Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

labutka
15. jún 2009

mne to az tak nevadi, ze musim ist na postu (ked tam neni rad dochodcov - jak dnes), ale ide o princip. ked som doma, ako mi moze nechat listok ze adresat nezastihnuty. dnes som bola doma, a poobede idem von, a listok v schranke. z dnesneho dna. minuly mesiac to iste. nikto nezvonil, ani neklopal. naco potom platim postovne, ked nedostanem to co si zaplatim?

sisa.b
15. jún 2009

holky, tak ja som si dnes nasla zlty papierik v schranke - vraj nejaky balik na dobierku za 30€. odstala som si dve rady po 15 minut a ta zenska za okienkom mi povedala, ze tam nic nemam, ze to mam asi stary papierik 😠 😠 😠 a to som sa ponahlala s malym na futbal 😠 na paradu!!!

vladkaz1
15. jún 2009

no pekne ja uz mam taku zlost na postu az no!!! zajtra idem posielat Standu tak im tam dobre vynadam ... no MM prilo tricko s canady a ani nemal zaplateny exprex az domov a ja s kocikom sa trepem na postu a som cely bozi den doma a ten boj na poste cez 2 dvere a schody este ze mam uz golfac inak by som uz nepresla s x landerom do konca som sa tam nezmestila do dveri.. nechapem ked pojde niekto imobilny na postu ako to bude riesit chudak..no otras

standu
15. jún 2009

mimo temy posta 😉 mojej slecne zacina nevadit biobavlna 🙂 dnes v SWB aio hodinu a pol bez cervenych bodiek!!! vazne zacinam uvazovat nad swb organic velur na noc....alebo kupim dalsi hambac????

emmka3
15. jún 2009

standu, ja si brusim zuby na SWB organic velur 😉

vladkaz1
15. jún 2009

hambac uz nekupuj kup SWB 😉

standu
15. jún 2009

musim skusit bio matros aj na noc, co to urobi....ajked sa bojim, no co mam robit, ked lejdy nemoze byt v mokrom????!!!! 😀

vladkaz1
15. jún 2009

no mojej nevadi nic ci je pokadena pocikana .. nic jej nevadi-- az na hnusky zas mame bolacko chuda moje ☹

emmka3
15. jún 2009

jooj, a ja dnes zas viac a viac lubim BG organic ... takmer 4 hodky v tom horucom pocasi vonka a nist, neprecikany, nezapareny 😵 som unesena 🙂

standu
15. jún 2009

emmka ja som takto unesena z flisu 😀 velmi zacinam oblubovat greenkids..vypcham dvoma BL stvorcami a paraaadicka, nepreteka, matros vnutri ako v BG, troska iny a je kraasna chlpata 😎 😎 no a este UD onesize-troska iny strih ako viacvelkostna a nepreteka!!!! a tie bamboo stvorce su uzasne 😉 uz vsetky saju ako maju 😎

emmka3
15. jún 2009

aj moje BL stvorce saju jak dive 😉 len na ne musim davat separacku ale za tu savost to stoji 🙂

standu
15. jún 2009

hej len obcas nam to po tom flise stecie nabok......a von....na body....na teplaky.... 😀 😀 😀

sissik
15. jún 2009

ja som pri dnesnom prani fukla trochu avivaze, lebo z blbej tvrdej vody zacali plienky tvrdnut.
som zvedava, a ko budu sat. ale tusim som este ziadne bambusky neprala 0x a so savostou som zatial spokojna.
davam ich aj do klasickych stvorcov poskladanych na novoska a vydrzia v poho 2 hod. este neprecikala

lenka138
15. jún 2009

ja sa tu medzi vami cítim tak trochu od veci, lebo ja mám všetky plienky iba BL, ale tie čo tu vy opisujete sa mi zdajú dosť drahé ☹
Do teraz som mala stále na noc hnusku, myslíte, že mi na noc bude stačiť BL Bamboo ak by som tam šupla ešte aj jednu vkladačku navyše? Rada by som si vystačila s tým čo mám doma alebo myslíte, že je naozaj lepšie investovať do nejakej lepšej plienky

A ak sa môžem spýtať, tak koľko kusov plienok vlastne máte dokopy?

lilly
15. jún 2009

ahojte,
pridavam sa do fanclubu SWB one-size organic cotton velour na noc, najsamfasa plienka + do nej jedna BL bamboo vkladacka, alebo maly stvorec.. v poho vydrzi do rana, rano, ked dlho nevylihujem pri malej, ked je uz ona hore, tak je len mierne vlhka vpredu, vzadu sucha.. 😵 akurat, bez susenia v susicke bola dost stvrdnuta, no po posuchani sa to uz dalo..
labutka, SWB vlniaky sa mi pacia zo vsetkych vlniakov najviac, co som zatial mala /natahovacie Disany, rucne farbene loviky a SWB/, pekne sadnu na ritku, dobre sa daju tymi patentkami dvojradovymi prisposobit na stehna aj brusko, su makke, jemne, pruzne, nerobia velku ritku, ako loviky, nezavadzia pri stehnach to vlnenie, ako maju loviky.. na den su uplne super.. na noc davam tie loviky radsej, su predsa len hrubsie..
ako s nimi v lete na trave, v piesku a pod netusim.. asi by som na ne suple este nejake kratasy, nedavala sediet len v nich.. to by mohli povedat skor baby, co maju starsie deticky, nemam take daco odskusane..
ja musim postu chvalit, alebo teda postarku, ona mi nosi baliky, alebo teda aj zasielky az hore a dokonca mi nosi hore aj take co by nemusela, napr baliky plienok a inych veci z uk, co nie je na protipodpis, ale je to velke a do schranky to nevojde.. dnes bola dokonca ina postarka ako nasa a doniesla mi balik z madeinwater, tiez bez protipodpisu az hore.. 😵 prvy dojem z plienok je fajn, LB vlniaky musim vyprat a nalanolinovat, matros je fajn, trosku su hrubsie ako SWB, tensie ako loviky.. plienky LB one su krasne makkucke, matros taky dupackoidny chlpaty, podla mna dost je hruba a siroka ta plienka, predpokladam, ze ju budem pouzivat na noc.. navliekla som ju len taku nevypratu na vyskusanie na malu, je siroka medzi nozkami a ide dost pod pupok, ale suchacmi sa to da prisposobit celkom dobre, no velky balik robia na ritke.. na to som narychlo navliekla tie nove vlniaky a ferdo mravec bol dokonaly 😀 tak isli tie kraje az skoro ku kolienkam a na brusku bola gumka volna.. musim sa kuknut, ci sa neda utiahnut a skusit ich potom aj na inu plienku, alebo len stvorec, ako budu sediet.. jezis, plienky mam v pracke vyprate uz par hodin.. som na ne zabudla 😅 idem ich smarit do susicky... 😀

sissik
15. jún 2009

lenka ja mam tiez BL bamboo a pouzivam ich aj na noc, ked nie su suche bum huggery. aj dnes som dala BL s vkladackou navyse.
su dobre, nemusis mat hlavu v smutku. tie kadejake farebne chlpate plienocky mame na paradu, ale BL splnia ten isty ucel 😉

lenka138
15. jún 2009

Ďakujem sissik, ukľudnila si ma. 😉

nsoci
15. jún 2009

Lenka ja mam tiez len BL...
Uz dva mesiace ficime na 11ks BL... aj v noci a v pohode.

Esteze som kupila vacsinu organic, bamboo je tiez v poho, ale classic vyzeraju akoby mi ich doma zula krava a utierala som s nimi dlazku. Ja som s nimi spokojna, spolu s nohavickami ani raz nepretiekli, cez den mavam maleho dokonca bez nohaviciek a v poho... A to cura teda riadne.

Len tie BL gatky mi moc nesedia... ako drzia super, ale jak ich dam maly je total nehybny... mam Mka a uz sa mu otvaraju na bokoch... a voooobec....

Tak ideme vlniacikovat a na doma stvorcovat sa tesiiiiim...... uz aby dosla objednavka z brany a madeinwater... ozaj madeinwater poslali mail, ze to dnes poslali, baby co ste objednavali...

Hm... ta SWB laka aj mna... robi velku ritku? Mala by byt uzsia ako BL... nie? Hm, SWB vlniaciky.... no, uz mam tri vlniaky na ceste, stacilo zatial...

matja
15. jún 2009

lenka, tiež si myslím, že pokiaľ ti nevadí vypchatý zadoček, tak plienky BL by ti mohli stačiť.
Ak chceš trošku väčší komfort, tak si dopraj nejaké AIO, ak menší zadoček, tak potom nejaké štíhlejšie plienky.
Podľa mňa majú BL bamboo pekné farby a dobre sajú. BL velúr som ešte nevyskúšala, ale vyzerá byť tiež fajn.
Len nebuď sklamaná po prvom alebo druhom použití, tie plienočky potrebujú viackrát preprať, kým získajú vyššiu savosť.

Čo sa týka počtu kusov, tak ja mám:
13 ks univerzálnych,
5 ks do 8 kg,
2 ks 6 - 12 kg,
9 ks od 8 kg po nočník
1 ks 11 - 17 kg.

Keď mi raz nestihli vyschnúť plienky, tak som použila aj plienky, ktoré mám od 8 kg a odvtedy ich používam bežne aj keď sú väčšie, vôbec to nevadí 🙂

standu
15. jún 2009

lenka ja uz do BL bamboo (obcas davam na noc) nedavam nic navyse, len flisovu separacku 😉 je komplet mokra rano, ale este nepretiekla a gatky vsetko udrzia kde maju 😉

kolko mam plienok?? nevieem...nohavickove len 4 a zvysok AIO a kapsy- asi 13 ks. no a stvorce a male BLbamboo stvorce. periem kazde dva dni, v poslednej dobe sa mi dari kazdy den tie kusky co sa minu hodit k niecomu 🙂

nsoci
15. jún 2009

Apropo posta... dnes som tam trcala 40 minut... o pol stvrtej rada jak na chlieb, posielam balik, teta, ze poslite to ako list.... vazil 280g a ze 2.23 EUR... tak sup do druhej rady.... lebo listy sa posielaju samozrejme inde.... maly mi mrncal, teplo ako v prd....

Ale zasa dosla mi kniha Rodicovstvo ako veda - z Mediaklubu (kniznyweb.sk) s 50 percentnou zlavou a este mi aj poslali taky set cestovna tasticka a kozmeticke vrecusko zadara 😉

nsoci
15. jún 2009

No ja mam tych plienok malo.... tak "setrim" doma je s holou ricou a utieram mlacky/periem nepremokave podlozky...

matja
15. jún 2009

ja tiež nedávam inú vkladačku do bamboo, iba tú, čo je originál.
a zabudla som na štvorcové plienky, tie dávam hlavne vtedy, keď potrebujem plienku iba kratšiu chvíľku.

nsoci
15. jún 2009

Inak ani mne nenosili baliky hore.... sme na piatom bez vytahu sa im nechcelo... nezvonili ani.... tak som isla na postu, urobila rosambo...a teraz pekne uctivo pan postra vybehne hore a klopka (aby nezobudil maleho) 😉

lenka138
15. jún 2009

ja mám väčšinu na 3-15kg a som s tým spokojná
matja sklamaná určite nebudem keďže som doteraz mala len tie classic a tie sú vlastne skoro vždy komplet celé mokré
a dnes som dala už aj vrchné FIX, lebo som mala len UNI a tie fix sa mi fakt páčia a hlavne vyzerajú krajšie

a mne sa inak ani veľmi nezdá, že by v tých plienkach bol nejaký veľmi objemný

ale ako vás stále čítam, tak sa normálne bojím, že ma to zvedie až tak, že budem chcieť stále nové a nové plienočky 😅

matja
15. jún 2009

lenka, vitaj v klube 🙂
ja som ináč tiež spokojná s vrchnými nohavičkami BL fix aj Mother ease. Mám aj Little lamb, ale ešte neodskúšané.

lilly
15. jún 2009

nsoci, no to na buduci pondelok mozes cakat balik z madeinwater 😉 mne tiez minuly pondelok poslali mail, ze ho odoslali a dnes dosiel 😵 ozaj, k tym hodvabnym, ci ake to maju byt LB separackam som sa nevyjadrila.. maju byt akoze organicka nahrada flisu.. no je to len taka dvojvrstvova obsita handricka, mierne akoby zmolkata, natur farba a po namoceni akoze poriadne mokra.. tak ked toto ma odvadzat vlhkost, alebo zabezpecit zadocek v suchu ako tam pisali, tak som papez.. no ale nevadi, vyskusam v praxi a uvidim, vzala som len 5 ks..
no oprala som este teraz vlniaky LB /inac poriadne spinava voda z nich sla, fuj 😕 /, zajtra by mohli vyschnut, nalanolinujem ich, mohli by este vyschnut aj po tom a snad vecer vyskusam v praxi 😨 😵
nsoci, ta SWB velurka praveze nerobi velku ritku, je aj uzka dost medzi nohami, dobre sa da prisposobit, my ju mame zatial na M nastavenu, aj ked aj bez nastavenia by sa dala pouzit, no takto sa mi to paci zatial viac 🙂

standu
15. jún 2009

no ja som sa teraz tak nastvala!!!!!!!!!!!

prosimpekne najdem hambac za 6.50libier aj kraaasne nappies by minki chlpate nadhera a oni neposielaju OVERSEAS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! bohynu.

no uznajte. bumdiddybaby.co.uk

vladkaz1
15. jún 2009

lili zlato a tie LBone???? no nestras ma ...

tamka84
15. jún 2009

čaute baby, no nemám šancu to všetko dočíťať....ale mne včera vôbec a dnes doobeda tiež vôbec neišiel koník. Vidím že vám hej. 😠