Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

handricky
11. júl 2013

@anika142 urcite nekupuj jednu sadu z jednej znacky, aj ked je niekedy cena lakava.. dovody.. kupis same na suchy zips a ten po case odide.. + vyssie spomenute dovody od zfidorka.. 3 mes dieta bude mat inu stavbu tela ako 9mes, mozes zisit, ze ma sirsie stehienka a strih otlaca. kupis plienky, ktore neskor savostou nebudu stacit a aj tak budes musiet dovypchat..a investovat do dalsich vkladaciek. kupis AIo, ktore maju vsetky stay dry (umelina) a nemusi robit dobre na pokozku,. atd atd..
Iny strih ti moze viac vyhovovat na doma, iny do oblecka na von, iny trebars do satky a pod..
Na zaciatok kup 2-3 ks vrchne (to vyuzujes vzdy) + nejake stvorce.. 1 ks z AIO prip. SIO , 1 ks kapsovky.. oskusas a uvidis, z coho potom budes dokupovat viacej.

bulicek
11. júl 2013

@mimac Ďakujem za odpoveď. Kikko bambusové používam a som spokojná a rozhodla som sa vyskúšať Libštátske, tak uvidím, či sú kvalitné.

mimac
11. júl 2013

@bulicek libštátske mám aj ja, neprišli mi nejak extra lepšie, v pohode látkovka.

bulicek
11. júl 2013

@mimac Chcela by som si kúpiť novší typ libšt. v extra kvalite, kt. by mali byť lepšie ako pôvodné.

anika142
12. júl 2013

@handricky ahoj, dakujem ti velmi pekne, spravim to tak ako mi radite, pre istotu aj ked cena je lakava pri tych sadach.
Vedela som o jednorazovych papierovych plienkach ze nie vzdy mozu sadnut, ale toto ma nenapadlo.
Tak dakujem este raz velmi pekne.

kudrlivka
12. júl 2013

Ahojte, neviete mi poradit ake plienky ked ma babo sirsie stehienka? Najlepsie bambusove, alebo AIO, SIO

mimac
12. júl 2013

@bulicek podľa mňa už potom je lepšie kúpiť happy sq. štvorce/tie sú naozaj perfektne hrubé/, oni ti napíšu,že vyššia kvalita,ale neverím, že bude mať až takú saciu schopnosť tá libštátska....

handricky
12. júl 2013

@kudrlivka zalezi od strihu, nezalezi ci je to AIO, SIO apod.. Mozes mat AIO, ktore su viac utiahnute okolo noziciek, ale aj volnejsie.. Rovnako aj kapsovky, vrchne atd.. Kazde mozu byt strihovo ine. Zalezi co hladas, chces teda AIo, SIO, nohavickove alebo vrchne?
Z vrchnych napr. maju Bum Genius Flip take vlnejsie gumicky, alebo Bambi Roxy. Z AIO Tots Bots V2, V3. Z nohavickovych bambusiek bambi Roxy, Tots Bots Bamboozle Strech. Kapsovka Smarti Pants, Bambi Roxy, mozno Baba Boo..
Ale to je vsetko take relativne, treba skusat.. Vsak uvidis, co napisu kocky so sirsimi stehienkami

mimac
12. júl 2013

@anika142 na začiatok kým sa to naučíš ti stačia klasické látkové štvorce + bum genius nohavičky FLIP, tie sedia myslím väčšine detí,.nekupovala by som AIO ani kapsové,nevieš aké bude tvoje bábo, aké bude mať hrubé nožičky a kú ritku, je to zbytočné a drahé. To využiješ neskôr keď dieťa bude mať tak 10 mesiacov zhruba..

mimac
12. júl 2013

@kudrlivka blueberry -sú obrovské, predám ti ak máš dievčatko, mám ich v bazáre.kukni.

mimac
12. júl 2013

@kudrlivka teda vrchné nohavičky ja mám na predaj.

anika142
12. júl 2013

@mimac
@handricky
mozem sa este opytat, ak sa davaju klasicke stvorce napr. 80x80 cm a na to vrchne nohavicky. Tam sa davaju po 1 ks alebo aj viac aby to dobre salo. Alebo tie viacvrstvove stvorce tie mensie co sa skladaju na prefold tam sa pouziva asi len jedna. Alebo sa mylim?
Dakujem.

handricky
12. júl 2013

@anika142 to je vsetko rozne, ako dieta cura. niekomu to staci.. niekto da 2 ks, niekto da 1 ks a k tomu prihodi nejaku kratsiu bambusovu vkladacka cca 2-3 vrstvy cca 30*12 a pod.. kazdy to ma inak.. u tych klasickych plienok tiez zalezi od gramaze, su kvalitnejsie hustejsie tkane plienky (aj socikovske boli celkom ok) a je kopec trhoviek, co su priesvitne a tie samozrejme menej nasaju.
co sa tyka tych viacvrstvovych (trebars prefoldy), tiez mas bavlnene, bambusove, roznu gramaz od 250-400g/m2, 2 alebo 3 vsrtvove.. cize niekomu staci tensia, niekto potrebuje hrubsiu.. to vsetko uvidis az za pochodu. ale hej, vacsinou davas prefold do vrchnych samostatne - cize 1 ks, prip. na von alebo na dlhsie mozes este niecim dovypchat.. proste vo vseobecnosti sa riadis tym,: dovypchavas, kym nemas dost🙂

anika142
12. júl 2013

@handricky dakujem pekne, ja mam nejake tie stare komunisticke, ale potrebujem urcite dokupit. Co som videla v obchodoch niektore, tak su ako sito povacsinou, nepodobaju sa tymi komunistickymi.
Akurat kikko sa mi celkom pozdavali co som nazivo videla asi boli take najhustejsie co som mala moznost vidiet.
Som si myslela ze je nejake pravidlo kolko ks a tak ale vidim ze pravidlo bude urcovat mala ked sa narodi. 🙂

handricky
12. júl 2013

@anika142 popozeraj skor u bab v plienkovych e-shopoch - Profesionali - PLienky a prebalovacie potreby .
maju tam kvalitnejsie hustejsie stvorce. alebo pockaj, kym napisu baby, co pouzivaju stvorce, ze ktore.. ja som stvorce davala len kratko, potom som prefoldovala (kedze som ich uz sila).

anika142
12. júl 2013

@handricky a mozem vediet z coho si ich sila?

kudrlivka
12. júl 2013

@mimac mam chlapceka takze farby by na nom boli dost cudne 🙂 dakujem, pozriem nejake chlapcenske tejto znacky

behulka
12. júl 2013

@bulicek podľa gramáže by mali byť celkom fajn, píšu, že 123 g/m2. Kikko Lux majú 144 a spomínané MaM 155. No dosť záleží, i na to, ako za zbehnú - kľudne sa môžu sprať viac než Kikko a výsledná gramáž bude tým pádom vyššia.
@anika142 mne na začiatku stačilo 40ks štvorcových plienok a troje vrchné nohavičky. Vkladačky som si šila z tohoto:
http://www.detivbavlnke.sk/detivbavlnke2/eshop/...
a podľa mňa bude fajn aj tento od Handricky:
http://handricky.eu/metraz-na-latkove-plienky/b...

anika142
12. júl 2013

@behulka dakujem ti velmi pekne.

michaelaadynkova
12. júl 2013

Ahojte zeny, ja mam babo na ceste, no uz nakupujeme .... latkove plienky ma moc zaujimaju, no povedzte mi jedna prosim.... ako je to v noci? pespia vam deti? nieje to rychlo mokre? s tych vasich pojmov sa mojmu googlu kruti hlava 😅

handricky
12. júl 2013

@anika142 mozes sit z bambusoveho flisu, tie linky, co dala behulka.. oba su rovnake. ale dost tvrdne, ale vyborne saje. inak sijem z bambus flisu tensieho, ten saje menej, ale netvrdne tak. bud sijem 2 vrstvove a dovypcham alebo 3 vrstvove. momentalne ho nemam.inak bambus frote (aj u mna aj na detivbavnke.sk), akurat bez overlocku sa dost kruti.. a mozes sit aj z obojstranneho frote na detivbavlnke.sk, z toho sije plienkz anavy.cz. tiez je to frote, takze sa kruti.
na dovypchanie, cize nejake kratsie su dobre aj bambus/ konope flis.

@michaelaadynkova ci v noci dieta prespi ani nezalezi od plienky, ale od toho jak casto chce jest, byt na cecku a pod..
moja bola napr. 8 x za nc hore, lebo chcela len dudlovat.. niektore deti sa budia, lebo hladaju mamu, cecok, dudel, su hladne a pod.. alebo pocurane..
Viac o stay dry tu https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric...
A pri latkovych plienkach mozes stale pouzit stay dry vrstvu / coz je zadok v suchu, v podstate v tom citit menej mokra jak v pamperske,, takze nemusis prebalovat vobec, ak nechces..

anika142
12. júl 2013

@handricky mozem sa este opytat, ty si pisala ze sijes 2 alebo 3 vrstvove, to znaci ze 2 alebo 3 krat das na seba stvorce a potom ich len olemujes alebo uz samotna latka je 2 alebo 3 vrstvova a tym padom mi staci vystrihnut jeden stvorec a olemovat ho. Akurat ratam keby som to objednala ako sa to financne oplati, ci sit alebo kupit hotove.

mimac
12. júl 2013

@michaelaadynkova v noci kojíš takže aj prebaľuješ podľa potreby dieťaťka, stačí ti látková plienka poskladaná na novosklad + flísová vkladačka, v noci bábatko kaká po kojení vždy, tak ako cez deň, nieje to moc rýchlo mokré , malé babatko ciká málo a viac krát..

mimac
12. júl 2013

@michaelaadynkova a ešte...bábo sa budí hlavne na jedlo ,spočiatku pokakané spí,no určite by to ani tebe nebolo príjemné keby si bola v s - - - - - ch...

mimac
12. júl 2013

ktorá kapsová plienka je najlepšia svojou savosťou ?najlepšie s PUL povrchom, napíšte mi,vdaka.

susul
12. júl 2013

@mimac podla toho, co do nej das, najsavejsi je bambusovy flis resp. flaus - t.j. baby idea prefoldy, twofoldy a aj bambusove prefoldy od handricky su fajne. U nas bola najosvedcenejsia kombinacia BG kapsovka s velkou mikrovlaknovou vkladackou a BI twofold, takto chodil zabaleny vonku aj v najvacsej zime a vsekto bolo ok. Ani ritku mu to nejako extra velku nerobilo.

handricky
12. júl 2013

@anika142 kazda latka je jednovrstvova, takze kolko vsrtiev das, tolko mas.. naskladam na seba 2-3 vrstvy 40*40 cm a zosijem dokopy po okraji, cize olemujem.. vyjdu ta lacnejsie, ak si usijes..

@michaelaadynkova moja bola kojena v noci 6-8x, nikdy v noci nekakala, takze je to rozne. a je kopec mamiciek, co ti povie, ze v noci neprebaluje, lebo keby prebalovala, uz neuspia dieta 😀 samozrejme ked je pokadena, prebalujes..

@mimac samotna kapsovka nesaje vobec nic. zalezi od tej vkladacky.. co tam das.. ale ked beries do uvahy kapsovku, kt. je na trhu s najsamfasa vkladackou tak wonderoo ma dobru bambusku vnutri.. tu mas vyfotene
https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric...
z mikrovlaknovych tie, co maju min. 2 vkladacky..
alebo hocijaka a treba vypchat nejakou dobrou bambuskou (wonderoo bambuska, babyidea prefold, little lamb prefold, moje Flisy prefoldy, bambi roxy frote prefold)

mimac
12. júl 2013

@susul nad BG som rozmýšľala...len tá cena..

mimac
12. júl 2013

@handricky tak to budem pokračovať s látkovými + na to PUL flipky od BG +vkladačky sty-dry a mám pokoj.

handricky
12. júl 2013

@mimac aj tak sa da..