Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

izabelkak
22. feb 2010

nie ak rodíš "spontánne" tak na štvrtý deň ideš domov, teda ak si Ty a mimi o.k....

neviem či by mi domporod prešiel a či by som sa odhodlala, ale ambulantný by som veru brala všetkými štyrmi... ja čím ďalej tým viac spomínam na porod tým som viac nespokojná a zdeptaná...

áno detičky sa pozerajú len cez sklenené dvere na chodbe, takže je to pekne naprd ...

baskaj
22. feb 2010

ďakujem dievčatá! 🙂 šila som podľa strihu, ktorý som si obkreslia z HD pastelky. trošku som rozšírila a predĺžila... HD sú super plienky, ale mám len dve. tak si chcem také našiť z toho bambusu, aby som mala konečne dostatok plienočiek. vyjdu ma tak o dosť lacnejšie a nebude to iba bavlna...

matja
22. feb 2010

baska, baska, aj ja chválim 🙂
šikulka si 🙂

matja
22. feb 2010

dievčatá, kedy bol minulý rok ten týždeň látkových plienok?
gro baby sa predáva aj na zahraničných stránkach? Nenašla som ich. Chcela som porovnať cenu.

zfidorka
22. feb 2010

matja - minuly rok bol tyzden latkovych plienok 27.4. - 3.5.2009, tento rok by to malo byt zase v takom case, aspon podla toho co som nasla na nete...
daj si do googlu "real nappies week 2010", mal by byt od 26.4. - 2.5.2010...

dugyna
22. feb 2010

baskaj ja nemam pastelku ☹ nevies podla ktorej by sa to dalo obkreslit?

baskaj
22. feb 2010

dugyna - IP

crysmile
22. feb 2010

no veru, mne sa zdal ten rezim v porodke nejaky divny.. keby som nebola po porode, tak by som sa branila, ale vtedy som mala co robit so sebou.. o nejakej laktacnej poradkyni som tri dni len snivala, ta prisla na treti den, ked som uz mala zle prisatie.. a latkovky urcite tam by som nezvladla, lebo mi hocikedy brali dieta.. a raz mi ho doniesli a hovoria, Pani .. berte si ju, je ako čert.. 🙄

dugyna
22. feb 2010

baskaj dakujem 🙂

julia30
22. feb 2010

dugyna nemas za co 🙂 dolezite je ze mas vlastny rozum a budes vediet zhodnotit co este vladzes a co uz nie nie je totiz problem priniest na novorodenecke babatenko aj v noci oni sa on musia postarat ked povies, ze nevladzes a nech len ti skusi niekto povedat, ze my sme vam to hovorili normalne byt na nich tvrda ty si haj prava svojho dietata a tak je to dobre 🙂 btw. ak si niekto mysli, ze mamina sa vyspi ked babatko jej zoberu na prvu noc tak je na omyle ja keby som nebola po sekcii taka nadopovana tramalom tak asi celu noc rozmyslam co je s mojou kvetuskou a ci hajuska a ak ano ci jej nahodou nedali UM a tak viete to taky ten cervik co v nas vrta je tam stale a ked nemame malinke pri sebe 9mesiacov bolo prin as a zrazu nam ju niekto zoberie ved to je proti prirodzenosti ved to babatienko je zrazu same 9mesiacov bolo s nami a my s nim a zrazu nas na silu odtrhnu dost ze sa musi narodit 🙂 a ze musi mat taky sok ze co tototo tu je 🙂 nie to ze mi zoberu maminku a niekde ma hodia do nejakych mrezovych postielok 🙂 tak si to myslim ja ;)

izabelkak
22. feb 2010

julia dobre si myslíš, naše porodníctvo je fakt sila, a ak si prvorodička ako ja nič vopred nezistí, je to hruza nechápem samu seba ako som mohla byť tak sprostá_)) akože dajú Ti oxitocín bez toho aby vysvetlili čo to je,načo to je a či to chceš a podobne.. no coment, aj tak je to OT...

crysmile
22. feb 2010

julia, uplne s tebou suhlasim.. ach jaj, strasne chyby som narobila.. 😒

baby, neviete mi poradit, ad latkove vlozky, pasuju do baby lucy korpusu napr. bundles slipovky bez kridelok? lebo bundles ma korpus vlneny a to si neviem predstavit, to zas musim lanolinovat a tak? poradite mi prosim?

julia30
22. feb 2010

crysmile to by mi povedali len raz to by videli ten hurbajz ;) ja som svinka a branim si svoje 🙂 ja som dokonca tu v nemocke v posledny den napisala staznost konkretne mena sestriciek z novorodeneckeho lebo som jednu skoro udala za sexualne obtazovanie co sa ma ma co dotykat prsnikov bez opytnia ci moze no jake su to moresy sak rok 1950 uz davno presiel a este ked ja som to mala cele take citlive ze nakoniec sme to liecili 3 mesiace. tak co to ma znamenat, neviem co z toho mali ale najdolezitejsie je ak sa vam nieco nepaci napisat oficialnu staznost lebo potom tie nemocnice, oddelenia a sestry a doktory ktori sa snazia su hadzani do jedneho vreca s ostantymi to je napr tu v TN som strasne nechcela sem ist rodit lebo zla povest ale zla povest sa hovori na porodnicu ktora je SPICKA parada bomba vsetci od prveho po posledneho doktora a aj sestricky od prvej po poslednu 🙂 ale novorodenecke tak tam kraluju sestry ktore niektore zaspali dobu a myslia si, ze svet sa zastavil pred 50 rokmi a ony su kralovne a iba ony vedia vsetko najsamlepsie ;... no jednoducho nasli si tam konkretne sestricky peknu staznost a bolo 🙂 no co som ja nejaky pacient alebo ich otrok alebo soplana co sa nevie sama rozhodnut no toto nie ;) jednoducho a tak treba si stat za svojim ;) ved mamina najlepsie pocitovo vie co je dobre pre jej babatko (samozrejme ak nie su nejake komplikacie alebo co ale o tych by ste mala byt ako rodic okamzite informovana ;)

no nic sak je vecer nemozem sa rozculovat ;)

crysmile
22. feb 2010

julia, veru, zas mas pravdu.. a je vecer, urob si pohodku, klidek..

miruss
22. feb 2010

Julia rodila si v TN? Ja som sa tam tiež sťažovala na sestričky. 😒

mneme
22. feb 2010

dievcata, rozbehli ste tu peknu porodnu diskusiu, dufam, ze emjee nas nezrusi 😉

na okraj - myslim, ze vyborne to vystihla izabelkak - s odstupom casu sa mi stale viacej veci nepaci, lebo stale viacej viem o babatkach a uvedomujem si, ako dolezite su prve minuty/hodiny zivota. a rovnako suhlasim s tym, ze slovenski lekari maju vo vacsine pripadov problem normalne komunikovat s pacientom a zapojit ho do rozhodovacieho procesu. takze k tej alternative - doma by som rodit po mojej skusenosti s akutnou sekciou asi nechcela, ale urcite by som si nasetrila na sukromnu kliniku. chodim na sukromnu gynekologicku polikliniku, moj gynekolog rodil u kocha, ktory bol v case mojho porodu zavrety, takze to bohuzial neprichadzalo do uvahy 😒

miruss, ako sa maju nase ruzovucke geniusky? asi stale k tebe nedorazili, vsak? no co, trpezlivost vraj ruzovu prinasa 😅

crysmile
22. feb 2010

mneme, veru, sme trosku mimo temy, ale ked to spolu suvisi, ten system v porodniciach a latkovky v porodnici.. na ceskom MK zas riesia prikrmy.. sme sa nejako dohodli 😀
tak neviete mi poradit s tymi latkovymi vlozkami?

emjee
22. feb 2010

ja uz nie som admin 😀 😀 😀 a tiez som rodila na antolskej a latkovat tam by ma ani nenapadlo (ani pri potencionalnych dalsich detoch), mala som dost problemov aj bez latkovania (okrem toho nie som z ba, takze denna dodavka cerstvych latkoviek by bola nerealna)

izabelkak
22. feb 2010

tak baby ja seriozne stopujem kolko sa tá BG organic bude sušiť tým mojím systémom obracania...

mneme a šak už nejakú doma máš nie? či od Mirky si brala kapsu?

asi tak mneme nejaká súkromná klinika to istí al keby sa dalo ešte porodiť ambulantne tiež by nebolo na škodu veci... no ja až dnes chápem prečo ma doktorka šila pol hoďku po porode - koli slávnemu oxitocínu a prečo ma prvá doba bolela jak šlak že som si dala epidurál - koli pichnutej vode... som teraz múdra jak rádio ☹

crysmile
22. feb 2010

emjee, tak nas ani nebonzni, oki? 😉

emjee
22. feb 2010

ja som si kupila pre seba latkovky slipovky od mam a moc mi nesedia, zdaju sa mi hrozne uzke, zapinam ich na najsirsie ako sa da a aj tak mam nohavicky zrolovane 😖 drahe boli jak svina a ... 😝 😝 😝
mate niekto ine slipovky latkove?

emjee
22. feb 2010

nemboj 😉

julia30
22. feb 2010

miruss 🙂 jj v TN a prvorodicka ale bola som dobre naockovana od trencianskych mamin a ja si zasa baaaaaarco nenecham ked ma jedna truba chmatla za bradavku a stlacila, ze ako chcem z takej bradavky kojit sak je mala musim si to postlacat tak som tak skrikla ze dobehol doktor ale ked videl ze robim krik a viem si pomoct sama tak to nechal tak az potom na chodbe dostala dana sestra kapky 🙂 ale ja som na nu nakricala ze ked sa ma este raz dotkne bez opytania tak ju udam za sexualne obtazovanie a ze uz je rok 2009 ale ona je asi prispata a ma rok 1950 a nech mna a moju dceru necha na pokoji jooooooooooooooj jaka bola potom mila ze ci nahodou nepotrebujeme dupacky do zasoby keby sa mala precikala :D ste mali vidiet na chlieb natriet ;)

crysmile
22. feb 2010

emjee ja mam tie bundles, tiez mam trochu zrolovane nohavicky, ale len trochu.. mozno nejaky extendor by nebol zly 😀

mneme
22. feb 2010

iz, mam aj organic aj 3.0, ale este som vzala 2 tie zinniove kapsy. najviac mi strihovo vyhovuju, su medzi nozkami dost siroke a pritom stihle, krasne sedia, pekne saju a dobre sa udrziavaju. chvalabohu nebojujeme s citlivou pokozkou, takze ta umelina sa u nas zvlada.

crysmile
22. feb 2010

ja mam jedinu kapsu swb econappi.. ostatne som poslala prec, neviem to dovypchat..

julia30
22. feb 2010

a mne zajtra dojdu babylucy a uz by mi mali aj v stredu prist gro baby uuuuuuuuuuuz sa taaaaaaaaaaakto tesiiiiiiiiiiim 🙂 strasidelne a este som vydrazila nejake starsie na mimiaukciach tak som prevelice rada ;) uplne ze parada ;) ale na tie gro baby sa velice tesim to budu take reprezentacky 🙂 dnes mi dosiel balik s 30 bambusovymi vlozkami co mi mamina obsivala co som nastrihala z bambusoveho aksamit to je taaaaaaaaaaaaaaaaak jemnulinke ze pomoc neskutocne to je jak zamat uz sa tesim teraz to dopralo mala by som to ist vyvesat ;)

crysmile
22. feb 2010

ja sa tesim zas na tie BG..

emjee
22. feb 2010

ja cakam na bum huggerku a EH vlozky do podprdky

crysmile
22. feb 2010

emjee, tie EH, co je zvonku flis? ten matros sa mi paci, teda som ich kupovala kamoske, osobne som neskusila, ale budu fajn