Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

vladkaz1
12. júl 2009

baby tak dnes som nastvana za hodinu 3 bamboo plienky sme mali aj s vkladkami no otras a uplne precikana 😝

sisa.b
12. júl 2009

ahojte 🙂 my mame za sebou vikend u svokrovcov v latkovkach 🙂 na noc som brala sice hnusky, ale omylom sme nepouzili 😀 lebo tesne pred uspavanim jej svokra natiahla IB, tak ze jej ju necham a ked si pojdem lahnut, tak jej ju vymenim. ale ona bola este dlhsie hore a ja ked som si sla lahnut, tak som bola celkom presvedcena, ze jej ju svokra vymenila 😅 tak spala slecna v IB. no poviem vam, ze rano bola cela precurana, ale teda ritulka bola vdaka tej vrchnej vrstve nadherna 😵 😵 😵

sissik
12. júl 2009

vladka ked len precurana, bud rada. zuzka dnes vykladala 2 dnovu varku, lebo sme jej povedali, ze ju ideme vazit. tak som zapierala plienky jak diva. islo to vedla separaciek, ako vzdy. ale teraz viac.
uz nech mi pride to mio. kto to chcel jedno balenie? napiste mi pls. IP a dohodneme sa.

vladkaz1
13. júl 2009

no ano .. ale potom co si myslim ze mam plienky na 2 dni mam len na 1 den a druhy cakam kym uschnu 😝 a pulky ani nehovorim mne je malo 3 je sak ich mam nonstop mokre alebo okadene

dudri
13. júl 2009

vladka, mas nove plienky BabyLucy, vsetko mokre plienky, po niekolko prani asi 10x zlepsi savost. najma bambus

vladkaz1
13. júl 2009

ano mam nove bamboo 2X a 5X vkladku a mam aj mesacne 2X pistacie bamboo a tie saju dobre len troska su uz tvrdsie mala by som kupit tueco avivaz alebo nieco vymysliet na zjemnenie plienocky

dudri
13. júl 2009

neviem pochopit dievcata davaju avivaz. myslim do latkovych plienok NEPATRI.len 1-3PL ocot.
co sa tyka tvrdenie plienky-voda

dudri
13. júl 2009

Tam napisane NIKDY nepouzivajte avivaz

http://www.latkoveplienky.sk/default.aspx?menu_...

vladkaz1
13. júl 2009

ja viem ja som to citala ale tak zas ani ten ocot neni bohvie co a mala sa mi ponom vyhodi

dudri
13. júl 2009

tak nic nedavaj... 😖 netrap sa s tvrdou plienkou...
mam BL bamboo bledozltu-strasne tvrde a drsne 😖
napoak
pistaciovu-stale jemnu aj tiez ruzovu a bledomodru.
standu tvrdi napoak 😎

diapozitiv01
13. júl 2009

Ahojte baby,
zase tu otravujem o radu ale uz mam nejake plenusky objednane
a to nejake vrchne PUL a jedny AOI Mummys´Touch Minky ale chcem este dokupit nejake uni AOI,
IB budu samozrejmostou, len vaham nad dalsimi inymi znackami, aspon take 2-3 ks,
mate pre mna nejake odporucania, este pre info budeme latkovat od narodenia.
Dakujem

matja
13. júl 2009

ja viem, že to tu niekto skúmal a aviváž vraj neznižuje saciu schopnosť plienky, ale ani tak by som aviváž nepridávala, možno sa to preukáže až po viacerých praniach s avivážou, čo ja viem... Tie plienky sú dosť drahé na to, aby som experimentovala. Môj názor 🙂

vladkaz1
13. júl 2009

Matja tes sa za chvolu mas doma plienku 😀 chapeme sa ze? no a s tou svaostou co ja viem ved skusim kupit tu eco co dava sisik .. akoze su drahe plienky ale podla mna sa s tou avivazou neznicia to skor octom moj nazor 😒

matja
13. júl 2009

vladka, super 🙂

vladkaz1
13. júl 2009

🙂 no ale si tyzden pockas 😀 idem nieco porobit snazim sa stiahnut si skipe ale ako nejako mi to nejde pripojit

bihan
13. júl 2009

Ja dávam aviváž úplne bez problémov, ak periem len plienky bez gumičiek, resp. občas periem naše prálo, prihodím k tomu štvorce (teraz máme najväčšiu spotrebu práve nich) a zvyšok periem osobitne.
Aviváž nevplýva dobre na gumičky (preto sa nesmú s avivážou prať ani plavky) ale na saciu schopnosť štvorcov nemajú žiadny vplyv.

vladkaz1
13. júl 2009

akoze na gumicky to sa ponatahuju alebo ako si to mom vysvetlit 🙂

vladkaz1
13. júl 2009

tak dala som teraz bamboo ,bamboo vkladku 30x30 este vkladacku a este konopnu vkladku tak som zvedava ci vydzi ked prideme z obchodu na sucho 😅 ale ritulu ma riadnu teda hihi ved bude sediet v kociku a jej nerobi problema ke ma vacsi zadok s chodenim 😀

dudri
13. júl 2009

vladka-nemas AIO?

dudri
13. júl 2009

namotam BG
myslela som to su rovnake ? BG aio a kapsa aky je rozdiel? 😖

http://www.ekoplienky.sk/product/bum-genius-one...

http://www.ekoplienky.sk/product/bum-genius-all...

lenka138
13. júl 2009

som si mrkla tú tému o skladovaní plienok, látkarky spravili útok na nové členky 😀 😀 😀

vladka inak super tip s tými štvorcami z tesca. Dostanem sa tam len málo, lebo u nás tesco nie je, ale kúpila som cez víkend, už sa sušia tak som zvedavá

vladkaz1
13. júl 2009

su super rychlo schnu ja som s nimi spokojnejsia nez z bamboo a mala sa mi z bamboo vyhadzuje Duri prestne ako si napisala male cervene bodky take robim tak ze dam bamboo a na to este teskac stvorec aby mala na vrchu bavlnku ..Aio nemam zlatko mam iba tu wondwroos kapsu a SWB co maju pul vrstvu ja som tu uz vela krat spominala ze nebudem do toto vrazat moc kedze na von davame hnusky ale uz sa aj odvazujem davat na von aj latkovky kedze som sa do toho zalubila koly malej ako jej to dobre prospieva .. 😵
No ale uz som do toho vrazila asi 5 tis mozno aj viacej neviem fakt hihi moj keby vedel tak ma dorazi 😀
No ale rozmyslala som keby som zohnala dobru pul latku tak na tie starsie bamboo skusim nasit aj pul vrstvu mohlo by to byt pekne a dobre ucinne ze by tam nemuseli ist na to aj pulky .. co poviete? na moj napad???

lenka138
13. júl 2009

ako to, že vám tie plienky pretečú, stále rozmýšľam, keď vás čítam, to je tým, že staršie deti až tak oveľa viac cikajú? Lebo mi niekedy máme riadne zmočenú plienku, že fakt vyzerá, že už viac nezachytí a mne ešte ani raz pul-ky neprepustili a to nedávam až taký veľký pozor aby boli úplne obopnuté okolo nôžky. A pul mám len BL a teraz v teple dávam dokonca plienku bez vnútornej vložky, aby mu nebolo moc teplo.

Chcem vedieť, aby som vedela, že či je to v tom, že sú tie detičky staršie alebo čo? Ked boli malé tak vám plienky stačili?

tamka84
13. júl 2009

dudri, BG 3.0, teda kapsy, rýchlo schnú, lebo vieš vybrať vnútro, a podľa mňa viacej sajú, a m
riťka je v suchu, ale tie AIO majú prišité vnútro, straaašne dlho schnú, a málo sajú. Mne ich malá rýchlo preciká, a riťku má v mokrú, musím dávať flísovú separačku. Máme obe, ja odporúčam kapsu, 3.0. 🙂

to je nejaká nová stránka, tie ekoplienky.sk ? ešte som sa nestretla, idem preskúmať ceny

vladkaz1
13. júl 2009

Tmka ano nova stranka ale inak su tam dost cenovo niektore plienky drahsie ale zda sa mi tie bumis ze maju dobru cenu pulky
leni neviem poradit pretoze latkujeme 2 mes 😉

dudri
13. júl 2009

vladka, teraz Katka uz nema cervene bodky, skusila som bez seperacky na BL bamboo v pohode...
asi uz jej pokozka zvykla.
aspon kup jeden aio-by som vrelo odporucala BG.milujem BG.

tamka dakujem za radu 😉 Mam BG organic a 3.0
asi o tyzdni uverejnili tu ekoplienky-nova stranka-admini odstranil

tamka84
13. júl 2009

dudri a nepýtala si sa aký je rozdiel??? 😨 tak prepáč, asi som zle pochopila... 😔

leni, ja tiež neviem čím to je...mne v poslednej dobe skoro všetky pullky malá preciká...musím ich úplne vypchávať aby neprecikala prechádzku. Už sa ma MM pýtal že načo sme tie plienky kupovali ked sú nafigu. lebo celý víkend ako sme boli v tatrách, tak mala vždy všetko precikané...aj oblečko...som už bola nanervy, lebo som nestíhala sušiť bodyčka a nohavice...ale tiež sa mi zdá je čím je staršie dieťa tým viac ciká, lebo viacej pije. No moja malá je čajový maniak. Vodu už ani nevypije (ale ako som si ju naučila tak ju mám)...

sisa.b
13. júl 2009

ja milujem IB 😀 viac ako BG, ale aj tie patria k oblubenym.

holky, mate niektora MMT easy clean? chcem sa spytat, ci aj vy mate tu plienku s otvorom z oboch stran, alebo len tu moju zabudli zasit 😕

sisa.b
13. júl 2009

tak uz som to nasla 😀

tamka84
13. júl 2009

kukla som tú stránku. Mne sa moc nepáči...taká neúhľadná sa mi zdá. 😖