Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

standu
5. sep 2009

O teddysom este nepocula....a podla mojej skusenosti bambus schne dost dlho. vseobecne dlhsieschnuce materialy su organicke- bavlna, bambus, konope rychlejsie schnu "umeliny" - microfibre ako si pisala.

latkove utierocky-mam vzorku, ale este som ich nepouzila. uz nepouzivam ani pamperskove utierky, malu radsej umyjem hoci aj len cistou vodou- ked nie je pokakana.

majkas
5. sep 2009

ahoj betka,

ja som tiez o teddie este nepocula a pridavam sa k standu - bambusove plienky mi schnu najdlhsie. Dokonca z jednej znacky aj rozne farby z toho isteho materialu schnu rozne dlho...

a k tym utierkam, neviem jake presne latkove mas na mysli, ja pouzivam obycajne papierove vreckovky tecso v krabici a misticku s cistou vodou 🙂 no a ked je cela pokakana tak hops pod vodovod
tie vlhcene obrusky nosim len v kociku pre pripadne prebalovanie vonku

labutka
5. sep 2009

ja mam teddy nappy, nejako ma moc neoslovila... ked som ju pouzila prvty krat, krpcovi bola velka - dala som mu ju, zdivhla ho ze ukazem manzelovi (pekna chlpata je) a krpaty zacal curat a vsetko islo dierou okolo nohy von... teraz uz je lepsia. a uschne fakt celkom rychlo.
CT uz je oprata a caka na svoju prilezitost. 🙂

susisus
5. sep 2009

tamka84 - čo je tá papierová separačka? to sa kupuje??? lebo ani ja nechcem prať zakakané plienočky 😀

Ahojte baby, chcem aj ja vyskúšať mojej malej látkové plienky keď sa narodí ale neviem do akej značky ísť a tu každá niečo iné píšete, tak človek čo sa nevyzná si nevyberie... Poradíte ktoré vyskúšať? a kde to kúpiť?

standu
5. sep 2009

susi vidim ze si z/od kosic, odtial je lilly, skus na nu sa obratit verim, ze ti rada svoju vybavu aj ukaze, omacas si, poradi ti....kolko dvojic- mama/babo, tolko je skusenosti s tou ktorou plienkou a kazda ta dvojica ma inu plienocku za tu "NAJ" 😉

vseobecne pre zacianajuce latkarky- nebrat vela plienok jedneho druhu-znacky, po jednej, po dvoch, neskor dokupis. objednaj si z nasich eshopov najprv, potom ked sa "rozkukas", mozes posurfovat aj po zahranicnych 😉

ide o to ako chces latkovat. asi nechces len plienky "vestko v jednom" AIO, takze par desiatok stvorcovych plienok, par kuskov nohavickovych, k nim vrchne gate, par kuskov viacvrstvovych, vkladaciek a nakoniec nejake pekne chlpatice na paradu 😵

papierova separacka sa kupuje v plienkovom eshope a dava sa do plienocky. mojej malej to zle robilo, tak sme davali separacky flisove.

skukni aj nase albumy, baby k plienockam uz maju aj krasne recenzie popisane a uvidis, ktore plienky sa opakuju 😵

aaluska
5. sep 2009

Ahojte!

Ja som používala Ecover v UK na všetko prádlo (aj aviváž) a vypralo mi to. Teraz uvažujem, že keď sa minie Lovela, budem kupovať Persil Sensitive. Neviem, či ten Ecover je vhodný pre detské vecičky. Čo vy na to?

S tými separačkami je to blbé, lebo som si ich neobjednala, ani orechy. Ach jo, bude to pre mňa dlhšia cesta.

Standu, mne sa napr. tie "chlpáče" nepáčia.

miruss
5. sep 2009

Susi, tak ako píše Standu, lepšie je vyskúšať viacero typov a potom dokúpiť to čo vyhovuje najviac a separačné vložky sú super vec. 🙂

dahlia23
5. sep 2009

aaluska, ja v Ecoveri periem aj veci malej, len som sa ho teraz rozhodla vymeniť za niečo iné, lebo mi smrdí. vlastne, veľa vecí mi smrdí. a Lenkine veci špinavé z ihriska jednoducho nevyperie. ☹
ale veľa chvály som počula na výrobky firmy Eurona, sú to Česi, tak idem teraz kúpiť od nich. A majú aj pre bábätká prášok. 😉

matja
6. sep 2009

chcem zareagovať k separačkám - tuším lilli alebo niektorá iná z vás mi odporučila jednorazové utierky z DM drogérie a zdajú sa mi najlepšie. A to hlavne kvôli tomu, že dobre nasajú aj vlhko, pri tých ostatných to tak nebolo. Doteraz som mala separačky Imse Vimse, Popolini, Radka zo zdravotníckych potrieb a teraz tieto z DM.

miruss
6. sep 2009

Ahojte.
Mne sa zatiaľ najviac páčili Popolini v rolke.

standu
6. sep 2009

aaluska, to je predsa vec vkusu 😉

brinzulka
6. sep 2009

ja som tie DMkove tiez skusala-take suche ...su hrubsie...lapnu viac prazenice...len neviem ako mokro na ritku..mam poslednych par kusov...a jednu sme oprali-konecne aj nejaka ciknuta a neokakana...v pohode vydrzala...
nakolko stale prazenicujeme...davame plienku, vlozku, irma vkladacku-obdlznik z IKEA deky a separacku...lebo stale treba plenuchy prepierat zlc.mydlom...tak irma trosku zachytava a setri mi pracu

sissik
6. sep 2009

olinka objednala som u teba, aj puer na skusku.
skor sa mi wonderoska nepozdavala, hlavne ked pri prvom pouziti pretiekla, ale teraz nepreteka a paci sa mi, ze sa do do nej dobre vopchat ruka pri vyrovnavani vlkladaciek. zuzke sa medzi nozkami scvrkne, takze zatial nevyzera, ze by jej vadila.
ja mam tie male tmave orechy a zatial som spokojna. mam podozrenie, ze prve smrdenie plienko zacalo pri prani slizom, potom som zacala vymyslat s lovelou a este viac som to domilovala.
papierove separacky mam zatial IV a som spokojna. prazenicu ale nechytali

goga03
6. sep 2009

ahojte,
mozete mi prosim poradit? chcela by som zacat s latkovkami (maly bude mat 1 rok). teraz pouzivame jedorazove DM-kove, som s nimi spokojna, ale chcela by som maleho postupne naucit na nocnik (zatial sa obcas do neho vycura a ked vidim, ze tlaci a posadim ho tam, tak aj velku tam spravi). citala som ze v latkovkach si to skor "uvedomuje" ze cural.
mozete mi poradit s ktorou znackou mate najlepsie skusenosti a kolko kusov coho budem potrebovat na zaciatok.

alebo myslite ze teraz sa mi uz neoplati zacat?
pri druhom by som chcela zacat asi uz od narodenia

lilly
6. sep 2009

matja, tie jednorazove separacky z DM som ti ja neradila, nepouzivala som ich.. asi niekto iny 🙂
ja som mala len IV a Disany, tie disany boli lepsie.. odkedy kaka lilly tuhe, nie prazenicu a zadovazila som si mikroflisove separacky, tak tie papierove nepouzivam.. hovienkove gulicky bud vygulam do zachodu, alebo ked je to makksie, tak sa to tiez bez problemov oddeli od flisky a tu za par sekund preperiem zlcovym mydlom, ide to v pohode dole.. prazenica sa odstranovala horsie, no tiez to nebolo nejake nenormalne narocne.. 🙂

olinka, ta vzorka tych orechov, co posielas, to su tie velke orechy? lebo mne sa zdaju tiez male, nepoznam teda rozdiel, preto sa pytam 😅
dnes som v nich zase prala plienky, no puer uz nemam, tak som tam dala trocha soli na skvrny z DM, tiez je tam zvacsa perkarbonat sodny, ako aj v pueri.. zatial su v susicke a daval ich tam mangel, tak neviem ako sa vyprali.. no plienka, co som mala vypratu v prvej davke s orechmi+puer, a dala som ju na noc, tak rano takmer vobec nesmrdela.. ono to fakt pomohlo, az sa mi tomu verit nechce 😅 😕

verulka
6. sep 2009

Babulky, nemate nahodou zaujem o Ellies pants (pullky) Lka na patentky + pribalim uplne nove BL pulky velkost M. Oboje su biele a nepouzite 😉
ak chcete pisnete IP, diky 😉

standu
6. sep 2009

goga podla mna oplati, aj ked sa to prejavi skor az u druheho 😉 ja latkujem od roka malej...ked nechces velmi investovat tak na doma stacia aj obycajne (ale kvalitne stvorcove plienky) par nohavickovych, napr. Babylucy bamboo (vyborne v pomere cena/kvalita) a par AIO na von. pocitaj cca so 7 plienkami na den, pri prani obden cca 20ks (tolko nohavickovych+kapsove+AIO mame my no a tocim zhruba 15 stvorcov k nim, nejake vkladacky k tomu)
kludne sa este pytaj 😵

miruss
6. sep 2009

Goga pre malého si môžeš pri učení na nočník kúpiť tréningové nohavičky, alebo aj táto plienka je na to dobrá:
http://www.ekoplienky.sk/product/mobile-hour-170/
Ale budeš potrebovať aj to čo písala Standu, ale ja keď som odúčala Kubka od plienok, tak som používala tréning. nohavičky a pomohlo to. 🙂

standu
6. sep 2009

zatial je maly podla mna na oducanie 😉

betka1
6. sep 2009

dakujem za odpovede. Este otazka k treningovym nohavickam. Je ich vela druhov. Ake by ste odporucili? Jednorazove, pratelne, aky typ? Najlepsie take, co sa daju zohnat aj v UK. Doma nosime plienky iba na spanie, ale vonku sa malej nedari. Bojim sa ju brat von bez plienky, lebo mala casto nehody, tak som myslela, ze treningove nohavicky by mohli byt riesenim.

dahlia23
6. sep 2009

betka, my sme mali aj tú mobil hour, neviem prečo, ale vždy keď sa malá pocikala, tak to bolo aj na gatiach. 😠
a mali sme aj tréningovky od baby lucy, ale detto, asi cikala moc na tieto plienky. tak sme si to vonku odbili s pull upskami od huggies tuším. tie obrázkové nechcela pocikať, lebo potom zmizli kvietky. 😀
ale inak sme chodili bez plienok, so zásobami oblečenia pre prípad nehody. malá začala chodiť von bez plienky asi vo februári a to sa fakt nedalo inak, lebo bola v oteplovákoch ale plienku už nechcela. myslím, že sa pocikala asi raz alebo dvakrát.
tie pull ups sme nosili hlavne po plávaní, lebo keď to na ňu prišlo, tak to nevládala udržať. inak sme fakt vonku chodili bez plienočiek, zvykla si. 🙂

aleela
7. sep 2009

Ahojte, v prvom rade dakujem za vsetky rady, ktore som od vas uz dostala. Chcem sa este opytat na klasicke, nie bambusove stvorce Kikko. Su dobre? A Ktoru velkost je lepsie objednat 70x70, alebo 80x80? Kolko kusov obycajnych stvorcovych plienok + viacvrstvovych mate a ake znacky? Oplati sa usetrit na tom, ze nejake stvorcove kupim napr. v polsku, kde plienka stoji okolo 13 korun a budem ju pouzivat len na utieranie ust ked babo grcka, alebo do kocika atd...? Vela otazok, ale potrebujem poradit, kolko kusov stvorcovych(+viacvrstvovych) plienok kupit, aby sluzili aj ako vkladacky, aj ako utieracky. Neviem, ci kupit par kusov bambusovych Kikko, viacej obycajnych Kikko, potom BabyLucy bambusove, popolini viacvrstvove.... V plienkach som sa uz zorientovala, ale teraz som stratena vo stvorcoch a vkladackach.... Dakujem 🙂

matja
7. sep 2009

ahojte.
skladuje niekto plienky namokro? Po nedávnej diskusii o plesniach mi napadlo, či by nebolo lepšie ich dávať do kýbla s vodou. Periem každé tri dni, takže oni sa dusia dosť dlho, kým ich operiem.

emmka3
7. sep 2009

aleela, ja myslim, ze 24 vv Popoliny vel. 1 a k tomu 40 stvorcov, klasickych by mohlo stacit, ale zavisi, ako chces balit ... ci 2 obdlzniky na seba alebo novosklad s vv vkladkou ... ja mam radsej 80x80, skladam na novosklad a opasu aj vacsie babo ... 70ky sa na vacsie babo v novosklade s vv LTT ... tie polske plienky za 13,- som sice nevidela, ale podla ceny mi pridu ako gaza 😅 a ked babo grcne, take tieto nezachytia ani to 😅

miruss
7. sep 2009

Ahojte.
Dahlia my sme mali tréningové BL aj Mobile Hour a malý to neprecikal, asi záleží koľko dieťa ciká. 😝
Matja ja skladujem na sucho.

ela13
7. sep 2009

Ahojte,
prepačte, že saVám sem miešam, ale mám na predaj úplne nové, ešte ani nevypraté bum genius one size 3.0.
Farba je biela a krásna žltá. Cena za ks je 18 Eur+ poetovné, v prípade, že zoberiete obe, tak cena je 34 Eur plus poštovné🙂

netik
7. sep 2009

Ahojte, pozeram, ze mate bohate skusenosti s plienkami, prosim vas mohli by ste mi poradit nejake internetove stranky s lacnejsimi a kvalitnymi latkovymi plienkami? Ktore by som si mala pre zaciatok kupit? Dakujem! 🙂

standu
7. sep 2009

aleela naj by asi mali byt happy squares, kikko eco lux a kikko bambus farebne (to su take klasicke, nie frote)
ja mam len 70X70 a moju malu v pohode zabalim este do novoskladu 😉 ale to je fakt o velkosti dietatka, ale ked sa ti do novoska nezmesti, poskladas draka a hotovo. bezne davam aj len 1 stvorec na osminy zlozeny.
zrataj si kolko ich asi budes pouzivat. po dva stvorce na osminy, 7-8x denne......16 stvorcov. alebo 8 stvorcov plus 8 vkladaciek....ja vv ani nemam, ale pri druhom kupim, teraz ako vkladacky ci do stvorca na novosklad alebo do kapsoviek pouzivam BL bamboo stvorce, viac mi pasuju 30x30, 40tky davame do draka.

tie gazove plienky sa podla mna neoplati kupovat. fakt ani grcku nechytia. kupila som Imse 67g a su take...no, dost o nicom, ale moja dost malo cika a pravdupovediac niekedy miniem 1 stvorec za 2 dni, niekedy aj 10, podla toho, ako sa mi chce/ ńechce skladat..zvacsa ficime len na AIO a kapsach. inak mam este svoje vlastne socikove plienky 🙂

netik, pozri nase eshopy, ceny su priblizne rovnake....asi najlacnejsie su nase, slovenske plienky znacky Babylucy, ale podla mna nie vzdy plati, ze za malo penazi vela muziky....
skor investovat aj do kvalinejsich, drahsich plienociek...
v pomere cena/kvalita vsak Babylucy vedie pri sortimente Bamboo, nie su zle asi ani organic, color...len flanelky nie. anii ich vrchne gate by som si neprosila:
www.plienka.sk
takze to je nas slovensky vyrobca a potom zozenies uz len zahranicne vyrobky, este ceske kikko (stvorce) :www.plienky.sk myslim

no a potom nase dovozkyne:
www.ekoplienky.sk
www.latkovky..sk
www.latkoveplienky.sk
www.plienkocky.sk

standu
7. sep 2009

matja ja skladujem nasucho a po troch dnoch by som mala chut asi ich vyvarit aj 😅 ja periem kazdy vecer aby nesmrdeli cez noc. moja mala zaspini x kusov oblecenia tak mam co prat 😉 max po dvoch dnoch periem ale to uz bez milosti na 60.

netik
7. sep 2009

standu vdaka 🙂 😉