Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

majkas
6. aug 2009

ahojte,

sa hlasime aj s Tamarkou ze po pokusnych latkovaniach uz druhy den latkujeme cez den nonstop (v noci este mame pampersky), a zatial v pohodke. Najviac sa nam osvedcili BL Snow flake a z AIO BG 3 v 1, tie su uplne super. Popolini tencel ultrafit a panda sme skusali zatial len raz a sa mi zda ze strasne rychlo ich precika, ale vraj sa musia aspon 4 krat vyprat aby dobre sali. tak uvidime a tiez tie ultrafit su o dost vacsie a sirsie ako BL jednovelkostne tak mame na zadku taky maly mech 😀

Chcela som sa este opytat ze ktore AIO okrem BG by ste odporucali podla vasich skusenosti, chcela by som este aspon 2-3 kusy kupit len sa neviem rozhodnut ze ktore.
Hej a nemate vyskusane aj tie nove AIO z plienka.sk? Lebo cenovo su asi najprjatelnejsie.
Diky vopred.

dudri
6. aug 2009

podla mna sliz na pranie neperie vsetko-neodstrani vsetky svrny ☹
preto periem striedavo okolo sliz, ecover, lovelu, okolo...

majkas
aio su dobre
Itti bitti-sio
MMT
CT(nemam)vela dievcata chvalia
BG organic
SWB kapsa

majkas
6. aug 2009

dudri dik, IB SIO mam jednu, dneska bol akurat prvykrat pokusna 🙂 vonku sice nepretieklo nic, ale precikana komplet vsetky vrstvy vkladacky

tie MMT sa mi pacia, len nepaci sa mi ze sa maju prat len na max 40 st, to sa mi nechce zvlast prat
a na tie CT som uz poskulovala ale videla som ich zatial len na brane atam maju dost drahe postovne, pre jednu plienku sa mi to neoplati ☹
A tie AIO z plieky mas osobne odskusane? podla popisu vyzeraju fajn, akurat mi tam chyba fleesova vrstva oprosti ostatnym takymto typom plienok, ale zase BL bamboo su OK, tak asi aj toto s babmusovym jadrom by malo byt fajn.

majkas
6. aug 2009

hej este som sa chcela opytat, ako casto v noci prebalujete? Existuje plienka, ktora v ktorej vam babo vydrzi celu noc?

topzuzana
6. aug 2009

ja mam AIO z plienky a mne sa celkom paci, jedine, ze nema tu flisovu vrstvu, tak davam nastrihanu Ikea deku. Mam ju aj s extra vkladackou na noc, ale tu som este neskusala, uvazujem ci sa ta vkladacka dava plus k tym, co su tam alebo samostatne...prave ju ma ale pozicanu sestra, testovala ju na 6 mesacnom...

majka, mne na noc vydrzi skoro kazda plienka, ak je dobre vypchata (napr. bambusova BL s vv)...ale u novorodencov je skor problem s kakanim...teda aspon adamko kakal v noci asi do troch-styroch mesiacov

inak z CT som ja osobe trochu sklamana, aj Vam sa tak blbo zbehli tie vkladacky? ta bambusova sa zbehla a flisova teraz vytvara take zahyby, ktore maleho otlacaju... ale je zase pekne chlpata a dobre vyzera.

tamka84
6. aug 2009

zuzanka každej z nás sa zbehli vkladačky z CT, ale záleží od farby. Ja mám s čiernym vnútrom tie sa mi zbehli, ale v denimke je biele vnútro tie sa mi nezbehli.

topzuzana
6. aug 2009

tamka, ale mne sa zbehla len ta bavlnena cast, ta flisova nie, cize to teraz je dost cudne

tamka84
6. aug 2009

pozri standu do albumu, mala tam vyfotené tie vkladačky, aj jej sa jedny zbehli a jedny nie. Aj mne sa to tak čudne zbehlo, ale nám to akosi neprekáža. A inak, skúšala som ich otočiť ako si vravela, a i tak sme precikali. Celé nohavice mala mokré 😢

dudri
6. aug 2009

majkas
aj MMT periem aj 60stupnov 😎 , ked chces prat 40st tak pridaj Mio fresh,
si v BA , predava v obchode PREDETI, na Kosickej ulici,

IBsio radsej idem ku lekarke, , ked pocurane vkladacku, ked na spodok je suche, vymenim novu vkladacku.keby mokre, dam nove plienky.Bez problemov.

mamutka
7. aug 2009

majkas, teraz uz nechavam dobre vypchatu plienku celu noc, od tej 22 do 6-7 rano, ale prve mesiace som v noci prebalovala ako blazon, teraz nechapem kde som brala tu energiu tmolit sa po byte, esteze bol taky maly 😀

brinzulka
7. aug 2009

bambulky..nas maly cika ako drak..vsetko mokre..vcera dobre dopadla bum genius...trosku nam pretiekla kapsova kangaska...ale potom sme jej dali este jednu vkladacku, skontrolovali, ci tesni okolo noziciek a bolo to fain...
kaka do kazdej plienky a imse vimse separacky zatial super

mamutka
7. aug 2009

prave tu svieti 11111 odpovedi 😀 dobra tema, pisete jak draci 😀
brinzulka, moj maly bol nenormalne ucurany, za 10 minut to pustil aj 4 krat, clovek nestihal uskakovat.

brinzulka
7. aug 2009

v pamperske to nebolo az tak citelne...teraz mam pocit, ze len cecame a curaaaame 😀 a secko precurame 😖

mamutka
7. aug 2009

mne pampersky smrdeli, a desne....davala som od zaciatku vrchne gatky haipa daipa http://www.nosime.sk/tovar1466-vrchne_nohavicky... pekne makko mu obisli tie jeho buclate stehienka a nepretekalo. a este imse vimse, maju take kridelka akoby, zabralo. a to som blba este nepouzivala bambus, mala som taku skromnejsiu vybavu, tak to nesalo tak dobre. ale z prebalovania mi tusim uz aj sibalo 😀

atemi
7. aug 2009

Ahojte. Poradte mi prosim ktory ocot je najlepsie davat do prania? Normalny alebo vinny alebo jablcny?
Dakujem 🙂

atemi
7. aug 2009

Inac... casto sa tu chvalia CT, tak som kupila rovno 2 a som z nich maximalne sklamana. Su precurane uplne zakazdym a total. Akoby bokom popri nozicke pretekali, cely bok bodycka je mokry. Vysvetlujem si to tym, ze sava vrstva je vo vnutri vlastne len v strede vsita (taky obdlznik) a ked cikne pomimo, co je u chlapcov bezne, tak to nema co nasat a cez ten flis to vyjde az von, kedze flis trosicku trci tam kde je zosity s vrchnym materialom... Inak si to neviem vysvetlit.

atemi
7. aug 2009

A este jedna otazocka... Mam vlniaciky loveybums a aj po troch lanolinovaniach pretekaju a to netreba na ne ani ziadny tlak vyvyjat. Co s tym urobit? Iny lanolin? (mam Ulrich) Alebo silnejsiu kuru ako pisu? Taaaaaaaaak som sa ne ne tesila a teraz pouzivam len PULky :(

majkas
7. aug 2009

dik baby, ja furt vaham s tou latkovkou na noc, lebo jak pise brinzulka tak aj ja mam pocit ze nasa mala cika nonstop a furt je mokra. cez den sa mi sem tam aj zobudi na mokru plienku, tak neviem ci to mam v noci riskovat ked som rada ak sa nam podari spat 3 hodky v kuse 🙂

dudri, v predeti maju latkove plienky? Na stranke maju len bambinomio plienkove nohavice

brin, mas nejaku fintu jak tu separacku IV davas do plienky? lebo ja ked som davala tak mala bola strasne nervozna z toho ze sa jej to tam pokrcilo a asi ju to aj skrabalo. mne sa zdaju tie separacky take dost tvrde na dotyk.

tamka84
7. aug 2009

atemi, do prania používaj obyčajný ocot, a CT si si zmenšila? môže ti pretekať aj ked je velká. Inak aj mne pretekajú pri nožičkách. Ale doteraz som bola s CT spokojná, mala som len jednu a vôbec mi nepretekala. Používala som na poobedné spanie, tak som kúpila ešte jednu a odvtedy pretekajú obe. ... 😨

majkas na predeti nemajú plienky, len ten mio fress čo dudri spomína, je to dezinfekčný prostriedok a baby ho používaju na pranie ked perú pri menšej teplote. Aj ja ho chcem kúpiť, ale v eshope predeti ho majú straaašne predražený. V babytrende a na bráne majú za polovicu 😉

atemi
7. aug 2009

zmensila, zmensila... ale inac ani to zmensovanie na nich nie je take prakticke ako napr na MMT... CT sa len vyhynaju, nemaju patentky na zmensenie. No a ked sa maly viac hybe tak to vyhnutie skracuje a skracuje... mozno aj preto pretekaju. Navyse pri vyhnuti zostavaju len 4 patentky a moznost prisposobenia je minimalna. Neviem... uz na prvy pohlad sa mi zdali nekvalitne (to sitie je vselijake a aj to zbehnutie vkladacky po vyprani)... mohlo by to byt za tie peniaze lepsie premakane. Neda sa to porovnat s MMT alebo BG. Mam pocit ze pri CT ide len o imidz :(

majkas
7. aug 2009

tamka dik, to mi nedoslo 😀

no takze co tu citam z tych debat o aio tak zatial vedu MMT alebo BG. este piste, ulahcite mi rozhodovanie ktore kupit 😉

majkas
7. aug 2009

hej ak by ste mali zaujem, uz teda len 4 ks, jednu som uz stohla predat

https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...

brinzulka
7. aug 2009

separacku prelozim a sup s nou pod ritulu a stolica potom aj s nou do WC

andrea12737
7. aug 2009

Ahojte kocky,
brinzulka, ty pouzivas len nohavickove plienocky, alebo aj klasicke stvorce? ak aj stvorce,tak aka znacka? dakujeeem 😎 🙂
pekny den prajem 😉

dudri
7. aug 2009

tamka, majkas v obchode predavaju aj bambino latkove plienky, nepozdava mi.
mio fresh stoji 7.12e, mam kartu zlavu 5% asi okolo 6,88e

kupila som seperacku IV na vacsie dieta, Katka mala cerveny zadocek-lekarka vravela, ze je alergia.mam flisovu seperacku-v pohode.

majkas prve miesto mam rada BG organic a 3.0(vydrzi aj 3hod)

kazde male miminko vela a casto cura,

tamka, este si nerozhodla kupit mio fresh...ked mi povies mam kupit mio fresh aj postovne okolo 2e alebo babytrend+kurier

mamutka
7. aug 2009

separacky, to je dobra tema, dala som, maly pokadil, ritku som vyutierala vlhcenymi obruskami a letela daco riesit a usilovny manzel zbadal kopu a ze on uz teda vie co a ako tak to cele drbol do zachoda, hovienko, separacku a vlhcenych obruskov slusny kopu. Chvalabohu ze plienku usetril. Chvilu ticho a pohoda a potom behanie hore dole a ze zachod sa nam upchal 😕 no bodaj by nie, kriste pane! 😀 ale vyriesil to kym siel do roboty a za trest ho capli policajte ze si uponahlany zabudol rozsvietit, chudak co svieti cely rok a hned aj pokuta, to ma ale den. esteze nam s malym je dobre 😀

majkas
7. aug 2009

brin, no ja to este raz vyskusam s tymi separackami, mala teraz kaka hlavne v noci (hovorime tomu polnocna kakacia show) aby sa mamka nenudila pri prebalovani tak bez tej separacky si to s latkovkou neviem predstavit

a ktore flisove separacky pouzivate?

dudri
7. aug 2009

majkas, pouzivam flisovu seperacku-deku z Ikea 😉 vystrihnem obdlznik

tamka84
7. aug 2009

dudri, zoberiem z babytrendu mio fress, budúci týždeň má manžel cestu do Ružomberku tak ho využijem . To bude najlacnejší kuriér 😀 😀 😀

topzuzana
7. aug 2009

tamka, Tebe sa zije, muza mas vzdy na sluzobke, kde treba 😀 😀