Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sissik
29. nov 2009

spokojnost s plienkami je podla mna u kazdeho individalna.
niektore kocky si BI bamboo extra pochvaluju, mne sa wonderos pacia.
nemame taku, s ktorou som vyslovene nespokojna

ciernovlaska
29. nov 2009

najhorsia plienka pre mna bola kissaluvs, vyzerala velmi prijemne, ale ukazalo sa, ze ma hrozne divny strih, siroka do bokov, ale velmi nizka, takze malej vykukal von zadocek.
moja najoblubenejsia plienka je Baby lucy bamboo. Spokojna som aj s itti bitti SIO, lebo moja mala ma velmi baculate stehienka a pekne jej sedi.

majkas
29. nov 2009

miruss sak ja to chapem, len je to skoda aj pre vas ako predajcov. ale drzim palce nech sa ti to vsetko vrati a poriadne rozbehne 🙂

my nemame plienku s ktorou som vyslovene nespokojna, len skoda ze nam budu niektore zachvilku male

hasisihanulka
29. nov 2009

My tiez nemame nejaku vyslovenu antifavoritku. Z tych, co spominate vsak nemame ani jednu. Pri vacsom dietati asi sklame IB SIO, vydrzi mu asi hodinu a pol. Zato sedi perfektne a je krasna aj po vela praniach. A na malu cikajdu je neskutocne dobra.

Co sa tyka velkosti, tak u nas to tiez vyzeralo, ze nam niektore plienky nevydrzia.. Ale Simi sa po tom, co zacal chodit, vytiahol a plienky mu sedia tak trochu inac, ako ked bol buclatejsi. Co sa tyka kilogramov, neschudol, len uz nie je tak baculaty a niektore patentkove plienocky mu zapinam dokonca na uzsie ako predtym.

zitaje
29. nov 2009

Ja som mala babyideu bambusovu a mala som ju rada na noc, jeden cas ked mi mala vela cikala, to bola jedina plienka, ktora po dodatocnom vypchani nebola uplne premocena. Nakoniec jej zacala byt mala, tak som ju predala. Preco vam nevyhovovala? 😕
Ja som mala povodnu vybavu od madarskej znacky Monapel, nkupila som si hned na uvod 17 flanelovych plienok, a sice boli fajn a stale ziju, ale ked budem mat este dieta, nekupim ani jkednu flanelku, stvrdli na beton a nenasaju skoro nic...

miruss
30. nov 2009

Zitaje mojej malej nesedí dore, stále ju preciká bokom a keď ju viac stiahnem, tak ju otlačí a aj tak ju preciká bokom. 😝

miruss
30. nov 2009

Majkas ďakujem. 🙂

bihan
30. nov 2009

Trošku nakúkam, tak sa chcem ešte vyjadriť k BG: mám aj organic aj kapsy, všetko na sucháče, používame ich od pol roka do teraz (Sára má aktálne 14kg, v polroku mala 9,2 😝). Organic mi prídu ešte väčšie ako tie kapsy, takže by v pohode "potiahli" do 3r.

Čo sa týka obľúbenosti vs. neobľúbenosti plienok, tak u mňa rýchlo skončil Bum Hugger, ale niekomu skvele vyhovuje, takže toto je fakt všetko dosť individuálne. Napr. ani MMT sa u nás dlho neohriali.

Stále používame LIOs-ky (jersey), BG-čka, Itti Bitti, SWB kapsu.. vlastne všetky, ktoré ešte ostali. Sára má už plienku len na noc a čúra tak raz, takže je to už aj tak jedno 😀

wwcko
30. nov 2009

ludmil nie som s nou vobec spokojna. mozno ked bude Ninka vecsia. Iba raz som ju pouzila a to mi hned pretiekla kakanicka cez gumicky okolo noziciek. Robi to tam strasne velke fugy a vsetjko ide cez ne von. A aj suchy zips na pase je zle ieseny. Tie suche zipsy su strasne dlhe a nedaju sa zapnut cez seba, ale iba pod seba a tym padom sa cela plienocka skriví.

ludmilabb
30. nov 2009

bihan pozeram, ze si budes rozsirovat svoju plienkovu vybavu o nejake mensie cisla 😉
ja zatial tiez nemam nejaku vyslovene neoblubenu ale ja mam hlavne stvorce a tam vkladam kadeco 😝 ale uz kakame aj do lavorika tak usetrim aj dve, tri plienky ale mala kaka aj 5x denne

chcem sa vas spytat nohavickove plienky sa nesmu susit priamo na radiatore tiez aj BL stvorce, vkladacky atd?
ja to pomaly nemam kde susit, byvame v 2izbovom byte 😝

standu
30. nov 2009

dlho som nebola 😉 ....ludka ja susim aj AIO na radiatore...nic im nie je. a moj subj pocit po suseni vkladaciek na radiatore a volne- rozdiel nebadam...
dnes som nahodou narazila na nejaku UK stranku...nohvickove plienky za 22libier!!! znacky o ktorych som doteraz ani netusila....stale sa je co ucit 🙂

bihan gratulacia, nech sa dari 😉

inak hambace u nas ako rychlo na stupienok oblubenosti vyleteli, tak aj rychlo spadli pre straaaasny cpavkovy smrad po ranu v celej spalni 😠

u nas sa oblubenost danej znacky meni s ucelom pouzitia....na von, do auta na dlhsiu cestu- CT, do kocika na prechadzku IB, doma MMT, stvorce (ked sa mi chce skladat 😝) SWB velurka a AIO na noc......ostatne pouzivame, lebo mame 😀

dudri
1. dec 2009

niekto mate?
http://www.latkoveplienky.sk/default.aspx?menu_...
co poviete?

moje oblubene plienky skoro vsetky
AIO:
BG organic,
BG 3,0
IB sio
MMT suchy zips
CT- dlho vydrzi, upravila som vkladacky-vyparala som, a urovnat... 😎
SWB kapsa, max nosit do 1hod, inak pretiect 😔
nohavickove plienky:
SWB organic velur
BI bamboo extra davam aj BL bamboo stvorec 30x30 pod vlozkou.
okrem BabyLucy 😝 bamboo aj organic.
davam BL organic s vkladackou viacvrstvovou plienkou, bez vlozky organicu
najhorsia plienka je BL color, vzdy davam viacvrstvovu plienku mini

cely den pouzivam stvorcovu plienku s vkladackou
spanok:nohavickove plienky
vonku AIO
Moja dcera sa pyta kaka-cika v posunkovom jazyku-PJ... tak hned vymenim novu plienku...
niektore plienky som predala napriklad
HD pastelka, jej uz male po roku 😝 vyhovuje len babo , nie batolata
tiez
popolini Tencel-mam ich rada, jej uz male 😔 , napisane od narodenia az po nocniku, ale podla mna do roku

reva
1. dec 2009

Ahojte,
dakujem za odpovede a rady 😉...........a opat mam otazku 😉

Co vkladate do IB SIO namiesto originalnych vkladaciek ??
A v com periete plienky ??

Dakujem ...

My zatial pouzivame BG a IB a nemam vyhrad 🙂

Bihan velka gratulacia k babenku 😵

bihan
1. dec 2009

Ďakujem 😵 ako správna maniačka som sa už prejavila a objednala kravičkovú IB pre drobca 😅 😀

Do IB vkladám Kiko bambusový štvorec alebo BL 40x40 prehnutý v predu, ale podarilo sa mi tam natlačiť aj jadro z LIOs-ky 😀

Periem ako všetko v eko prášku s octom.

brinzulka
1. dec 2009

IB-dala sa mi zacvaknut vkladacka do CT....
davam tam aj kikko bambus. stvorce

bihan-spehujem album 😉 riadne zdrave levica prajeme

CT-ak je prerobena na kapslovku, je super

bihan
1. dec 2009

Brindzulka 😀 prosím ťa, ako si spokojná s Pop-in?

zuzulik
1. dec 2009

ludmila: a co davas navrch tych stvorcovych plienociek aby nepretiekli?? co poradis?? ja chcem tiez pouzivat hlavne stvorce a vv...pretoze ostatne dlho schnu , hlavne v zime samozrejme 😉
dakujem za radu 🙂

matja
1. dec 2009

baby, prečo je CT prerobená na kapsovku lepšia ako normálna? U nás je hneď mokrá, preto ak sa robí anketa, s ktorou plienkou som najmenej spokojná, tak je to práve ona.

bihan, gratulujem, už sa tešíš na látkovanie, však? 😉

matja
1. dec 2009

reva, donedávna som prala plienky v slize, teraz v mydlových orechoch.

zuzulik
1. dec 2009

matja: a v mydlovych orechoch ti tie plienky nezozltnu???

matja
1. dec 2009

nemám biele plienky 🙂 Vlastne mám, tie klasické štvorcové, ale na tých mi nevadí, ak aj troška zašednú. Zatiaľ som nič podobné nebadala, ale určite nie sú snehobiele 🙂

johanka.
1. dec 2009

Pridavam sa k vam ako mamicka-zaciatocnicka aj latkarka-zaciatocnicka. Po navrate z porodnice som nabehla na klasicke stvorce (kvoli schnutiu som sa na zimu rozhodla takto, nemame prave najsuchsi byt). V porodnici nas ucili pri prebalovani davat na zadocek mast. Robi sa to aj pri latovych plienach? Alebo to bolo treba len pri jednorazovkach?

wwcko
1. dec 2009

dakujem baby za vyplneni ankety 🙂 😉 Tak co som sklamana tak ze CT nieje dobra ☹ Tie sa mi pacia, ale objednavat ich nebudem.
Dudri nepoznam a to bude nejaka novinka, lebo nedavno ich v ponuke este nemali 🙂

Aha teraz pozeram, ze to maju cely rad novy 🙂

Reva na mam nahradne original vkladacky do IB. tak ked su jedy mokre dam druhe 🙂

A mam otazocku. Preco sa nesmie pouzivat avivaz? Na ziadne plienky ju nepotrebujem, ale na HD musim nieco vymysliet. mame tvrdu vodu a ocot nezabera a to frote, je po vyprani take nie moc prijemne. Ak sa nebude dat ich niecim zmakcit, tak ich predam ☹

Inak ja mam rada aj vv popoliny a pulky 🙂

miruss
1. dec 2009

wwcko aviváž a nemá používať kvôli tomu, že znižuje savosť plienok, preto a nemá dávať, ani keď perieš uteráky, osušky a pod. a ešte som čítala, že môže poškodiť gumičky na plienkach. 😕
Jahanka pri látkových netreba mastiť a ak by náhodou bolo treba, tak daj separačnú plienku. Lebo masť by ostala na plienke, neoprala sa a potom by plienka zle sala, lebo by všetkstekalo bokom.

marcelka11
1. dec 2009

matja, CT ako kapsovku vypchas podla potreby, potom funguje vynikajuco. V povodnom stave ma taku biednu savu vrstvu, ze to nemoze vela zachytit;)
Co sa tyka avivaze, davnejsie tu ktosi spominal, ze jej pouzivanie je skor fama, ktora sa nesie s latkovymi plienkami. My mame tiez tvrdu vodu, pouzivala som Ecover avivaz a zdalo sa mi to lepsie ako bez nej. Myslim, ze pri bavlnenych plienkach by to malo byt OK. Pri plienkach, kt. maju flis moze avivaz sposobit zasednutie a meni jeho kvalitu.

mamutka
1. dec 2009

ja som asi prisla na to preco sa plienky nesmu susit na radiatore 😎
aby nam to schnutie hlavne teraz dlho trvalo a plienok nikdy nebolo dost a bolo nutne zakonite daco doobjednat, preto to tam vsetci pisu 😀
nedam AIO rovno na radiator, radsej dam stvorce a na to daco poukladam a pekne schnu
kukam ze nemusite zrovna hambace niektore, ja ich mam asi najradsej momentalne a nesmrdia vobec. tak uvidime ako to pojde dalej. ja este davam sancu aj BG, aj ked uz ich precikaval, jak teraz zacina behat,, asi pochudne, chuda moje, tak to este skusim nanho nacapit.
aj ja davam vv popoliny a na to bud pulky IV alebo vlnky SWB,
a do IB kludne kikko, krasne sa zmesti, alebo aj IV stvorec.

bihan, nie je to krasne, ako sa pri latkovani argumentuje, ved aj usetrime, ostanu plienocky pre druhe... a potom ked je adept na plienky v brusku, tak je na trhu tolko krasnych novych vzorov a nakupuje sa odznova 😀
tiez by som uz rada 😀
a gratulujem, nadabim na teba hocikde v diskusii a zrazu aku peknu spravu vidim v pase 😉

miruss
1. dec 2009

Mamutka aj ja mám rada hambáče a nesmrdia ani u nás. 🙂

hasisihanulka
1. dec 2009

bihan, gratulujem!!

ani ja som este neskoncila s nakupovanim, aj ked si to stale hovorim. A potom si tlciem hlavu, ze keby kupim skor, tak tu plienu dlhsie pouzivam a viac usetrim hehe...

johanka, ja som v latkovkach chvilu mastila, lebo mili mala kopec cervenych bodiek pod bruskom.. ale ako pisu baby, je treba vtedy dat separacku.

wwcko
1. dec 2009

ja davam separacku stale este neviem kedy bude kakat a sudokrem tiez pouzivam stale. ja to beriem ako prevenciu pred zapareninami.

A ktore su hambace? stale som na to neprisla 😅

A ked vravite ze avivaz eeeee tak HD pojdu z domu. Nedam jej ich take tvrde ale este tu niekto radil nejaky zmakcovac vody... kupim ho napr v dm?

mamutka
1. dec 2009

wwcko - bum hugger 😉