Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

emjee
29. dec 2009

pouzivate niekto k IB aj tie miniboostre? oplati sa to kupit? nam zatial stacia IB bez nich, ale uvazujem, ze aspon 2 kupim (na von, na noc)

olinka6226
29. dec 2009

emjee v com si prala?

emjee
29. dec 2009

lovela

olinka6226
30. dec 2009

hmmm... a neskusila si precistit pracku (2l octa na 90st) pripadne filter pracky? myslim ze bambu tak smrdeli plienky a ked vycistila filter, tak to bolo ok. ak som sa splietla bambu ospravedlnujem sa. len viem ze niekomu z alternativiek sa toto stalo.

dahlia23
30. dec 2009

baby, ak by ste niektorá chceli niečo z tej brány, tak tuším od 4.1. berú zasa objednávky. ja si odtiaľ idem objednať vložky, také na SK nie sú, čo ma veľmi mrzí. ☹ dajte vedieť do IP, času je ešte dosť 😀

majka22
30. dec 2009

Emjee, ja som k IB kupila tie miniboostre, ale pouzivam ich iba do IB AIO, do IB SIO sa mi zdaju zbytocne.

dahlia23
30. dec 2009

ja som dneska objednala plienku Gro baby aj s náhradnými plienkami a boostrami, tak som zvedavá - veľmi preveľmi. Plánujem si to zbaliť do pôrodnice, tak uvidíme, môj muž si bude zasa klepkať na čelo. Ešte nevie, že sa do pôrodnice chystám s látkovkami. Aj keď včera som v DMke mala nutkanie kúpiť hnusky. Lenže Alany vo veľkosti mini nemali a midi sú až od 4 kg. Iné nekúpim, lebo ten smrad by som asi nerozchodila. 😀

matja
30. dec 2009

dahlia a pýtala si sa v pôrodnici, či im tvoje plienky nebudú prekážať? Nám zakázali brať pre malého čokoľvek iné, ani len rukavičky nemohol mať. Teda keď bol so mnou na izbe, tak áno, ale keď si ho brali, tak mohol mať iba erárne veci.
Ale ináč super, ak by vám to vyšlo. 😉

dahlia23
30. dec 2009

matja,
ja som pre Lenku mala v pôrodnici pár vecí svojich a nikto proti tomu nenamietal. Oblečko sme našťastie mali erárne, lebo ona bola od narodenia hrozne pažravá a tak sa vždy po jedle pogrckala. to by som ju z vlastných zásob nestíhala prezliekať. 😀
Jedna baba, čo bola so mnou, tak ona balila malého do tých erárnych plienok, čo sme každý deň "fasovali". A vrchné gate mala svoje, ale to len nejaké obyčky, to nebola posadnutá ako my tu. 😀
Ja mám nemocnicu kúsok od domu, takže organizačne by sme to mali zvládať. Samozrejme, ak nebudú žiadne zdravotné komplikácie a malý bude môcť byť stále pri mne.
A kde si ty rodila?

dahlia23
30. dec 2009

baby, zamilovala som sa do vlniačikov:
http://www.sijemdetem.cz/cs/produkt/jednoveliko...

tá pani, čo ich šije má neskutočné pekné veci, nad niektorými plienkami mi sliny tiekli 😀

http://www.facebook.com/group.php?v=wall&ref=ts...

izabelkak
31. dec 2009

ahojte, ja som rodila na antolskej v Ba a myslím že by nebol problém s látkovými plienkami, ved aj pampersky som mala svoje tak či si donesiem tie alebo one, nemali by to komentovat ak nie je problém dieta je non stop pri matke tak im može byt fuk do čoho balím...

dahlia ja som si z brany objednala dve tie bambusové plienky od anavy, sú fajn, po 4 - 5 hod. bývajú suchšie ako BL bamboo, zrejme skrz tie vkladačky, tá dlhá extra savá vkladačká sa dá inak pripnút aj do IB, a podla toho čo mi písala reva šije ta pani aj náhradné sety do IB ... čo sa tej bambusovej plienky týka je hodne boková, jednovelkostná určite nie, no čo som čítala na slepičárni tak mení strih a zvyšuje sed takže čoskoro bude jednovelkostná, ja ich budem časom skor využívat cez den ked sa bude chciet malá tetelit lebo sú štíhle ak sa nedá tá dodatočná vkladačka, pošité sú velmi pekne a kvalitne, krásny dizajn ...

baby ja som už dost zúfalá malá má stále kožné problémi v plienkovej oblasti, ktovie ako to u nás dopadne, ani neviem čo by som urobila s výbavičkou keby sme museli prestat, či nechat pre druhé bábo alebo predat, ale ešte sa nevzdávam... malá dost slintá, pchá si rúčku do úst, hryzie ma do ruky dasienkami tak nám asi pomaly pojdu zúbky, tak neviem či aj to nemože byt dovod...

ešte by som sa chcela opýtat, ako detičky prebalujete, teda či zakaždým umývate, utierate a čím? ďakujem Veronika

izabelkak
31. dec 2009

jááj a ešte k tým eko jednorázovkám, nám dajako nesedí strih alán, malej sa vždy šupnú dole po ritke a zvrchu pretečie, naposledy nadránom vydržala 1,5 hod. a bol flak na plachte (to sa s látkovkou a napr. vlničikmi nemože stat🙂), v bio obchode som videla aj moltexky, sú cenovo inde ako alany, ale v podstate asi tak ako huggies ked nie sú v akcii, tak možno ich skúsim kúpit...

matja
31. dec 2009

rodila som v Martine. No je pravda, že malý bol so mnou málo, neskôr som ho vídavala už iba trikrát denne, mala som po pôrode komplikácie a nemohol byť so mnou. Asi je fakt pravda, že keby som ho mala pri sebe, tak by to nikomu nevadilo. Ale keby si ho zobrali na kúpanie, očkovanie, preváženie, musel by mať pampersku.

izabelkak
31. dec 2009

aha, tak to je isto iné ked má mamička či mimi komplikácie, ja som rodila o pol piatej poobede a o piatej ráno mi doviezli malú nadobro ... kúpat sa tiež chodilo dieta s matkou - ona si ho tam viezla a aj si kúpala sama ak mala odvahu🙂)), vážit nás len raz po tom jednom kúpaní, a potom až po prepustení, očkovali nás na izbe takže je to asi indi vindi, jedine žeby na vizite pindala pediadrička inak by ani nikto prišiel na to v čom mám dieta zabalené ....

vladkaz1
31. dec 2009

Dahlia, klobuk dole pred tou pani co sije ,co tam nema ceny? Hned by som nieco brala ta srdieckova je nadherna 😀 ,nevies ci robi aj na objednavku? napis mi prosim IP ak mozes 🙂

izabelkak
31. dec 2009

vladka robí prevažne na objednávku, ceny sú aj na tej stranke sijemedetem, ale neviem ak je to priamo od nej či sú ešte nižšie?) stačí jej písnut e-mail... reva tak od nej nedávno objednávala...a plienočky sú tak fakt krásne výborný matroš... ona je teraz inak tehu tak max. mesiac do porodu asi aj menej...

vladkaz1
31. dec 2009

nadherne ma plienky ja si od nej urcite objednam ta srdieckova je krasna .. len ma bude zaujimat cena .. farebne su krajsie nez z obchodu a strih je pekny .. ja nemam sancu taku usit klobuk dole pred tou pani .. fakt som unesena 🙂

dahlia23
31. dec 2009

ja som jej napísala cez facebook, ale niekde som sa dostala aj k cenníku, skúsim ho pohľadať. na sijemdetem.cz nie je úplne všetko. a tie vlniačiky mi prispôsobila mojim želaniam, je fakt zlatučká. hrozne sa teším.

emjee
31. dec 2009

olinka dik za tip

dahlia ip 😉

majka dik, asi kupim 1-2ks na skusku

ad latkovky v porodnici - na antolskej vyzadovali pampersky, oblecko sme mali erarne (rukavicky a capicku som mala svoje, ale nakoniec mi sestricka dala erarne), s tymi latkovkami by som asi moc nepochodila, po cisarskom som mala maleho az na 3. den nonstop pri sebe, najviacsie proti je asi kvoli "uskladnovaniu pouzitych", inak by podla mna nemali s tym mat problem ak mas rooming in (ale vzdy zalezi aj od sestriciek, doktorov, personalu, ...)

emmka3
31. dec 2009

ahojte, tie plienocky su fakt peknucke 😵 hned som si ju dala do oblubenych, clovek nikdy nevie 😉

a co sa tyka latkoviek v porodke, tak u nas je to jednoduche, klasicke erarne stvorce kolko len chces 😉

crysmile
31. dec 2009

ahojte, tak u nas vo zvolene by boli proti.. tam mi kolkokrat nechceli dat ani plienku ked ju ogrckala, nie to este keby som ju chcela balit do latkovych.. oni sa tam niektore sestricky tvarili ze to akoby zo svojho davali.. 🙄

baby predavam nejake vlniaciky loveybums L, kapsovky, ak mate zaujem, pisnite do IP..

crysmile
1. jan 2010

hodila som aj nejake foto do inzeratov 😉

dahlia23
1. jan 2010

no, ja dôfam, že s tým fakt problém nebude. použité plienky budem dávať do toho vaku na plienky a každý deň ich dám manželovi domov. mi to príde že to fakt môže byť každému šuma fuk... 🙂

izabelkak
1. jan 2010

dahlia ja myslím že to bude o.k., mimo vizity by v našom prípade fakt nikto netušil v čom mám mimi zabalené a čo mám vo vaku by tiež nikoho nezaujímalo, smrdiet to nesmrdí tak čo...

neurologia
1. jan 2010

ahojte baby,

potrebujem sa poradit chcem ustrikovat vlniaciky ale mam dakeho dilaca: mam vyhladnutu merino vlnu ale ma superwash upravu je to dobra vlna na vlniaciky?nevadi to?
a este jedna otazka dalej sa mi pozdava taka vlna ze 100% bambus maju pekne farby ale budu z toho dobre vlniaky? http://www.pletenie.sk/pletenie/eshop/1-1-Rucne...

sissik
1. jan 2010

emjee v lovele smrdeli aj mne. skus este raz vyplakat, asi ti tam ostalo vela prasku.

bambus na vlniaky asi nie. vlniaky maju izolovat, nie viest vlhkost.
ja som robila vlniaky zo sumavskej ovcej vlny a len som dozdobovala s vlnou so superwash upravou a problem nie je. ale neviem, ako by vyzerali cele vlniaky z takej vlny

dahlia23
1. jan 2010

sissik, prosím Ťa, a kde si zohnala tú šumavskú ovčiu?