniny tazsie hojit v latkovkach - treba prejst na cas na hnusky ak robia pokozke lepsie. ak sa da, pre taketo deti je dobre pouzivat flisovu separacku. bohuzial, aj ked tu mame vacsinou dobre skusenosti, latkovky nie su zarukou ze zapareniny nebudu.

labutka
7. apr 2009

no, ja som vcera aj prevcerom zistila, co to znamena pres.at hnusku a vsetky veci, co ma krpec na sebe. len dakujem, ze to nebolo o stvrtej nad ranom, lebo to by som asi pri prezliekani umrela.

standu
7. apr 2009

quika, mne sa mala zaparila cez noc v latke, ziadna stolica, z toho sa jej to nerobi. takk som dala hnusku a este horsie....ked som sa rozhodla latkovat, tak budem a basta, co s tymi plienkami???? 😀 😀 😀

labutka
7. apr 2009

no, kebyze sa ma dnes spytate, co som varila, tak poviem ze sliz. 🙂 pre zaciatok 2 litre, vecsi kybel som nenasla. 🙂 a to musim teraz miesat, az dokedy? chcem ist s krpcom von, na 2-3 hodiny, nezhrci sa mi to tak, ze uz to nerozmiesam?

andrea100
7. apr 2009

Macocha dám do toho dve kvapky vonného oleja a potom to nesmrdí. A nemám to tam celý deň. Keď sa vrátime z vonku tak to preperiem.
Standu možno vo vlniačkach sa ti už zaparovať nebude. Ja dávam na noc vlniačky a v tých sa mi nezaparuje. V pulkách sa to občas stalo.

standu
7. apr 2009

andrea, ved uz sa susia (vlniaky)...vo flisovych aio sa nezaparuje...proste jejrobi zle mokry zadok 😵

standu
7. apr 2009

labutka, ja som miesala, len kym sa to vsetko rozpustilo....dala som menej vody, tak je to huste, take "spermatoidne" ale rozmiesa sa mi to v pohode.ja to ani nemiesam uz, len nacriem poharom do kybla a supnem to do pracky.

matja
7. apr 2009

labutka, ja som varila sliz vcera, ale nemiesala som dlho. Mala som? Este som sa nestihla nan pozriet, ze co z toho vzniklo.

hasisihanulka
7. apr 2009

Ahojte baby,

citam vas uz peknych par tyzdnov, inspirovali ste ma a pomaly si davam dokopy latkovu vybavu. Chcela by som sa spytat na Swaddlebees One-Size Organic Velour:

1. Mate niekto skusenosti ako sedia na malych babatkach, prip. novorodencoch? Nie su na nich prilis velke, resp. od akej vahy budu dobre sediet? Potrebujem totiz vybrat aj nejake univerzalne plienky (okrem stvorcov), aby ich vyuzil aj Simon, aj nase ocakavane dievcatko.
2. Ake vrchne nohavicky (vlnene) dobre sedia na tychto plienkach? Zatial mam vlniaky Sugar Peas a Disany a na ceste su Loveybums O-Wool (na ceskej eplenke su inac v akcii).
Vdaka za rady.

standu
7. apr 2009

ahoj hasisihanulka,

tak na prvu otazku ti vobec neviem odpovedat 🙂 , my sme v latke od roka a na tu druhu ciastocne:

ja mam loveybums jersey, tie su najtensie z lvb a pacia sa mi, ozaj su stihle, aj na objemnejsej plienke.. potom mam uz len pulky, tak ti zasa neporadim... 😵

standu
7. apr 2009

baby pomoooc, prave som sa docitala, ze vlniaky sa nesmu davat susit na priame slnko, dnes som ich vycapila von na snuru, este svietilo na balkon, co teraz? mohla sa im nieco stat? 😖

este sa chcem opytat, periete ich len rucne?

labutka
7. apr 2009

hanul, ja mam tu Swaddlebees, skusala som ju pozmensovat jak sa dala, ale Adamovi je este dost velka, tak ju zatial nepouzivam. len raz ju mal na sebe. ale je dobra, ze je to nieco ako SIO, tiez sa tie sacie vrstvy rozoberaju a tym padom rychlejsie schnu.
inak moj sliz je uz slizovaty. 🙂 ked si spomeniem, vzdy premiesam.

bambusko
7. apr 2009

tak toto som zistila 🙂

"vyrabam aj klasicky aj suchy /ked sa mi nechce ten klasicky🙂)....na suchy sliz kupujem praskovu sodu, kalcinovanu, luxon, 300g balenie a jedno jadrove mydlo, ktore nastruham a este v robote zomeliem na jemny prasok ..potom uz len v nadobe zmiesam praskovu sodu s mydlom a do pracky, priamo do bubna, davkujem 2polievkove lyzice...je to tzv. instantny sliz, kedze sa urobi az pocas prania.je vynikajuci na pranie detskeho oblecenia, plienok, kedze je nedrazdivy, no ja v slize periem vsetko, aj biele, v tedy pridam este Hanku, ekologicky praci prostriedok obsahujuci zjasnovace a pradelko mam krasne cistucke, biele...na skvrny je super zlcove mydlo, dostat ho v DMku..mam vyskusane vsetky mydla, od jadroveho, po Lanzu, a najlepsie je to najobycajnejsie jadrove🙂 "

labutka
7. apr 2009

este sa chcem opytat, kolko toho slizu mam dat do pracky. v navodoch je napisane ze podla potreby 250-500 ml. jak viem kolko potrebujem? normalneho prasku davam na plnu pracku cca 2 deci, davkujem z plastoveho pohara. kolko slizu mam dat?

dudri
7. apr 2009

bambusko, obidvujem Ta...kazdej poradis 😉

macocha
7. apr 2009

Standu, myslím, že ak by sa im niečo stalo, bolo by to vidieť 🙂 Chcem povedať, že ak vyzerajú v pohode, tak je to v pohode, len môžu byť tvrdšie na dotyk. Keby sa scvrkli, to by si napísala, takže asi nie - ale to by museli byť na riadnom úpeku. A okrem scvrknutia by všetko malo byť vratné, keď je to ovčia vlna.

bihan
8. apr 2009

Pri One Size velúrkah sa dá použiť dá vnútorná vrstva ako tvarovaná plienka, zapnúť snapkou.. neviem si to síce predstav...iť, ale výrobca tvrdí, že sa dá.

LVB na nich sedia fajn, iné vrchné gate ako tieto a fleesové bummis nemám, takže nemám s čím porovnávať, ale ako všetky SWB sú pomerne štíhle v rozkroku, takže by na nich mala sedieť každá plienka.

Čo sa týka vlňákov, tak vydržia omnoho viac, než sa všade píše, Oli testovala, že sa mierne zrazia až na 60-ke, sušenie na slnku tým mojim nikdy neublížilo a ručné pranie mi príde neefektívne, takže od začiatku periem v práčke s ostatným prádlom.

standu
8. apr 2009

macocha bihan dakujem 🙂 ste ma potesili..nie, nerzazili sa mi len som sa chcela uistit...

bihan prosim ta ako ich peries? normalne s plienkami? alebo s vlnenymi vecami? hej, citala som ako oli testovala 😵

bihan
8. apr 2009

jj, normálne s plienkami a iným prádlom.. len periem v tekutom prášku.

A som chcela povedať na one-size samozrejme sedia asi všetky nohavičky, nie plienky 😅

hasisihanulka
8. apr 2009

Tak dakujem za tipy, ved poskusam, asi to inac nejde 🙂

Inac, vlniaky (tie tri kusy, co zatial mam) som tiez prala v pracke na rucnom programe a su v pohode. Disany si dokonca uzili aj slnka. A milo potesili tie Sugar Peas: uschli na balkone za jednu noc.

olinka6226
8. apr 2009

ja som len chcela podotknut ze oproti mojim cenam akciova cena na eplenke vychadza lacnejsie o cca 40 centov a to tam maju este zle uveden velkosti 🙄

dorotka
8. apr 2009

macocha cela moja rodina su alergici a ja som telove mlieka velmi nepouzivala pre ameliu aj mydla len specialne
tak preco to mat v plienach