Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

julia30
15. jan 2010

tak nic uz su dahliine ;)

dahlia23
15. jan 2010

ďakujem velice pekne, dobrá víla 😀

julia30
15. jan 2010

🙂

jaandy
15. jan 2010

dadine maniacke nakupovanie vrcholi 😀 😀 😀

tak skusim teda to intimne mydlo na hlavu 😀 (hoci teraz sa chystam farbit a to mi vyzerie lupiny na 2 tyzdne), a ktore to bolo mydlo? laktacyd?ci ako sa to vola, lebo teraz mam take ine (sa mi nechce ist pozriet ake 😀 )

blueberry minky vyjde z ebay na 21 lib. aj s postou na slovensko (aj to sa mi zda vela, ale kvalita je bohovska)

emjee
15. jan 2010

prave som mm hovorila, nech si dava laskavo na hlavu moj lactacyd 😀

prcic, musism poriesit to nakupovanie zo zahranicia - nemam kartu, len obyc bankomatovu 😝 tympadom ani paypal, tympadom ... 😝

tynushqa
15. jan 2010

baby viem ze je to na inu temu, ale nikto mi tam neodpisuje. Len otazocka ohladom ebayu ako dlho trva prevod cez paypal???? resp. ked som dnes poslala peniaze, ako dlho to bude trvat?
dakujem

mamutka
15. jan 2010

ja ze si tu daco precitam, takto v noci, ale v tuto hodinu, pri tej unave pochopit posledne prispevky - nad moje sily damy 😀 lactacyd, hlavy, lupiny 😀 idem ja prec zase.... 😅

etuska
16. jan 2010

dahlia-dik az super tip 😉
wwcko-jaaaj-paradny receptik-vytlacim a capnem nad pracku 😉 -niet nad eko-vyrobky 😉

henushka
16. jan 2010

juju, tie IV flanelky si najskor odskusaj, ci ti bude ten system vyhovovat. Neda sa na ne dat snapka, lebo ten flanel je moc jemny, takze sa musia obliekat spolu s vrchnymi gatusami a to chce trosku cviku 😉 Ked to clovek vie, je to velmi prakticke. Ja pouzivam frotacky na noc a to je sup-sup prebalene 🙂 Dobry stvorec ale nasaje viac ako tie flanelky, takze su naozaj len pre najmensie babo. Je to aj otazka, kolko chces do toho investovat.

Inak, vyskusaj aj casto spominane bambusove Kikko stvorce 70x70, su bud nebielene alebo farebne. Stoja porovnatelne ako dobre bavlnene, trosku dlhsie schnu, ale nasaju viac a oproti cistej bavlne su prijemne makkucke 🙂

henushka
16. jan 2010

baby, ktore nosite, v com je vhodne balit do Lilliputi? musia byt nejake AIO alebo kapsy? Alebo stacia aj BL s PULkami? Alebo sa da pripadne aj VV alebo cc s PULkami?

prosim poradte

neurologia
16. jan 2010

tynushqa
ked platis cez pay-pal tak on ma peniaze na ucte okamzite...ale tebe to z uctu stiahnu az za urcity cas.... 😉

jaandy ja kupujem len lactacyd... 😉

jaandy
16. jan 2010

henuska
do liliputy v hocicom okrem flisovych vrchnych gati, ja kludne aj vo vlniakoch

tynuska
ked platis paypalom tak je to ihned 😉 tebe to vezme prachy nasl. prac. den

chavallee
16. jan 2010

Baby, poradte... chcem podoplnat nasu plienkovu vybavu... pacia sa mi:

IB AIO DLISH, tie zvonku hunate, zvnutra flanel a vkladacka... potom
Flexitots TB ,
Fuzzi Bunz AIO vkladackova...

Viete sa niektora vyjadrit?? Hladame hlavne nieco, co zvladne aj viac pisania, maly je velky cikator...

henushka
16. jan 2010

jaandy, dik. a co sa tyka vnutra, je to jedno? som tu svojho casu citala, ze je problem s niektorymi plienkami, ked sa dlhsie sedi, ze nenasaju, ale tecu bokom?

zfidorka
16. jan 2010

ahojte,
citam uz dlhsie tuto diskusiu, hlavne rady pre zacinajuce latkarky... babo cakame v juni, takze zatial sa len snazim zorientovat ako by mala asi vybava vyzerat... mam niekolko otazok...

ako som pochopila na novorodenca je najvyhodnejsie pouzivat stvorcove plienky... dava sa len 1 stvorcova plienka alebo 2? navrch sa davaju este PUL-ky? pouzivaju sa u novorodencov stale separacky?

co sa tyka kapsovych plienok, sava vrstva sa dava dovnutra, cize po 1 pouziti je nutne ich vyprat? nie je preto vyhodnejsie pouzivat napr. nohavickove plienky + PUL alebo SIO/AIO, aby sa pranim ta nepremokava vrstva u kapsoviek tak neznicila? ale asi u kapsoviek je prebalovanie jednoduchsie...

henushka
16. jan 2010

chaval, k IB ja zatial len teoreticky, este nas cakaju v skrini 😉 Ale dala som na rady skusenych a vzala som SIO, vies ich uplne rozobrat, takze vies menit pocikane vnutro. Sa na ne tesim, ked skoncime s prazenickou 🙂

zfidorka
16. jan 2010

a este mi napadlo... kedze sa plienky peru kazde 2-3 dni, je dobre mat cca 4 ks nocnych plienok?

chavallee
16. jan 2010

henushka, SIO su ine ako AIO teda??? Dakujem za radu, kukla som, vidim, ze vkladaci system maju lepsi!!!! Diky

chavallee
16. jan 2010

zfidorka, my mame spotrebu 1 pracka denne 🙂

zfidorka
16. jan 2010

chavalee, pouzivas plienky od narodenia? ake si pouzivala na zaciatku?

emjee
16. jan 2010

ja tiez na nosenie pouzivam vlniaky 😉

blueberry minky - je lepsi suchac alebo patentky?

kaktusik007
16. jan 2010

vraj suchac drzi v pohode, vravia baby na ceskom MK, ale ja som vzala patentky 😀

henushka
16. jan 2010

a s ktorymi vlniacikmi mate pri noseni dobre skusenosti? daju sa aj take home made? teda,este ani tie nemam, ale priadza je uz na ceste 🙂 este si spomenut akoze sa to strikuje... 😀

a nezamasi lanolin latku?

dugyna
16. jan 2010

juj ste tu pekne popisali 🙂 kym to clovek precita..
no ja uz budem mat pomaly a isto hotovy zoznam plienociek 🙂
tie AIO a ine su sice plienocky..ale na to ze to pozeram par dni studujem..je to na mna zlozite nejak..

emjee
16. jan 2010

henushka nezamasti (tiez som sa bala po nalanolinovani, ale je to v pohodicke) - ja mam disany natahovacie - tie este cakaju na kuru a little beetle nohavickove - tie su fakt super 🙂

dugyna AIO su all-in-one vsetko v jednom cize plienka a vrchne nohavicky spolu (vacsinou zosite, cize prakticke na nosenie, menej prakticke na susenie), SIO su v podstate to iste, len su jednotlive vrstvy k sebe pripnute patentkami, co je pri suseni lepsie ako AIO

ludmilabb
16. jan 2010

ahojte nejaka zienka tu pisala ako je to s latkovkami a pohyblivostou u dietatka...mne sa mala obracia v pohode vsetko ok, len ked ma latkovku tak nervaci lebo sa musi viac namahat, akurat zacala liezt tak je nejaka nervozna a uz sa mi aj horsie plienky zakladaju tak niekedy rezignujem a davam jej Alany pretoze ten rev je hroznyyy ☹

dugyna
16. jan 2010

emejee diky a este v tych aio a sio tam nenis tiez tu vlozku a iba ak je plienka pocikana celu?

miruss
16. jan 2010

Dugyna vložku meníš iba v SIO plienkach. Čiže Itti Bitti SIO a Gro baby plienka.

emjee
16. jan 2010

dugyna len v sio; v aio je to prisite spolu a musis vymenit celu plienku

dugyna
16. jan 2010

aha no super dakujem baby moc ste mi pomohli..tak to sa viac opalti ta gro baby plienka..