Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

uzovicka
8. mar 2013

zienky, prosim o radu. Oplati sa kupovat vlniaky anavy, kedze su jednovelkostne, na patentky? Lebo uvazujem, ci vziat natahovacie disany dve velkosti, alebo anavy jednovelkostne. Tie ceny su tam hrozne ☹ 😒 😒 Moj maly ma 7 kg dakujem

zfidorka
8. mar 2013

@uzovicka podla toho na co ich chces pouzivat, na nocnu plienku (nohavickovu) su dobre natahovacie, na plienku narovno zase zapinacie...

peluskovo
8. mar 2013

@naturalnarodinka jeee, blahozelame a prajeme vsetko najlepsie dcerke, vela zdravicka, stasticka a lasky 🙂

peluskovo
8. mar 2013

@uzovicka pri anavach som pocitovala ako nevyhodu to, ze akokolvek som nastavila velkost, detom boli okolo noziciek velke a trcala z nich plienka okolo stehienok.

naturalnarodinka
9. mar 2013

@baska1 hej, skusala som novosklad, ale asi som to slabo utiahla, lebo to mala okolo nozicky uplne volne. A davala som aj kapsovku bum genius, ale ta je este strasne, strasne velka a to ma nasa princezna uz skoro mesiac ! 🙂 Jedine co jej je dobre su novorodenecke plienky, tie mam ale len dve, takze tocime tie a inak davame pampersky.

peluskovo
9. mar 2013

@naturalnarodinka Ja som davala nasmu chrustikovi novosklad a na to vlniaciky disany, tie mu akoby tu plienocku trosku pricapli k nozickam. Je pravda ze pri vlniacikoch ak nahodou sa znecistia trosku od prazenicky po strane je udrzba narocnejsia, ale mal uzasne jemnucku pokozku, ked som mu dala pulky, nebola ta pokozka az taka "prevzdusnena" . Nas sa narodil a mal necele 3 kg. Vlniaciky som zacala davat cca po mesiaci, dvoch.

indys
9. mar 2013

@naturalnarodinka ahoj blahozelam ku babtku urcite mate najobrovskejsiu radost 🙂 moj maly mal presne 2 kg ked som zacala latkovat- davala som novosklad a aby neprecikal, kedze mu tiez bolo volne kolo noziciek tak mal v novosklade aj zlozenu stvorcovu plienku.Samozrejme ze mal obrovsky zadocek a plienku az pod prsia,ale nijako nam to neprekazalo.Bola som tak silne presvedcena ze je to to najlepsie, ze ma nic neodradilo.i 🙂)) vyzreal nejak takto.a teraz jaka vyhoda ked padne na zadok ma makke🙂

indys
9. mar 2013

kocka vlniaky nemozem nechat pri radiatore ze?

jonki
9. mar 2013

prosim o radu, pri prvej dcere sa mi velmi osvedcili BG flip pulky a do toho som davala najprv novosklad a potom uz len stvorce narovno (ciastocne sme robili BKM takze povyzliekat to bolo vcelku rychle riesenie)
Aj teraz pri druhej dcere by som rada postupovala rovnako, chcela osm vsak skusit aj ine pulky. Zaujali ma blueberry coverallsy...ale pri nich som nasla poznamku ze na strorce su vhodnejsie skor ine PULky.
Moje preferencie: jednovelkostne gatky a jednoznacne patentky nie suchy zips.
Nemate nejaky tip co kupit, alebo radsej neriskovat a vzait uz osvedcene flipky? prosim oznacte ma cez @, dakujem 🙂

uzovicka
9. mar 2013

@zfidorka
@peluskovo dakujem, zienky 🙂

naturalnarodinka
9. mar 2013

@indys no veru, radosť to je, ale o to väčšia starost - mame doma este 2,5 ročného synceka. Niekedy je to dosť náročné, ale tak musíme vydržať 🙂

peluskovo
9. mar 2013

@jonki ak si spokojna s Flip, tak podla mna pri nich kludne ostat, Pulky nemaju extra rozdiely co sa tyka pouzitia. 🙂 Blueberry su hrubsie a pridu mi objemnejsie ako flip, nieco podobne bum genius flip moze byt napr aj anavy alebo bambiroxy.

jeanka
9. mar 2013

ahojte babenky 🙂 kupila som si prve vlniaky a nejako sa mi nedari nalanolinovat... pouzila som Lanisoh lanolinovy krem na bradavky (kedze ho uz nepotrebujem) a detsky sampon na vlasy a telo od J&J... nechala som to tam dlhsie ako 12 hodiny... preplachat, vyschnut a potom znova... a stale pretekaju ☹ poradte... mam zohnat lanolin z lekarne radsej? a aky najlepsi detsky sampon do toho? lebo konzistencia sa mi nezdala taka ako v navode....... dakujem za vsetky rady 🙂

peluskovo
9. mar 2013

@jeanka nerobim sice doma robeny lanolin z lekarne, ale podla ta masticka bola nedostacujuca, nakolko obsahuje aj ine latky a k lanolinu na vlniaciky potrebujes cisty lanolin

ivanka.7
9. mar 2013

@peluskovo zrovna lansinoh lanolin je cisty lanolin, ved aj loveybums posielaju z neho vzorku ku kazdym svojim vlniakom 🙂 takze podla mna to bude v inom
@jeanka

peluskovo
9. mar 2013

@ivanka.7 potom neviem, nakolko tu masticku na bradavky nepoznam, vychadzala som iba z informacie, ze je to mast, preto som predpokladala, ze to ma aj ine zlozky, ktore to mohli ovplyvnit

zuzanamolnarova
9. mar 2013

Naša najlepšia plienočka na noc je dovypchatá Tots bots bamboozle strech. Vynález @handricky 🙂 vkladačka v rozmeroch 60*11 cm s obostrannými patentkami s možnosťou pripevnenia k nohavičkovej pleinke a originálnej vkladačky. Od tej doby čo ich takto používame, je nočné plienkovanie bez obáv že sa prečúrame

zuzanamolnarova
9. mar 2013

@naturalnarodinka Soni, moja malá mala 3,3 kg keď sme začali látkovať. ja som nikdy nedávala novosklad, nejak mi neprišiel na ruku. My sme do konca 2 mesiaca točili gro via shell sady. gaťky som mala nejaké 4 kusy a kladačky kopu cca 20. Malis me ich na sucháč, krásne sa dali regulovať okolo pásu a s tým sa aj natiahli okolo nožičiek. vytekanie či pretekanie nám nebol problém. sjo moje skúsenosti 🙂

indys
9. mar 2013

@zuzanamolnarova neuveris ale ja davam na noc to iste akurat ze tu vkladacku od handricky mam bez patentiek a este ani raz sa mi neprecural a to uz v plienke bol aj 9 hod.

behulka
9. mar 2013

@jeanka skús pozrieť na šampón, či obsahuje mydlo - bez neho sa lanolín nerozpustí. 😒
@naturalnarodinka blahoželám k bábätku 😵 ani sa nenazdáte a plienky budú ok.
@zuzanamolnarova Zuzi, to vyzerá fajn 🙂 - ani nie na mega balík - je to na celú noc ? - ktorá vkladačka od Handricky je to?
@uzovicka záleží na aké plienky - pokiaľ na nohavičkové, možno by stačilo vziať len väčšiu veľkosť z Disán - ja som zo zvedavosti natiahla miminku vlniaky šité podľa BabyIdea shorties L - a noc v pohode. Síce sú až po členky, ale funkciu si splnili a už netreba ani nohavice na ne, len šup do vaku.
Na plienky na rovno pre nechodiace a neloziace bábo asi len zapínacie - no neviem, či ich tie Anavy udržia, kvôli tomu zmenšovaniu. A čo vlniaky od @handricky ?

jeanka
9. mar 2013

@behulka to bude asi ono, pisu ze neobsahuje mydlo... mozem do toho dat aj mydlovy sliz?

vojann
9. mar 2013

@jeanka nové vlniaky treba nalanolínovať 3x aby boli dostatočne nalanolínované, hlavne keď sú tenšie. Po pridaní mydla by mal ten lanolín tak zmliečniť, vtedy je to ok. Ozaj ja som vlniaky nepláchala, len vytiahla z lanolínu a dala do uteráku, trochu postláčala a nechala sušiť. Nikdy som nemala problém, že by sa zle nalanolínovali.

nevdak
9. mar 2013

Mame ich doma mala ma 8 m zatial som ich nepouzila si myslim ,ze to nie je pre novorodenca moj osobny nazor bude ich mat akurat na let

handricky
9. mar 2013

@behulka zuzana ma bambus frote, 80% bambus/20% pes, 385 gramaz. 3 vsrtvy, cize po poskladani na polovicu 6 vsrtiev. moja oblubena latka (mala ma z toho prefoldy), akurat ze naposledny ju vyrobili pred vyse rokom. vcul uz robia iba gramaz 310.

katjuschka
9. mar 2013

@klaudia74 my sme kupovali tak, ze som objednala iba jednu plienocku, skontrolovala som ci sedi a az nasledne sme dokupili. Mam kapsove Baba and Boo, objednane vo zvyhodnenom balicku v UK. Uprimne - nemala by som cas ani chut sa hrabat v problematike blizsie a riesit vrchne, spodne, vlnene a podobne. Takto je to jednoducho pouzitelne pre manzela, pre babku, nemusim prebalovat len ja. Mame ich 24 ks, nohavicky periem pokazde, neda mi to pouzit ich znovu, takze preto tolko ks...

@naturalrodinka ja som zacala latkovat ked mala dcerka iba 2700g. Tie Baba and Boo jej boli dobre aj ked su jednovelkostne, daju sa pekne nastavit. Od polroka mame ale na noc ekoplienky babylove nature z dm, su za skvelu cenu. Pouzivame lebo mala je v noci kojena kazde dve hodiny, prebalovanie ju budi

diapozitiv01
10. mar 2013

@zuzanamolnarova
kokos parada, som netusila ze handricky ma takyto vynalez 🙂))

purinkaa
10. mar 2013

zienky, poprosim o radu, mam 8-mesacne dievcatko, do teraz som plienkovala len obcas, znama mi poradila plienky bum genius s vkladackou stay-dry, s tymito som bola spokojna, ale niekedy cez nozicky bola mokra....a na noc som skusala bamboozle stretch s vrchnymi nohavickami, ale precikala mi to...chcela by som uz len latkovat.... skusila by som aj nieco ine na den a na noc....viete mi poradit?...dakujem

handricky
10. mar 2013

@purinkaa bum genius su fajn (teda ak mas vrchne nohavicky) akurat stay dry vkladacka nemusi vzdy stihat. mozes dovypchat. bamboozle su tiez dobre gatky, ale malokomu stacia samostatne (vlastne ako vacsina nohavickovych), treba dovypchat. Na noc by som si nechala bamboozle. na den davala nejake vkladacky, alebo tie stay dry vkladacky ak mas + vrchne bum genius. zalezi kolko tych vsetkych gatiek mas, ci potrebujes prikupit alebo nie.

strociatka
10. mar 2013

Ahojte, tak sa chceme, mozno viac ja chcem - odplienkovat a mam desnu dilemu. Mala pekne donedavna hlasila, ze ma kako a uz dobry mesiac ani tuk, spokojne si na tej kopke v gatach aj sedi a nic, nijak neda najavo, ze to tam je a uz vobec nevyzera, ze by jej to vadilo. Natiska sa otazka, ist teda do toho?

A ako funguju treningove nohavicky?

ivanka.7
10. mar 2013

@katjuschka No vidis, keby si dala tomu oboznamovaniu sa s plienkami o hodinu viac, mohla si latkovat aj v noci :D Ja kojim v noci tiez kazde dve hodiny, od 3. mesiaca neprebalujem a v noci sa mi v zivote neprecikala 🙂
Ale samozrejme, ak vam to takto vyhovuje, tak super. A inak BabaBoo su moje naj kapsovky spolu so Smartipants 🙂 len do nich vacsinou pouzivam bambusove vkladacky, nie tie mikroflisove 🙂