Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

emjee
5. mar 2010

mneme aku farbu bbh magic beries? ja chcem fialovu a petrolejovu

mneme
5. mar 2010

ruzovu 🙂 inak petrolejova by bola moja favoritka na chalosa

lenka138
5. mar 2010

poradte mi prosím vás, prišli mi dnes vlniačiky popoliny a ja som ich od radosti hned malému zacapila na riť, len chcem vedieť či ich mám aj teraz naloanolínovať, alebo stačí až ked uvidím že mi začinajú vlhnúť

a prišli mi aj tie bum hugger, no úúúúúúúúúúúžasnééééééé, strašne sa mi páčia už len tak na omak a oko, už sa perú v práčke a som zvedavá či malému teda vydržia na noc

izabelkak
5. mar 2010

zfidorka len tie bambusové si myslím, v ČR majú len tie... chcem im napísaTˇako dopadlo to rokovanie či budú aj u nás a ca.kedy už by sa mi veru šikli...

baskaj
5. mar 2010

lenka - myslím, že musíš nalanolínovať, aby fungovali

emjee
5. mar 2010

lenka tiez myslim, ze ti prevlhnu hned ak nie su nalanolinovane
a tie bum hugger - nezlakni sa, oni ked sa operu uz nie su take makke ako za novosti a trosku sa akoby zrazia, ale to je normalne

zistujem, ze som zavisla na latkovkach 😀 potrebujem (😀) dalsie - ked sa prestane kurit asi mi nebudu stihat schnut ako doteraz, tak rozmyslam este nad 2-3ks haipa daipa alebo niecim takym jednoduchym, hm? 😅

dugyna
6. mar 2010

kocky na brane pisu ze tyzden plen bude 26.4 - 2.5 🙂 myslite ze budu zlavy na plienocky?? 😝 😀

zajaciq
6. mar 2010

dugy super !!! to uz budem vediet, ze co mi chyba 😀 😀 😀 nech len pozlavnuju

emjee super vyhovorka to s tym kurenim 😀

avila
6. mar 2010

Baby, to aku branu mate na mysli?

zfidorka
6. mar 2010

www.branakdetem.cz
maju tam latkove plienky a rozne ine veci... 🙂 kamennu predajnu maju v brne a prahe...

avila
6. mar 2010

Aha, dakujem 🙂 Idem kuk.

A baby, myslite si, ze sa oplati si kupovat testovaciu sadu, ci ni? Nevyhoda je, ze je to od 1 vyrobcu a ja by som chcela vyskusat od roznych.

zfidorka
6. mar 2010

ja som zatial len teoretik 😉 ale lepsie je kupit od kazde vyrobcu par kusov a vyskusat co ti/babatku sadne...

avila
6. mar 2010

Ja som este nikdy taku plienku nevidela nazivo 😉 , rozmyslam, ze by som sa s mm do Brna vybrala a vybavicku si poskladala tam, vsak tie ceny su neporovnatelne s nasimi, aspon to, co som sa mrkla.

julia30
6. mar 2010

urcite ti neodporucam kupovat testovacie sady :( aj ked sa zda ze cenovo su najvyhodnejsie tak to tak povacsinou nie je jedine ze by si uz mala odskusane doma co vam sedi a potom 🙂 lebo je fakt ze kazdemu babatku sedi nieco ine a jedno babo moze mat alergiu na bambus druhe na flis atd 🙂 jednoducho lepsie je vyskusat viacej roznych veci 🙂

dahlia23
6. mar 2010

avila, skús niekde v okolí nájsť maminu, čo látkuje a pozrieť si to u nej. 😉 ako ktorá plienka vyzerá 😉 ja som tak už zopár duší namotala... teda, to bolo ešte pri Lenke. a tie testovacie sady sú fakt blbosť....

chválim sa, že sme včera okadili GB aj BG flip. a to som mu dohovárala, že žiadne také, že má na sebe frajerskú plienku. takže si ma zobral k srdcu.... 😀

dahlia23
6. mar 2010

zfidorka, je to to, čo myslela izabel, nám to dočiahne (zatiaľ)
takto:
http://www.latkovepleny.info/index.php?option=c...

a dovnútra som ešte dala BL bambusovú 30x30

ale aj tak je pre mňa najpohodlnejšie používanie nohavičkových plienok, našťastie ich máme dosť. ale v prípade núdze vieme prestriedať aj s novoskladom a tým nohavičkovým skladom.

a fičíme aj na vlniakoch, úplne v pohode. disana naťahovacie sú parádne, to som sa bála, že sú na bábiku 😀
a dneska som sa odvážila aj na anavy merino, ale tie sú nám na najmenšiu veľkosť na nohavičkovú plienku malé. takže nosíme na Mko.

pomaly mu veru kúpim aj tie lovíky M, keď sú od 4kg.... sú lepšie crepe alebo jersey?

zfidorka
6. mar 2010

dahlia - dik, ten sklad som uz videla, len podla nazvu som ho neidentifikovala...

si ma potesila s tymi vlniakmi, skusim aj ja kupit natahovacie (asi popoliny) a tie anavy (alebo loviky, ved este sa ta opytam ako si si ktorymi spokojna dalej, kedze ja mam este cas...)

pouzivas aj separacky do kazdej plienky?

tento tyzden som bola v tescu, tak som si kupila uterakove stvorce 30x30... niekolko sto 😀 stran vpredu si ich baby chvalili ze pouzivaju miesto BL bambusu 30x30...

mneme
6. mar 2010

dahlia, crepe su hrubsie ako jersey, preto su crepe vhodne na den aj na noc, jersey skor na den

avila
6. mar 2010

Dik Dahlia, myslite ze je blbost ist do Brna? No, este uvidim, vsak este je celkom cas.

Zfidorka, to si kupovala klasicke frote stvorce?

zfidorka
6. mar 2010

klasicke bavlnene uteraciky - 1 ks za 1.- euro

mneme
6. mar 2010

avila, ja som pred casom vyslala do brany sestru, ktora mala cestu do brna a predtym som si podla ich webu overila, ci maju to co chcu. napriek tomu viacero veci nemali, takze mne z toho vychadza, ze je lepsie objednat ako osobna navsteva. na druhej strane je to dobra skusenost vidiet vsetko nazivo a podla toho si vybrat

zfidorka
6. mar 2010

izabelkak - nasla som na nete ze Kikko bambus (a aj ine kikko plienky) maju u nas v ke v obchodoch s vecami pre babetka, cena napr. kikko bambus je 8.- eur za 3 ks - taka ista ako na plienky.sk
podla mna by ich mohli mat aj v ba v podobnych obchodoch...

emjee
6. mar 2010

avila ja by som osobne radsej isla kuk k niekomu, kto take plienocky pouziva, urcite sa aj vo zvolene najdu 🙂 a az potom do brany

izabelkak
7. mar 2010

mneme ono je lepšie urobiť tak že objednať cez net a prevziať osobne na predajni, sortiment v obchode a na predajni nie je zhodný, niečo majú na nete skladom a v obchode nie je a zase naopak niečo v obchode čo už na nete nie je k dispo....

zfidorka tých 8 EUR je cca. tolko čo stoja na bráne, no ja dúfam že tak dajako budú stáť aj v DM a potom využijem 50% zľavu na tie body čo sa zbierajú, preto som to nebrala z brány...

mneme akú velkosť tej BBH si kúpila? som nad ňou začala vážne uvažovať do nosítka🙂))

dahlia na nohavičkové by vám tie LVB M-ko mohli byť čoskoro dobré, ja ich však používam na plienky na rovno a to sú nám stále vyššie v sede, ak prekrížim uši bojím sa že urvem cvok ale to mi vlastne aj tak nepomože aby bol sed kratší a plienka lepšie držala... inak crepe sú dobré držiaky na noc v pohode, a niekto písal že aj jersey používa na noc ak prebaluje ....

dahlia aj nám to tak ca dočiahne len mi potom z toho padá snapka nechápem? Teba drží na tom bambus. froté dobre snapka? dúfam že hej som si objednala so sijemedetem ten obojstranný bambus tak by som to tiež chcela dávať na ten nohavič.sklad....

mneme
7. mar 2010

iz, to iste povedali aj v brane, vsak nabuduce budem mudrejsia 😀

bbh som vzala M, dufam, ze nebude male, martina ma zhruba 8 kg. plienocka sa mi zda dost siroka, tak som nechcela, aby v L plavala. vsak podam referencie

emjee
7. mar 2010

Matejko ma 10kg, ja som brala bbh Lkovu

etuska
7. mar 2010

Izabelka-no ja som plienocky skusala len na plysakoch a babikach 😀 -ale snapka mi tiez padala,aj ked som ju predtym trochu ponatahovala,aby bola pruznejsia

avila
7. mar 2010

OK baby, dakujem. Este sa rozhodnem. Na brane je dost drahe postovne... Ja som si vas tak priebezne kukala a znacila si, ktore plienocky odporucate a ktore ee. Tak so trochu mudrejsia 😉 ale omakanie je omakanie. A to fakt na Slovensku nie je ziadny kamenny obchodik, kdeby mali nejake tie plienocky?

mneme
7. mar 2010

avila, v ba napr. v zivici, v zvolene neviem. skus sa informovat v ekoobchodoch

izabelkak
7. mar 2010

kočky a tá BBH vám príde teraz v prvej várke??? to teda pobežím k Dugy prvá a poobzerám ich🙂))

mneme ja mám pocit že na českom MK písali že L-ko je dosť veľké, tak idem pokukať v akých farbách je ešte M-ko🙂)) tak ale kým vybavia druhú časť zásielky možno príde aj ten nový tovar....

etuska mne tiež tá znapka z toho BL bambusu padala, tak neviem kelu, asi z toho potom budem mať len vkladačky alebo čo...

avila nad 4 tis. je poštovné z brány zdarma🙂)) a ono tých 4 tis. sa nazbiera raz dva ak zostavuješ prvú výbavičku....