Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

something
30. mar 2013

A este sa chcem opytat, ked kupim toto
http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/pop...
Tak nepotrebujem ziadnu plienku uz do toho? Nerozumiem tomu sytemu...chcem to davat malemu max na 2hod. denne.

majamat
30. mar 2013

@something to je AIO, znamena to All in one, cize vsetko v jedom. uz nic ine nepotrebujes. mne sa toto konkretne tiez paci. existuju aj ine AIO, ale niektore sa nepredavaju s vkladackami, ale musia sa kupit zvlast. tieto, ak to spravne chapem, predavaju uz aj s vkladackami.

majamat
30. mar 2013

@something vrchne su vrchne preto, leo maju tu funkciu, ze vlkost zadrzia. samozrejme nic nie je na 100%. ak bude plienka vo vnutri moc mokra, alebo nebudu dietatu dobre sediet, pripadne vlniaciky, ak uz dlho nebudu lanolinovane, mozu premoknut. no ak ich spravne pouzivas, vydrza vela. a flisky tusim nie su vhodne pre vsetky vekove skupiny. tusim vacsim detom uz mozu premoknut.

pugosal
30. mar 2013

@something ahoj tato sa predava aj s vkladackou, a nepotrebujes uz ziadnu plienku do toho. Ja pouzivam klasicke kapsove plienky s nepremokaveho materialu ku ktorym je aj vkladacka. tato plienka ti vydrzi dve hodiny, ale zalezi individualne na dietati, mne niekedy vydrzi a niekedy musim aj castjsie prebalit.

pugosal
30. mar 2013

@majamat flisove premoknu aj mensim detom, mam taku skusennost, najlepsie sa mi osvedcili nie flisove plienky. a najhorsiu skusennost mam s plienkami baby land.

pugosal
30. mar 2013

@something all in one su vsetko v jednom ako pise predchadzajuca mamicka, tam ti netreba nic.

delica
30. mar 2013

tie plienocky AiO ako dlho vydrzia? Vydrzi ta vrchna vrstva po cele nosenie, ak sa peru dva-tri razy tyzdenne?

majamat
30. mar 2013

@pugosal ja mam vacsinu informacii z netu,. lebo som latkovala len kratko. asi 3m. mam len 2pull - BG flip, weehuggers. tie su fajn, aj ked tie druhe su moc tvrde, neohybne a ked sa dieta uz dost hybe, moze mu to vadit. k tomu 2 nohavickove bambus plienky a mam aj 2 kapsovky a jedny su babyland a druhe babycity, cize nieco podobne. a ako som uz pisala, jedny z nich dokonca ani nie su pull, ale maju tam taky tenucky igelit. akoze hroza. nepacia sa mi. malej dobre nesedeli. su nizsie, ale pre malinke dieta su zas pomerne siroke. tie patentky sme zapinali az uplne k sebe. potom tie konce vychadzali von. no uplne nanic.

@something a ak planujes zacat teraz latkovat, tak toho nekupuj moc, leb dieta, ktore nie je na to zvyknute, moze taketo plienky odmietat. mna to lakalo uz ako tehu, ale nakoniec som to zavrhla, kedze vsade pisali, ze treba invesaticiu aj 400e. netreba. da sa aj z 200-250e vyjst. da sa urobit lacnejsia vybava a zvlast, ked pouzijes klasicke stvorcove plienky. kedze sme sa trapili stale zo zapareninami, tak som to skusila. no mala mi bola toho nervozna, nechcela sa dat prebalovat. original vkladacky som nemala, ale mali sme 2 bambuove nohavickove plienky a aj tie mi precikala zachvilu.

tinika
1. apr 2013

http://latkoveplienky.sk/vyhladavanie/hladany-v... tieto mate? sa mi pači ze svedomito vyrobene v čine :D aky je medzi nimy rozdiel? Lebo na inej strnake sa zvlast kupovali vkladačky a stali toko ako vrchne gatuse ale tam asi boli 2ks a tu jedne su s vkladačkou a dalsie bez*?

ivanka.7
1. apr 2013

@tinika jj ja mam tyrkysovu bamboozle, moja naj 😀
S tou groviou neviem, ja mam jedny vrchne (este ako grobaby), 3 vkladacky a 6 boostrov, kupovala som to na MK a pouzivam ich hlavne na navstevy (ideme na cely den dakam, tak vezmem 3 vkladacky, 1 nohavicky a nejake 2 aio a som vybavena, prestriedam). Ale podla mna tie vkladacky vela nenasaju, ja ich prebalujem malej po hodinke, max. do dvoch a to ona uz medzi prebalovaniami aj cika do nocnika skoro vzdy. Ja uz by som to vacsiemu dietatu nekupovala.

tinika
1. apr 2013

@ivanka.7 ja mam len biele ako je to fuk sak aj tak na to idu vrchne ale su tam pekne farby :D aspon nema farbene :D

luciac
1. apr 2013

ahojte maminky, prosim potrebujem rada, nasa mala 3 mes. dcerka ma uz 2 mesiace otvorenu zapareninku, ktora nie a nie sa vyliecit, mame masticky od koznej, skusame bio lampu, prabalujeme ju za kazdym malym pocikanim, nechavame kopkat ale jednoducho to nejde cely den a papierove plienky jej to dusia, chceli by sme zacat pouzivat latkove mate nejake typy a prosim o vysvetlenie ako sa to pouziva, ja to nejako nechapem, to sa peru len tie vkladacky alebo ako? a kolko ks toho potrebujem?dakujem za kazdu odpoved.

majamat
1. apr 2013

@luciac zalezi od toho, co si kupis. mne bolo poradene, ze pre male babo stacia aj obycajne stvorcove plienky s vysokou savostou, ako napr. KIKKO LUX. daju sa poskladat do novoskladu. pozri tu http://handricky.eu/ako-latkovat/novosklad a na vrch potrebujes vrchne nohavicky. plienku samozrejme peries ked je pocikana a spinava, ale vrchne nohavicky nie. su viacere druhy. su flisove, tie moc nepoznam. potom pul, tie sa pouzivaju casto, ale kedze sa trapite so zapareninami, tak by boli dobre asi vlnene. tie sa peru len ked pachnu, alebo su znecistene velmi a raz za 4-6t ich treba oprat a urobit lanolinovu kuru. maju trochu narocnejsiu udrzbu, ale zas to nie je casto. okrem obycajnych plienok sa daju pouzivat aj rozne vkladacky, nohavickove plienky, ale to je potrebne az pre vacsie dieta, ktore vela cika a navyse vy budete asi potrebovat caste prebalovanie, a nesmie toho mat na sebe vela, aby to bolo vzdusne, takze nema vyznam davat nieco, co dokaze vela nasat. mozno az neskor, ked uz nebudu zapareniny. okrem toho su plienky, kde je vsetko spolu a nic k nim uz netreba. su to kapsove, alebo AIO, pripadne SIO. su dobre skor von, na spanie a tiez pre vacsie deti, ktore vela cikaju. v obycajnych plienkych dieta asi dost citi vlhko. neviem ako je to, keby ma nejaku lepsiu vkladacku. su rozne materialy. vyberajte si len prirodne materialy. asi by vam neboli dobre ani tie kapsove, lebo tie maju kapsu vacsinou z niecoho umeleho. teda aspon si myslim. vsak tu snad este niekto poradi. a pocula som aj o alergii na tie vlnene nohavicky, tak aj s tymi opatrne.
inak my sme sa trapili od narodenia so zapareninami. uz v porodke. zistili sme, ze mame alergiu na jednorazovky, ktore su vyvonane niecim - pampers, guggies a pod. pouzivali sme len obycajne. aj napriek tomu zapareniny nikdy nezmizli, resp. ak aj ano, tak sa opakovali. okolo 5-6m to bolo lepsie, ale potom zas zhorsenie a oklo 1r (na silvestra) malej zadocek uplne horel. no uzili sme si. myslim ze dost velke zlepsenie nastalo, ked som prestala pouzivat myslo na umyvanie. mali sme Sebamed, Niviu, johnsons, ale v tych 4m som ju zacala umyvat len cistou vodou a to po kazdom kakani a aj vecer. ked bolo najhorsie, tak pri kazdom prebaleni, tiez sme vetrali. na ranky nam uz v porodke davali gencianku. ta dobre susi. ked mala zapareniny, skusali sme vselico mastit, ale asi nepotrebovala ani konkretnu mas, ale skor to, aby sa jej ochanila pokozka. pouzivali sme sudocrem alebo pytiol, ale strasne nahrubo. tak, zenebolo vidiet pokozku. samozrejme na ocistenu a suchu to treba dat. tym sa vytvori bariera a nedostane sa na nu moc a stolica. no moze sa to len prechodne, nie dlhodobo. snad som trochu poradila.

ivanka.7
1. apr 2013

@luciac kedze prebalujes kazde pocikanie, tak by som ti pre malu odporucila nakupit kopec stvorcov, odporucam znacky kikko lux eco, mam happy square, ak prebalujes kazde jedno cvrknutie tak aj ceske libstatske extra ti potiahnu. K nim si kup nejake vrchne nohavicky, teraz by vam najlepsie boli vlnene, len ak vam mala este kaka novorodenecku stolicu, tak by ich asi casto okakala, cize najlepsie by boli asi flisove nohavicky - lahko sa preperu a su rychlo suche. Si vhodne skor pre mensie deti, ale ved vzdy ich mozes potom predat. Su este aj pul vrchne nohavicky, ktore su fajn, ale dychaju najmenej (ak by si chcela aj take, tak najlepsie skusenosti mam s blueberry coveralls, thirsties a bum genius flip).
A mozes skusit kupit par bambusovych stvorcov (kikko) alebo vkladaciek, ci by tvojej malej na zadocek nerobil dobre tento prirodny a antibakterialny material.

missy5
2. apr 2013

@vojann tesim sa pockam si,som uz sice zhava 🙂

evening_star
2. apr 2013

Dievčatá, aké aio by ste mi odporučili ešte okrem max bambou, ktoré dobre sajú, a sadnú aj veľkému bábätku?

tynamartina
2. apr 2013

Dievčatá, viete mi poradiť ako na BKM, stručný návod ako začať. Malá keď ju dám nad misku tak sa jej to väčšinou nepáči a plače. Aj keď hneď na prvý krát sa pekne vycikala ale odvtedy nič. Keďže veľa spí nemám ako vypozorovať signály, tak ju dávam pri prebaľovaní. Stačí to ?
@ivanka.7

labutka
2. apr 2013

@tynamartina clanok o bkm mam v blogu 😉

ivanka.7
2. apr 2013

@tynamartina ja vobec nie som odbornik, ja som na to bola leniva, cize som ju robila skor casovanim ako "komunikovanim" :D pozri si ten clanok od @labutka

mamama11
2. apr 2013

dievčatá, prosím vás potrebujem poradiť, malá je už cez deň cca 5 mesiacov odplienkovaná, ale v noci sa nám to stále nedarí, asi 3 mesiace jej dávam na noc jednorázovky, lebo už nenatiahne žiadne z vrchných nohavičiek, ktoré máme, ona je taká gulička, má 19,5kg, tak ju už tlačia kolo nožičiek aj sa jej rozopínajú a pri starších dvoch nám išlo nočné odplienkovanie v pohode, ale len s látkovkami, mám totiž pocit, že tu v jednorázovkách necíti to mokro, tak sa ani nesnaží, ale neviem, aké vrchné gature jej kúpiť, aby boli aj na tie jej proporcie a tiež aby nepremokli tak rýchlo, ďakujem za rady 🙂

mary939
2. apr 2013

@evening_star ja si myslim, ze pop in by mohli dobre sadnut...

majamat
3. apr 2013

@evening_star aha, tieto su viacvelkostne, ale ako saju, netusim a su do 20kg. snad by ste ich este ponosili. mozes tam napisat a opytat sa.
http://www.ekoplienky.sk/product/real-easy-aio-...

evening_star
3. apr 2013

Vďaka za tipy, chcela by som však jednoveľkostnú, tá pop-in sa mi ľúbi, asi vyskúšam tú.

majamat
3. apr 2013

@evening_star OK, len jednovelkostne su asi vacsinou mensie. vsak skus. skus sa opytat na rozmery na nejakej stranke. podla toho si porovnas aspon priblizne. inak kamoska ma tiez taku babu velku doma. teraz ma skoro 4,5 a vazi 26kg, ale aj vysoka je poriadne a s druhou bola na odbere rastoveho hormonu, lebo je extremne mala.

jankapalko
3. apr 2013

ahojte skúsené látkarky. Našla som akciu na KIKKO BMB bambusové štvorce. Sú dobré? Aké máte s nimi skúsenosti? Na začiatok by som chcela zostavu len z štvorcov a vrchných nohavičiek. Budú mi na to vyhovovať viac ako klasické bavlnené?
Tu je tá akcia http://www.mall.sk/latkove-plienky/kikko-bambus...

evening_star
3. apr 2013

@majamat No aj my máme takého valibuka, narodil sa štvorkilový, a stále rastie a rastie, máme 8 mesiacov a nosíme oblečenie veľkosti 12-18 mesiacov 🙂 Ja viem, že tie univerzálne veľkosti sú väčšinou menšie, ale z ekonomických dôvodov práve hľadám jednoveľkostné. Zatiaľ som našla len max bambou do 17kg, ale díky za radu, popýtam sa tam na stránke 🙂

evening_star
3. apr 2013

@jankapalko Ahoj, tieto plienky sú super savé a mäkučké, ale strašne menia tvar praním - potvrdia ti to všetky baby. Výbavu by som nerobila len z nich, skôr by som to pokombinovala. Keď z týchto zostane obdĺžnik, ťažko z nich poskladáš novosklad, potom sa dajú použiť narovno do vrchných nohavičiek. A aj sa dosť zmenšia. Takže sú fakt dobré, ale po čase je z nich obdĺžnik a zmenšia sa.