Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

marionn
22. júl 2009

ahojte dievčatá, zrejme sa to tu už preberalo, len sa mi nechce čítať 😅 ...koľko plienok potrebujete? a kedy ste začali látkovať? ďakujem 😉
vladkaz1, super, to je fakt šikuľka 🙂

macocha
22. júl 2009

Marionn ja som začala látkovať neskoro, malá mala rok aj štyri mesiace 😅
Máme 11 moderných plienok plus 10 klasických štvorcov plus nejaké domácky vyrobené vkladačky (zo starých uterákov)

marionn
22. júl 2009

noo, preto sa pýtam, že môj drobec má rok aj dva mesiace, či sa to oplatí začať teraz. 😉. a si spokojná? musíš prebaľovať často alebo je to ako u pampersiek?

snikol
22. júl 2009

vladka ktora je LB plienka na tu treba este vrchne pullky?? 😉

standu
22. júl 2009

marionn my latkujeme od roka a som spokojna, mala nema ziadne zapareniny nic ani ju nemastim 😉 minieme cez den 5-6plienok a 1 nocna. ved aj pampersy tak prebalujes, ci nie? 😉

nam sa vybavicka rozrastla, nejak som tomu prepadla...takze mam 5 nohavickovych a 15 AIO+kapsove a nejake stvorce zdedene aj nove dokupene, tiez bambusove stvorce ako vkladacky, ostanu pre druhe babo.
takze ak planujes druhe, isto sa oplati....
po dome ti stacia v pohode aj obyc stvorce plus vrchne PUL gatky (2-3ks) a zopar AIO ci kapies na von, k lekarovi...

tamka84
22. júl 2009

sissik chcela by som dnes skompletizovať všetko, ale zajtra doobeda sem ešte kuknem, či si niekto niečo nerozmyslel. Tak do 10tej. O 11tej odchádzam z domu.

standu
22. júl 2009

snikol treby na ne gatky. LB ma lilly v albume:
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

snikol
22. júl 2009

standu vdaka su krasne.hladala som ich na brane a nenasla som,ale teraz uz viem ktore su to tie LB. 😉 😉

sissik
22. júl 2009

no lakaju ma este aspon jedny PUL, ale buduci tyzden dorazi este vlna na vlniaky. a dnes sme zacali s prikrmami, tak neviem, ci este budem potrebovat PUL vacsiu velkost. mam 3 velkost M a 3 velkost L.
tie by uz boli cisto iba pre potesenie srdca. asi kupim az pri druhom. ja fakt neviem 😅
aj ked pred tyzdnom sa stalo, ze som tvrdo cakala, kym vyschnu PUL, lebo zneskodnila vsetky

macocha
22. júl 2009

Marionn ťažko odpovedať. Finančne sa to už asi veľmi neoplatí, najmä ak chceš aj nejaké pekné moderné plienky a nemáš staré štvorce alebo niečo, lebo čítala som v nočníkovej téme, že už trénujete... ale to keby sme vedeli, kedy sa to vydarí, že áno. So spokojnosťou je to u mňa hore-dole, asi som príliž náladová 😅 Ja som aj Pampersky prebaľovala cez deň každé 2-3 hodiny, takže v tom veľmi rozdiel nie je. Je ale fakt, že zo začiatku, keď mi látkovka na 2hod prechádzke prevlhla, liezlo mi to na nervy. Ani na noc som zatiaľ látkovku nenašla - v Pamperske prespí celú noc, kým v látkovke sa mi budila s plačom... ona dosť pije a primerane tomu aj ciká.
Každopádne v týchto horúčavách oceňujem, že môžem striedať... celú zimu sa mi nezaparovala, ale teraz už tri zapareniny...

marionn
22. júl 2009

ďakujem, standu. Trošku som z toho vykukaná 😕 😅 , tak idem pozrieť tie plienočky, na nete. Áno plánujeme a preto sa mi to zdá ako celkom dobrý nápad. myslím, že by sa tým aj ušetrilo, hoci je potrebná počiatočná investícia... 😉

vladkaz1
22. júl 2009

baby no dakujeme ste zlate ... tak pomali idem davat na net zajtra plienky .. dam bamboo tie nove .. potom dam tie LB one nove .. merino ...a aj stvorce nove ak mate zaujem nietko napiste mi do IP ak nie .. nevadi dam na inzerat ... 😀
SWB cku si nechavam na noc aj na won a s wondwrooskou som sa skamosila tak isto nepredam .. inak si necham len tesco stvorce .. zdaju sa mi super a v podstate mame ocikanu len 1 dnu plienku za den .. takze nemam co prat 😀
macocha drzkam palce hlavne pevne nervy moja dostane aj na zadok priznam sa ked sa pokaka ... 😖 som asi krkavcia mater .. ale jednoducho uz to pochopila ... a nechcem to prechvalit lebo trdlo .. sa zas vzopre a nepohnem s nou --- ale kamoskin maly je 5 dni starsi a to uz je sikulko .. sem tam nehoda ale ani v kociku uz nemaju plienku len na spanok...ale mna tesi ze mala sa pyta sama alebo sadne cika a zacali sme tlieskat vyboskavam ju a ona si tlieska chvalime sem tam uplacame za sladkost 😀 uz aj MM rano rozbali .. a sup na serblik a tesi sa ze jej to tak ide 😀

marionn
22. júl 2009

díky, macocha. každá rada vzácna. aj ja som náladová 😉 tak to ešte okuknem a potom sa rozhodnem. zatiaľ sa začína pýtať len na kak, cik stále do plienky. mám aj klasické štvorcové plienky, lebo prvé 2-3 mesiace som používala len tie - aby to bolo pre bábo lepšie, no neskôr už len pampers abo hugg, príp. tesco. lebo pri látkových som nerobila nič iné len "sedela" pri drobcovi a prebaľovala. 😝 😅 už som pohodlná 😖

macocha
23. júl 2009

Jaj tak Marionn ak plánujete aj ďalšie bábo, navyše v dohľadnej dobe, to potom majú baby pravdu, že sa to oplatí 😉 To je potom "za skúšku nič nedáš" a o chvíľu ako by si našla. A malej Mimi to môže pomôcť, že bude mať pocit mokra... Veď ono aj to je vo veci, že moja už vie, že v látkovke sa nedá cikať beztrestne, tak ma už párkrát pri prebaľovaní ukecávala na jednorazovky 😀 A ja macocha keď mi nechcela vydržať na šerbli, naschvál som dala také bez "stay dry" úpravy... ale inokedy zas som mala výčitky svedomia, že som na ňu zlá... no hovorím som náladová.
Ešte navyše malá má trochu problémy s trávením, takže boli obdobia, kedy sme za deň zašpinili oboje PULky a už nestíhali schnúť - a vždy, keď som si povedala, že už viac jednorazovky nekupujem, schytala takú echt hnačku - tak pre toto všetko pre mňa je to zatiaľ na kombináciu látkoviek aj jednorazoviek.
A pre mňa je tu aj ten eko dôvod...

standu
23. júl 2009

marion ano pociatocna investicia je vyssia...ale ak mas stvorce, dokupis 2 PULky a na doma mas vystarane...
zopar AIO na von (aj jednovelkostne- na malinke babo budu rychlo dobre) takze to az taka investicia nie je...a druhemu babatku neskor mozes postupne dokupit (ja neviem, mesacne jedna drahsia plienka nejde az tak do penazi....hm?
aj ja som pohodlna ale priznam sa, ze jednorazovky uz nenavidim a latku nosim vsade so sebou, aj na cesty, na dovolenku...ja nenavidim vlozky a som zuriva ked si nahodou musim dat, lebo mi tampony dosli tak by som tu umelu "papierovo-lepidlovu" gebuzinu malej na zadok nedala...kym FAKT nemusim. odkedy latkujem, minuli sme asi 6ks jednorazoviek.
a ja nemam pocit, ze by ma latkovky nejak obmedzovali, ze by som musela pri malej cely den "sediet a prebalovat"...taky pocit som skor mala v prvych mesiacoch malej, ale to nesuvisi s typom plienok, proste male babo neustale cosi vylucuje 😉 aj ked je iste pravda, ze v prvych mesiacoch je viac prace s latkou, ako vsak dieta rastie a kaka tuhe tak to uz za robotu nepovazujem, ze okakanu plienku oplachnem a dam do vaku k ostatnym...potom vysypem do pracky a oprate vyvesim...a pri skladani a vypchavani sa kocham a radujem 😵

dudri
23. júl 2009

marion, neskoro som ju prebalovala, ked mala 10mes.
kazdu hodinu prebalujem,
aio+kapsa-vonku aj u lekarky.
staci uplne 20 stvorc. plienok
a takisto 20ks vkladaciek (viacvrstvova plienka aj BL bamboo stvorec)
2 PUL
4 vlniacky
6nohavickove plienky(na noc)
8 aio+kapsa
2ks sponky snappi
seperacka

baskaj
23. júl 2009

kočky, nemáte niektorá T.Č. na firmu NOSIME.SK???? SÚRNE!!!

baskaj
23. júl 2009

už netreba, vybavené, dík! 😉

dudri
23. júl 2009

marion este 2vrecka na pocura. plienok
1vrecko vonku

topzuzana
23. júl 2009

baskaj, tieto cisla maju na stranke:
mobil: 0905 573 015
mobil: 0911 242 133

nefunguju?

lilly
23. júl 2009

ahojte, na noc som dala zverinovu CT a pretiekla malej okolo polnoci cez pyzamo az na matrac.. pritom som ju zapla este tesnejsie ako inokedy.. toto sa mi s nou este nestalo a ani so ziadnou inou este 😕 sice stale som do CT davala aj BL bambusovu vkladacku navyse a teraz som zabudla, tak neviem, ci to bolo tym.. a potom som malu v polospanku celu prezliekala.. a rano mala potom plienku uplne suchu.. cikala potom do nocnika..

lilly
23. júl 2009

jej labutka, vidim v albume SWB modre vlniaciky, pasuju krasavcovi.. ake su v praxi u vas?

labutka
23. júl 2009

lilly, vlniaky su fajn, som sa bála najprv, že pretečú, lebo keď som adama zabalila do BL color a na to vlniaky a dala ho strážiť manželovi a ja som odfičala k zubároví, hovoril že pretiekla. ale asi bola niekde inde chyba, lebo už na nich fičíme a stále adama obchytkávam a stále sú suché. takže spokojnosť. ale asi ešte raz nalanolínujem. 🙂
vladi, idem kuknúť čo to predávaš, možno zistím že ešte niečo potrebujem. 😀
lilly, inak, skús nsoci napísať, ona by možno zobrala tie Little beetle..... aj keď to, že sú farebné je pre ňu mínus, ona fičí na bielych plenách.
marion - ja látkujem od začiatku a nemám pocit že prebalujem častejšie ako pri jednorázovkách. takisto som balila adama každé 3 hodiny aj do látky aj do pampersky. predsa ho nenechám v ochcanej plienke, aj keď je suchá... 😕

vladkaz1
23. júl 2009

baby nestiha mala nonstop place v noci sme nespali ... poraza ma .. pojdem dat foto ale ´musim pockat na MM nechce mi prirat fotky .. tak nech to spravi on .. 😀

vladkaz1
23. júl 2009

prijat fotky sak ja uz ani pisat neviem ..

vladkaz1
23. júl 2009

hodila som inzerat ... 😉

mkatka
23. júl 2009

Ahojte

prodám látky na ušití látkových plínek. Nakoupila jsem v zápalu nadšení, že si je ušiji sama, ale stroj zatím nemám, koupě je v nedohlednu a nadšení už nějak pominulo. Jedná se o bambusový semiš (bamboo velur), konopný flauš, konopný froté, mikrovlákno, microfleece + 6mm latex. gumičky. látky jsou jen vybalené, neprané, nestříhané, jak přišly, tak mi tu leží.
V případě zájmu podám bližší info po IS 😉

brinzulka
23. júl 2009

bambulky...zmensujete vacsie plienky snapi sponkou...pri tots bots sa uvadza, ze velkost 2sa da upravit na male babo-akoby velkost 1...ci sa to da aj s inymi plienkami

http://www.latkoveplienky.sk/default.aspx?menu_...

labutka
23. júl 2009

brinzulka, ja mám tie TB velkosť 2 na patentky, ale neskúšala som ich zmenšovať zo snapkou, ale keď prehnem ten vrch, tak sú patentky aj zvnútornej strany tak sa to dá zmenšiť