Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

behulka
5. dec 2013

@kluska sk=usim odpovedať aj ja - záleží na tom, z čoho sú ušité. štvorce schnú rýchlejšie, no treba skladať. Treba porozmýšľať, aké sú možnosti sušenia a koľko chcete investovať.
@baska1 nepomohla by ešte bambusová vkladačka naviac ? Mne sa však 1,5h zdá dosť dlhá doba. A akú máš značku ? Nemôže premokať pul vrstva?

mum111
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
peluskovo
6. dec 2013

@kluska preferovala by som skor vkladacky, ja som bola spokojna s haipa daipa pastelkami, tam sa pekne da plienocka prisposobit babatku, dobre plienocky su aj bambi roxy nohavickove .

peluskovo
6. dec 2013

@baska1 zavisi to od typu / znacky kapsovky, cim ju vypchaas, ci mikrovlaknom, alebo bambusov vkladackami, skus napisat, ktore ti premokaju

baska1
6. dec 2013

@peluskovo hlavne mi pretekaju Sweet Monkey kapsovky, mam tam dve original bambusove vkladacky, asi skusim pridat este jedno, ale to sa mi už zda dost objemne, vcera som skusila aj impregnovat svy, ale nepomohlo:o( Celkovo sa na kapsovky nejak extra neda spolahnut, možno teraz co mam nove Bambiroxy so zdvojenými gumkami, tak tie su o.k..No ak vsade pisu, že zivotnost 200oprani, tak to po 16m pouzivania a prania kazdy druhy den asi nemozno ocakavat zazrak:o)

peluskovo
6. dec 2013

@baska1 mne sa stavalo pri wonderoo minky, ze nam boky pretekali, ked som plienku okolo noziciek skontrolovala a akoby pretocila vnutornu vrstvu lepsie do vnutra, tak to prestalo. moze sa stat, ze kedze sweet m nema dvojite gumicky, ze sa vnutro akoby vytoci trosku dovonku a tadial si oblecenie nasiakne vlhko

peluskovo
6. dec 2013

Prajeme krásneho Mikuláša všetkým mamičkám a detičkám 🙂 Katka "peluskovo"

sjuzocka
9. dec 2013

Damy, trochu negustiozna otazka, ale predsa. Ehm, ako cistite hovna z plienok? :D
ak nepouzivate separacky, ktore hned vyhodite.
Pytam sa lebo kedysi som to proste silnym tryskom osprchovala a bolo to, ale teraz mame nejaky slabsi prietok na sprchovej hlavici a ten tlak nestaci na to, aby vsetko zliezlo... pouzivate kefu alebo co? 🙂 dufam ze pri citani tohto prispevku neranajkujete :D

zojec
9. dec 2013

@sjuzocka lopatku z pieskoviska, alebo taku stierku, ktorou sa zarovnavaju plnky na torte😉 to je dobre aj na tuhu aj na riedku stolicu.. zvysok splachnem vodou 😉

bzzzz
9. dec 2013

@sjuzocka s vodou alebo s lopatkou, s kefkou nie, to by som potom musela ešte čistiť aj kefku 🙂 s potom ešte narýchlo preperiem s klasickým mydlom na pranie alebo žlčovým mydlom, aby neostávali fľaky a dám namočiť.

amelian
9. dec 2013

ahojte, objednaval niekto plienky z aliexpress.com? ake mate skusenosti/referencie?

handricky
9. dec 2013

@sjuzocka ja mam plastovu kefu

tynamartina
10. dec 2013

@handricky Nedá mi aby som aj takto verejne nepochválila tvoje úžasné vkladačky Fľísy 75/25 až pri nej som zistila čo je to tenká vkladačka a pritom úžasné savá , taktiež Flisy 100,je super. Ľutujem že som nekúpila už na začiatku. Všetkým odporúčam sú fakt super 🙂

oskvarka
10. dec 2013

@tynamartina to je z akeho materialu ?

inak baby pridavam foto nasho noveho ulovku (teda uz asi mesiac ich mame ale ja kym spracujem fotky) suto loveybums alebo tak nejak a aj ked sa trochu rychlejsie pretlacia ako anavy flisacky tak uzasne sedia na prdelke (asi za to ze niesu jednovelkostne) tak teda len na den lepsie (ale tak obcas aj na noc su ked si ostatne drobec prekaka) ale paradne..

oskvarka
10. dec 2013

🙂

tynamartina
10. dec 2013

@oskvarka 75 bambusový flís/ 25 biobavlna. Tie 100 sú čisto bambusové 🙂

majamat
10. dec 2013

@oskvarka no ale je uz velky. strasne rychlo to leti.

oskvarka
10. dec 2013

@majamat no to hej rastie mi pred ocami... (ved to su gatuse od 7 kg velkost) veru budem musiet aj tie vlniaciky vybrat ze ich otestujeme tie mame tiez od 7 este som rozmyslala ze kedy nam budu ked som ich kupovala a to uz :D.. aj ked drobec ma len 6,5 necely ale aj to je veru vela..

oskvarka
10. dec 2013

@tynamartina predpokladam ze tie bambusove su lepsie... .. mi uz pomali budeme asi rosirovat vybavu vkladaciek .. hlavne ked nohavickove plienky sa nam zatial neosvecili..

tynamartina
10. dec 2013

@oskvarka No neviem tie 75/25 sú tenšie a v pohode potiahnu aj 3 hodiny keď náhodu malá zaspí, takže ja sa chystám dokupovať s tých, ale to je tiež asi individuálne koľko dieťa ciká

oskvarka
10. dec 2013

@tynamartina no moj ked spi tak necika tak je to v pohode ten cas ked spi mu pokojne mozem odratat..

handricky
10. dec 2013

@tynamartina diky, diky

tynamartina
10. dec 2013

@handricky Dobré sa chváli samo 😉

siss_sz
11. dec 2013

zienky, mozu ist treningove nohavicky (imse imse) susit sa na radiator? 😅 dakujem

handricky
12. dec 2013

baby v Tesco hypermarket maju vrchne bambino mio za 0,99 az 2,50. su sice take tuhsie, aj tie gumicky a suchac.. ale ako zalozne, super cena 😀

janulka111
14. dec 2013

Ahojte baby. Určite tu niekde o tom píšete, ale naozaj sa mi nechce čítať 1700 strán a vyhľadávač nepomohol 🙂 kúpila som si dvoje vlniačiky, nalanolínovala podľa návodu na lanolínovej kúre (cez noc vo vode s kúrou, ráno vypláchnuť vo vode s octom a nechať vyschnúť) a napriek tomu mi zúfalo pretekajú - možno to prirovnať k tomu, ako keby tam žiadne vrchné nohavičky ani neboli 😒 máte niekto tip - čo som urobila zle? malý má už takmer 7 mesiacov, ale doteraz som používala PULky.

behulka
14. dec 2013

@janulka111 po lanolínovani nohavičky už nepláchaj, nech v nich ten lanolín ostane. Len jemne vyžmýkať do uteráka a nechať vyschnúť. Skús spraviť kúru silnejšiu a 2x po sebe. Malo by to zabrať. Ja som mala lanolín z lekárne a fungovalo to aj na nohavičky, kde bolo len 70%vlny, zvyšok bol akryl.

zfidorka
14. dec 2013

@janulka111 aku mas kuru? aky si davala pomer kura/voda? mozno bola slaba...

kwetina
15. dec 2013

ahojte, mala by som otázočku, nikde som to nenašla ale ak sa to tu už niekde riešilo budem rada, ak hodíte link.
malá bude mať za chvíľku 14 mesiacov a rozmýšľala som, že by sme prešli na látkovky. Čo si o tom myslíte? Bude to pre ňu lepšie? Viem, že čo sa týka zdravotnej stránky áno ale či si na ne zvykne, keď už tak dlho používame Pampersky..
V poslednej dobe jej začína strašne vadiť plienka, preto ma to aj napadlo lebo chcem aby sa cítila, čo najlepšie..a myslím, že v látkovkách to bude asi lepšie, či? Alebo začať skúšať na nočník? Som stratená 🙂

zita19
15. dec 2013

@kwetina Podla mna je v jej veku uz zbytocne investovat do latkoviek. Ak jej plinka vadi je na najlepsej ceste na nocnik. Cez den nocnik, na noc este plienku.