Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

nsoci
26. júl 2009

Katka ja krem pouzivm, tak raz denne a v pohode, Alverde zlty z DMky alebo Indulona Baby. Ani som nevedela, ze sa nema.

Baby pomoc.... chcem konecne zacat prat ekologicky, zatial len prepratu kaku potieram zlcovym mydlom....

Co odporucate? Sliz? A k tomu Miofresh? Dakovala

tamka84
26. júl 2009

katka, ja kým sme používali hnusky tak som krémovala, ale v látkovkách som prestala, tiež som počula že to nie je dobré, že plienky môžu stratiť savosť, ale ked niekedy sa malá troška zaparí tak nakrémujem sudokremom a dám vtedy separačku flísovú+papierovú

nsoci, ja používam sliz, a som spokojná. Teraz chcem vyskúšať aj miofresh 😉

standu
26. júl 2009

katka uz nekremujem takmer vobec a ked sa semtam vyskytne nieco, natriem sudocremom a cez noc sa nam to v plienke s flisovym vnutrom vylieci 😉
pri kremovani ide o to, ze sa to moc nechce oprat tie masticky, davala som flisove separacky, lebo mala spociatku neznasala plienku bez flisu, akykolvek prirodny material jej mokry robil zle ale postupne sa to upravilo a znesie vsetko uz.
plienocky a vrchne gate isteze nemusia byt rovnakej znacky 😉 😉 😉

tamarka nadherna je ta denimka, sa strasne tesiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim 😵 😵 😵 😵 😵

nsoci najlacnejsia "eko" verzia je sliz samozrejme..alebo nejaky ecover???? ja periem lovela+mio 😝 obcas sliz ale kedze uz plienky neperiem samotne, tak chcem aby mi veci vonali 😉

macocha
26. júl 2009

Jaj Standu, škoda že si tak ďaleko, posunula by som Ti Lovelu, bo som kúpila a smrdí mi 😝 To už sa mi viac pozdával sliz z prvej várky, ale druhú som nejako nezvládla, moc zhustol a musela som ešte raz rozvariť a potom smrdel ako dezinfekcia. 😅 Takže tiež teraz rozmýšľam, v čom budem prať.

robertina
26. júl 2009

caute, plienky za dobru cenu najdete na www.prisababy.sk aj velky vyber

sisa.b
26. júl 2009

robertina a kde ich tam najdem? 😨 ja som asi blba, ale nasla som tam len stvorce a tato diskusia je o modernych latkovych plienockach 😝

dudri
26. júl 2009

prisbaby-plienky ma neoslovia, nic popis atd...

dudri
26. júl 2009

macocha, mozes prat eko-Ecover z DM,
periem dookola sliz, ecover, lovelu.... aj +miofresh, niekedy sol na skvrny

macocha
26. júl 2009

Dudri diky 😉 pozriem v DMku

verulka
27. júl 2009

baby, chcem sa len opytat..ako sa vam pozdavaju tie ceske plienky skecth?

lenka138
27. júl 2009

lacnejšie ako ecover majú v DM Frosh, ja mám zatiaľ len Frosh na umývanie riadu, ale keď budem potrebovať kúpiť na pranie, tak vyskúšam, zatiaľ mám dosť starých

lenka138
27. júl 2009

inak aj ja krémujem riťulu, tiež som nevedela, že sa to nemá, ale musíme, lebo má trošku červenú 😒

dudri
27. júl 2009

ecover je ekologicky tekuty praci prostriedok- bio

frosh ???? 😕
nechcem nejake chemicke

lenka138
27. júl 2009

frosh nie je chemický, je to rovnako ekologické ako ecover, len je to lacnejšie 😉

tamka84
27. júl 2009

robertina, tá stránka je oničom, žiadne nohavičkové plienky som tam nenašla 😝

standu
27. júl 2009

verulka:
http://www.rodina.cz/scripts/diskuse/prisp.asp?...

takze nie ceske, ale cinske 😀

standu
27. júl 2009

robertina myslis tie stvorce farebne potlacene co ani gramaz nemaju uvedenu????

neurologia
27. júl 2009

aj ja pouzivam vyrobky frosh (hlavne cistiace prostriedky) a mne sa zdaju super....prasok som este neskusala

hasisihanulka
27. júl 2009

katka0602, ak sa nemylim, tak fitted moze byt nohavickova, aj tvarovana. Nohavickova sa da pekne zapnut (na suchy zips alebo na patentky) a nepotrebujes gatky tej istej znacky. Treba si dat ale pozor, niektore vrchne nohavicky byvaju uzsie medzi nozickami a neprekryju vacsie plienky. Tvarovana sa zapina bud na snappi sponku, vtedy tiez nepotrebujes vrchniaky tej istej znacky, alebo sa vcvakava do nohaviciek (tzv. "snap-in") alebo sa len tak vklada do nohaviciek. V tychto poslednych dvoch pripadoch by som isla do nohaviciek tej istej znacky.

hasisihanulka
27. júl 2009

Co sa tyka prania, tak ja periem teraz v praskovom ecoveri sensitive (mam z webu, donaska az domov), na skvrny davam zlcove mydlo, miesto avivaze ocot. Spokojnost vacsia ako s tekutym ecoverom. Sestre a aj inym babam sa velmi osvedcili pracie orechy.

Kremujeme len obcas, aj to maximalne na noc a davame viskozovu separacku.

topzuzana
27. júl 2009

ahojte, po vikende hlasim prirastok styroch novych plienok - tri vdaka Tamke (2CT a MMT AIO) a dnes mi dorazila aj AIO z plienka.sk ... uz som ich aj odfotila...prave sa tocia v pracke.

... CT ma prekvapili kvalitou sitia, nedali si velmi zalezat 😠

...a vobec som pri nich nepochopila ako sa zmensuju...teraz sice nevyuzijem, ale pri druhom by sa mi zislo to vediet, takze kto to vie????

sissik
27. júl 2009

ja kremujem len obcas, ked kaka podrazdi pokozku. a kedze pouzivam fleecky separacky alebo klasicky biely stvorec a donho bambusovu vkladacku, tak to nevadi.
a rano sa pokadila a spala, tak som ju nechcela budit a vystipana jak slak. tak dnes ficime na sudocreme a skusim aj ten buretovy hodvab.

vladkaz1
27. júl 2009

ahojte citam vas pekne dokupujete vybavicky mne sa nepaci ta denimka ako farba inak je pekna ... 🙂 ja pomalicky rozpredavam ale objednavku z Uk uz nemam ani stvorce .. len bambo plienky mi zostali haha..
aj mi je luto nevadi pri druhom sa hcystam nakupit Ib a take uz aby boli aio .. sio a tak .. nech mam mensiu pracu a nech je to jednoduchsie aj pre MM 🙂

matja
27. júl 2009

topzuzana a ako sa ti paci na prvy pohlad AIO z plienka.sk?

topzuzana
27. júl 2009

matja, paci, trosku som sa jej bala, ale zatial paci. zvonku sa velmi podoba na BG, struktura latky je rovnaka, ale nie je taka umelinkova, ale hladka, prijemna na dotyk. Nie je to ale ani chlpate ako IB alebo CT. Nieco medzi.

topzuzana
27. júl 2009

a manzelovi som uz slubila, ze to su posledne plienky ...uvidime 😉

standu
27. júl 2009

zuzi zmensuje sa prehnutim a tym padom tam tu vacsiu vkladku nepripnes. nic zlozite. veru su tak kadejak posite...ale mne to neva 😎 😎 😎 ako by som ju ja sila 😉

tamka idem si po denimku na postu 😵 😵 😵 😵 😵 dufam, ze mi ju daju, ked je na listku dnesny datum.... 😖
inak listok v schranke a postarka mi osobne doniesla 3 zasielky vacsie dnes ale plienku nie. napisane ze sa nezmesti do schranky.

standu
27. júl 2009

hlasim denimku v albume 😀
prisamvacku je kazda CT ina. tato je cela aj vkladacky tensia ako ruzova... 😕 😕 😕

dudri
27. júl 2009

mila standu,
, si strasne netrpezlivaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😎 😀 😀 😀 😀 😀 😀
super fotky,
tvoja Sandricka ma dlhe vlasy ako modelka, moja Katka ma kratke vlasy ako babo.

Mas stastie CT denim na spodok su biele

sisa.b
27. júl 2009

standu, krasna modelka s peknuckou plienkou 😵 😵 😵

u nas stale najoblubenejsie plienky IB, este by som nejake potrebovala 😝 a kravy stale nedorazili 😠 😠 ☹