Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

standu
21. aug 2009

nuz fb uz obchadzam....veeeela casu som pri nom uz stravila 😀 😀 😀

ale fanklub latkoviek by som iste podporovala 😵 😵 😵 😵

emmka3
22. aug 2009

ja myslim, ze na FB je nas dost 🙂 Baby, ak si chcete pozret, co duri napisala o latkovkach, tak aby sa vam zobrazil link, musite byt najprv prihlasene v FB, a potom nan kliknut a zaziadat Katku o priatelstvo 😉

Inac, idem sa pochvalit ... dnes v noci som sa konecne dobrovolne dala na latku, kedze sa mi zda blbost vyhadzovat 30 ecok, za hnusky na noc na cca 4 mesiace, ked za tu cenu budem mat 2 krasne SWB one size velurky a potom si vystacime uz bez hnusiek 😵 No a prva do rany prisla LB One ... zdala sa mi dobry adept a nesklamala, vydrzala krasne celu noc a este nebola cela precikana, s tou vlozkou saje ako diva ... len skoda, ze ta vel. 2 nam uz bude cochvila mala ☹

standu
22. aug 2009

emmka super 😉 ja som zistila, zesi mala uz zvykla takna vsetko, ze mozeme mat v noci aj BL bamboo bez flisiek....ani biobavlna SWB uz nesarapati 😵

emmka3
22. aug 2009

standu, a ja som sa zas uistila, ze malemu uz nerobi zle Irma (flis) ... najprv som skusila len nesmelo cez den a teraz som mu ju dala na noc, a parada .. krasne prdka ... mam dojem, ze to spravilo zle, ked mal flisku a boli take tie horucavy a nemali sme este vlnaky, takze mal PUL ... teraz s vlnakymi zvladame vsetko 🙂

martina46
22. aug 2009

ahojte.
asi sa tu uz o tom pisalo, ale nechodim sem, prosim, ak mate skusenosti s baby lucy AIO, napiste! cena je sympaticka 🙂

wwcko
22. aug 2009

Caute 🙂 Tak na FB mate aj u mna podporu 😉
Baby chcem kupit do BG nahradne vkladacky, ale nenasla som na nete take original. Je jedno ake kupim? samozrejme aby mi rozmer sedel, ale ze si su niektrore savejsie a lepsie... 🙂 dik. A este taka original vkladacka je asi lepsie nez zlozena stvorcova plienka, vask?

labutka
22. aug 2009

wwcko, tana ma na latkoveplienky.sk origos vkladacky do BG.

sissik
22. aug 2009

emmka tak super,z e si sa odhodlala na latkovanie v noci. ja som do toho vhupla hned a v pohode.
a budem musiet asi fakt posit vacsie plienky. to nase dieta je dlhe ako tyzden pred vyplatou a napr BL organic M-L po vypchati odkryvala ritku. hambac na dlzku tak akurat. kebyze chcem kupit dalsie hlavne na noc, tak ma muz asi uskrti.
skusila som oprat pleinky v lovele a boli maksie ako ked periem v orechoch alebo slize 😕

wwcko
22. aug 2009

Labutka diky 🙂

wwcko
22. aug 2009

Baby mohla by som vas poprosit, ci by ste mi sem alebo do ip neposlali stranky kde sa predavaju plienky? Ako zistujem, stale som neobjavila vsetky a vy uz ich mate aj ist odskusane. Ak by sa dalo tak aj s komentarom, ze kde su aky ochotny, posielaju na cas, alebo nezodpovedny atd.. 😉 Diky moc 🙂

sissik
22. aug 2009

plienka.sk
latkoveplienky.sk
plienocky.sk
plienky.sk
latkovky.sk

ja som zatial objednavala z prvych 3 menovanych a vsetci v pohode.

emmka3
23. aug 2009

baby a este som nasla nejaku novu stranku ekoplienky.sk

katka0602
23. aug 2009

ahojte! Trosicku vas sem-tam citam, ale priznam sa, nie vzdy a vsetko.
tento tyzdne mi konecne prisli prve plienky - odhodlala som sa na latkovanie. Este nemam celu vybavu, len par na vyskusanie. a su kraaaasne! tak sa z nich vytesujem. a jemnucke. len ako som citala pred par stranami, pisali ste ze casom tvrdnu. skoda, my mame tvrdu vodu, tak asi budem musiet davat ocot, nie? dufam ze pomoze.
moj manzel bol proti latke, ale aj tak som potajomky objednala a ked som mu ich ukazala, tak bol milo prekvapeny a schvalil 🙂 dokonca volal s kamosom co cakaju babo a hned im hovoril o nasich plienockach ze ake su cool 🙂

len by som sa vas chcela opytat, mate nejaku nocnu favoritku medzi plienkami? ktoru odporucate? dakujem!

emmka3
23. aug 2009

katka, ja som sa rozhodla na noc pre SWB Organic Velur One size ... som tu citala, ze je dobra a nie je to kapsa 😅

standu
23. aug 2009

emmka na tu som sa chystala, ale stale sa mi draha videla 😀 ja som na noc spokojna s hamburgermi 😉

matja
23. aug 2009

na noc BL bamboo, Baby Idea bamboo extra alebo Little Beetle one 😉

hasisihanulka
23. aug 2009

Caute baby, ja klasicky len v skratke...

Mame na predaj Loveybums LIOs, 2 ks vlnene nohavicky jersey (oranzove a fialove) a k nim 6 ks takmer nepouzivanych organic jadier. Vsetko velkost L. Vrchne nohavicky sa daju pouzit aj na ine plienocky. Nohavicky su po 12 EUR/ks, jadra po 6 EUR/ks/
Ak mate zaujem, piste IP 🙂

emmka3
23. aug 2009

standu, ked hambace su kapsy a tie ja moc nemusim 😅 SWB beriem z Brany, takze lacnejsie ako na SK, ale to len preto, ze nas maly cika dost hodne, tak som chcela riadnu spongiu 😉 Sandricka tak necika, takze tebe by bola mozno aj zbytocna ... jasne, a zabudla som dodat ze aj LB One su na noc fajn ... Mne sa BL bamboo nejak sava nezda a to uz ju mam pranu xkrat, na BI extra bamboo cakam, takze dufam, ze nesklamu ...

standu
23. aug 2009

emi tak nam na noc staci aj BL bamboo...aj ked je totalne mokra rano..inak musim podotknut, ze sa nam slecna "rozcikala", viac pije, aj v noci 😠
ja by som aj vzala tu SWB velurku, ale ked som prisahala muzovi, ze uz s plienkami koncim 😀 ...a chcem si nechat nejaku "rezervu" este pre druhe mimi, budu kadejake novinky....inak sa zacina lakat Cuddlebunzka AIO, pockam, ake budu dizajny a potom si mozno z brany k nej vezmem aj velurku 😀 😀 😀 😀
a este ...ja hambace za klasicke kapsy nepovazujem....tym, ze je jadro hore prisite, ulahcuje schnutie a ak nechces, tak ho ani vyberat nemusis..a ma plus, ze ju dovypchas ak treba. ja nevypchavam, ale rano su mokre vetky "kuty" plienky 😵

hanka jasom nejak zmeskala vase narodenie...gratulujem, zelam vela zdravicka vam obom 😵

uankab
23. aug 2009

ahojte, vedeli by ste mi prosim poradit, z ktorych anglickych stranok objednavate plienocky a ktore druhy? ked tu je toho tak straasne vela a som zmatena ze ktoru znacku.. je lepsie mat niekolko druhov, alebo radsej len od jednej znacky? mne o dizajn ani tak nejde, ved tak ci tak to bude schovane, skor o funkcionalitu 😎
babatko sa nam uz narodi kazdu chvilku (teda dufam), tak by som uz nejake chcela mat od zaciatku... alebo si myslite, ze je lepsie zacat az neskor a kupovat uz len vacsie velkosti?

majkas
23. aug 2009

ahoj uankab,

s tymi strankami ti velmi neporadim, kupovala som zo slovenskych eshopov ale co sa tyka latkovania od zaciatku, tak u nas snaha bola ale jaksi sme to zo zaciatku nestihali takze sme asi mesiac pampersovali.
teraz uz latkujem vo velkom len na noc kvoli svojej pohodlnosti dam este hnusku, lebo mala ma vo zvyku kakat v noci, mne sa v noci kaky prat nechce a do rana by sme mali doma plynovu komoru 😀 ale raz to pride, ked bude vacsia a nebude mat prazenickove kaky tak urcite budeme latkovat

ja ma aj jednovelkostne aj viacvelkostne plienky a skor odporucam mat z viacerych znaciek niekolko plienok, lebo nikdy nevies ktore vam najlepsie sadnu

standu
23. aug 2009

uanka ja som objednavala z UK podla ceny....teeheebaby.co.uk, babykind.co.uk....ja mam max 4 plienky jednej znacky, aj to som dokupovala po tom, co sa osvedcili. najprv som ale brala z nasich eshopov..

ja nelatkujem od zaciatku, ale pri druhom budem, a kedze mam stare socikove stvorce, tak tie budem davat zo zaciatku, tych mi nebude luto oflakovat od prazenicky 😉

kazda plienka (znacka) ma iny strih, takze nie kazdemu babatku sadnu...napr takmer vsetky mame v oblube Itti a je tuu maminka ktorej dietatku jednoducho nesedia. takze max po 2 plienky jednej znacky, potom uvidis ktore sa ti ako budu pacit😵

uankab
23. aug 2009

majkas, standu - dakujem, idem pozriet tie stranky... ja mam 4 plienocky znacka Mothereasy, tak najskor asi vyskusame tie a uvidime... ale celkom sa mi pacia ako su spravene, maju cvocky na stranach a da sa nastavit zvlast velkost na nozickach a zvlast na pase... a tie obaly na to ake pouzivate? su dobre aj take tie "umele"?

standu
23. aug 2009

"umele obaly" to je super 😉 ak myslis vrchne nohavicky tak ano, aj tie "umele" s PUL zaterom su fajn, to uz nie je igelit, ako sme mali my na zadkoch 😉 odporucam Imse Vimse organic a fox, Swaddlebees, Thirsties, Tots Bots....

uankab
23. aug 2009

no zial nenapadol ma vystiznejsi vyraz 😀 ... inak to je hrozne, ked citam vsetko len v anglictine, ak netusim ake su slovenske eqivalenty toho 😉
prave citam o tych Itti, .... na ne sa uz vrchne gatky nedavaju? a ked tie gatky nie su z PUL, ale su velurove, vlnene, ... , tak to nepretecie ?

standu
23. aug 2009

na itti vrchniaky nejdu. v principe na ALL-IN-ONE plienky nejdu gate, ani na "pockets" teda kapsove. PUL gate su priedusne, nepriepustne. potom su vlnene- tie treba impregnovat lanolinom. a flisove vrchniaky "wraps" su vhodne len kym dieta nesedi, pod tlakom prevlhuju. vlniaky pre mimco moc nie su, lebo kto by v pripade nehody vecne opieral kaky prazenickove z vlny, vsak? takze uplne na zaciato zacinajucej latkarke postacia aspon 3ks PUL gatiek 😉

velurove byvaju plienky....teda rozne materialy sa spracuvaju ako velur. bavlna, bambus...

uankab
23. aug 2009

standu, dakujem 🙂 .... a su dobre tie plienocky all-in-one, alebo su lepsie take dvojgatkove - plienocka plus gatky na to? alebo to je jedno? tie PUL gatky sa mi pacia, pretoze tie mozem oprat aj v rukach ak budem potrebovat, vyvesit a su zachvilocku suche...

standu
23. aug 2009

ako komu....ja mam 20ks AIO a kapies 5 ks nohavickovych plienok... 😀 😀
tazko povedat. Komu aky system lepsie vyhovuje. radsej mam plienku, ktoraje rovno ready na pouzitie. na noc vsak davam nohavickove, po dome aj obycajne stvorce.

uankab
23. aug 2009

jasne... a prave pozeram, ze ono ta to aj cenovo vyjde lacnejsie ked mas AIO (uz aspon viem co ta skratka znamena, doteraz som nechapala 😀 )... pretoze tie gatky stoja pomaly tolko co aj plienocka... kazdopadne dakujem 🙂 ... uz si len pockat na babatko 😉

zitaje
23. aug 2009

Caute baby, chcem vas poprosit o radu - mala sa mi odplienkovala, ale na spanie este plienku potrebuje. Mame nohavickove, teraz pouzivame hlavne bambusky od babylucy, a vrchne gate sme mali uni, take natahovacie. Lenze ju tlacia na stehienkach, cize budem musiet kupit dalsie klasicke PULky na suchace. Ktore su naj? Hlavne musia byt jemne, nech ju tam nic neoskiera, a podla moznosti za normalnu cenu...
Dakujem za rady, a dobru noc. 😉