Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

fifla
25. júl 2007

no baby, my este len bruskujeme, ale zatial sme rozhodniti pre popoliny viacvrstvove s bambinomio nohavickami a plus casom nejake popolinky komfort 2v1 ked nahodou pojde s dedom von :o)))
a na pranie chceme orechy a sol na skvrny.
A dost sa na to prebalovanie tesim vam poviem :o)))

ivanadur
27. júl 2007

ahojte baby,
neda mi nezapojit sa, prveho som vychovala na klasickych latkovych plienkach, pretoze vteda boli len dva druhy pampersiek, pampers vychadzala jedna 11 Sk a Huggies okolo 8 Sk ale boli na lepku a igelitove. Takze som kupila 50 ks plienok a zopar pampers na noc a k doktorovi. Kazdy den pranie lebo babatko kaka aj 8 krat za den a skuste nechat zakakane plienky len tak do druheho dna, niekedy som ich preprala a nechala cez noc vo vode a prala som ich na druhy den. V lete bolo super, vyschli za hodinu, ale v zime, na kazdom radiatore plienky, potom zehlenie ... 😖
Teraz pri druhom som na pamperskach, uz nie su take drahe, a su ovela pohodlnejsie, platene plienky kvalitnejsie stoja okolo 50 Sk a treba ich zase 50 ks, takze 2 500 Sk na zaciatok, potom nohavicky viacerych velkostiach, pranie, susenie na radiatoroch - skuste v zateplenom byte susit na radiatore a uvidite co vam to urobi s bytom. Ja viem, ze ekologia place, ale kto polutuje nas zeny, ja si myslim, ze tie popoliny su uzasne, chcela som ich kupit, ale ozaj ich treba dost, na kazdy den aspon 7 - 8 a schnu 24 hodin, ale neviem ako dlho schnu ked uz vonku nie je teplo a este nie je vykurovacie obdobie, takze dost mastna investicia, ale keby kazdy z rodiny na zaciatku ked ide pozriet babatko, doniesol zo 4 ks popoliny neodmietla by som, lebo deti sa aj lahsie oducaju od plienok, takze je na kazdej ako sa zariadi pa

nezabudka84
28. júl 2007

Ivanadur, my pouzivame tiez jednorazove, ale kupila som 5ks latkove babylucy.Davam mu ich iba den pred tym ako idem prat.Nestali ako popoliny, boli o polovicu lacnejsie a kvalita rovnaka.A byvam v dome, takze so susenim ziaden problem.Bola som zvedava, ze za ako dlho mi uschnu.Za 4 hodky boli suchucke. 😀 Netreba ich zehlit, lebo keby trebalo, tak sa na to vybodnem. 😝 😀 .A vobec neflakateju.A nasla som na nete strih na plienky, takze skusim usit.Mame doma kopu starych handier, takze mi treba kupit len suchy zips a gumicku.Takze je to indivindy komu sa ako chce.Ja si hovorim, ze kde je vola, tam je cesta... 😀 😉 a pouzijem ich aj pri druhom babatku

olinka6226
28. júl 2007

ja kombinujem nohavickove babylucy s viacvrstvovymi a klasickymi. som spokojna a maly tiez. jednorazovky len ked ideme niekam na dlhsie.

fifla na orechy bacha, per s nimi len tmavsie veci, maju tendenciu trosku farbit, aby ti casom nezhnedli plienky atd...

ivanadur
1. aug 2007

ahoj nezabudka, nemozes mi napisat stranku, kde si nasla ten strih na plienky? Kym je teplo a da sa susit na balkone, chcela by som trochu posetrit na jednorazovkach. A tie babylucy sa daju kupit aj normalne, alebo len objednat? Chcem si ich zopar kupit ale po jednej-dvoch a to by som na postovnom prerobila. dakujem

nezabudka84
1. aug 2007

Na www.latkovepleny.cz .Neviem, ci sa daju niekde kupit.Ved to, ze to postovne je jak diva svina drahe.200sk...ale ujo mi poslal ako darcek par vloziek do podprsenky a su super... 😀

sue
1. aug 2007

...tak my máme na začiatok 5ks Popoliniek One size, 8ks tých vložiek a teraz zvažujem čo kúpiť ďalej 😖 ....ešte nám treba min 15ks "niečoho" 🙄

olinka6226
3. aug 2007

nezabudka. ja som postovne platila 100sk. a tusim sa daju kupit v Bratislave na Vysokej ulici. Ale neviem presne kde je ten obchod. Len susedka spominala.

ivanadur
3. aug 2007

Ahojte, ja som sa rozhodla usit tie plienky, usila som zatial nohavicky na latkove plienky a su super, za dva dni som uz usetrila 6 jednorazoviek, rozhodla som sa preto usit zopar aj tych plienok, nasla som kopu starych veci, tak to idem skusit, lebo cim je maly vacsi, tak jednorazovky aj viac stoja.

fifla
3. aug 2007

oli, dik za radu s orechami :o))...uz som objednala viacvrstve popolinky ( 24 ks - S) s nohavickami a chystam sa na 10 ks babylucy S a 10 ks babylucy M. Nakolko sa checm poklusit aj o bezplienkovanie, teda take na vlastny sposob :o)))...ked bude treba, casom dokupime ostatok.
A pri prani asi obcas tiez pouzijem moj najoblubenejsi persil sensitive :o)))

nezabudka84
3. aug 2007

Fifla, sak kup 3v1, su super a usetris 😀 .
Olinka, ja som objednala len 5ks a jedne vrchne gatuse, tak asi preto 😕
Ivanadur, ja uz mam jednu plienku, taku skusobnu, a keby som dala kvalitnejsiu gumicku, tak by bola super.Ja som tiez nekupovala latku, len suchy zips a gumicku.Tolko starych veci mame doma, ze aj na rozdavanie 😀 😀

landrea
9. aug 2007

oloee. necitala som vsetky prispevky ale reagujem ( mozno uz niekto poznamenal 🙂 ) netreba hned siahat po zahranicnych produktoch aha: www.plienka.sk

fifla
19. aug 2007

nezabudka, nakoniec som objednala 10 ks babylucy S-ko, lebo niektore holky pisali, ze na malinke prdelky tie 3in1 su velke. a potom som kupila 15 3in 1, to uz bude na vacsiu ritusku. ale tie viacvrsvace mam tiez, hlavne kvoli dobe schnutia a na prve tyzdne pre castu stolicu newbornov. a navyse mam uz aj ciinak, takze sa pokusime co najskor bez plienok zaznamenavat signaly o potrebe vyprazdnovania.
a este uvidim, co si postupne povymyslame. aha...este idem objednat merino vlnu na vlnacky a deku a spaci vak a samozrejme z mokoshky aj babylegs pre super prebalovanie
tak to by bolo s experimentami hadam okrem kyblika shantala na kupanie uz asi vsjo 😀 😀 😀

olinka6226
20. aug 2007

fifla, ja sa uz neviem dockat tych gatusiek z ciech 😀 boooze je to ako droga tieto latkove plienky.

nika251
20. aug 2007

Ahoj. Tak ja som si objednala tie plienkove nohavicky z plienka.sk. Som zvedava ake budu. Objednala som si 3v1 - dufam ze nebudu velke ako tu dakto pise.A ak hej, tak to spociatku vyriesim klasickymi plienkami a budem dufat ze zadocek rychlo dorastie 😅 . Kolko dni trva kym to dodaju?

olinka6226
20. aug 2007

nika ja obcas davam do vrchnych nohaviciek len 1-2 klasicke plienky poskladane na osminy. a funguje to. zadocek je mensi. inak mam tiez tie 3v1 a som spokojna. ono trosku bude babo z kopca - tak mu v postielke treba na jednej strane vypodlozit niecim aby bolo babo v rovine alebo hlavickou vyssie. u mojho to az tak nevidno ale na takom mini babatku to bude zjavne. Malemu to vsak nijako nevadi. Hoci prvych 6 tyzdnov bol na jednorazovych plienkach.

Mne prisli za tyzden.

fifla
20. aug 2007

oli, ani mi nehovor, vo stvrtok prisla sprava, ze posielaju, tak kamoska pride v piatok z CZ, tak tesim. hoci ja mam v objednavke viac prislusenstva ako plienok, tie vase doobjednavky s kili mi trosku aj vlastny nakup navysili, hehehe. nejaka ta plienocka a gatusky navyse, ale ved manzelik to zvladol.
a babylucy ocakavam kazdou chvilou. Zacina mi sibat a mam neodolatelnu potrebu stale prat a zehlit a ostatne zahniezdovacie aktivity prevadzkovat.

nika, ja teda len teoreticky, ale kupila som si aj viacvrstvove popolini na zaciatocne stadium prebalovania, ako som uz spominala, hlavne pre kratku dobu schnutia a celkom slusne zaobstaravacie naklady.

holky a tie babylucy color nie su uuuuplne na spapanie? ale tie som uz neobjednala, lebo ak sa nam podari bezplienkovat, tak uz ani jedna plienka nebude potrebna naviac.

olinka6226
20. aug 2007

moj o tom nevie 😅 mozes dojst aj ku mne upratovat 😀 ano aj mne sa pacili, ale je to zbytocne.. hlavne ked das na to vrchne gatky.skoda ze si nedala vediet ze ides objednavat babylucy.potrebujem este 2 PUL gatky. a moja susedka tiez 😀 no ved hovorim zavislost 😀

fifla
20. aug 2007

oli a neskusala si sa zstavit v ekoporadni zivica? ja sa tam chystam uz asi tyzden, ale vzdy mi do toho nieco vbehne. este som tam nebola, ale myslim, ze niekto spominal, ze prave babylucy tam maju.
nabuduce ked budem nieco objednavat, dam vediet.
najnovsie sa cyhstam na merino vlnu z ciech a babinke dam upliest vrzhne natahovacie nohavicky a spaci vak s dekou, nieco ako ten set od Disany 😀

taanak
20. aug 2007

caute, odkial z ciech ste si objednavali? Ja mam tiez uz nieco vyhliadnute, ale odradza ma vysoke postovne - chcem uz iba doobjednat nejake somarinky, takze to nebude velky nakup a postovnym by sa mi to dost predrazilo ☹

fifla
20. aug 2007

taanak, z ciech objednavam z latkoviek, ale je problem, ze neposielaju na SR, tak som musela zneuzit kamoskinho frajera na objednavku a bolo to trosku komplikovane, nakolko oni maju ucet v nejakej menej znamej banke, tak sme platili nakoniec sekom a celkovo to bola jednoducho zabava. a teraz mi kamoska este aj volala, ze ta zasielka prisla poskodena a bez jednej vecicky

taanak
20. aug 2007

ja mam nejake vecicky vyhliadnute z www.mamaja.cz, tak ak by sa chcel niekto pridat... 😉

kili
20. aug 2007

taanak, ja by som tiež chcela objednať vlňáčky babyidea, tak by sme sa mohli spojiť a potom by vyšlo poštovné na hlavu nejakých 200,- Sk 😉

olinka6226
20. aug 2007

nie, akosi sa neviem vytrepat do mesta a na vysokej sa zle parkuje. citala som o tvojom plane. u nas nikto nestrikuje.
natahovacie nohavicky su mile, ale na bkm neprakticke. mam jedny doma a pouzivam na noc - ale to nebezplienkujem. len prebalujem. nie som schopna v noci.

taanak
22. aug 2007

fifla, uz si si objednala tu vlnu?

soyka
22. aug 2007

tak mamina, ak niektora uvazujete o latkovych plienkach, tak potom skocte na www.nosime.sk a pozrite si system Haipa-Daipa...

je to cesky akreditovany vyrobok, ma vselijake testy za sebou a su tam i vlozky pre maminy...

moj nazor - ked sa rozhodnete pre tieto plienky, tak urcite nie z ekonomickych dovodov...pocital som to a zapocitala som skutocne vsetko :o)) a usporu som nikde nenasla :o))) ale ekologia by dnes nemal byt len nejaky teoreticky pojem z ucebnic, nemyslite?

tieto plienky su ovela lepsia, ako stara klasika a ked pouzivate vsetko tak ako mate, su porovnatelne co do komfortu babetka s pamperskami, ci inymi papieracmi...ale je to pracnejsie a na cestovanie uplne nafigu :o)

ale zlata stredna cesta - kombinujte to a casom vam prave tieto latkove plienky budu dobrym pomocnikom pri oducani od plienok :o))

papa

zdenkaamarosko
22. aug 2007

taanak, už si objednávala z mamaja.cz? Rada by som sa pridala. Len to musím ešte naštudovať. Daj vedieť 😉
Ak máte záujem o bambino mio, jedna holka na mimibazáre predáva so zľavou www.mimibazar.sk/ejmi1, ja si chcem od nej objednať. Už som jej písala a odpísala mi, že to dodáva do predajní dráčik.A ešte si chcem objednať slovenské Baby Lucy, tak ak mate záujem, môžeme sa spojiť ... 😉
Našla som aj ďalšie zaujímavé stránky:
www.latkovky-netradicne.estranky.cz
www.rodina.cz
www.baby-cafe.cz

zdenkaamarosko
22. aug 2007

http://www.rodina.cz/scripts/journal/journal.as... presnejšie tetno link som myslela z rodiny.cz. Sú tam fakt super info a rady. Mrknite si to. 😕
A ešte jeden tip na linky http://www.dietaaja.sk/linky.htm

fifla
23. aug 2007

inak, baby, ktore ste z BA, alebo tak mate cestu...babylucy a popolini maju v ekoporadni zivica na vysokej. je fajn si ich chytit do ruky a zistit, ake su to materialy.
ja som buchnuta do babylucy :o))

taanak, este nei, cakam na bracha, ma dosjt cez vikend a dohodneme sa. chces sa pripojit? :o)))...upozornujem, ze mam veeeelku smolu na zasielkovy obchod v poslednej dobe 😝

taanak
23. aug 2007

zdeni, uz som si to objednala 😉

fifla, rozmyslam nad tym, doma sice uz nejaku vlnu mam, ale je dost tenka. Daj vediet ked budes objednavat a mozme sa dohodnut - ak budes chciet 😲