Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sissik
27. máj 2009

boze baby vy drazdite s tymi IB 😀
standu vam su M male az teraz? ja typujem, ze nam vydrzia max. este 2 mesiace a potom kupim zopar L.
to zase bude manzel frflat
no a dnes som musela prat po 2 dnoch, lebo mam malo vkladaciek. ale uz mam objednane dalsie 😔

mam uz aj 100% ovciu vlnu na vlniaky, ale kedy sa dostanem k strikovaniu, to netusim. na leto by boli vlniaky tusim lepsie ako PUL. ale zase pri plnom kojeni, no mam trochu obavu 😕
a to budem musiet objednat lanolin, rozmyslam, ze popri nom zoberiem aj par tych vonnych esencii do plachania - sibe mi?

sulky
27. máj 2009

Ahoj sissik, odpisala som ti na mail 🙂

sisa.b
27. máj 2009

sissik, aj ja som mala ten pocit pred dvomi mesiacmi, ale este stale nie sme na poslednych patentkach, tak ich zatial nebudem predavat. citala som v ceskej diskusii, ze niektore mamicky ich v pohode pouzivaju do tych 12 kil a tie vacsie su na to 16 kilove dieta dobre. takze my ich este asi vyuzijeme 😉

sisa.b
27. máj 2009

sissik, ja mam poslednych par riadkov dostrikovat a neviem si najst dobry film, aby som si k tomu sadla 😅

sissik
27. máj 2009

ja sa neviem odtrhnut od kona a hladania roznych plienok
zehlicka zapnuta a caka 😀

sisa.b
27. máj 2009

njn, aj ja by som to mala vypnut a ist robit cosi uzitocnejsie 😝

sirinka
27. máj 2009

baby a kde ste zohnali tu vlnu? a podla coho strikujete?

sissik
27. máj 2009

sirinka ja som objednala z plienocky.sk, inzerat mali vlastne na mimibazare
par stran dozadu davali kocky link, normlane som si to odlozila
http://www.strihplinky.xf.cz/Alciny_vlnacky.html
http://majkatorka.blogspot.com/2009/02/vlniacik...

vladkaz1
27. máj 2009

baby vam to normalne neda spat to je eco plienkova mania 😀

sirinka
27. máj 2009

sissik super dakujem za tipy...mne to ustrikuje mamina 🙂

misulda
27. máj 2009

Ahojte, ja by som tiez chcela "latkovat". Ja len neviem pochopit, ako vedia byt vlnene (pletene) nohavicky vodeodolne... a takisto flisove... skutocne neprepustia tekutinu? Mam nastudovane, ze pod tlakom su priepustne, ale ked dieta spi, tak logicky istou castou plienkovych nohaviciek tlaci na podlozku.... a tiez sa neviem dopatrat k domacemu receptu na lanolinovanie...viete poradit? Vopred vdaka

matja
27. máj 2009

misulda, mne flisove premokaju... Myslite, ze by som ich mohla skusit nalanolinovat?

sisa.b
27. máj 2009

matja, lanolinovanie flisovych ti podla mna nepomoze. vyrobky z vlny lanolin obsahuju a vedia si ho uchovat, aby nepremokali. lanolin je vytazok z ovcej vlny. osobne si myslim, ze lanolin nie je vhodny na iny material. aby si si ich nepokazila.
flis premoka pod tlakom, preto je vhodny akurat na male nepohyblive babo

sisa.b
27. máj 2009

misulda, moja mala dnes v noci bola vo vlnackoch mojej vyroby a nepremokli. dokonca ani neboli zvnutra vlhke, pritom plienka bola cela zospodu precikana 😉

misulda
27. máj 2009

sisa.b, tak to je pre mna zahada, ale musim vyskusat, neda mi to... tiez budem strikovat a takisto sa chystam popasovat aj so sitim nejakych plienok, nieco som uz skusila

sisa.b
27. máj 2009

nieco o ovcej vlne, kopirovala som zo stranky, ktora predava vyrobky z nej, ale pre vlniaky je to to iste 😉 :

* Ovčí vlas si i po strihaní, praní a pletení zachováva svoju typickú vlastnosť, ktorou je schopnosť dynamicky sa zmršťovať a rozťahovať vplyvom teploty okolia. Ponúkané lôžkoviny sú preto vzdušné a Vaše telo môže pod nimi voľne dýchať.
* Lôžkoviny sú termoregulačné - okamžite sa prispôsobia telesnej teplote, nedochádza tak k nadmernému poteniu, či pocitu chladu. Cez zimu Vám je príjemne teplo, cez leto sa pod nimi nespotíte. Sú dostatočne veľké, aby ste sa s nimi celý prikryli.
* Má schopnosť pohlcovať vodu až do 35 % svojej hmotnosti. Pritom zostáva na dotyk suchá a vlhkosti sa ľahko zbaví, hneď ako okolné prostredie prestane byť vlhké. Preto výborne pohlcuje pot z tela a vlna sa ho dokáže prirodzeným spôsobom zbaviť do okolia. Pre porovnanie: bavlna pohltí vodu len do 8 % svojej hmotnosti a syntetické vlákno len do necelých 3 %.
* Obsahuje množstvo lanolínu - (vlnotuku cca 0,1 %), ktorý obaľuje každý vlas. Chráni ho tak pred znečistením baktériami a inými mikroorganizmami, čím sa výrazne podieľa na jeho regenerácii označovanej ako samočistiaci efekt vlny. Lanolín zároveň znižuje krehkosť a lámavosť vlasu a tým znižuje prašnosť.
* Lanolín má ukludňujúce účinky na pokožku, zjemňuje ju a pôsobí protizápalovo. Lanolín účinkuje aj cez pokožku a tak znižuje reumatické bolesti, ukludňuje celé telo a tým zaručuje kľudný a rovnomerný spánok.
* Vlna je antistatická. Jej nízka prašnosť, prítomný lanolín a schopnosť odvádzať vlhkosť z lôžkovín sú nevhodným prostredím pre roztoče, ktoré sú svojimi exkrementmi a odumretými časťami tiel pôvodcami rôznych alergií. Preto sú výrobky z ovčej vlny veľmi vhodné pre alergikov.
* Vlnené výrobky sú súčasťou nových trendov zdravého životného štylu s vysokými požiadavkami na zdravý spánok. Priaznivo ovplyvňujú spánok a celkovú relaxáciu tela.

sisa.b
27. máj 2009

trochu mimo temu 😀 , ale pekne su tam vysvetlene vsetky vlastnosti ovcej vlny

sisa.b
27. máj 2009

asi si kupim aj tie prikryvky 😅

tamka84
27. máj 2009

misulda, ten domáci recept na lanolinovanie nájdeš tu 😉
http://www.latkoveplienky.sk/default.aspx?menu_...

misulda
27. máj 2009

Jeej, dakujem vam 🙂 dufam, ze sa po narodeni nasho maleho k vam zaradim. Este mi napada otazka, mate skusenost s domacim slizom na pranie? Perie to dobre?

sisa.b
27. máj 2009

misulda, ja periem v slize a nejaky velky rozdiel nevidim. ak je nieco moc spinave, tak pridam puer a plienky natieram zlcovym mydlom. co sa tyka skvn z kakania, tak to zvladol u nas sliz rovnako ako persil ci ariel.

sissik
27. máj 2009

mne skvrny s kakania zvladli ajmdlove orechy. 1kg orechov vraj vystaci pre 4 clennu rodinu na rok. tak musim pomminat prachy, co mam v zasobe a pojdem na orechy. ked oprali plienky a handty, budu dobre aj na oblecko.
len vymysliet este nieco na plachanie, co pekne vonia. ocot asi nemozem pouzit spolu s vonnou prisadou 😅

vladkaz1
27. máj 2009

Sisik a kupim aj niekde u nas V TT tie orechy? alebo len cez net?

blesq
28. máj 2009

Dobre ranko, a pre Vladenu, pekny obed 😉 Tak my sme latkovali druhu noc 😵 dnes v poslednej cistej plienocke Bamboo extra s BL stvorcom a vydrzala takmer celu noc, co mi dava pocit, ze moj maly v noci moc necika, co je celkom fajn .. stara mama uz by mala mat doma strihy, a ze ide kupit nejaku vlnu "Merino" z nejakeho katalogu, tak dufam, ze to bude OK ...

emmka3
28. máj 2009

ked sa dari, tak sa dari 😀 raz napisem poranu do inej temy o latkovkach, potom pisem pod muzovym nickom 😀 no parada ...

sisik, a co hovoris na BL Clasic farebne? som sa ta uz chcela davno opytat 😉

vladkaz1
28. máj 2009

Preco pre mna pekny obed? 😀

emmka3
28. máj 2009

jeezin, ty si uz hore? 😉 no sak ked ponocujes, tak som myslela, ze budes vstavat az okolo obeda 🙂

vladkaz1
28. máj 2009

Ja cakavam na MM chodi az o pol 1.. z prace a ma nachystanu veceru.. takze potom hned zalomim a rano stavam k malej 😉 lebo on sa musi troska aj vyspat ... ja to dobieham cez viikemdy 😀

sonia29
28. máj 2009

ahojte baby 🙂 objavila som túto tému a vidím, že tu ja strááášne veľa príspevkov, no neviem koľko by trvalo prečítať všetko.. 😒 uvažujem nad látkovými plienkami, nohavičkami, ale ešte nemám dosť informácií a názorov. pozerala som babylucy, ktoré sa mi zdajú prijateľné, teda aspoň cena, tie iné zahraničné sú dosť drahé 😝 😕 čakám dvojičky, takže by to bola na začiatok dosť veľká investícia... 😅 😕

vladkaz1
28. máj 2009

Sonia skus to riesit s prispevku ,ale mnohonasobne sa ti to vrati a hlavne je to pre zdravie deticiek ,aj mi pozorujeme velke pokroky ,co sa tyka zo zdravotneho hladiska a latkujeme chvilocku a to este nemam pomali ani vybavu...viem ze pre 2ky budes potrebovat vela veci ,dzkam palceky, baby ti lepsie poradia to su uz expertky ja este len zacinam... 😉