Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

quika
14. sep 2009

ludmila, tu mas vsetky mozne sklady aj s fotkami http://www.latkovepleny.cz/taxonomy/term/62
trojuholnikovy sklad je to posledne.

quika
14. sep 2009
sisa.b
14. sep 2009

standu, nam swb pulky nesmrdia, dokonca su stale nase najoblubenejsie. a tu jade som tiez videla nazivo a lutovala som, ze som vzala druhu pepermintku namiesto nej. no kolko ludi, tolko chuti 😀 ja napr. stale neviem prist na chut CT plienkam, lebo vyzeraju otrasne a ani z rychlika nemaju podla mna na IB. tie nam krasne sedia. takisto MMT plienky nam nejak nesedia a niektore holky si ich tu velmi chvalia 🙂 na kazdu ritku sedi nieco ine

aaluska
14. sep 2009

Ilijanka, vkladačky do IB sa mi zdajú nejaké akoby "zbehnuté" a to som ich iba 2 krát prala na 40.

ilijanka
14. sep 2009

aj mne sa zbehli a oproti novým sú strašne tvrdé ☹

sissik
14. sep 2009

IB vkladacky su tvrdsie aj u nas. objednavala som plienky na viackrat a zakazdym sa mi zdala trochu ina kvalita.
jade mame a podla mna su paradne. ale IB by som najradsej objednala z kazdej farby, len kto byt o platil, ze? 😀
ale v pohode sa mi zmestia IB vkladacky velkost M do velkosti L, nejaky velky problem v tom nevidim.

emmka tak to ta vyslo cenovo dobre😉
my mame AIO: 2MMT, 2BG, 2CT, 1TB, 4 Wonderos, 3 IB vel.L , 5 IB vel.M, tie odkladam.
z normalnych mam BL bamboo okrem cervenej vsetky farby, 1 BL organic, 1 BL color, 1 popolini flanelku a 3 hambace. tie idem akurat odlozit z velkostnych dovodov. no a stvorcov som naobjednavala haldy, lebo som ich pouzivala ako vkladacky do novoskladu. teraz s nimi budem vypchavat AIO plienocky. a este som skusala 2 konopne vkladacky EH, 2 stay dry popoliny a su dobre. tie davam do CT, lebo original CT vklsadacky sa zbehli, flis sa zvlnil a robil hrozne otlacky na zadocku. ked dam este jednu vkladacku, tak su v pohode. veru neviem, ci by som este kupil CT, po tejto skusenosti. ale dizajn maju uzasny

sisa.b
14. sep 2009

IB mame tvrde aj my, ale vobec nam to nevadi. na ritke na rozdiel od od CT vobec neotlacaju. s tou vkladackou je to dobry napad sissik, ale ked mne sa to uz potom nepaci, ak nema ta plienka ladit 😒 skusenost mam rovnaku, flis je hrozne zvlneny, ale to uz som tu x-krat pisala, dokonca tusim aj ako prva 😅 ,

plienky radsej ratat nebudem 😅

standu
14. sep 2009

potvrdzujem trocha tvrdost vkladiek IB a k CT nemam vyhrady....flis sa jemnucko zozmolil ale v pohode, aj sa to zvlnilo a moju malu prdku neotlacaju....

fakt, na kazdy zadok sadne kazda plienka inac 😉 sisa....ani ja som sa este nepokusala ratat a ani sa na to nerichtujem 😀

miruss
14. sep 2009

Ahojte.

Mňa Zuzkina výbavy vyšla 200 €, ale kúpila som aj plienky od kámošky používané. A Kubkove hnusky ma stáli 800 €.
Takže mne sa to určite aj oplatilo.
Ja má IB fialkovú, fuchsiu, ružovú, žltú. Keďže ja už ďalšie bábo nechcem, tak sa vyžívam v dievčenských farbách.

IB vkladačky sa aj mne niektoré zbehli. 😝

dudri
14. sep 2009

Objednala som nove IV organic.-domace zvierata PUL-krasne.iba 1ks. 😉
podarilo sa mi predat 3 BL organic.ostatne zatial nie, hm
bolo mi luto, musela som predat.
doma uplne staci poskladat stvorcove plienky. Spanok par nohavickove plienky
vonku aio-8ks.(2 IB, 2BG, 2SWB, 1MMT, 1CT)
CT-vkladacka, po prani som potahovala poriadne, aspon volaco, neda sa vratit ako povodne. Bambus byva sa zrazit, podla mna uplne staci. viem este malo byt o 2viac.

este predam vrchne nohavicky z PUL IV soft za 7e velkost L (9-12kg( jej uz male, Katka vazi okolo 10.5kg, ale

sissik
14. sep 2009

sisa ja na tie normlane CT vkladacky prihodim este konopno-flisovu EH a ked napr. cestujeme autom, tak mam vystarane aj na 4h. aspon neprebalujem pri kazdej prestavke.

dnes v noci uz snad dorazim tie dalsie vlniaky

prsky
15. sep 2009

IB stvrdli aj mne a to som skusala prat aj v slize aj v normis prasku

a kolko ma cela sranda stala netusim...mam 90 stvorcov, ale z toho pouzivam iba 50ks 80x80 IV na ritulu, ostatne su odgrgavacie, ale tie uz skoro nepouzivam, mali sme 2x pulky vel. M, teraz mame 2x velkost L, 1x flisky S - uz sme vyrastli (tie sa mi nelubili), 3x IB vel. M, 5x IB vel. L, 1x MMT, 2x BG .... Lala ale uz vyrasta z puliek, tak budem musiet dokupit a asi podlahnem dalsim nejakym plenocham 😉

a druhe babo je v stadiu jednania, ale nepredpokladame, ze to bude chalan 😀 😀

sissik
15. sep 2009

o 1 v noci som hodila nove vlniaky do kury a kedze vyradujem hambace, tak rozmyslam, ze skusm usit nejaku plenuchu. mam ale len ten normalny flis, nie mikroflis. ale to by nemalo vadit, ak tam este potom hodim flisovu separacku, hlavne ak trochu zozmolkovie, nie?

neurologia
15. sep 2009

aahojte ta sol na flaky v dm je v takom akoby vedierku?

a tie separacky co kupujete v dm...sa ako volaju -nemecky ako to je napisane a kde to najdem bo hladam hladam a nejak ich tam nikde nevidim....

dakujem

emmka3
15. sep 2009

no tak ako citam, tak ja mam asi najmenej AIO z vas vsetkych 😅 zatial stihame tocit, uvidime ako v zime, ale mne nerobi problem dat aj gatkace s PULkami alebo vlnakmi na von 🙂
Konecne som nalanolinovala vlnaky na noc, a aj SWB velurka uz ma za sebou prvu skusku v noci a obstala na vybornu ... je fakt paradna 😵

ilijanka
15. sep 2009

Inak sa mi zdá, že to akosi závisí aj od sušenia- myslím tá tvrdosť vkladačiek IB, niekedy sú tvrdšie a niekedy mäkšie, akoby to záviselo od vlhkosti vzduchu alebo od čoho..

sissik
15. sep 2009

neurologia ta sol v DM je v papierovej skatuli. to v tom vedierku je uz velmi chemicke

ilijanka mne sa tiez zda, ze niekedy su plienky maksie a inokedy tvrdsie. zavisi to od vela veci, tak uz to neriesim. a orechy nejak nadavkovat neviem tak, ako prasok. a stalo sa mi to aj pri prasku. zatial to nevadi

miruss
15. sep 2009

Ilijanka aj mne sa zdá, že niekedy sú mäkšie a niekedy tvrdšie všetky plienky, nielen vkladačky. 😝

ilijanka
16. sep 2009

Ja som už aj rozmýšľala, že skúsim dávať trocha aviváže, ale keď všade sa píše, že sa to nemá, tak nemám odvahu, aby som ich nepokazila, ocot sa mi veľmi neosvedčil, raz som ho skúsila pridať a smrdela mi celá práčka.. Ten MioFresh čo tu píšete, je len pre vôňu alebo aj zmäkčí?

emmka3
16. sep 2009

ilijanka, Mio je dezinfekcia, aby si mohla prat aj na 40 bez nejakych vycitiek 😉 Mozno si toho octu dala vela ... ja davam ocot hlavne kvoli neutralizacii prasku ... niekedy su pleny maksie, niekedy tvrdsie ale da sa to vydrzat ...

quika
16. sep 2009

MioFresh je na dezinfekciu, podla mna je skor potrebny na cestach, doma nevidim dovod ho pouzivat.
Ocot - aj mne to smrdelo, aj ked som ho dala len trosku, pradlo aj po ususeni pachlo tak, ze dospelacke veci sa museli oprat este raz, boli nepouzitelne. na tvrdost to absolutne nemalo vplyv, vsetko zostalo rovnako tvrde ako predtym. tej neutralizacii prasku nejako nerozumiem, stale sa to hovori, ale predstavte si 8% ocot v mnozstve asi 20ml rozpusteny do takych 10l vody, co to uz dokaze zneutralizovat? ved to ma sotva nizsie pH ako voda... mne sa to zda skor ako taka povera co koluje medzi ludmi 😅
avivaz sa vseobecne neodporuca ale ja som ju pouzivala bezne kym sme nemali susicku, a absolutne nijako to neskodilo, ani na savost to nema ziadny vplyv.

inac
16. sep 2009

ahojte, chcem zacata latkovat. mam 10 mesacneho chlapceka, pacia sa mi IB. myslite, ze s ich vacsou zasobou by som cez den vydrzala? ako casto prebalujete cez den? koko ich mam kupit? vdaka

inac
16. sep 2009

a ked tu citam o vselikaych pachoch v byte, tak mam normalne obavy z latkovania....

sissik
16. sep 2009

mio fresh nema vplyv na tvrdst vody. nejaky cas som davala aj avivaz, iba trosicku ecoveru a malo to len trosicku zmakcujuci vplyv, nie velmi. ale potom som zacala skusat prat v prasku a plienky zosmradli, tak som vyradila aj avivaz a vratila som sa naspat k praniu v orechoch. davam ocot a plienky prestali smrdiet.

niekde tu boli linky na strihy plienok a v anglickom strihu je pisane, ze kaknute plienky by sa mali namacat vo vode, kde je trochu octu, aby sa zabranilo rozmnozovaniu bakterii.

inac ked nie je problem, tak ani pach nie je 😉
IB mozes pouzivat aj tak, ze budes vymienat iba vnutro, ak vystihnes, ze tie farebne gatusky nie su mokre. mozes pouzivat aj ine vkladacky ako tie original IB.
ja prebalujem 6-8 krat, podla toho, kolko krat sa pokadi. ked kakne, tak dam na IB celu novu plienku, nie iba vnutro

standu
16. sep 2009

ocot je dezinfekcia, ved sa aj pouziva na cistenie domacnosti ako nahrada skodlivejsieho (zivotnemu prostrediu) sava.
pach z ocikanych plienok som vyriesila vakom na plienky, nic nesmrdi. namokro ich nemam kde a ako skladovat, mala lezie do vsetkeho.
inac, na noc by som vsak iste kupila nieco savejsie, co dlhsie vydrzi. podla mna ti na den staci par IB+ obyc stvorce, 2 PUL gate a hotovo. S 10ks IB a stvorcami by si mala vyjst na dva dni. ako pise sissik, cca 6-7 plienok miniem.
ja periem plienky vsak zvacsa kazdy vecer, s malej vecami, aj s nasimi vecami. ocot davam a vobec ho necitit, ani ked je pradlo mokre, o suchom nehovoriac. vymenila som lovelu za ariel. zdalo sa mi, ze lovela nejak menej perie.

sissik, ked my mame vzdy uz aj gatuse IB smrdkave...tak ich pouzivam iba raz. uz som objednala Lka IB, bezovu a hnedu 😉

quika
16. sep 2009

ocot nie je dezinfekcia, ale kyselina 😉 v domacnosti sa pouziva preto ze velmi dobre lepta niektore klasicke domace spiny napr. vodny kamen. teoreticky by mohol rozleptat zvysky mineralov v pradle (vodny kamen) a tym sposobit ze bude maksie, ale prakticky to na dotyk vobec necitit, teda aspon nie v nasej vode... s tymto maju ludia dost rozne skusenosti, treba vyskusat, prinajhorsom to bude pachnut a vsetko sa opere este raz bez octu.
inac, neboj sa pachov, kym vsetko funguje dobre tak nic nesmrdi 🙂 ja skladujem nasucho v kybli a v nom je sice smrad ale mimo kybla sa nedostane nic. a po oprati je vsetko krasne vonave. IB su fajn, ale nekupuj ich vela naraz, lebo niekomu pretekaju, aby si nebola sklamana. ja prebalujem cca po 1,5h cez den, okrem denneho spanku, ale mam strasne curave dieta (denne vypije 1,5l tekutin) takze aj v hnuskach musim prebalovat tak casto. mnohym babam staci prebalovat po 2-3h.

inac
16. sep 2009

standu, tak ty peries v arieli. v pohode? savost plienok sa nemeni? mam z toho strach/ pranie v speci prostriedkoch, susenie. ci vzdy vysthnem, ked je plieka pocikana...
ake obycajne stvorce? tie socikove? tych mam dost. davas ich aj do IB?

miruss
16. sep 2009

Inac neboj to páchnu plienky, len v tom mechu, po opratí voňajú.
Ja periem v Persile. A v pohode. V noci neprebaľujem, lebo malá spí 12 hod. vkuse a Bum Hugger neprečúra. A cez deň raz za 3 hodiny. Ja som s IB spokojná. 🙂
Ja aviváž nedávam, lebo to že vraj ničí gumičky nohavičiek a plienok. 😝

sisa.b
16. sep 2009

ocot v pradle nam nesmrdi, ani v mokrom, ani v suchom a to davam skoro plnu nadrz. plienky skladujem nasucho v otvorenom kosi na pradlo (takom klasickom nizkom a sirokom na vesanie pradla) a nesmrdi nam byt absolutne. teda teraz ano, z odpadkoveho kosa, ktory mi nema uz dva dni kto vyhodit 😠 ved ja ich nakopem, ked sa vratia zo skoly 😠 😠 😝 plienky menim casto (malokedy vyuzijeme max. savost), takze ked hadzem do pracky, byvaju suche. najviac citim asi pocikane konope - takym cpavkom a potom vlnene loviky, tie musim po kazdom pouziti vetrat a susit 😒
CT nam vcera po necelych dvoch hodinach brutalne pretiekli 😠 😠 😠 cim viac som s tymi plienkami nespokojna, tym viac mi dokazuju, ze mam byt preco 🙄

sisa.b
16. sep 2009

a este som chcela - miofresh je dezinfekcia, ktoru vzhladom na to, ze periem plienky iba na 40°C, pouzivam pri KAZDOM prani. aj na to je urceny (je to uvedene priamo na obale). lebo ak by som chcela mat plienky zbavene bakterii, tak by som musela pravat na 60°C a kedze periem s plienkami aj oblecko pre malu, nie je vysoka teplota preto vhodna.